Bioderma, Photoderm Anti-Age SPF 30 Eye Contour Cream (krem pod oczy anti-age z filtrem ochronnym SPF 30)

Krem przeciwsłoneczny dla delikatnej skóry wokół oczu i w okolicach ust. Do każdego typu skóry, także bardzo wrażliwej.
Dzięki swojej formule chroni skórę przed szkodliwym działaniem słońca, wygładza zmarszczki, zapobiega powstawaniu kurzych łapek, a także przebarwień. Przywraca jędrność i elastyczność delikatnej i wysuszonej pod wpływem słońca skórze wokół oczu i ust. Fototrwały, odporny na wodę i pot.

Koszmar!!!

Ten krem to jakiś koszmar! Nie mam pojęcia, jak przeszedł testy okulistyczne. Zaraz po aplikacji wywołał potworne pieczenie i łzawienie oczu. Musiałam natychmiast go zmyć i kilkakrotnie przepłukać oczy wodą. Właśnie co napoczęte opakowanie wylądowało w śmietniku - nie użyłabym tego preparatu nawet jako kremu do twarzy. Od tego czasu nie kupuję żadnych kosmetyków Biodermy - kompletnie nie mam zaufania do firmy, która wypuściła na rynek coś tak potwornego.

Używam tego produktu od: 1 aplikacja

Intryguje mnie dlaczego jest w Zapomnianych kosmetykach. Kupiłam go tydzień temu w aptece, świeży, mają jeszcze sporo tubek - nie wygląda to jakby go wycofali. No ale nic, przejdźmy do rzeczy.
Krem jest super. Fajnie nawilża, fajnie natłuszcza, nie powoduje łzawienia oczu (widocznie to kwestia indywidualnej wrażliwości), a aplikuję go dość barbarzyńsko, jak wszystkie kremy pod oczy - tzn, zamykam oko i mażę po wszystkim - i okolicy oka i powiece. Tak więc ja polecam, ale rozumiem, że ogólnie nie da się go już kupić.

Używam tego produktu od:tydzień
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1szego

pomógł..

Musze zacząc od tego że jestem mu bardzo wdzieczna.Kiedys ,,załatwiłam,, sobie skóre pod oczami pewnym specyfikiem z Avonu.Skóre po 2 tygodniowym uzywaniu miałam jak łuska,cienka jak pergamin,półprzezroczysta i poorana zmarszczkami.Poniewaz zapadłam na filtromaniaczą chorobe wysepiłam krem od siostry.Uzywam go od ponad miesiąca 1-2 razy dziennie i koszmar z wczesniejszym problemem odszedł w sina dal i wszystko wróciło do normy.Za to bede mu bardzo zawsze wdzięczna.Musze dodac ze krem jest wydajny-patrzac na czas jaki go uzywałam i jeszcze nie skonczyłam.Podoba mi sie sposób zakonczenia tubki-wygodny aplikator-zawsze ma sie tyle kremu ile sie chce.Nie lubie konsystencji-za wodnista-mleczkowa.Krem łatwo dostaje sie do oczu i łzawia.Dlatego nie wiem czy kupie znowu bo pewnie jest wiele innych specyfików które działaja podobnie a sa milsze w uzyciu.

Używam tego produktu od:m-ca

pod oczy?

Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy, a do tego z filtrem SPF 30 - to wciąż rzadkość, a przy tym konieczność, jeśli ktoś dba o skórę pod oczami. Spróbowałam z nadzieją, że będzie to stała pozycja w letniej kosmetyczce. Otóż, nie będzie. Wydawało mi się, że po kilkunastu latach stosowania kremów pod oczy mam już wprawę w ich aplikacji. Okazało się jednak, że na ten krem mam za słabe kwalifikacje. Nakładam go POD oczy, a za chwilę mam go W oczach, krem ten bowiem posiada wyjątkową zdolność do migracji. Kiedy już się tam znajdzie wywołuje koszmarne pieczenie i łzawienie. Pozbywałam się go w ekspresowym tempie. Może trzeba go nakładać na policzki i wtedy przesunie się pod oczy? Topornie się rozsmarowuje, trochę jak blokery Avene. Zapach ma apteczny. Tubka ładna i higieniczna. Cena przystępna pod warunkiem, że będzie się go używać jako krem pocz oczy - wtedy starczy na długo; u mnie skończył jako krem na szyję. Może zabrakło mi do niego cierpliwości, a może to kwestia alergii - stąd jedna gwiazdka na kredyt.

