Ziaja, Calma HLC, Żel myjący z wapniem

Ziaja, Calma HLC, Żel myjący z wapniem

Delikatny żel myjący polecany do codziennego oczyszczania twarzy o cerze suchej i wrażliwej. Zapewnia wyjątkowe uczucie czystości i świeżości. Doskonale przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie zawiera mydła.
Wysoka skuteczność łagodzenia podrażnień.
Substancje aktywne:
Bacocalmine, Glucam, Kompleks wapniowy, Prowitamina B5 (D-panthenol)
Bacocalmine, kompleks wapniowy - zapewnia równowagę naturalnych funkcji obronnych skóry. Ogranicza powstawanie podrażnień.
Glucam działa łagodnie i nie narusza warstwy ochronnej naskórka. Zapobiega powstawaniu napięcia skóry.
Prowitamina B5 (D-panthenol) chroni skórę przed nadmierną utratą wody. Zachowuje prawidłowy poziom nawilżenia.
Preparat aktywnie wspomaga system immunologiczny skóry
- skutecznie łagodzi podrażnienia zmniejszając powstawanie prostaglandyn biorących udział w reakcjach alergicznych,
- redukuje nadwrażliwość skóry na negatywne czynniki zewnętrzne, intensywnie regenerując strukturę skóry oraz wzmacniając naturalną warstwę ochronną naskórka,
- neutralizuje wolne rodniki przyspieszające proces starzenia się skóry,
- chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.

bardzo dobry

Bardzo sobie cenię żele do twarzy firmy Ziaja, ponieważ są niezwykle delikatne i nie wysuszają mojej spragnionej skóry. Stosowałam ten żel nieprzyzwoicie długo i końca nie było widać. Konsystencja była dosyć gęsta, żelowa. Dobrze rozprowadzała się po twarzy. Miał przyjemny, delikatny zapach. Był bezbarwny. Nie wysuszał, nie podrażniał. Dobrze oczyszczał skórę twarzy. Miałam wręcz wrażenie, że ją nawilżał. Sprawdzał się przy demakijażu oczu.
Bardzo udany produkt. Polecam każdemu.

Używam tego produktu od: używałam ok. 6 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno, pełnowymiarowe

Mam skórę mieszaną jednakże szukałam czegoś delikatnego. Ten żel całkowicie się sprawdził. Jest bardzo delikatny, dobrze oczyszcza, nie wysusza i nie ściąga. Nie widzę wad.

Właśnie tego szukałam

Moja skóra była w tragicznym stanie po używaniu poprzedniego żelu. Przesuszona, zaczerwieniona, podrażniona, z różnymi wykwitami na twarzy. Zachęcona recenzjami na tym forum, kupiłam go. Ten żel jest genialny :D Już po pierwszym użyciu poczułam wielką ulgę. Skóra była nawilżona, czysta, praktycznie wszystkie zaczerwienienia zniknęły. Do tego cena jest idealna(zapłaciłam za niego 10zł). Mój KWC :)))) szczerze polecam !

Używam tego produktu od: tydzień

sama nie wiem

chciałam oliwkowy,ale nie mogłam go nigdzie znaleźć,a czymś facjatę jedna trzeba zmywac,więc nabyłam ten. To mój pierwszy i jedyny produkt z linii calma, nie mogę więc powiedzieć jak radzi sobie na tle sióstr i braci.
mam cerę tłustą,ale ostatnio zaczęła się strasznie przesuszac i postanowiłam zainwestowac w coś łagodnego. Calma pod względem łagodności lekko mnie rozczarowała - po użyciu żelu skóra jest ściągnięta, nie czuję ani odrobiny ukojenia, nic....
Na opakowaniu napisano 30+, jeszcze trochę czasu minie zanim dobiję do 30tki, ale już teraz mam wrażenie że ten żel może niejedną z was (cera wrażliwa, po 30tce ) rozczarować.
Kierowałam się głównie ceną i żałuję.... lepszy jest różowy żel z nivea visage - nie wyszusza, a wręcz odrobinę nawilża.
Jeśli chodzi o zmywanie makijażu - radzi sobie ok, nie gorzej niż inne (oczy zmywam zawsze przed kąpielą stosownym preparatem, a do mycia twarzy żelem używam szczoteczki z rossmanna - ona działą genialnie z każdym żelem:))
Jest dość wydajny, choć się wcale nie pieni.
Zapach jak dla mnie zbyt intensywny.
Może jeszcze kiedyś kupię, ale na razie poszukam czegoś innego.
Jak napisałam - to mój pierwszy produkt z tej serii i jakoś nie zachęcił mnie do nabycia kolejnych.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

cudny, ale niedokładny

Uwielbiam serię Calma, przede wszystkim ten specyficzny zapach i to jaki efekt po sobie zostawia. Skóra po umyciu jest miękka, nawilżona i gładka jak marzenie. Żel łagodzi drobne zaczerwienienia i alergie, które czasem mi na twarzy wyskakują. Cała seria jest w ogóle pomocna dla cer po kwasach, jak używam tego zmywaka jak i obu kremów, polecam.
Wadą żelu jest niestety niedostateczne zmywanie makijażu, ale rzecz w tym, że ja noszę cały zestaw od podkładu po róż, kreskę itd. Wacik z tonikiem nie jest idealnie czysty, trzeba domyć dwa razy. Ale to nie umniejsza jego cudowności i delikatności :)

Używam tego produktu od: miałam już pare razy w różnych odstępach czasowych
Ilość zużytych opakowań: j.w. chętnie do niego wracam;)

jeden z lepszych, dla cery wrażliwej i mieszanej!

