Yves Rocher, Bio Specific Active Sensitive, Gelée fraîche démaquillante yeux sensibles (Odświeżający żel do demakijażu wrażliwych oczu)

Lekki i nietłusty żel pozwala usunąć makijaż oka w delikatny sposób, bez pocierania. Jednocześnie daje przyjemne uczucie świeżości. Przywraca naturalną równowagę wrażliwej i skłonnej do zaczerwienienia skórze.

Nie dla alergika

Szczypie w oczy przeokrutnie. Mam wrażliwą skórę jestem alergikiem i sporo kosmetyków mnie uczula i to mleczko jest jednym z nich. Musiałam przemywać oczy wodą bo bardzo uczulił., spojówki mi zapłonęły na czerwono, oczy łzawiły długo. Oddałam to mleczko wraz z tonikiem koleżance i była zadowolona z obu produktów.

Używam tego produktu od: kilka razy - uczulał
Ilość zużytych opakowań: nawet nie jedno

jeden z lepszych

Produkt posiada typowo żelową konsystencję. Opakowanie jest małe, poręczne, lekkie czyli idealne w podróży; dozuje odpowiednią ilość produktu ale trzeba uważać i nie przechylać zbyt mocno butelki.

Żel dobrze usuwa makijaż, nie jest konieczne pocieranie.Używałam tylko do demakijażu oczu i wystarczającym było użycie jednego wacika na oko. Przykładam wacik na kilkanaście sekund i delikatnie przecierałam; rzadko potrzebne były poprawki (używałam w tym czasie tuszu YR sexy pulp oraz Avon color trend w biało- niebieskim opakowaniu). Dobrze sobie radzi również z ciemną kredką (długotrwała Essence). Nie pozostawia tłustej warstwy ani nie powoduje zamglonego spojrzenia.

Produkt można bez problemu zużyć do końca, opakowanie można postawić na zakrętce.
Żel jest bezzapachowy i bezbarwny. Wystarczył mi na około prawie 3 miesiące codziennego stosowania.
Produkt dla mnie był delikatny ale zaznaczam, że nie mam problemu wrażliwej skóry.
Dla mnie pod względem skuteczności jest znacznie lepszy niż wychwalany dwufazowy płyn YR Pur Bleuet, porównałabym go do niebieskiej Burżujki dla wrażliwej skóry.

Cena jest atrakcyjna tylko w promocji (regularnie kosztuje aż 33 zł za 150 ml). Jeśli ponownie go kupię to tylko za połowę regularnej ceny bo tyle jest wart.

niespecjalny

Na początku wydawał mi się dobry, ale miałam nikłe doświadczeniem z płynami do demakijażu oczu wtedy... niestety:
- niedokładnie zmywa makijażu z oczu, musiałam długo trzeć, rano budziłam się z obwódkami pod oczami,
- gęsta konsystencja, zamglone spojrzenie, musiałam zmywac wodą oczy,
- niewygodne opakowanie, z za dużą dziurą,
- czasem troche szczypał w oczy,
- za drogi w stosunku do efektów
(o wiele lepszy jest dwufazowy tej firmy).

Plusik za to, że w ogóle coś tam zmywał ;)

Używam tego produktu od: ok 2 lat

Nie podołał zadaniu.

Opakowanie ładne, choc niestety malo wygodne. Zawsze wylewam zbyt dużo produktu na wacik :/

Działanie - z początku byłm z niego zadowolona. Ładnie zmywał, nie robił efektu pandy. Ale z biegiem czasu radził sobie coraz gorzej. Szczypały mnie oczy od pocierania, a i tak na rano budziłam się z ciemnymi podkówkami. O co więc chodzi? Nie wiem....

Cena - zbyt wysoka jak na produkt o takim działaniu.

Wydajnośc - 2 miesiące z hakiem.

Używam tego produktu od: październik 2012

Taki sobie

Żel do demakijażu oczu nie jest zły, ale dla mnie nie do końca skuteczny. Nie usuwa całkowicie tuszu mimo dość mocnego pocierania pod koniec, co sprawia, że rano wyglądam jak miś panda z rozmazanymi resztkami makijażu pod oczami. Owszem, jest delikatny, nie podrażnia oczu, nie powoduje zaczerwienień skóry, ale dla mnie to za mało. Jest wydajny i ma ładną buteleczkę. Miałam trochę kłopotów z wylewaniem żelu na wacik z racji dużego otworu, ale jakoś podołałam.

Produkt bardzo dobry.
Gdy oczyszczam rano i wieczorem twarz, oczekuję przyjemnego uczucia ochłodzenia czy też nawilżenia - szczególnie okolic oczu. Ten produkt zapewnia 2 w 1. Nadaje się zarówno do oczyszczenia twarzy jak i oczu- nic nie szczypie a na waciku zostaje cały tusz i cienie. Żel nie spływa z wacika, choć jest średnio gęsty.
Cena tego kosmetyku jak na tak słabą wydajność jest trochę za wysoka.
Kosmetyk wart polecenia, lecz w cenie promocyjnej.

