Schwarzkopf Professional, Osis+, Mess Up: Matt Gum (Matująca guma do włosów)

Schwarzkopf Professional, Osis+, Mess Up: Matt Gum (Matująca guma do włosów)

Guma teksturyzująco-matująca nadaje matowe wykończenie fryzurze, nadaje kształt dzięki matowej formule i delikatnemu zapachowi nadaje się zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Pomaga osiągać maksymalnie zmierzwione fryzury i matowe efekty. Średni poziom utrwalenia (2).
Sposób użycia: Nałożyć za pomocą dłoni niewielką ilość gumy do stylizacji na wilgotne włosy, po czym układać i nadawać teksturę fryzurze wedle uznania.

matujące, nadające objętość, utrwalające
Utrwalenie
średnie
zapachowa, bez alkoholu, bez silikonów
gumy do włosów

Nie dla mnie.

ja: Mam dużo cienkich, kręconych włosów w typie wurly (zmieszanie fali i loka czyli typ 2c/3a). Średniporowate w kierunku niskoporowatych, długości do ramion. W okresie zimowym lubią się plątać nad karkiem i mają tendencje do wypadania. Często bywają matowe i szorstkie.

Opakowanie: Ładne, poręczne opakowanie typu słoi. po otwarciu widać ile dokładnie produktu znajduje się w środku.

Skład: świetny - nie ma żadnych szkodliwych składników, ani niczego co mogłoby uczulać. Do tego emolient. Miłe zaskoczenie.

Wrażenia: Guma naprawdę ładnie pachnie, konsystencja jak to guma - klejąca. Świetnie matowi, jeżeli tego efektu oczekujemy to strzał w 10. Na moich włosach kręconych zrobiła puch, w dodatku mat jeszcze większy niż mam naturalnie. Wyglądało to okropnie. Ja po dwóch podejściach się poddałam, oddałam mężowi i on jest zachwycony. Plus za wydajność, bo wystarczy niewielka ilość żeby uzyskać efekt.

Nowy nabytek

Zaszalałam i obcięłam włosy z długości za łopatki do takich mega króciutkich a'la kożuchowska :)
Zupełnie nie wiedziałam jak je układać, klasyczne gumy zostawiają taki efekt zlepienia co wyglądało na moich włosach strasznie!
Dopiero Ta guma pozwoliła mi idealnie ułożyć fryzurę!
same zalety:
- pięknie pachnie
- łatwo się aplikuje
- ma świetne opakowanie
- efekt utrzymuje się bardzo długo
- wydajna

Jedyny minus to dostępność albo w sklepie internetowym albo w sklepie dla fryzjerów ewentualnie w salonach fryzjerskich.

No nie wiem...

W sumie to nie wiem jak to cholerstwo ocenić. :/

Ma matować i matuje. Chociaż nie wiem po co. Efekt jest paskudny. No ale robi co ma robić, więc ok.

Niestety moje wrażenia są nie bardzo. Uraczyła mnie tym cudem fryzjerka, że niby lepsze niż pianka czy żel. No i durna wzięłam. Włosy są paskudne. Naprawdę je stroszy, miałam na łbie takie siano jakiego świat nie widział. Włosy mam średniej długości i efekt był koszmarny. Suche, napuszone coś.

Do tego miałam używać nabłyszczacza. Po co matowić coś, żeby potem to nabłyszczyć? Nie mam pojęcia. Długo się w to nie bawiłam, bo cała ta przygoda to jedna wielka porażka.
Wyglądałam tak, jak bym zrobiła sobie tapirka, rozczesała go i posypała mąką. :/ Żaden nabłyszczacz nic tu nie mógł pomóc. Tylko mycie. ;)

- nie ujarzmia włosów
+ matowi bardzo to fakt
- na włosach kręconych nie utrzymuje loków, a robi siano

Ogólnie mieszane uczucia, więc ocena też średnia.

Używam tego produktu od: nie wiem, dawno kupiłam
Ilość zużytych opakowań: 1 ciągle w trakcie

KWC nad KWC

Totalny, absolutny hit i mam nadzieję, że będą go produkować do końca świata i jeden dzień dłużej. Kupiłam go mniej więcej rok temu, gdy moja fryzjerka wyczarowała mi na głowie krótką postrzępioną fryzurkę wymagającą lekkiego usztywnienia i nastroszenia. Ponieważ moje doświadczenia z wszelkiego rodzaju pastami, żelami i gumami były w najlepszym wypadku mierne, to i ten specyfik powitałam z umiarkowanym entuzjazmem. Jakże wielkie i pozytywne było moje rozczarowanie! To specyfik wymarzony wprost do cienkich, delikatnych włosów, które usztywnia bez obciążania i sklejania. Pozwala zaakcentować pojedyncze kosmyki nie robiąc wrażenia strąków. Ma wyjątkową konsystencję, miły zapach no a wydajność wprost powalającą, bo minimalna ilość wystarcza by uzyskać pożądany efekt.
Osis to cud i KWC!!

