Bioderma, Photoderm AKN Spray SPF 30 / UVA 26

Bioderma, Photoderm AKN Spray SPF 30 / UVA 26

Spray przeznaczony jest do ochrony przeciwsłonecznej skóry mieszanej, tłustej, trądzikowej oraz skóry ze skłonnośćią do powstawania zaskórników. Kompleks Fluidactiv reguluje jakość sebum i zapobiega powstawaniu zaskórników.
Kompleks BIOprotection pobudza naturalny system obronny skóry i chroni przed zmianami w obrębie DNA.
Lekka, nietłusta konsystencja.
Fotostabilny. Niekomedogenny. Bezzapachowy. Wodoodporny.

Dziwny

Zacznę od minusów:

- trzeba go dobrze rozetrzeć, bo niestety ja tak nie zrobiłam i zrobił mi białą plamę na twarzy będąc na wakacjach
- bieli i zaraz twarz się świeci
- cena

+ chyba nie zapycha
+ wygodne opakowanie

Używam tego produktu od: 2 lata temu
Ilość zużytych opakowań: jeden

taki sobie

Zacznę od zalet: duża pojemność,nie zatyka porów,cena adekwatna do wielkośći.Poza tym średnio się wchłania,trochę się świeci.Z wad: nieprzyjemnie pachnie,praktycznie nie nawilża,mimo obietnic producenta: nie poprawia stanu skóry.

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:

świetny do cery z wypryskami

nie zapycha, żadne nowe niespodzianki nie wyskakują. dobrze się rozprowadza i jest wydajny. minusem jest to, i za to odejmuję gwiazdkę, ze strasznie szczypie w oczy - w te okolice trzeba użyć czegoś innego.

Używam tego produktu od: rok

dobry

+ nie uczula
+ wygodne opakowanie
+ łatwo się wchłania
+ nie klei się
+ nie zapycha

- piecze w oczy (na policzki nakładam bez problemu, ale dolne/górne powieki odpadają)

edytowano IV 2010:
Puder kiepsko matował, ale odkąd używam skrobi nie mam problemu ze świeceniem

Używam tego produktu od:3 lat
Ilość zużytych opakowań:3 całe

Niestety zniknął ze sklepów, po kilku miesiącach wrócił i PPD obniżono z 26 do 13.Nowej wersji już nie kupię

naprawdę świetny

+ płynny, a przez to lekki, łatwo się rozprowadza i wchłania
+ nadaje się pod makijaż i nie "gryzie się" (a przynajmniej w widoczny sposób) zlekkim kremem matującym i podkładem
+ skóra po nim naprawdę PRAWIE SIę NIE ŚWIECI
+ nie wypryszcza :)
+ do cery trądzikowej, łojotokowej i mieszanej nie znalazłam niczego lepszego
+ i nie zauważyłam, żeby bielił :/ (czyżbym była aż tak blada?:)

w porządku, ale jest kilka ale

Filtr Biodermy sprawdza się całkiem nieźle ale jego największą wadą jest to, że ciężko się wchłania! A jak już się wchłonie to jestem biała jak albinos i świecę się jak latarnia. Ale chyba taki urok filtrów mineralnych. Z makijażem ma się całkiem ok ale raczej się to cały dzień nie trzyma.
Konsystencja jest trochę za rzadka, nie czuję się z nim najlepiej, właściwie to odczuwam nawet dyskomfort.

Nie zatyka porów, to plus! I cena też jest okej.

Odstawiam go, czekam na lato, żeby zużyć gdzieś do ciała :)

Ilość zużytych opakowań: 1/2

trudno powiedzieć

Mam pewien sentyment do tego filtra bo byl to moj pierwszy fotostabilny, ale ...
-nalozona pierwsza warstwa jest ok, gorzej z nalozeniem przepisowej ilosci- trudno sie wchlania i bieli
-troche wysusza skore z polaczeniem z maka ziemniaczana
-nie da sie reaplikowac na makijaz bo robi bloto

+ jest bardzo wydajny i do tego tani w porownaniu z innymi fotostabilnymi filtrami
+ dosyc dobrze chroni przec UVB, UVA okaze sie za 10 lat ;)

