Eau Thermale Avene, Ystheal+ Emulsion (Emulsja przeciwzmarszczkowa dla skóry normalnej i mieszanej)

Ystheal+ Emulsja, to formuła, zawierająca dwa składniki aktywne:
- Retinaldehyd C.T. (0,05%) - zwiększa metabolizm komórkowy oraz powierzchniowo, przywracając skórze blask,
- Pre-Tocopheryl (0,05%) - odbudowuje je i zabezpiecza przed wolnymi rodnikami.
Formuła ta zapewnia pełne działanie odmładzające, sprawia, że emulsja Ystheal+ wygładza drobne zmarszczki, spłyca głębokie, przeciwdziała wiotczeniu skóry i przywraca jej blask. Ma lekką konsystencję fluidu i nadaje się do cery normalnej i mieszanej. Została przetestowana pod kontrolą dermatologiczną na wrażliwej skórze. Jest hypoalergiczna, nieperfumowana, o neutralnym pH, nie powoduje powstawania zaskórników.
Po 4 miesiącach regularnego stosowania, 1933 testujące stwierdziły widoczne i postępujące zmniejszenie zmarszczek.

Dla mnie najlepszy

Mam cerę wrażliwą, z TR, dojrzałą. Od diagnozy przez dermatologa moja pielęgnacja uległa całkowitej przemianie i oprócz kwaszenia buzi kwasami 2 razy w roku, pielęgnacja została całkowicie przesunięta na tory Avene. Ponieważ niestety trójka z przodu zobowiązuje, oprócz dermatologicznej Finacei i Skinorenu zdecydowałam się na zakup pierwszej serii 30+. Stosuję na noc emulsję i krem pod oczy.

Na dzień stosuję krem Antirougeurs, a na noc serię Ystheal.

Emulsja jest rzadsza niż krem, ale ja mam cerę suchą w stronę mieszanej, więc wolałam tę wersję. Produkt całkowicie bezzapachowy.

Nie zauważyłam u siebie żadnych (podkreślam żadnych) negatywnych skutków stosowania retinoidów. Być może dlatego, że stosowałam jego pochodne wcześniej, ale nie miałam ani wysypki, ani pieczenia, a stosowałam od razu codziennie, bez żadnych przerw.

Faktycznie, jest to pielęgnacja dla wytrwałych, ale przynosi też długofalowe skutki. Buzia jest jasna, promienna, uspokojna (nie mam podrażnień i czerwonych placków) i gładka.

Nie znam się na składach, ale ufam marce Avene i do tej pory na żadnym produkcie się nie zawiodłam.

Cena dla mnie ok, taka jak inne produkty apteczne. 1 buteleczka starcza mi na 2 miesiące.

Ogromny plus za higieniczne opakowanie z pompką. To fakt, że nie widać, ile kremu zostało, ale mi to nie przeszkadza.

Polecam wszystkim niezdecydowanym, ale jeśli wcześniej nie stosowałyście kwasów, postępujcie zgodnie z instrukcją i na początek stosujcie co 2 dzień na noc.

fajny kosmetyk przeciwzmarszczkowy

Stsowałam całe \'\'retinaldehydowe trio\'\'- czyli krem ystheal, triacneal i eulage.

ystheal + ma zalety które wymieniłam w recenzji eulage (czyli sprawia, ze skóra robi się bardziej gęsta, zwarta, rozjaśnia, nawilża, przygotowuje do retinoidów, przeciwdziała starzeniu się skóry itd )
ale po drugim opakowaniu pozapychał mi pory. Na nosie i brodzie pojawiły się czarne kropki.