Używam tego produktu od: prawie rok
Ilość zużytych opakowań: wciąż pierwsze w trakcie

poolecam

ladnie pachnie, jest wydajny, mimo pierwszego niezbyt pozytywnego wrazenia polubilem ten produkt, na wlosy dlugosci od 4 do 6-7 cm spisuje sie swietnie
jednak nalezy sie nauczyc uzywac ten produkt
najlepiej wlosy po wysyszenia nieco nailzyc, najlepiej pianka taka zeby ich nieobciazala po czym zrobic co trzeba ;]

nienablyszcza wlosow co mi baaardzo odpowiada...jezeli sie odpowiednio uzywa wcale niewygladaja na niezdrowe i poniszczone...do tego przy swietle ladnie polyskuje ;]

spore ...3 miesiace wystarczyly by sie zaznajomic

tępy mat

Nie polubiłam tej tępej gumy, stąd trója z minusem. Tępość tej szarej masy powoduje,że trudno jest ułożyć włosy. Większość z tego, co wydłubałam ze słoiczka zostawało na dłoni, nie chcąc się zmyć. Hmm..ta guma najwidoczniej była do mnie bardziej przywiązana (a wręcz przyklejona), niż ja do niej ;) wolę moją ukochaną Wellę Punk Chic

Używam tego produktu od: 2 lata temu

Matuje bez cygaństwa!

Zgłosiłam dawno temu, a więc i ocenię. W zasadzie oceniłam go na produkt godny polecenia, bo spełnia swoja rolę. Zwie się w końcu "matująca guma do włosów" i nie wiem jakiego spodziewałam się efektu.. ;) Osobiście jednak nie lubię włosów matowych ani w wyglądzie ani w dotyku. Moje włosy wyglądają na "chore", jakby były spalone trwałą i dlatego niestety odstawiłam ten produkt, wróciłam do gumy modelującej tej samej firmy w czerwonej puszce i ta na moich włosach spisuje się idealnie. Włosy mam miękkie, cienkie- i być może przy innym rodzaju włosów spisze się znakomicie.
Jednak wszystkie inne walory działają bez zarzutu (główny walor niestety na moich włosach okazał się wadą)- dobrze utrwala, łatwo się spłukuje, ładnie pachnie i ogólnie dobrze się układają włosy.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:1 x100ml(trochę mi na dnie zostało i chyba juz nie zużyję..)

Świetny produkt!

Od dluzszego czasu szukalem produktu, ktory pozwala na proste ulozenie wlosow, jednoczesnie, zeby jego uzywanie nie rzucalo sie w oczy :) I znalazlem!
Guma ma ladny, meski zapach. Jest bardzo wydajna i prosta w uzycie. Efekt utrzymuje sie bardzo dlugo, nawet jak zdejme czapke, latwo przywrocic wlosy do porzadku.
Nie uwazam, zeby bardzo mocno matowala. Wlosy wygladaja bardzo naturalnie i nie sa sklejone, jak przy innych produktach tego typu.
Nadaje sie tylko do bardzo krotkich wlosow.Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań:0,5

niemal idelana...

Jako facet nie lubię mieć świecącej, błyszczącej się fryzury. Wolę, kiedy wygląda naturalnie. Ten produkt to gwarantuje! Nie skleja włosów. Ładnie pachnie. Nadaję się idealnie do układania, fryzura trzyma się świetnie! Jedyny minus (i dlatego nie daję 5*) - zostawia na włosach dość nieprzyjemny w dotyku film... Raczej tylko na specjalne okazje a nie na co dzień. Pod tym względem - produkt podobny do Kremu Gliniastego Wygłupiastego Welli, ale zdecydowanie wolę OSISa!! Używam tego produktu od:dziś

faktycznie matuje

Guma na krótkich włosach sprawdza się bardzo dobrze. Fryzura przez cały dzień trzyma fason, przy tym włosy nie są obciążone ani sztywne, nie wyglądają na tłuste (jak po większości wosków), ładnie pachną. Specyfik jest bardzo wydajny. Jedynym minusem jest spory efekt matu, osobiście wolę błyszczącą czuprynę. Dlatego będę nadal szukac kosmetyku, który poradzi sobie z moimi niesfornymi kosmykami a przy tym nada im połysk.

Używam tego produktu od:używałam przez ok. rok

Mat do bólu

Faktycznie guma nieźle utrzymuje włosy w pozycji jakiej je postawimy (muszą być krótkie oczywiście), ślicznie pachnie.
Jak dla mnie daje trochę za duży mat :) ale chyba takie było założenie producenta, więc po przemyśleniu dokładam jeden punkt, który za to wcześniej ujełam :)

Ilość zużytych opakowań: 15% opakowania