Ziaja króluje u mnie na półce jako kosmetyki pielęgnacyjne od dobrych kilku lat. Dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok tego żelu. Jest naprawdę delikatny, dobrze łagodzi i wygładza skórę. Bardzo go lubię i z pewnością kupię go jeszcze nie raz:)

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: 3 butelki

Super !

Skusiła mnie cena i to , że Ziaja nie używa dużo szkodliwych składników. Żel łagodzi zmęczoną skórę , nie ściąga jej i nie wysusza. Pozostawia uczucie nawilżenia. Nie pieni się i nie szczypie w oczy gdy do takiego kontaktu dojdzie. Nie podrażnia skóry. Nie zauważyłam minusów a stosuje go jucz chwilkę .

Używam tego produktu od: 4 - 5 miesiący

Najlepszy

PLUSY:
-idealnie oczyszcza cerę
-nawilża
-nie podrażnia(a nawet likwiduje podrażnienia!)
-po użyciu cera jest mięciutka i gładka
-niska cena
-duża dostępność

MINUSY:
-szybko się zużywa (jednak używam go codziennie 2 razy!)

Jak dla mnie najlepszy żel do mycia twarzy. Spróbowałam ok.2 lat temu (jeszcze w starej wersji) i trzymam się go aż do teraz. Miałam wtedy problemy z wypryskami. Używałam maści, które wysuszały i podrażniały mi cerę. Żel (stosowany z kremem calma HLC) łagodził mi idealnie podrażnienia. Teraz już nie mam wyprysków, jednak dalej pozostałam przy tym żelu.

Ilość zużytych opakowań: ok.12

dobry ale słabo oczyszcza

Porównuję go do żelu wszechczasów, jak dla mnie, a więc do effaclar la roche posay, żel z la roche posay 3 razy drożyszy, lepiej oczyszcza i jest bardziej wydajny, ziaja natomiast nie podrażnia skóry, wogóle się nie pieni, lekko ściąga skórę, poza tym jest mało wydajny, daje 4 gwiazdki bo mimo wszystko jest to całkiem przyzwoity żel do delikatnego codziennego oczyszczania, ale ja powracam do effaclaru...

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 0,3

Bardzo fajny, ale niestety nie dla mnie.

Mega delikatny żel, dobry, łagodny skład - mogę sobie napakować go do oczu i nawet nie zaszczypie. Cena także w porządku, jest wydajny, niewielka ilość wystarczy do umycia twarzy. Jedyna wada, która go dyskwalifikuje jako mój \'pełnoetatowy\' żel - za słabo oczyszcza. Mam cerę alergiczną, ale też mieszaną i na co dzień potrzebuję lepszego oczyszczenia, domknięcia porów. Mojej mamie jednak bardzo przypasował.
Dla cer zmęczonych stosowaniem wysuszających preparatów lub wrażliwych, sprawdzi się idealnie. Polecam.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Świetny!

Kupiłam ten produkt ze względu na dobre opinie na wizażu... i bardzo się cieszę, że na niego trafiłam:)
Mam cerę zanieczyszczoną, z zaskórnikami, czasami pojawia się jakiś ropny pryszcz. Jednak cera jest dość przesuszona specyfikami przeciwtrądzikowymi, które kiedyś używałam.
Ten żel świetnie zmywa wszelkie zanieczyszczenia z twarzy. Skóra jest po umyciu bardzo miękka i miła w dotyku. Mam wrażenie, że nie zapycha! bo stosuję go codziennie rano, od 3 tyg. i jak narazie ani jednego syfka:) a co najważniejsze...to absolutnie nie wysusza buźki! Mój numer 1 jeżeli chodzi o żele do mycia twarzy;) polecam!

Używam tego produktu od: ok. miesiąc
Ilość zużytych opakowań: w takcie 1

;))

kolejny produkt z serii Calma z ziaji któremu daje max gwiazdek

to jest mój ulubiony żel
ładnie myje i dokładnie
nie wysusza skóry
nie podrażnia
nie uczula
nie szczypie w oczy

ładnie pachnie
jest tani
w miarę łatwo dostępny(ja go kupuje w Naturze)
i mega wydajny

Używam tego produktu od: od kilku m-cy
Ilość zużytych opakowań: kilka