L'Oreal Paris, Men Expert, Pur & Matt

L'Oreal Paris, Men Expert, Pur & Matt

Zgłaszająca osoba: Snax

Jeden z ciekawszych produktów dla cery tłustej dla mężczyzn. Świetnie ściąga pory, poprawia stan skóry redukując niedoskonałości. Szybko się wchłania i ma sympatyczny zapach.

Skład: Aqua, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Alcohol Denat, Silica, Cyclopentasiloxane, Ammonium Polyacryloyldimethyl, Taurate, Peg/PPG-18/18 Dimethicone, Divinyldimethicone, Dimethixone Copolymer, Tocopheryl Acetate, Mentha Piperita / Peppermint, Leaf Extract, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Methylparaben, Chlorphenesin, Diazolidinyl Urea, Phenoxy-Ethanol, Burylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, LI 42090/ Blue 1, CI 19140/ Yellow 5, Parfum/ Fragrance, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde. (BB240/3)(26.03.2008)

Cena: 6,35EUR / 50ml

nie dla bardzo suchej skóry

Żel używam już trochę czasu i zdecydowanie mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o oczyszczanie to sprawdza się bez zarzutu. Niestety nie jest to żel delikatny, nawilżający czy matujący. Cerę mam dalej suchą, zaczerwienioną i krem jest niezbędny. Żel jest dosyć wydajny, niewiele kosztuje i można go używać jeśli ma się cerę mieszaną lub tłustą. Wrażliwcom bym doradzał.

Ilość zużytych opakowań: całe 1

Stanowczo NIE!!!

Plusy:
+ zapach,
+ szybka wchłanialność,

Minusy:
- nie nawilża, a wręcz wysusza,
- strasznie "ściąga" skórę,
- szczypie po zaaplikowaniu po goleniu, a co za tym idzie podrażnia skórę,

Nie polecam

Używam tego produktu od: Około 1,5 tygodnia
Ilość zużytych opakowań: Część pierwszego

slaby

To mial byc męski strzał w przysłowiową dziesiątke, kupiłem zaraz jak pojawił się na rynku. Niestety zawiódł na prawie całej linii.

Genialnie się wchłania, to chyba jedyna jego zaleta :]

Matuje wysuszając - to chyba najlepsze podsumowanie, na skórze czuję jakbym miał spory film.

Brzmiał obiecująco, prxzynajmniej w reklamach i komentarzach, ale na mojej skorze sie nie sprawidzil.
Produkt słaby, co dziwi gdyż pozostał z pomarańczowej serii są genialne.

Używam tego produktu od: 2006

raczej na nie

Zacznę od plusów tego żelu: błyskawicznie się wchłania, ma przyjemny, delikatny zapach, dość dobrze matuje.

Niestety nie wywiązuje się z obietnic producenta. Nawilżenie prawie żadne, efekt matu trwa krótko, mam nawet wrażenie, że pod tą matującą warstwą skóra wydziela większą niż zwykle ilość sebum i po kilku godzinach świeci się jak latarnia.
Podobno ma łagodzić podrażnienia po goleniu, co w rzeczywistości jest bzdurą. Wystarczy spojrzeć na skład- taka ilość alkoholu nie wróży nic dobrego, zwłaszcza dla podrażnionej skóry.

Moim zdaniem lepiej omijać ten kosmetyk.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

działa przez kilka tygodni

Kiedy zacząłem stosować byłem miło zaskoczony...
stosowany na nos i czoło dawał efekt matowej skory, trwało to kilka godzin ale nie można oczekiwać aby działał 24h przy dużym łojotoku.

Niestety przy kolejnym opakowaniu efekt był słaby. Skóra przyzwyczaja się do składników.

Lepiej zmieniać co miesiąc na inny krem i znów wracać do tego.

Generalnie zauważyłem, że bardziej nawilżona skóra cięższym kremem świeci się mniej niż taka traktowana wysuszającymi specyfikami... bo skóra borni sie przed utratą warstwy ochronnej sebum.

Używam tego produktu od: 2-3 miesiace

Kiepski

Miał to być krem matujący, a jego działanie matujące jest bardzo mizerne. Niweluje blyszczenie się skóry w bardzo niewielkim stopniu, a przy tym efekt lekkiego matu utrzymuje się niedługo (max 2-3 godziny).

