Ziaja, Calma HLC, Mleczko do demakijażu z wapniem

Ziaja, Calma HLC, Mleczko do demakijażu z wapniem

Łagodne mleczko polecane do demakijażu oczu i twarzy o cerze suchej i wrażliwej. Delikatnie, ale skutecznie usuwa makijaż. Przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Wysoka skuteczność łagodzenia podrażnień

Substancje aktywne:
Bacocalmine, Kompleks wapniowy, Lipexel, Prowitamina B5 (D-panthenol), Witamina E.
Bacocalmine, kompleks wapniowy - wspomaga działanie naturalnych funkcji obronnych skóry. Skutecznie łagodzi podrażnienia.
Lipexel, witamina E - działa ochronnie na warstwę lipidową naskórka. Wyraźnie wzmacnia i doskonale odżywia skórę.
Prowitamina B5 (D-panthenol) aktywnie nawilża i reguluje poziom wody w komórkach skóry. Skutecznie zapobiega nadmiernej utracie wilgoci.
Preparat aktywnie wspomaga system immunologiczny skóry
- skutecznie łagodzi podrażnienia zmniejszając powstawanie prostaglandyn biorących udział w reakcjach alergicznych,
- redukuje nadwrażliwość skóry na negatywne czynniki zewnętrzne, intensywnie regenerując strukturę skóry oraz wzmacniając naturalną warstwę ochronną naskórka,
- neutralizuje wolne rodniki przyspieszające proces starzenia się skóry,
- chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.

Za słabe

Nie jest to najlepszy produkt do demakijażu. O ile ze zmyciem podkładu sobie radzi to już z tuszem i eyelinerem nie bardzo. Trzeba nieźle się namachać, żeby się pozbyć makijażu oczu a takie tarcie dla delikatnej skóry powiek i pod oczami jest niewskazane. Plusem mleczka jest to, że jest delikatne, nie podrażnia i ładnie pachnie. Dodatkowo jest dosyć wydajne i tanie. Konsystencja jest lejąca i czasami produkt wylewa się z butelki.

Bez rewelacji

Zwykle mleczko do demakijażu, które i tak nie wszystko zmywa ;/ Trochę mnie zapchało -,- Ma strasznie wodnistą konsystencje i spływa z płatka. NIE POLECAM stosować do oczu! Piecze, jak diabli! Później widziałam chwilę przez mgłe i oka otworzyć nie mogłam!

Minusy:
-Piecze w oczy
-Nie zmywa dokładnie makijażu
-Trochę zapycha
-Wodnista konsystencja

Plusy:
-Delikatny zapach
-Cena

Używam tego produktu od: Miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 nie całe

Mleczko jak mleczko.

Kupiłam to mleczko z zamiarem używania go do demakijażu oczu.
Okazało się przeciętne.
Ładnie pachnie, tak kremowo, ma dobrą konsystencję, nie wysusza, nie podrażnia ani oczy po nim nie łzawią.
Ale z samym zmywaniem makijażu mogłoby radzić sobie lepiej.
Na jedno oko zużywałam zawsze minimum dwa waciki nasączone mleczkiem, a nie maluję się mocno, na co dzień używam tylko tuszu, czasem tuszu i eyelinera.
To sprawia, że mleczko jest mało wydajne, skończyło mi się po ok. 4-5 tygodniach.
Raczej nie kupię go więcej.

Używam tego produktu od: używałam jakiś czas temu
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

NORMALNE MLECZKO

Po zastosowaniu Kremu CALMA, postanowiłam uzupełnić kosmetyczkę o pozostałe produkty z tej serii: mleczko, tonik, peeling enzymatyczny.
Krem -SUPER
Peeling- FAJNY
Mleczko, Tonik - żadna rewelacja.Nie odpowiadaja mi bardziej ze względu na buteleczki niż na działanie.Bardzo z nich "leci",przez to są mniej wydajne.
TO MOJA OPINIA

Używam tego produktu od: 3 M-CE
Ilość zużytych opakowań: 1 NIECAŁE

Przeciętny

Generalnie produkt jest warty swojej ceny, przeciętne mleczko do demakijażu. Na pewno na rynku można nabyć lepsze.
Polecam dla osób z cerą wrażliwą, atopową.

+ gęsta, kremowa konsystencja,
+ przyjemny zapach
+ wydajność
+ cena
+ generalnie nie podrażnia skóry
+/- dobrze zmywa codzienny, lekki makijaż jednak przy zmywaniu mocniejszego makijażu oczu (np eyeliner) pojawiają się pewne trudności - trzeba użyć go kilkakrotnie, co może podrażnić skórę wokoł oczu!

