Laboratorium Kosmetyczne AVA, Mustela, Emulsja przeciwzmarszczkowa extra tłusta

Laboratorium Kosmetyczne AVA, Mustela, Emulsja przeciwzmarszczkowa extra tłusta

Prawdziwy tłusty krem proponowany na noc. Polecany dla cery bardzo suchej, wrażliwej lub skłonnej do alergii.
Regeneruje, odżywia i natłuszcza skórę, zapobiega procesowi jej starzenia, spłyca istniejące zmarszczki i przeciwdziała powstawaniu nowych.
Chroni przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, zwłaszcza przed mrozem i słońcem.

sucha, normalna
w słoiczku
na noc
nawilżające, regenerujące, przeciwzmarszczkowe, na przebarwienia, na zaczerwienienia
emulsja

Emulsja przeciwzmarszczkowa extra tłusta, Mustela, Ava

Emulsję przeciwzmarszczkową kupiłam na jednej z aukcji internetowych.
Opakowanie to szklany słoiczek o pojemności 50 ml, zapłaciłam około 24 zł.
Emulsja ma delikatny neutralny zapach, ma gęsta treściwą konsystencję, nie pozostawia lepkiej tłustej warstwy ale wchłania się dość długo.
Emulsję stosuję w okresie zimowym nakładam na noc, wcześniej stosowałam krem odżywczy pół tłusty od firmy Ava ale teraz nie mogłam go kupić być może jest już wycofany.
Emulsja świetnie odżywia, regeneruje, natłuszcza i zabezpiecza skórę przed działaniem suchego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach i minusowych temperaturach na zewnątrz.
Dodatkowy plus za skład, opakowanie i wydajność.
Podsumowując emulsja świetnie odżywia i zabezpiecza skórę przed działaniem mrozu wiatru i suchego powietrza, długo się wchłania ale przy efektach jakie daje można to wybaczyć.
Serdecznie polecam szczególnie wrażliwcom i alergikom.

Dobra kuracja, jedna z wadami

Krem zakupiłam na sporej promocji w drogerii. Była zima a moja cera potrzebowała intensywnego nawilżenia z powodu ciągłego uczucia ściągnięcia i przesuszeń. Mimo, że mam cerę mieszaną, to zimą potrzebuję naprawdę solidnej dawki nawilżenia i ochrony. Po kilku tygodniach stosowania stwierdzam, że to kosmetyk idealny dla osób potrzebujących dogłębnego odżywienia i nawilżenia, jednak należy go stosować z umiarem. Choć jest dosyć specyficzny, ale o tym za chwile.

OPAKOWANIE

Krem znajduje się w szaro-srebrnym kartoniku z metalicznymi elementami. Na każdej ściance znajdują się informacje na temat kosmetyku i składu. Opakowanie właściwe to mały słoiczek wykonany z przezroczystego plastiku ze srebrną nakrętką. Opakowanie pokrywa naklejka z opisem produktu i nazwą. Całość prezentuje się bardzo ładnie i schludnie. Produkt przed otwarciem zabezpieczony jest folią, którą zrywamy w momencie pierwszego użycia. Dzięki formie słoiczka mamy pewność, że wykorzystamy produkt od początku do samego końca.

EMULSJA

Nazwa emulsja jest bardzo myląca. Typowe emulsje są lekkie często wodniste lub żelowe a ten kosmetyk to zupełne ich przeciwieństwo. Jeśli liczycie na lekką emulsję, to możecie się srogo zawieść. To naprawdę bardzo bogaty kosmetyk przypominający niektóre bogate masła do ciała, mnie kojarzy się z masłem shea. Ma bardzo bogatą konsystencję i kolor biały. Zapach jest neutralny. Potrzeba jedynie odrobinkę na pokrycie twarzy, jest kosmetyk szalenie wydajny. Ma neutralny zapach. Produkt po rozsmarowaniu nie wchłania się całkowicie zostawiając bardzo tłustą warstewkę ochronną Pod tym względem przypomina nieco olejki lub wcześnie wspomniane masło shea. Na początku bałam się, że cała emulsja zostanie wchłonięta przez poduszkę (stosuję ją tylko na noc), jednak jestem miło zaskoczona. Produkt świetnie nawilża, wygładza, łagodzi i koi skórę. Ostatnio miałam problem z przesuszeniami na twarzy, suchymi skórkami i uczuciem ściągnięcia, co jest dla mnie bardzo niekomfortowe. Po zastosowaniu tego kremu to uczucie znika, skóra jest ukojona, wygładzona i odżywiona. Kremu nie stosuję codziennie, kilka razy w tygodniu w zupełności wystarczy, bo przy codizennym stosowaniu zaczął mnie zapychać. Uwielbiam go jako nocną kurację, bo rano zapewnia mi uczucie nawilżenia, wygładzenia i regeneruje skórę. Krem może nie zachwyca składem, jednak urzekł mnie działaniem. Ogromna wydajność, wielofunkcyjność wraz ze świetnym działaniem sprawiają, że warto zainwestować w ten produkt, bo nie jest drogi.

