Dax Cosmetics, Planet Essence, Maseczka kojąca i uspokajająca skórę do cery wrażliwej lub podrażnionej `Królestwo roślin`

Niezwykle delikatna maseczka, działająca jak balsamiczny kompres łagodzący. Zawiera wyciąg z azjatyckiej rośliny Kudzu, który hamuje aktywność enzymu odpowiedzialnego za wywoływanie reakcji zapalnej. Łagodzi zaczerwienienia, obniża temperaturę skóry oraz koi podrażnienia wywołane nadmiernym złuszczaniem naskórka, trądzikiem różowatym, użyciem nieodpowiednich kosmetyków, mrozem a także intensywnym opalaniem. Doskonale nawilża, zmiękcza oraz opóźnia procesy starzenia. Pozostawia cerę uspokojoną i jedwabiście gładką.

Moj KWC

Zdecydowanie jest to kosmetyk ktory moge smialo polecic, mam co prawda cere tlusta ale bardzo wrazliwa i lubie od czasu do czasu zrelaksowac sie w solarium i ta maseczka jest dla mnie niezastapiona. Moja skora ja pije w mgnieniu oka, pieknie sie wchlania , nie podraznia mojej buzi, koi i zostawia ja w bardzo fajnym stanie. Dlugo juz szukam kremu ktory dawalby taki efekt niestety bez skutku... dlatego uzywam jej jako kremu na noc
Ta maseczka to jedyna rzecz po ktorej uzyciu naprawde czuje zemoja cera jest nawilzona

Używam tego produktu od: LAT
Ilość zużytych opakowań: chyba nie umiem do tylu liczyc :)

uwaga naczynkowcy, nie kupujcie

Maseczka ma zadanie koić i łagodzić podrażnienia. Tymczasem moje wrażenia są zgoła inne. Kupiłam zachęcona dobrymi opiniami o maseczkach tej firmy. Niestety moja naczynkowa cera zareagowała bardzo źle.

Zaraz po nałożeniu miałam lekkie wrażenie szczypania, które po chwili przeszło. Dlatego też dotrzymałam maseczkę do końca bez specjalnie złych przeczuć. Niestety po zmyciu, o zgrozo, moja skóra wyglądała jak po całym dniu na ostrym słońcu bez zabezpieczenia. Zaczerwieniona i podrażniona oraz jakby lekko przesuszona. Przypominała takie mocno dojrzałe, a raczej "przejrzałe" jabłko, które zaczyna się "marszczyć". Mogłam policzyć wszystkie swoje naczynka, bo były widoczne jak na tacy. Naprawdę "szok w trampkach", więc jeszcze raz przeczytałam informacje na opakowaniu i zapewnienia producenta o łagodzącym działaniu maseczki. Przestrzegam osoby ze skórą płytko unaczynioną, bo można sobie zrobić "ziaziu". Ja musiałam się ratować nieocenioną maseczką z Avene, ale to chyba mija się z celem. Jedna maseczka na drugą, a w środku horror...

Używam tego produktu od: jakiś czas temu

bez efektu

mam twarz wrazliwa ale ta maseczka raczej jej nie uspokoila jak zapewnia producent,nie powiem tez zeby ja podraznila chociaz odczòwalam lekkie swèdzenie,poza tym nawet po usunieciu resztek maseczki skòra pozastala tlusta,jak dlamnie bez efektu.

Używam tego produktu od: 2miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 2opakowania

Rewelacja

Maseczka wprost rewelacyjna!
Mam cerę z wieloma młodzieńczymi problemami i pomimo tłustej skóry miałam duże problemy z jej łuszczeniem się, aż do momentu kiedy odkryłam tą maseczkę.
Plusy:
- intensywnie nawilża nie tworząc tłustej warstwy
- przyjemnie pachnie
- nie zatyka porów!
- idealna do długotrwałego stosowania-używam jej codziennie jako kremu nawilżającego
- nie powoduje podrażnień
- wydajna
Minusy:
-nie występuje w większym opakowaniu, przez co muszę zawsze kupować jej większy zapas

Ilość zużytych opakowań: wiele;)

faktycznie uspokaja, koi

Trochę się jej naszukałam, teraz już wiem że można ją kupić w SP. Ale do rzeczy.

Maseczka ma w zasadzie tylko 3 minusy. Troszeńkę szczypie (może ponieważ nakładałam ją po użyciu peelingu - tego z Zielonej Apteki z morelą), ale tylko zaraz po nałożeniu, potem to mija i nie podrażnia w żaden sposób (przynajmniej widocznie) skóry. Wolno się wchłania, nie aż tak jak maseczka Daxa ze słodkimi migdałami (obie zresztą mają niemal identyczny początkowy skład), ale jednak za wolno jak dla mnie, no i co najgorsze, jak większość się już wchłonie to maseczka zaczyna się brzydko rolować na twarzy. Szkoda też, że ma w składzie Paraffin Oil (no ale nie jest go chyba aż tak dużo). Dlatego wszystkiego - tylko 4 gwiazdki.