Podsumowujac nadal szukam idealu :)

Używam tego produktu od: wakacje 2005 i 2006

godny polecenia :)

Dermatolog poleciła mi go na lato po (odpukać) skutecznej kuracji na twarzy, dekolcie i plecach, jakoże tradycujne filtry zapychają pory. Swoja najważniejszą funkcję spełnia doskonale - po lecie na pojawiły sie nowe krostki.
Poza tym dobrze chroni przed slońcem - pozwalając się przy tym opalić! Nigdy nie stosowałam SPF 30 i byłam trochę przerażona, że się prawie nie opalę, ale naprawdę różnica jest bardzo niewielka.
Opakowanie jest wygodne chociaż konsystencja mogłaby być lepsza. Zapach jak dla mnie jest średnio przyjamny, ale da sie wytrzymać - do złudzenia przypomina zapch kwaśnej śmietany :? .
Pomimi tych drobnych wad uważam, że jest jak najbardziej godny polecenia.

Używam tego produktu od:3 miisięcy
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

pasi

*nie powoduje powstawania zaskornikow i ropnych wypryskow( o zgrozo!)-to najwazniejsze
*dobrze sie rozsmarowuje
*dosyc wysoka ochrona UVA/B
*bardzo wydajny

*przy dluzszym stosowaniu podraznia i wysusza skore- zwlaszcza okolice oczu
*faktycznie pozostawia tlusta, bialawa warstwe( ale zawsze mozna ja przypudrowac i po klopocie)

Używam tego produktu od dawna

nie zatyka porów!

Przede wszystkim rzeczywiście nie powoduje powstawania zaskórniaków, krost, co dla mnie jest bardzo ważne. Ochrona porównywalna do innych 30. Bardzo wygodna postać sprayu- co prawda psikać na twarz tym się nie da, ja psikam na dłoń i potem nakładam, ale i tak jest to wygodniejsze niż tuba.
Jak każdy krem z filtrem i ta emulsja jest dość ciężka, ale u mnie nie pozostawia białej maski i szybko się wchłania. Chociaż fakt, szybciej się po niej świecę.
Mam tylko wrażenie, że trochę podrażnia skórę- po ok. 2 godzinach skóra jest lekko zaczerwieniona, aczkolwiek nie swędzi i nie piecze.

ilość zużytych opakowań: 1

niezły

Myślałam, że już dawno go oceniłam...
W sumie spray sam w sobie jest bardzo dobry i nie mam co do niego większych zastrzeżeń, ale jakoś nie mogę się zmusić do regularnego używania ochraniaczy ;) z filtrem i wiecej go nie używam niż używam. A raczej poużywałam go trochę latem i z nastaniem chlodniejszych, pochmurnych dni poszedł w kąt. No ale to nie jego wina przecież...
Spray jak już pisałam jest niezły. Co prawda ciężko nim psikać bezpośrednio na twarz, ale 2-3 psiki na dłoń i można już smarować buźkę leciutką emulsją. Emulsja ta dobrze się rozprowadza, nawet nie spływa i w sumie dość szybko wchłania. Twarz nie jest po niej co prawda matowa (lekko się błyszczy), ale puder czy podkład rozwiązują sprawę. Makijaż trzyma się dobrze - nie zauważyłam zbytniej różnicy w jego trwałości pomiędzy wersją bez i ze sprayem. Sam spray chyba dobrze chroni - bynajmniej ja żadnych sensacji słonecznych nie miałam i jest baaardzo wydajny - używałam, używałam i zużycia praktycznie nie widać. Do tego ani nie podrażnia (nawet skóry wokół oczu) ani nie zatyka porów. Ogólnie rzecz biorąc wart uwagi.

Cudny

Ten kremik jest poprostu cudowny!Niezatyka porow i wchlania sie niesamowice szybko.Niepozostawia bialej posiwaty i co mnie bardzo zdziwilo nieswiece sie po nim tak jak po Photoderm Max Spray SPF 60+.Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.Polecam bardzo i powiem do tego ze mam cere mieszana.Wiadomo ze niekademu on sie moze spodobac ale warto sprobowac :)No i ochrona na zime w sam raz :)