L'Oreal Paris, Solar Expertise, Wodoodporny ochronny krem IP 60 zapobiegający starzeniu, z Activa-Cell do twarzy, na dekolt, do rąk

Redukuje i zapobiega powstawaniu zmarszczek: skóra staje się wygładzona, widocznie zmniejsza się głębokość zmarszczek, poprawia elastyczność skóry, zapobiega powstawaniu plam pigmentacyjnych, dzięki skutecznej ochronie przeciw promieniom UVA, nawilża przez 12 godzin. Świeża i nietłusta konsystencja ułatwia rozprowadzanie i szybko się wchłania. Wodoodporna formuła nie pozostawia białych smug, świeży i delikatny zapach zapewnia doskonałe samopoczucie. Krem zawiera filtry Mexoryl SX i XL oraz formułę Activa-Cell, stymulującą naturalną ochronę i odbudowę skóry. Niestety producent nie podał faktora ochrony przed UVA.

Skład: Aqua, Octocrylene, C12-C15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Propylene Glycol, Titanium Dioxide, Cyclopentasiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Drometrizole Trisiloxane, Isohexadecane, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, VP/Eicosene Copolymer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Aluminum Hydroxide, Dimethicone, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Methylparaben, Ethylhexyloxyglycerin, Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Glycine Soja, Tocopherol, Disodium EDTA, Butylparaben, Ethylparaben, Vitreoscilla Ferment, Isobutylparaben, Propylparaben, CI 15985, CI 16035, Parfum.

Cena: ? zł / 75 ml

Stereotypowy filtr

Ten kosmetyk ucieleśnia wszystkie obawy początkującej filtromaniaczki. Próbowałam go używać jeszcze 2 lata temu, i tak skutecznie mnie zniechęcił, że nie używałam filtrów przez rok:
- potwornie pobiela
- potwornie się świeci
- potwornie się lepi
- potwornie szczypie w oczy
Tworzy na twarzy coś w rodzaju gumowej maski, która w żaden sposób nie stapia się ze skórą, i tworzy malownicze białe smugi. W połączeniu ze skrobią mamy... mumię. :] Ludzie pytali mnie, czy nie jestem chora. Jedno muszę mu przyznać - bardzo trwały i nawet pielęgnuje skórę. Mimo to 2* nie dam - przez niego długo nie mogłam przekonać się do filtrów.

Używam tego produktu od: 2 lata temu

Nie wart swojej ceny

Krem bardzo lepki, zostawia na twarzy mocno świecącą się wartstwę (mam suchą skórę więc nawet nie chcę mysleć jak po nim wygląda tłusta)i nic nie pomaga przecieranie twarzy chusteczką/ręcznikiem itp. Po uzyciu go na ręce nie polecam poprawiania fryzury- będzie brudził. Co do zapachu to kwestia dyskusyjna- chłopak był zachwycony.

Przeciętny

Nie jest to najgorszy preparat z wysokim filtrem, jaki używałam, ale też nie należy do najlepszych. Taki przeciętniak. W moją suchą cerę, traktowaną poza tym dodatkowym kremem (wiem, że nie powinnam tego robić, ale niestety - nie spotkałam jak dotąd blokera, który nawilżyłby wystarczająco przesuszoną skórę) wchłania się znośnie, pozostawiając jednakże nie najprzyjemniejszą i co gorsza widoczną białawo-tłustą poświatę, bardzo lepką. Nie ma szans, żeby się wchłonął całkowicie. Z tego powodu, mimo pracowitego wmasowywania w skórę, pozostaje na jej powierzchni, co mnie bardzo irytuje (szczególnie po Vichy Lait-Gel Ecran, który wchłaniał się bez problemu). Z powodu tej właściwości nie ma szans, by zmatowić go wyłącznie skrobią - wyglądam wówczas jak ciężko chora, w dodatku powłoka blokera odznacza się na twarzy, włazi w zmarszczki, a skrobia jeszcze to podkreśla. Efekt do estetycznych nie należy. Niestety na to trzeba użyć podkładu, więc nie polecam tego blokera ortodoksyjnym blokeromaniaczkom, które z podkładów rezygnują, ze względu na możliwe interakcje. Kosmetyk bardzo mocno pachnie - cała linia Solar Expertise jest perfumowana. Nie byłoby to niczym złym w odniesieniu do kosmetyku do ciała, szczczególnie, że zapach jest dość przyjemny, ale w przypadku kremu do twarzy jest zdecydowanie zbyt intensywny i trzyma się zdumiewająco długo - dopóki się nie przyzwyczaiłam, czułam go na twarzy godzinami dosłownie - L'Oreal mocno przesadził w tej kwestii. Plusem jest brak alkoholu w składzie. Z racji półpłynnej konsystencji kosmetyk ma niestety tendencje do migrowania do oczu - piecze wówczas jak wściekły, ale to nic niezwykłego - wszystkie blokery jakie znam szczypią w oczy (które mam bardzo wrażliwe). Znośnie współpracuje z podkładem Max Factor Color Adapt, ale znacznie lepszy i naturalniejszy efekt uzyskiwałam stosując wspomniane już żelowe mleczko Vichy i ten podkład (nakładanie podkładu na ten bloker wymaga dużej ostrożności i precyzji, inaczej nietrudno o efekt maski). Chroni na pewno dobrze zestawem opatentowanych przez L'Oreal Mexoryli, ale nie zostanie jednym z moich faworytów - jest za tłusty, za lepki, za mocno pachnie i nie wchłania się tak dobrze jak blokery potrafią.