Nawilża, jak dla mnie bardzo odpowiednio. Naprawdę uspokoja cerę, koi podrażnienia, schładza, zaczerwienienia znikają, a te większe zmniejszają się. Już po jakiś 10 minutach od użycia wyraźnie czuć ulgę podrażnionej cery. Nie zapycha nic a nic. Takich właśnie efektów oczekuję od maseczki uspokajającej cerę.

Pachnie dość intensywnie chyba tym całym kudzu.

Zapewne jeszcze ją kupię, ale przymierzam się też do maski uspokojającej Ziaja Pro.

Używam tego produktu od: zużyłam w ciągu tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1. (starczyło na 2 użycia, ale następnym razem przeznaczyłabym ją na 3/4 użycia)

Nie nawilża dobrze

Ostatnio łuszczy mi się skóra, nałożyłam tę maseczkę po peelingu i zostawiłam na noc. Ładnie się wchłonęła. Część twarzy była miła w dotyku, ale broda i żuchwa nie były nawilżone. Już rano z powrotem miałam schodzące skórki w tym obszarze. Więc nie jest mocno nawilżająca. Po kremie nie mam tych skórek rano, dopiero po południu...

Używam tego produktu od: 1 saszetka
Ilość zużytych opakowań: jak wyżej

Świetna :)

Maseczka jest naprawdę świetna. Cera jest po niej nawilżona, uspokojona i ma jednolity kolor i ma piękny zapach, który wręcz mnie relaksuje :). Jedyny problem to jej zakup. Muszę ją zamawiać w sklepie internetowym daxa bo nie mogę jej nigdzie dostać, wtedy zamawiam kilka sztuk. Polecam tą maseczkę wszystkim!!

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: trudno zliczyć

Bez przekonania

Maseczka zdecydowanie nie dla mnie. Trochę nawilżyła skórę, ale nic poza tym. Nie było ani ukojenia ani uspokojenia obiecanego w nazwie. Zostało mi pół i chyba już nie zużyje bo po co?

Ilość zużytych opakowań: 0,5

dobra maska

Gdy nałożyłam ją pierwszy raz jako maseczkę (przetrzymałam ją nieco dłużej) zauważyłam nawilżenie, natłuszczenie trochę za mocne jak na moją tłustawą cerę, konieczne było zmycie a nie wklepanie i starcie resztek.
Następy raz posmarowałam się tą maską zamiast kremu na noc i tu świetny efekt. Po przebudzenia skóra jaśniała, była wygładzona i jednolita, po prostu piękna. Dlatego kupię ten produkt ponownie, zeby co któryś dzień zastąpić maską krem na noc i cieszyć się ładną cerą.

fajna maseczka

Używam jej nie tyło do twarzy. Czasami zdarza mi się posmarować nią nogi, kiedy skóra jest bardziej podrażniona po depilacji woskiem :D Maseczka uspokaja skórę, likwiduje zaczerwienienia, wygładza twarz. Jako krem do rąk tez sprawdza sie świetnie, dobrze nawilża przesuszoną skórę. Jest wydajna, ładnie pachnie. Fajnie by było gdyby była dostępna w tubce, a nie w saszetce. Polecam!

Używam tego produktu od:roku

Rewelacja

Ta maseczka faktycznie działa jak balsamiczny kompres łagodzący,do mojej ostatnio podrażnionej skóry jest idealna.
Na plus: ma konsystencje delikatnego kremu (śmietanki) łagodzi podrażnienia,bardzo dobrze nawilża i zmiękcza,poprawia koloryt,nie zapycha,ma przyjemny delikatny zapach,jedno opakowanie spokojnie starcza na dwa razy.
Minusów nie zauważyłam.

Nawilza,nie lagodzi

Uwielbiam maseczki Daxa,ale ta maseczka nie przekonala mnie do siebie.Przede wszystkim oczekiwalam ukojenia zaczerwienionej delikatnie skory,niestety maseczka nie popisala sie.Tak naprawde jak dla mnie jest to przyjemna maseczka nawilzajaca,ale chyba z lagodzeniem niewiele ma wspolengo.Nie rozjasnia,nie koi,nie lagodzi.Ot taka sobie zwykla nawilzajaca maseczka,ktora mozna stosowac kiedy skora jest sucha lub sciagnieta.

Używam tego produktu od:2 tygodni