Seba Med, Clear Face, Żel pielęgnacyjny

Seba Med, Clear Face, Żel pielęgnacyjny

Żel pielęgnacyjny Seba Med z serii Clear Face jest idealnym środkiem do podstawowej pielęgnacji dermatologicznej w walce z wypryskami. Aktywnie nawilżające składniki, takie jak kwas hialuronowy i naturalny wyciąg z aloesu zwyczajnego, zapewniają skórze wysoki poziom nawodnienia. Cennymi składnikami żelu są również alantoina i pantenol, które działają na skorę kojąco i pielegnują ją, nadając jej miękkość i elastyczność. Właściwy skórze odczy pH 5.5 stabilizuje jej naturalny kwaśny płaszcz ochronny, zapewniając biologiczną ochronę przeciw bakteriom wywołującym trądzik.

zł / 50 ml

Mam cerę wrażliwą, naczynkową, mieszaną (nos i jego bezpośrednie okolice normalna w kierunku tłustej; okolice oczu, skronie, policzki i okolice ust normalna w kierunku suchej), odwodnioną, z lekką tendencją do wyprysków (dieta, stres, comiesięczne hormony) i sporą do zapychania, widoczne pory w strefie T - potrzebuję więc czegoś, co świetnie nawilża, a dodatkowo nie obciąża mojej skóry i zdecydowanie nie podrażnia, regulacja wydzielania sebum i/lub łagodzenie podrażnień mile widziane. Ten żel jest całkiem niezły, dobrze się spisywał, gdy go używałam.
Nawilżał naprawdę przyzwoicie, na początku buzia lekko się lepiła, ale po kilku minutach praktycznie cały się wchłaniał. Nie powodował wysuszenia, nie matowił, ale też nie wzmagał produkcji sebum. Dobrze radził sobie z drobnymi podrażnieniami wynikającymi z walki z trądzikiem (ale nie stosowałam w tym czasie silnych preparatów dermatologicznych!), nie wpływał w żaden sposób na moje naczynka, czy to pozytywny (ale i to nie jest jego zadaniem), czy też negatywny. Praktycznie bezzapachowy, przezroczysty, o konsystencji klasycznego żelu. Dość wydajny, nie potrzeba dużo na pokrycie całej buzi, niedrogi, wówczas łatwo dostępny - teraz już go nie widzę.
Podsumowując:
+ dobre nawilżenie
+ brak zapychania czy wzmażania produkcji sebum
+ tani i wydajny
Cztery gwiazdki ponieważ nie jest ideałem - mógłby regulować wydzielanie sebum i/lub uspokajać naczynka.

Używam tego produktu od: używałam około miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Polecam dla tłustych cer

Żel zasługuje na uznanie, jeśli chodzi o skład. Aloes na drugim miejscu wiele obiecywał, ale myśli, że propylene glicol ostatecznie dobił moją skórę pod kątem trądziku. Miałam wrażenie, że ten żel raz nasilał, a raz łagodził objawy trądzikowe. Zdaje sobie sprawę, że trądzik zależy od wielu czynników, ale zaraz po nałożeniu kosmetyku zaczerwienia były jeszcze bardziej czerwone i musiało minąć wiele czasu, by to ustąpiło.

żel ładbnie naprężał skórę, dawał więc tymczasowy efekt ujędrnienia. Czasem jednak ściągał skórę za mocno, kiedy nie była dostatecznie nawilżona, dlatego uważam, iż doskonale się sprawdzi przy cerze naprawdę tłustej, bo na długo matowil u mnie strefę T.

Nawilżał przeciętnie. Tu naprawdę mogłoby być nieco lepiej. Był za to wydajny - używałam go przez ponad trzy miesiąca niemal codziennnie na dzień i na noc.

Polecam spróbować cerze nastolatkowej, tłustej. Może pomoże :)

Używam tego produktu od: ponad trzy miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedna tubka

Jedyny, który mnie ratuje.

Mam spore problemy z trądzikiem, do tego stopnia że już bezradnie rozłożyłam ręce. Nie trafiłam na dermatologa który by mi pomógł.
Ten żel to jedyny który nie pogarsza stanu mojej cery. Wszystkie Iwostiny i LRP chowają się przy tym żelu. Po wszelkich effaclarach wyglądałam tragicznie, a z tym żelem jest lepiej.