Nie dla wszystkich...

niestety. Wiązałam bardzo duże nadzieje z tym kremem - wreszcie pierwszy sensowny krem z filtrem pod oczy, pierwsze światełko w tunelu, może producenci się wreszcie namyślą i zaczną dawać dobre skuteczne filtry wszędzie, zwłaszcza do kremów przeznaczonych na delikatną okolicę wokół oczu (tam zmarszczki lubią się pojawiać najszybciej, niestety). Kupiłam ten krem od razu gdy o nim usłyszałam. Niestety - jest zupełnie nie dla mnie - koszmarnie podrażnia mi oczy. Mam w tym roku trochę problemów z oczami, coś mnie uczula, ale Biodermę uzyłam po raz pierwszy jeszcze przed atakiem alergii. Strasznie żałuję - krem na miłą płynną konsystencję lekko tłustawej emulsji, daje miły poslizg, łatwo go aplikować, u mnie się wchłaniał. Niestety już po kilkunastu minutach czuję jak coś złego zaczyna się dziać - oczy lekko mi puchną, pieką i łzawią bardzo obficie, do tego stopnia iż po paru chwilach odczuwam fizyczny ból oczu :( Nigdy wcześniej żaden krem nie wywołał u mnie aż tak agresywnej reakcji :( Nie podejrzewałam nigdy Biodermy, której blokery do twarzy bardzo mi służą. Częściowo winę za taką reakcję mogę złożyć na karb alergii ale tylko częściowo bo krem nie służył w mi również w stosunkowo zdrowym okresie. Straciłam nadzieję że kiedykolwiek mi posluży i nie będę już więcej używać tego specyfiku.
Wydaje mi się również że dla bardzo suchej skóry nawilżenie nie będzie wystarczające - odrobinę ściąga skórę - polecam stosować pod bloker jakiś zwykły specyfik nawilżający.

fajny krem

Jestem mile zaskoczona faktem, ze po jego użyciu nie ławią mi oczy - eureka!!!. Żele flosleku jak wiemy sa łagodne, ale nie nawilżają i tego właśnie mi brakowało, a co znalazłam w tym kremiku, szukając kremu pod oczy z filtrem. Cena jest od zaakceptowania, więc chyba będę się go trzymać.

11.08.2005
Podtrzymuję punktację, ale ten krem to tylko krem z filtrem, nie jest przeciwzmarszczkowy (chyba ze chodzi o zapobieganie zmarszczkom poprzez filtr). Nadal moje oczy dobrze go tolerują - nie powoduje opuchlizny, łzawienia itp. nie klei się.

****

Dzięki dziubkowi można aplikować tę emulsję pod oczy po kropelce . Im większa kropelka tym staranniej należy wklepywać białą maź w skórę , a ewentualny jej nadmiar zetrzeć chusteczką . Jeżeli z kropelką nie przesadzimy - po paru minutach intensywnie biała , nawilżająco - tłustawa konsystencja wchłonie się w skórę nie pozostawiając lepkiej , tłustej warstwy . Nie podrażnia oczu , nie wałkuje się na tej emulsji podkład , skóra pod oczami jest gładka i nawilżona . Ale . No właśnie - przyznam się szczerze , że to jest emulsja dla niewymagającej skóry wokół oczu . Nie wydaje mi się , żeby jakoś spektakularnie zwiększała jędrność i elastyczność ( bardziej tu ufam mojemu nocnemu kremowi niż tej lekkiej emulsji ) . Nie zdążyłam się przekonać jeszcze , czy faktycznie jest odporna na wodę i pot - wszystko przede mną ;) . Niestety ja w połowie dnia czuję delikatne ściągnięcie skóry pod oczami po zastosowaniu tylko tej emulsji , dlatego najpierw z samego ranka nakładam pod oczy mocno odżywczy StriVectin-SD Eye Cream ( niedostepny jeszcze w Polsce ) i na to dopiero po paru minutach nakładam kropelkę tej białej emulsji - makijaż trzyma się bardzo dobrze i nic pod oczętami mi się nie świeci , a ja w połowie dnia nie odczuwam dyskomfortu . Nie wierzę jednak , by ten krem pomógł komuś wygładzić już istniejące zmarszczki - może z odwodnienia tak , ale te dłużej hodowane mogą być odporne . Chociaż - każdy reaguje inaczej na dany kosmetyk i wszystko jest możliwe . Ach , emulsja stosowana po kropelce jest tak wydajna , że wystarczy mi chyba na pół roku używania dzień w dzień , a biorąc pod uwagę cenę to jest to naprawdę ciekawy produkt .

Bardzo dobry!

Wreszcie pojawił się krem pod oczy z dużym filtrem. Używam go od dwóch tygodni. Dobrze nawilża i natłuszcza, ale nie wygładza zmarszczek. Czy wystarczajaco chroni przed UV? W polskim miescie pewnie tak, ale wybralam sie na solarium... mialam nadzieje, ze nic mi nie grozi... ale pod oczami pojawily sie piegi, co oznacza, ze taka ochrona moze byc jednak zbyt niska. Mysle jednak, ze nie zrezygnuje z niego i bede uzywac go na pewno przez cale lato.