Ma bardzo wysokie stężenie alkoholu - wielki minus!
Plus za efekt odświeżenia i lekką, żelową szybko wchłaniającą się konsystencję.

Ogólnie nie polecam, na rynku są dostępne znacznie lepsze kremy matujące dla facetów (np Vichy homme Normactiv CG)

Jakość idzie wparze z ceną ...

Jakość jest wprost proporcjonalna do ceny. Mało kosztuje i mało za to oferuje.
Kupiłem go z myślą o matowieniu skóry. Niestety krem jedynie nawilża, a matowienie w porównaniu z klasykami Bithermu lub Clinique to nieporozumienie. W moim przypadku wystarczało na maksymalnie 2 godziny !
Stanowczo odradzam, chyba że ktoś szuka kremu jedynie nawilżającego.

Używam tego produktu od: kilka tygodni

OK

Wreszcie pojawił się tani odpowiednik drogich kremów matujących. Wczesniej próbowałem T-pur Biothermu ale cóż zdecydowanie za drogi. Loreal nadaje się do mojej przetłuszczającej sie skóry matuje i nawilża.
Polecam wszystkim do wypróbowania.

OK Polecam

Taki żel ale o odcieniu niebieskim jak by z domieszką czegoś w konsystencji. Bardzo ładny świeży zapach, trochę wyrazistrzy niż w linii Vichy men. Cena w sosunku do jakości jest bardzo niska. Mat trzyma na mojej tłutsej skórze ok 4/5 godzin. Póżniej na newralgicznych miejscach pojawia się błyszczenie ale jest ono nie wielkie i krem/żel tak jak by go chciał zmatowić.
Skóra po nałożeniu jest tak jak by pokryta jakimś takim talkiem /pudrem no nie wiem . Nie jest to widoczne ale w dotyku wyczówalne po pewnym czasie znika bo zaczyna zbierać sebum , przez co skóra utrzymuje mat.Używam tego produktu od:3 miesięcy

Żel, którego warto spróbować

Cóż, uczucia w stosunku do tego żelu mam wciąż mieszane. Z jednej strony muszę zgodzić się z moim przedmówcą, że jego działanie nie jest raczej powalające i jednak krótkotrwałe. Owszem, nadaje skórze bardzo fajną, matową fakturę, ale po około 2 godzinach skóra i tak zaczyna połyskiwać. Niemniej jednak, efekt po zastosowaniu żelu jest wspaniały: nic się nie świeci, skóra nabiera rzeczywiście matowego wyglądu, jest świetnie nawilżona, pozostając jednocześnie suchą, co chyba najbardziej sobie cenię w tym żelu, no i bardzo przyjemnie pachnie.
Żel zdecydowanie nie zasługuje na miano kosmetyka wszech czasów, ale z pewnością jest bardzo ciekawą pozycją wśród kosmetyków dla mężczyzn i wiem, że kupię go ponownie!

Taki sobie

Przyjemny w uzyciu i ladnie pachnie, natomiast jesli chodzi o efekt matujacy, to utrzymuje sie przez co najwyzej dwie godziny i ani troche dluzej. Zreszta wszystkie produkty z tej serii powoduja u mnie swiecenie.
Moja niska ocena wynika z faktu, ze krem nie spelnia swojego glownego zadania. Poza tym mam wrazenia, ze twarz swieci sie po nim bardziej, niz po zwyklym kremie nawilzajacym.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 niecale

ok:)

W końcu zaczęło pojawiać się więcej kosmetyków dla mężczyzn. Jako, że mam cerę raczej tłustą, ciągle szukam czegoś co mi pomorze. Seria L'oreala według mnie jest godna uwagi. Każdy może znaleźć tam coś dla siebie. Oceniany przeze mnie krem matujący spisuje się dobrze, beż żadnej rewelacji ale narzekać nie mogę. Nie jest tłusty, szybko się wchłania, odświerza skórę, sprawia że skóra mniej się błyszczy no i bardzo fajnie pachnie. Myślę, że warto go kupić. Być może seria Men Expert to kolejny chwyt reklamowy, ale uważam że warto spróbować. Ja spróbowałem i nie żałuje, a nawet zakupiłem inny specyfik tej serii,do skóry "zmęczonej". (Hydra Energic Anti-Fatigue z wit. C).
jakby ktoś chciał poczytać...www.lorealparis.co.uk

Używam tego produktu od:1 miesiąc