Oprócz wszystkich zalet które wymieniły niżej Wizażanki
(beztłuszczowy, bezzapachowy, nie zapycha) dodam od siebie że jest bardzo delikatny i na prawdę koi wszelkie niespodzianki. Robią się bledsze, mniej widoczne. Może faktycznie jeśli chodzi o działanie nawilżające to nie spełnia tej roli, ale cóż... Używam tego produktu od:kilku miesięcy

KWC

Mi pomogl: zawsze mialam problemy z tradzikiem a od kiedy zaczelam go uzywac moja twarz sie odmienila! Pryszcze bardzo zadko wyskakuja, cera robi sie delikatna, gladka, na pewno mniej przetluszcza sie, az chetniej chce na swoja twarz paterzec :)
Dotad uzywalam chyba wiekszosci kremow szukajac tego ktory w ajkims stopniu mi pomoze i bardzo sie ciesze ze na niego trafilam :)
POlecam
Nie wiem czy kupie bo to czego oczekiwalam od tego kremu juz zrobil i mam nadzieje ze problemy z moja cera juz nie wroca :)
Troche sie wachalam bo cena jest jaka jest ale warto byla

Używam tego produktu od: 1
Ilość zużytych opakowań: miesiaca

O co chodzi?

Właściwie nie wiem w jakim celu został stworzony ten kosmetyk. Nawilża raczej kiepsko, jeśli ktoś ma podrażnioną skórę nie polecam. Czy pomaga leczyć trądzik? Na pewno nie.

Nie zauważyłam pozytywnego wpływu na skórę. Produkt raczej nieciekawy, przeciętny. Używałam toniku z tej serii i też był nieciekawy.

Raczej nie polecam.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań:jedno

w zasadzie w porządku, ale...

Kupiłam do pary z pianką oczyszczającą i jestem z niego umiarkowanie zadowolona. Bezzapachowy, beztłuszczowy, przezroczysty-czyli OK, wchłania się do matu, lekko ściąga skórę, nie zapycha porów skóry, nie podrażnia. Efekt nawilżania cokolwiek mizerny niestety, za co gwiazdkę mu ujmuję. Do skóry normalnej jest już zbyt ubogi. Nałożyć się go nie udaje dużo, bo sie przy grubszej warstwie zaczyna niemiłosiernie lepić i wałkować. Myślę, że osoby z nadmiernym wydzielaniem sebum by mogły go bardziej docenić, niż posiadaczka skóry chimerycznej mieszanej.

Używam tego produktu od: czerwca

dobry

Żel jest przezroczysty i bezzapachowy. Ogromnym plusem jest to, że nie zapycha porów- i to według mnie jego największy atut. Bardzo szybko sie wchłania- czasem tak szybko, że nie byłam pewna, czy go użyłam! ;) Niestety nawilża bardzo subtelnie, dlatego ja nie mogę go stosować wtedy, kiedy moja twarz jest choć troszkę przesuszona. Jak dla mnie świetnie nadaje się jako lekki żel nawilżający latem, wczesną jesienią. Zimą potrzebuję czegoś bardziej nawilżającego :)

Używam tego produktu od: 1 rok

Niespecjalny...

Ble,ble,ble...żel pielęgnacyjny. Żel - fakt,przeźroczysty,lekki,wodnisty,dość szybko się wchłania,ale zanim się wchłonie lepi się.Ale jak skończy się lepić,na skórze jest całkowicie matowy. Pielęgnacyjny? Małe nadużycie. Dość słabo nawilża,nawet jak nałoży się go w sporych ilościach. A nawet można odnieść wrażenie,że skóra jest jak gdyby lekko ściągnięta. Nie zapycha porów, i troszkę łagodzi podrażnienia. Taka troszkę quasi woda termalna w żelu. Zero sensacji. Może się kiedyś skuszę jeszcze,jak będę potrzebować czegoś lekkiego niezapychającego na podrażnioną skórę.

Używam tego produktu od:miesiąca

Jeden z lepszych

Zdecydowanie bardzo dobry krem, a wlasciwie zel (przezroczysty i bezzapachowy co mi sie bardzo podoba). Kupilam go bo zawiera duzo wyciagu z aloesu. Poza tym ma tez kwas hialuronowy, bardzo dobry nawilzacz. W ogole sklad mi sie spodobal :) I nie zawiodlam sie. Zel jest wydajny, wystarczy odrobinka na cala twarz, fantastycznie nawilza i koi bez przetluszczania! Nie zostawia matu ani tez zadnej warstwy na skorze, wchlania sie calkowicie. Zdecydowanie zapobiega wypryskom. Polecam ten krem-zel osobom o tlustej, mieszanej cerze, bo naprawde jest lagodny, skuteczny i fantastycznie nawilza. Teraz zainteresowalam sie kremami thalgo i ich uzywam, ale na pewno wroce jeszcze do tego zelu, nie jest taki drogi ;) Kupowalam go w rossmanie za 28-30 zl.Używam tego

11.03.2009
Podwyzszam recenzje o jedna gwiazdke. Zawsze do niego wracam z pokora jak do starego przyjaciela, ktory zawsze pomoze. Jedyny jak dotad krem, ktory koi, nawilza i nie robi mi krzywdy przy dlugotrwalym stosowaniu.

produktu od: 2 miesiecy