PLUSY
świetnie nawilża, wygładza, regeneruje
szalenie wydajny
neutralny zapach
praktyczne i ładne opakowanie
niska cena

MINUSY
średni skład
zapycha przy codziennym używaniu
zostawia bardzo tłustą warstwę

najlepszy dla bardzo suchej skóry po Izoteku

Jedyny krem dzięki któremu nie czuję w ciągu dnia ściągnięcia i suchości po kuracji Izotekiem - używam rano i wieczorem wraz z kremem pod oczy z tej serii. Zniknęły mi zmarszczki na skórze od wysuszenia. Konsystencja bardzo tłusta, ale nie jak olej. Tłustość nie mija w ciągu dnia, nie wchłonie się, co najwyżej wytrze, więc trzeba uważać na włosy. Bardzo dobrze dogaduje się z podkładem w pudrze Annabelle Minerals rozświetlającym. Być może zostanie moim hitem, ale najpierw muszę sprawdzić wersję odżywczą i regenerującą. Szkoda że nie trafiłam na ten krem w trakcie kuracji Izotekiem.

MEEEEEEGA

Bardzo tłusty, mogę go stosowac nawet pod oczy! Nie podrażnia bardzo dobrze natłuszcza. Ze względu na prosty skład pasuje pod niego w zasadzie każde serum, w połączeniu to już BOMBA!

Ratunek przy retinoidach

Moja cera po kuracjach przeciwtradzikowych była wysuszona i sciagnieta tragedia nic nie pomagało a ten krem mnie uratował! Prawdziwy tluscioch z krótkim, prostym składem, rewelacyjny! Moja skóra chłonie go jak gąbka, bałam sie wysypu ale na szczęście mnie nie zapchał. Polecam wszystkim którzy są w trakcie kuracji atredermem. Prawdziwy wybawca!

Rewelacja

Mam wersję w niskim szklanym słoiczku. Nic mi zapach nie przeszkadza mimo, że różami nie zachodzi, ot lubię takie naturalne zapachy, wtedy wiem co w siebie wcieram. Emulsja to rzeczywiście tłuścioszek, a mam cerę mieszanę z tendencją do mocnego tłuszczenia się, i mimo to jestem zachwycona. Ten krem ratuje mi zycie podczas kuracji Atredermem i podczas choroby, jeśli mam zniszczony i wytarty do cna nos i strasznie popękane usta, on ratuje życie! :-) Bardzo wydajny produkt.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 50ml

rewelacja:)

Miałam tą emulsję 6 lat temu w opakowaniu ,które widnieje na zdjęciu i wspominam średnio ze względu na okropny smrodek:( Postanowiłam jednak kupić ją ponownie na moje podrażnienia i przesuszenie po retinoidowe i WOW Emulsja jest cudowna !! same plusu:
+ ślicznie delikatnie pachnie ( wcześniej bleah )
+ ma masłowatą konsytsencję ( wcześniej lejącą)
+ śliczny prosty szklany słoik ( wcześniej plastik)
+ nie podrażnia
+ natłuszcza i koi
Jestem miło zaskoczona i nie żałuję tych 19.90 :P

Używam tego produktu od: wcześniej 1 opakowanie teraz 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 * 50 ml

Spodziewałam się więcej

Zacznę od tego, że mam bardzo suchą skórę, ze skłonnością do AZS, uwielbiam tłuste kremy, mogę się po nich świecić jak latarnia, byle by tylko dawały efekt natłuszczenia skóry. Najbardziej lubię jak po posmarowaniu kremem długo utrzymuje się efekt woskowanego lakieru w samochodzie - skóra jest tak natłuszczona, że woda po niej spływa jak po woskowanym lakierze - mam nadzieję, że wiecie o co chodzi. Kupiłam ten krem, bo dziewczyny polecały go dla osób z AZS, krem ma zwartą konsystencję:
+ prosty skład,
+ nie podrażnia wrażliwej skóry,
+ dość wydajny,
+ można stosować na okolice oczu - nie migruje,

- wcale nie natłuszcza jakoś wielce spektakularnie, jedynie nałożony grubą warstwą a\\\'la maseczka daje jakieś konkretniejsze efekty, jeśli warstwa jest cienka rano skóra jest nawet lekko tępa,
- świadomość, że w składzie jest tłuszcz odzwierzęcy plus zapach skórzanego portfela tak skutecznie mnie odrzuca, że musi mnie nim smarować mąż.