Ilość zużytych opakowań: 1 op.

fajna konsystencja ale nie jest najlepszy

Mleczko bardzo zaskoczyło mnie konsystencją, nie jest to typowe lejące się mleczko ma postać zwartej gęstej śmietanki i praktycznie samo w sobie mogłoby zastąpić krem. Delikatnie natłuszcza skórę. Nie ma zapachu. Mi osobiście bardzo przypomina Cetaphil (chyba to była wersja MD Dermoprotector). Jest wydajne spokojnie starcza na ponad miesiąc używania. Jednak ma wiele wad, które sprawiają że mam poważne zawahania czy kupić go kiedyś ponownie. Przede wszystkim podrażnia moje oczy. Dosłownie nie można go używać na oczy bo momentalnie się zamgławiają i łzawią, nie wiem czy to przez wapno czy coś innego? Druga rzecz szczypie mnie po nim twarz :/ a miało być super dla skóry podrażnionej :/ Obawiam się że po zużyciu całej butelki nie powrócę do niego chociaż się nie zarzekam.

Używam tego produktu od: od stycznia tego roku czyli już miesiąc

Dość dobry

Ma fajną konsystencję, dobrą cenę, dobrze zmywa ,,normalny\'\' makijaż. Z wodoodpornym ma ogromny problem. Twarz trzeba wręcz szorować, co w efekcie daje całą czerwoną twarz. Zasługuje na dobre 3+.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: nadal pierwsze :)

nic specjanego

Bardzo lubię produkty Ziaji dlatego szukając mleczka do demakijażu sięgnełam własnie po to. Używam go tylko do demakijażu twarzy, do oczu stosuje inne produkty. Mleczko określiłabym jako bardzo średnie, bardziej daje efekt gładkości niż naprawdę usuwa makijaż. Bardzo cieżko wydobyć je z butelki co skutecznie odstraszyło mnie od ponownego zakupu tego produktu.

plusy:
-przyjemna konsystencja
-cera po użyciu jest gładka
-nie podrażnia
-bardzo wydajne
-niska cena

minusy;
-cieżko wydobyć produkt z butelki
-średnio zmywa

Ilość zużytych opakowań: kończe 1 opakowanie

Moje mleczko od lat

Produkt kupuję od lat, znam je chyba od czasu, gdy wykonałam swój pierwszy makijaż w życiu;)
No tak, bezzapachowe mleczko, usuwa każdy makijaż, nie powoduje podrażnień.

Zaznaczam, że nie wiem, jak skutecznie zmywa makijaż wodoodporny, ponieważ takiego nigdy nie używam.

Dla mnie produkt kluczowy, jeśli chodzi o usuwanie makijażu oczu i ust, natomiast do twarzy dalej, szyi i dekoltu mam jeszcze inne mleczka, też najczęściej Ziai:)

Ostatnio przekonuję się do mycia twarzy bez użycia wody i oczy zmywam tym właśnie mleczkiem, resztę- micelem, a na końcu jeszcze jakimś tonikiem lub wodą termalną, efekty są zdumiewające.

Na pewno ten produkt należy do mych ulubionych. Mnie na pewno nie szczypie w oczy.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 10- 15, ale nie wiem

nie, nie, nie

oj nie lubię tego mleczka. Do plusów mogę zaliczyć tylko niską cenę i wydajność ( jak u wszystkich mleczek Ziaji). Mleczko w ogóle nie spełnia swoich podstawowych funkcji. Do oczu się nie nadaje nie zmywa w ogóle a nie robię mocnego makijażu sam tusz. Szczypie w oczy. Po twarzy się mleczko się rozmazuje zamiast zmywać (podkład). Zostawia tłustą nieprzyjemną warstwę, do tego dla mnie śmierdzi. Nie polecam są inne lepsze mleczka w tej cenie ( choćby Ziaji).
\\n

Nie zmywa dobrze makijażu...

Mam takie same odczucia jak poprzedniczki - do twarzy tak, do oczu nie.

Sam mleczko jest gęste i tłuste - wręcz kremowe. Przyjemna konsystencja, ale zostawia na skórze tłustą warstwę. Potem i tak ją trzeba zmyć czymś mocniejszym - więc niby delikatne, ale i tak w praktyce wychodzi inaczej.

Zmywa makijaż niedokładnie, niestety. Nie daje sobie rady z mocnym makijażem oczu, linerami, rozmazuje je po twarzy i czym mocniej pociera się oko, tym bardziej włazi do oczu i je podrażnia...

Więc ogólne wrażenie takie sobie. Dla mnie zdecydowanie nie... do natłuszczania, nawilżania i innej pielęgnacji mam inne kosmetyki, a od mleczka wymagam demakijażu na pierwszym miejscu. A on nie daje rady.

Używam tego produktu od: dwa miesiące

dobry demakijaz twarzy ;)

dobrze zmywa podkład, puder, kosmetyki do ust, cienie z powiek. Nie polecam do demiakijazu rzes. Mleczko jest w porzadku - ma lekka konsystencje, dokladnie oczyszcza, pozostawia lekki ( troche lepki :/) film na skorze. Zapach neutralny, nie podraznia, nie uczula. Nie wysusza ;) Cena tez w porządku. Mimo to ziaja ma lepsze produkty moim zdaniem :)

polecam do wyporbowania.

Używam tego produktu od: uzywałam
Ilość zużytych opakowań: jedna buteleczka