Jestem raczej zadowolona

Kremu tego uzywa sie przyjemnie: ma wygodna i higieniczna pompke, dobrze odzywia skore, nie ma po nim efektu sciagniecia, buzia jest nawilzona i odpowiednio natluszczona, a rano wydaje sie byc wypoczeta, wygladzona. Nie zatyka porow, nie powoduje nadmiernego swiecenia. Krem stosuje tylko na noc, na cala buzie plus troszke wiecej na zmarszczke miedzy brwiami. Zauwazylam ogolna poprawe kondycji skory, ale zmarszczka jeszcze nie zniknela ;)

Dla wytrwałych

Ystheal+ to nie pierwszy mój krem z retinolem w składzie. Stosuję zamiennie z Diroseal oraz TriAcneal.

+ skuteczny
+ higieniczne opakowanie zapewniajace minimalny dostęp tlenu i stabilnośc retinolu
+ wchłania sie szybko pozostawiając lekki film
+ konsystencja żel/krem o beżowym zabarwieniu
+ rozświetla i „odmładza”
+ poprawia koloryt
+ lekko napina skórę
+ neutralny zapach
+ nawilża i widocznie odżywia
+ wygładza zmarszczki
+ zawartośc wody termalnej Avene wpływa kojąco
+ mimo postaci retinolu w skladzie nie podrażnia ani nie wysusza
+ nie podrażnia, nie wysusza, nie uczula
+ stosowany pod oczy nie powodował opuchnięć
+ wydajny (stosowałam głownie na noc)
+ nie zapycha
+ poprawia się gęstość skóry

+/- deklarowana postac retinolu to retinaldehyd i to w niskim dośc stężeniu(0,05%) co może obniżać spektakularnie oczekiwaną skuteczność i stabilność samego retinolu w kremie. Niska zawartość z jednej strony nie jest agresywna, z drugiej przyzwyczaja skórę do retinolu w pielęgnacji
+/- na efekty stosowania kremu należy poczekać, retinol wpływa odnawiająco na skórę dość długo i warstwami, ale za to skutecznie, a jego efekty są trwałe, zatem należy uzbroić sie w cierpliwość przy stosowaniu tego kremu
+/- krem winien być stosowany głównie na noc (zalecenie producenta) z uwagi na zawartośc retinolu, inaczej, stosowany na dzień wymaga zastosowania wysokiego filtru 50+
+/- cena standardowa w przypadku preparatów aptecznych z retinolem, dla tej grupy wiekowej

- zawiera polyakrylamid niewskazany do długotrwalego stosowania z uwagi na dzialanie kancerogenne

Retinal (retinaldehyd) - to forma witaminy A dostępna w kosmetykach i chroniona patentem tylko dla koncernu kosmetycznego Pierre Fabre (marka Avene).
Podobnie jak czysta witamina A, Retinal posiada wielokierunkowe dzialanie na skórę:
- wpływa na formowania się prawidłowo zbudowanych komórek skóry, normalizuje ich dojrzewanie i podziały komórkowe, dzięki temu sprzyja odnowie komórkowej skóry,
- wygładza skóre
- pogrubia naskorek
- wpływa na głębsze warstwy skóry (zwieksza produkcję kolagenu i elastyny)
- stymuluje produkcję kwasu hialuronowego w skórze
- rozjaśnia plamy
- reguluje i normalizuje cere tradzikową i tłusta

Zanim jednak przejdę do opisu samego produktu, przedstawię kilka faktów dotyczacych wiedzy na temat retinoidów:

*Siła działania dostepnych retinoidów jest rózna, aczkolwiek stopień aktywnosci prezentuje sie nastepująco (od najsłabszego do najsilniejszego):
Retinyl Palmitate-Retinol-Retinaldehyde (patent Pierre Fabre, dostepny w marce Avene: Eluage, Ystheal, TriAcneal)-Adapalene(syntetyczny retinoid : Differin, Epiduo), Tretinoin (kwas retinowy:Retin-A), Tazarotene(syntetyczny retinoid: Zorac),Isotretinoin(syntetyczna tretinoina: Isotrex)

Retinyl palmitate, retinol, oraz retinaldehyde są składnikami dostepnymi bez recepty, w aptekach lub gabinetach kosmetycznych.
Tazarotene jest najsilniejszym retinoide, podczas gdy retinol najslabszym (retinyl palmitate jest zas jeszcze słabszym niz retinol - zgodnie z powyzszym rozroznieniem*). Siła retinoidów zalezy od jego typu.