Ilość zużytych opakowań: 1 i 1/2

świetny!

Zdziwiły mnie te negatywne opinie...

Używam tego preparatu od dawna i cały czas jestem z niego bardzo zadowolona :)
Mam bardzo wrażliwe oczy, dodatkowo noszę soczewki kontaktowe. Większość preparatów do demakijażu oczu mnie podrażnia. Wypróbowałam ich naprawdę sporo, głównie z aptecznych dermokosmetyków, bo niby najdelikatniejsze itd. Niestety wszystkie podrazniały. Aż trafiłam na ten żel. Sprawdza się w 99,99% :)

Ma bardzo przyjemną konsystencję i jest bardzo wydajny.
Nie podrażnia moich oczu, no chyba że sporo się go dostanie do oka albo za mocno trę ;) Normalnie wystarczy przyłożyć nasączony płatek do oka, potrzymać chwilę i 2-3 razy przesunąć po powiece.

Niestety nie ma dozownika, więc trzeba ostrożnie go nabierać na płatek. Gdy jest już na wykończeniu to trzeba ustawiać buteleczkę do góry dnem, jak już
któraś dziewczyna tu pisała ;)
Nie zmywa makijażu wodoodpornego (edit: jednak daje radę ;)).

Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolona i regularnie go kupuję :)
"Zdradziłam" go parę razy z jakimś innym produktem, ale zawsze do niego wracałam :)

jestem raczej na nie

Główne zarzuty to:
- nie zmywa zbyt dobrze tuszu do rzęs a nie używam wodoodpornych. Zwykłe mleczka do twarzy i oczu radzą sobie lepiej.
- po dostaniu sie do oka lekko piecze (a jest to kosmetyk do oczu wrażliwych!)

na plus (a raczej bardzo mały plusik) moge tylko powiedzieć, że nie zostawia tłustej skóry na powiekach jak czynią to 2 fazowe i czego nie lubie.

Myślałam, że będzie lepszy

Oceniam ten kosmetyk na 2.

-nie zmywa dokładnie makijażu z oczu, trzeba trzeć i trzeć a na koniec i tak muszę poprawić płynem do demakijażu
-bezzapachowy, konsystencja kisielu, który nie przypadł mi do gustu
-bardzo niewygodne opakowanie, odkręcane, z dużą dziurą-czasem za dużo kosmetyku się wydostaje. Pod koniec opakowania trzeba go stawiać do góry nogami, aby gęsty kisiel zleciał.

Ogólnie nie jestem z niego zadowolona, będę szukać innego kosmetyku.

Używam tego produktu od: 4mies
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze i ostatnie

Bardzo Dobry

Moim zdaniem bardzo dobry kosmetyk. Ma lekką żelową konsystencję i jest wydajny, prawie w ogóle nie pachnie. Mam wrażliwe oczy i ten kosmetyk ich nie podrażnia. nakładam niewielką ilość na płatek, przykładam do oka i po kilku sekundach przecieram, i jeszcze drugą stroną wacika - makijaż jest usunięty całkowicie, bez tarcia, nie zostają resztki tuszu między dolnymi rzęsami, nie ma podkówek z tuszu, nie rozmazuje sie, makijaż zostaje na waciku. Oczy są trochę podrażnione i łzawią jeśli użyję za dużo produktu. nie pozostawia zamglonych oczu. Nie wiem, jak radzi sobie z wodoodpornym makijażem, bo takiego nie używam ale do
normalnego - rewelacja. wypróbuję jeszcze kilka innych - i może zasłuży na pięć gwiazdek.

Edytuję: zostawiam cztery gwiazdki. Jeszcze lepszy jest avene, taki łagodny!!

nie zmywa!

Kosmetyk w ładnej buteleczce, o ładnym zapachu, przyjenej konsystencji, bardzo delikatny, ale ma jedną ogromną wadę-nie zmywa tuszu do rzęs! Zwyklego, nie wodoodpornego. A chyba po to jest żel do demakijażu oczu, zeby dokonac demakijazu wiec kosmetyk nie spelnia swojej podstawowej funkcji.Używam tego produktu od: pol roku

ha! a dla mnie najlepszy

Ze zdumieniem przeczytałam poniższe opinie! Toż to dla mnie jeden z najlepszych kosmetyków do demakijażu oczu! A dodam jeszcze, że noszę soczewki kontaktowe i jestem wrażliwcem, byle co mnie uczula.
Kosmetyk ma konsystencję wodnistego żelu, jakoś tam słabiutko pachnie. Wylewam go odrobinę na dłoń, rozprowadzam palcem po powiece, tusz zmywa się natychmiast, rozmytą czarną mazię delikatnie ścieram wilgotnym wacikiem. Nigdy nie doznałam żadnego podrażnienia. Makijaż doskonale usuniety. Dla mnie rewelacja. Poza tym żel jest piekielnie wydajny.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania