Timotei, Szampon z winogronami i cytryną

Timotei, Szampon z winogronami i cytryną

Oczyszczający szampon Timotei do włosów przetłuszczających się, do częstego stosowania. Zawiera koncentrat z soku winogron i sok z cytryny. Odświeża włosy, oczyszcza a przez to przywraca ich naturalny blask, świeżość i równowagę.

Szkoda, że go już nie produkują...

plusy:
+ boski zapach
+ żelowa konsystencja
+ dobrze się pieni

minusy:
?

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
+ niska cena
+ wygodne otwarcie
- niedostępny

kiedys jeden z ulubionych

Kiedys byl to jeden z mopich ulubionych szamponow. Szampon mial sliczny zapach, takie swiezy, owocowy, moznaby sie cieszyc jego zapachem caly czas, a na wlosach rowniez chwile sie utrzymywal. Nie sadze zeby mial jakies szczegolne wlasciwosci pielegnacyjne, Ale lubilam w nim to, ze po umyciu nim wlosy byly odsiwezone, dobrze sie ukladaly i byly miekkie. Szkoda, ze juz ich nie ma. Plusem byla rowniez cena i dosteopnosc.

Używam tego produktu od: kilku lat temu
Ilość zużytych opakowań: kilka opakowan (małych i duzych)

Lubiłam :) :)

Szampon dobrze oczyszczał skórę głowy, odświeżał, włosy były błyszczące, szampon dobrze się pienił i posiadał piękny zapach :) :)

Jednak nie zmniejszył przetłuszczania włosów (naprawdę mało szamponów to potrafi..)

Nie rozumiem fenomenu wyglądu nowych buteleczek, tamte opakowanie było wygodne.

Używam tego produktu od: jakiś czas temu
Ilość zużytych opakowań: trudno określić :)

świetnie odświeża

Bardzo lubiłam ten szampon i podobno zmienili mu opakowanie (choć nie wiem po co. mnie ono przekonało do zakupu i jest przyjemne dla oka). Odświeża, unosi- to najważniejsze. Do tego nie wysusza i pachnie świeżo i pobudzająco. Opakowanie było naprawdę spoko i nie mam pojęcia po co je "odświeżyli".
Jeśli znajdę go gdzieś na sklepowych półkach to na pewno kupię :)

Używam tego produktu od: kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań: kilka

Nie znam nic lepszego na świeżość włosów

Kosmetyk wcale nie jest zapomniany, bo trafił do produkcji w nowych opakowaniach. :)

Jak dotąd nie znalazłam dla siebie nic lepszego niż ten szampon. Może rzeczywiście przesusza trochę włosy (a w każdym razie ich nie odbudowuje, ani nie pokrywa ochronnymi powłokami), ale mi to odpowiada. Wolę mieć siano na głowie, które pospinam gumkami, niż napaćkać na włosy szampony niewiadomocorobiące, potem jeszcze maski, odżywki, lakiery i tak przetrzymać 16h do kolejnego mycia. To nie dla mnie.

Zalety:
- bardzo dobrze oczyszcza włosy i skórę głowy (jedyny, który daje mi takie uczucie świeżości),
- efekt utrzymuje się max długo (można nie myć 2-3 dni, może 4),
- dobrze się pieni,
- jest wydajny,
- ma przyjemny (dla mnie) cytrusowy zapach, taki intensywny, pozostający na włosach,
- nie obciąża włosów, pozostawia je max odtłuszczone.
- łatwo dostępny (nawet dyskonty).

Wady:
- być może przesusza włosy.

może być

szampon poleciła mi fryzjerka , bo twierdziła że włosy po nim nie przetłuszczają się. Nie pomógł mi jakoś specjalnie poradzić sobie z przetłuszczaniem i wysuszał mi trochę końcówki włosów. Jednak mimo wszystko go polecam bo bardzo dobrze oczyszcza skórę głowy i ma bardzo przyjemny zapach.

Nie dla przetłuszczających się włosów

Plusy:
+ zapach
+ dość wydajny

Minusy:
- testowany na zwierzętach
- przyspiesza przetłuszczanie się włosów

Potrzebuję czegoś, co pomoże mi w walce z przetłuszczającymi się włosami. Niestety ten szampon się do tego nie nadaje.

Ilość zużytych opakowań: jedno, 400 ml

kwc

Wspaniały szampon!
włosy miałam po nim pokręcone,świetnie sie układały
dobrze oczyszcza ,nie przesuszał,włosy myłam po nim co 3 dni
to był najlepszy szampon jaki miałam
niestety nigdzie juz go nie ma ,zmienili szatę graficzna a żaden z nowych już nie daje takiego efektu jak ten

Używam tego produktu od: juz niedostepny
Ilość zużytych opakowań: 7 duze

taki sobie

plusy:
-wydajny
-duże opakowanie
-cena
-zapach
-dobrze oczyszcza

minusy:
-niestety wysusza włosy, zwłaszcza na końcach :(
wg mnie będzie dobry dla bardzo tłustych włośów

Używam tego produktu od:juz nie

Wysusza, ale dobrze oczyszcza

Zakupiłam ten szampon już rok temu, trochę zużyłam i odstawiłam na półkę, bo nie był dobry dla moich włosów. Bardzo wysuszał skórę głowy. Teraz też uważam, że można go użyć raz na jakiś czas, powiedzmy raz na tydzień, bo jest zbyt agresywny. Bardzo dobrze się pieni, a więc ma sporo spieniaczy, które wysuszają i powodują powstawanie siana na głowie. Poza tym zapach jest zbyt intensywny. Obecnie po użyciu tego szamponu, którym spłukuję oleje z głowy, myję ponownie włosy nieagresywnym szamponem aptecznym i potem nakładam odżywkę. Jednak mimo wszystko końcówki włosów odkręcają się na wszystkie strony i trudno jest je ujarzmić. Reszta włosów też nie wygląda zbyt ciekawie. Ogólnie, nie polecam. Ja go używam do oczyszczenia i wykończenia butelki. Więcej nie kupię.

Timotei testuje swoje produkty na zwierzętach, okaleczając je i powodując ich śmierć.

Używam tego produktu od: 1 rok z przerwami

Produkt zakupiłam przypadkiem i przetestowałam z czystej ciekawości. Mam mono przetłuszczające się włosy które wymagają codziennego mycia a ten szampon idealnie się sprawdził. Włosy są miękkie lśniące i efekt trzyma się do końca dnia.

i tak, i nie...

Szampon spełnia swoje podstawowe zadanie - oczyszcza. Włoski sie po nim nie przetłuszczają, dobrze oczyszcza skórę głowy. Niestety, tak jak już wspomniała moja poprzedniczka, nie nadaje się dla osób z suchymi końcówkami. Ogólnie, strasznie wysuszał mi włosy, które już mam zniszczone prostowaniem.

Używam tego produktu od: ok miesiąc