Wazna informacją jest ze skóra jest w stanie przyswoic sobie retinoid tylko w formie kwasowej, co oznacza, że Kazdy typ retinoidów musi zostac przekształcony w stan kwasowy w skórze, aby został przezeń własciwie wykorzystany. Jaki to ma związek z siłą retinoidów?
Mianowicie retinoid w formie kwasowej jest mozliwy do wykorzystania przez skore natychmiastowo, zas retinol,musi zostac wpierw w tę formę przekształcony: przekształcany jest wiec wpierw w retinaldehyde, potem w kwas retinowy. Stąd te retinol jest slabszy niz retinaldehyde, a retinaldehyde słabszy niz kwas retinowy. Retinol jest z tych trzech najsłabszy i najtanszy.Oczywiscie im wiecej stopni do przeksztalcenia retinoidów w jego przyswajalną formę tym mniejsza pewnosc ile jego wlasciwa ilosc zostanie przez skore przyjeta w procesach oksydacji ( nie jest tak ze 100% 0,1% retinolu zostanie przekształcony w kwas retinowy).

Jaki zatem jest najlepszy retinoid? Ten którego najwyzsze stezenie daje najmniesze podraznienie. Poniewaz podraznienie skory moze czasem przechylic szalę kosztów na niekorzyśc skórze przy nieodpowiednim dobraniu retinoidów do tolerancji (silne przesuszenie, odwodnienie, efekt odwrotny do zamierzonego).

Natomiast jesli tolerujemy nawet wyzsze formy retinoidow, nie ma sensu przechodzić wyzej.

Ystheal+ jest kremem bardzo porządnym, ale wymagającym cierpliwości z uwagi na opóźnione dzialanie retinaldehydu w czasie. Kolejny raz Avene potwierdza skuteczność swoich produktów oraz bezpieczeństwo stosowania. Cierpliwość jednak popłaca i po 2 miesiącach możemy cieszyć się promienną cerą o bardziej jędrnej i zbitej strukturze.
Nie zauwazylam podrażnienia tą postacią retinaldehydu (niższą niż w TriAcneal a tę samą jak w Diroseal) jedyne podrażnienie może wystąpic w okolicy pod oczami.
Na chwilę obecną (drugi miesiąc stosowania) nie zaobserwowałam spektakularnych redukcji zmarszczek mimicznych, jednakże cera jest wygładzona, napięta i rozświetlona.Rysy złagodzone. Nie oczekuje, że usunie zmarszczek, ale zdecydowania wygładza ich głebokość, poprawia stan cery i jej koloryt.
W trakcie stosowania nie zaobserwowałam podrażnienia, czy wysuszenia, ale stosuje go głównie na noc.
Na dzień bezwgzlędnie filtr 50+, by uniknąć ewentualnych przebarwień.

Opakowanie jest higieniczne, z pompką posiadającą gumowe zwężenie uniemożliwiające/minimalizujące dostęp tlenu do kremu (podobny mechanizm odnajdziemyw Isolift Uriage). Wykonane z grubego plastiku dopiero pod silnym światłem pozwala dojrzeć ile nam jeszcze produktu zostało.

Minusem jest niestety fakt, ze zawiera polyakrylamid majacy dzialanie kancerogenne, zatem niewskazane jest stosowanie emulsji dlugotrwale. Jesli chodzi o sklad przegrywa zdecydowanie z Eluage, ktore ma znacznie lepszy sklad i konsystencję.

Mam porównanie do Isolift Uriage oraz SVR i Avene zdecydowanie je przewyższa.
Skuteczny krem, jednak dla wytrwałych.
Must have dla 25+.