Podsumowując nie widzę w nim aż tylu zalet, żeby się z nim męczyć, poszukam większego tłuściocha, bez skutków ubocznych. Nie polecam.

niezły, ale nie doskonały

Kupiłam ten krem, bo lubię kosmetyki Ava (np. karotenowy uważam za doskonałość wcieloną :)), i pomimo że zgadzam się, że jest niezły, to jednak nie do końca doskonały. Ma tłustą konsystencję, lubię jego zapach, ale po nocy w dalszym ciągu twarz jest lepka i "tępa" w dotyku. Plusem jest, że jest wydajny, tani i ma ładny, szklany słoiczek.

Ilość zużytych opakowań: prawie 1 całe

Krem ratunkowy :)

Długo szukałam tej emulsji po przeczytaniu kilku pozytywnych opinii na jej temat i około miesiąc temu znalazłam ją w jednym z Rossmannów - od tamtej pory używam jej codziennie i myślę że mogę już podzielić się z wami kilkoma plusami i minusami które zauważyłam :)

Produktu używałam zarówno na twarz jak i skórę pod oczami, wyłącznie na noc na serum i krem nawilżający. Jestem posiadaczką skóry suchej ale skłonnej do zanieczyszczeń.

+ Szklany słoiczek jest bardzo praktyczny przy produkcie o gęstej i wręcz zbitej konsystencji.
+ Cena w przełożeniu do wydajności - bajeczna. Ja zapłaciłam coś około 12zł.
+ Konsystencja produktu bardzo mi odpowiada - gęsta, wręcz twarda, topi się delikatnie pod ciepłem palców - przypomina masło.
+ Prosty skład przyjazny alergikom.
+ Krem umożliwia wykonanie masażu twarzy - wchłania się powoli pozostawiając tłustą powłoczkę po której wspaniale ślizgają się zarówno dłonie jak i przyrządy do masażu twarzy.
+ Jeśli chodzi o działanie to zdecydowanie pomaga utrzymać nawilżenie skóry (jeśli zostanie nałożony na krem nawilżający), wygładza, uelastycznia skórę, zmniejsza widoczność zmarszczek które wynikają z przesuszenia skóry.
+ Myślę że tłuścioszek nada się na zimowe wypady w teren, na narty lub na długie spacery :)

+/- Zapach nie każdemu przypadnie do gustu, jeśli znacie lek o nazwie novoscabin to jest to dokładnie ten zapach. Na szczęście po jakimś czasie się ulatnia.

- Kiepsko z dostępnością - sama przeszłam 3 Rossmanny i 3 inne drogerie żeby znaleźć to cudo.
- Niestety zapycha pory i z tego też powodu przestaję stosować go na całą twarz codziennie - będę używać go na noc pod oczy i raz w tygodniu na całą twarz w celu wykonania masażu.

Jeśli macie problem z zapychającymi się porami radzę ograniczyć się do używania produktu co kilka dni albo w sytuacjach kiedy skóra dostała popalić i trzeba ją jakoś przeprosić ;)

Polecam!

Ilość zużytych opakowań: malutki ubytek w pierwszym opakowaniu

Przyjemny tłuścioch

Bardzo przyjemny krem, mimo zapachy, który może niektórych odrzucać, ake nie zniechęcajcie się!
To naprawde dobry, treściwy krem o krótkim składzie. Idealny na noc - na dzień zuepłenie się nie nadaje, przynajmniej nie dla mnie.
Gęsta konsystencja całkiem dobrze rozprowadza się na twarzy. Stosuję również pod oczy i tu też sprawdza się idealnie, nie szczypie, nie podrażnia powiek. Skóra rano jest dobrze nawilżona i odzywiona. Polecam, bo naprawdę warto!

Ilość zużytych opakowań: 3 pełnowymiarowe

Ulubiony tłuścioch :)

Mój podstawowy kremi regenerująco-nawilżająco-natłuszczający w okresie jesienno-zimowym, podczas stosowania retinoidów. Uwielbiam go rozmarowaś na buzi i dekoldzie, ma taki masełkowy poślizg, nie podrażnia, nie uczula, nie szczypie (czego nie można powiedzieć o wielu innych kosmetykach specjalistycznych, do wrażliwej cery...), lekko pachnie. Obawiam się, że może troche zapychać, dlatego stosuję zazwyczaj 3 razy w tygodniu dla dopieszczenia i regeneracji buzi. Błyszczy się, to prawda, ale to przecież tłusty krem, więc musi ;)

Używam tego produktu od: 2 lata (od października do kwietnia)
Ilość zużytych opakowań: 4 całe pudełka