Bardzo polecam.

Używam tego produktu od: 2 miesiace

Ilość zużytych opakowań: 1x30ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

A jednak cuda się zdarzają...

Mam 31 lat. Kremów zapobiegających starzeniu się skóry używam od jakichś 6. Wypróbowałam ich dzisiątki, w większości wysokopółkowce: clarins, guerlain, chanel itd. Avene omijałam szerokim łukiem, odkąd kiedyś na mrozie wsmarowałam w siebie Cold Cream i wyskoczyły mi setki pryszczy :-( Ystheal otrzymałam w prezencie i postanowłam dać mu szansę. To był strzał w dziesiątkę. Po miesiącu mogę stwierdzić, że kombinacja składników zdziałała z moją cerą cuda. Pory znacząco się zmniejszyły, koloryt jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nabrał blasku, skóra przestała się tak mocno przetłuszczać. Zmarczek nie miałam i na razie nie mam, ale to że się nie pojawiają to też sukces :-)
Zdecydowanie polecam, szczególnie osobom o przetłuszczającej się cerze, które wypróbowały już "wszystko"

super

Mam 27 lat i jest to jeden z pierwszych kremow z retinolem polecony przez moja doktor medycyny estetycznej:) Nie mam zmarszczek wiec nie wiem jakie jest jego dzialanie w kierunku zmarszczek juz istniejacych, poza tym stosuje inne metody profilaktyki:)

Plusy
- wygladza skore, rano jest matowa i odswiezona
- ladny kolor
- przyzwoita cena
- szybko sie wchlania
- lagodzi krostki tradzikowe

Minusy
- poczatkowo podraznia skore tam gdzie jest ciensza np pod oczami

Używam tego produktu od: starczyl na okolo 1.5 miesiaca

widoczne efekty

Kupiłam go po 35 urodzinach. Mam skórę mieszaną. Pierwszy krem, po którym naprawdę widziałam efekty, ale przyznaję, że wcześniej nie używałam nic z tak aktywnymi składnikami, głównie zajmowałam się nawilżaniem. Wyrównał kolor mojej cery, wygładził zmarszczki mimiczne. Używałam go codzień na noc, nie podrażnił-napewno do niego wrócę, choć ze względu na obecność kwasu hialuronowego, kusi mnie Eluage.
PLUSY: skuteczność
konsystencja
lekko pomarańczowy kolor, który daje złudzenie od razu wypoczętej cery
dobre opakowanie
Minusów nie odnotowałam

Używam tego produktu od: ok 3 lat
Ilość zużytych opakowań: trzy

Bardzo porządny krem

Mam cere mieszaną w strone tłustej więc ciężko jest mi znaleźć dobry i lekki krem, który zregeneruje skórę i zabezpieczy przed pierwszymi oznakami starzenia. Ten jest dla mnie nawet zbyt treściwy i troche za ciężki ale mimo to uważam, że jest świetny.

Mam 20 lat i generalnie zmarszczek nie mam ale lubie się opalać i robie to nagminnie przez jakieś 1,5msc w roku... dla mojej skóry to dramat i okres maksymalnego wyniszczenia, pomimo, że zawsze używam wysokich filtrów. Ten krem idealnie nawilża, ujednolica kolor cery, wygładza i bardzo napina. Efekt ujędrnienia jest naprawdę widoczny, skóra jest jakby bardziej gęsta. Najważniejsze, że nie zapycha, nic a nic. Skóra jest gładka, miękka, jednym słowem ładniejsza.

Konsystencja emulsji jest treściwa i ma żółtawe zabarwienie ale nie ma pigmentów koloryzujących czy coś więc nie widać tego na twarzy. Plus za b. higieniczne opakowanie z pompką.

Pod makijaż w przypadku cery normalnej i mieszanej się nada bardzo dobrze, dla tłustej juz gorzej ale mi to itak nie przeszkadza. Bardzo dobry krem za przystępną cene, niestety nie jest wydajny.
Kolejny raz firma avene mnie nie zawiodła, efekty są bardzo widoczne, polecam młodym kobietom w przedziale 20- 30. Dla starszych raczej może być zbyt słaby.

Dobry, ale za szybko się kończy

Używałam tego kremu regularnie jakiś rok temu i muszę przyznać, że byłam zadowolona. Cera jest po nim jakby odmłodzona, dobrze nawilżona, ma ładniejszy koloryt. Jeśli chodzi o głębsze zmarszczki to nie wypowiem się, gdyż mimo swoich 37 lat takowych nie posiadam. Co sprawiło, że przestałam go kupować? Za mała pojemność w stosunku do ceny. Smarowałam nim nie tylko twarz, ale też szyję i dekolt i niestety po około 2 tygodniach opakowanie świeciło pustkami. Pomijam już względy ekonomiczne, ale bieganie co kilkanaście dni do apteki po kolejny krem to lekka przesada. Producent mógłby rozważyć powiększenie go do 50 ml za cenę ok. 100 zł. To byłoby moim zdaniem bardziej rozsądne. No ale to takie techniczne uwagi, natomiast z kosmetycznego punktu widzenia jest jak najbardziej godzien polecenia.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: pięć

czy ja wiem

używałam kilka miesięcy. Obietnice producenta raczej bez pokrycia.
+w początkowej fazie uzywania zauważyłam lekkie rozświetlenie skóry, potem już nie
+krem wchłania się dobrze
-zmarszczek nie ruszył,
-słabo nawilża, a jest to krem na noc
-cena.
Nie przekonał mnie

Używam tego produktu od:kwietnia

w sumie jest ok

Krem poprawia koloryt skóry, jędrność, wygładza.
generalnie twarz wyglądała dużo lepiej.
Wysusza.
Bardzo dobra forma dozowania.
Na razie odstawiłem, bo co będę stosował za 10 lat?:)
Ale na pewno spróbuję do niego wrócić.

Mimo wszystko wierzę

Avenowskich kremów z retinalem (Ystheal, Eluage, Diacneal) używam już prawie 2 lata. Postanowiłam nie oceniać poszczególnych kosmetyków zaraz po skończeniu opakowania, tylko poczekać dłużej na ewentualne efekty działania retinalu. I prawdę mówiąc te efekty raczej nie powalają. Nie wierzyłam wprawdzie, że te kilka zmarszczek, których się zdążyłam dorobić, cudownie zniknie; ale że się jakoś widocznie nie pogłębią to i owszem - niestety, trochę się przeliczyłam. Widoczna jest lekka poprawa kolorytu skóry, jednak w międzyczasie rzuciłam palenie, opalanie i włączyłam do pielęgnacji witaminę C i kwasy, więc nie przypisywałabym wielkich zasług retinalowi. Jakby się uprzeć, można dostrzec leciutkie ujędrnienie skóry, ale nie byłabym taka pewna. Zwężenia porów nie odnotowano. Wygładzenie - tylko podczas stosowania Diacnealu.
Teraz o samej emulsji, która poszła na pierwszy ogień. Mimo że miałam wówczas zdecydowanie mieszaną cerę, okazała się zbyt lekka (moim zdaniem nadaje się raczej dla typowo tłustych cer), jednak dzięki odpowiedniemu nawilżaniu szkód nie wyrządziła. Na plus: wygodne i higieniczne opakowanie, delikatność (nie podrażnił nawet skóry wokół oczu), brak zapychania. Poranny efekt - niezły i krótkotrwały, jak w przypadku większości kremów. Aczkolwiek przyjemność stosowania mierna. 3* tylko dlatego, że mimo wszystko wierzę, może naiwnie, w dobroczynny na dłuższą metę wpływ retinalu/retinolu na skórę.

Używam tego produktu od: jakiś czas temu przez 2-3 miesiące