Jesus del Pozo, Halloween EDT

Jesus del Pozo, Halloween EDT

Ten zapach to czysta magia, niedopowiedzenie, intrygująca tajemnica... 'Halloween nie jest' intensywnym zapachem, to delikatna mgiełka, która otula ciało wibrującą, niemal mistyczną wonią...

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, jaśmin, limonka, lipa, banan
nuta serca: magnolia, tuberoza, frezja, fiołek, gardenia, konwalia, różowy pieprz
nuta bazy: drzewo sandałowe, wanilia, kadzidło, mirra

wody toaletowe
kwiatowe, orientalne
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

64% jesień/zima 36% wiosna/lato

Wykorzystała: kilka próbek

• Flakon: 5

flakon ładny, kolor nietypowy, zapach delikatny, ale nietrwały

Naprawdę wygląda ładnie. Ten fiolecik jest przyjemny i kojarzył mi się z fiołkami.
Ale zapach nie jest fiołkowy i właściwie nie wiem jaki jest. Z niczym mi się nie kojarzy. Tuż po nałożeniu jest właściwie średnio przyjemny, ale szybko zmienia się w coś delikatnego, ale znów trudnego do opisania. Troszkę mydlany? Myślę, że gdybym nie miała nic innego, to mogłabym używać tej wody toaletowej, choć odbiega daleko od moich ulubionych gorzkich cytrusów i liści pomidora.

Nie wiem dla kogo, nie wiem na jaką porę roku. Jest tak subtelny, że dla każdego i na każdą porę.

Pomimo, że to nie mój garnek ryb (znacie to powiedzenie not my kettle of fish), to dam 5 gwiazdek, bo trudno się tu przyczepić. Może tylko trwałość mogłaby być lepsza. Ale zawsze można się spryskać ponownie.

• Flakon: 5

Muszę przyznać, że nie należę do jakiś bardzo dobrych znawców perfum czy wód zapachowych. Kupując je najczęściej kieruję się głównie swoją intuicją i tym, jakie nuty zapachowe mogą wydawać mi się trafione w mój gust. Mimo to moja chęć testowania i eksperymentowania w sprawie kosmetyków nie ustaje i czasami mam ochotę na spróbowanie czegoś, co z pozoru wydaje mi się nietrafione do końca dla mnie zwłaszcza, że na ten moment nie znalazłam jeszcze zapachu idealnego, którego nie będę chciała zastąpić niczym innym.

Recenzowany perfum o dość wpadającej w pamięć nazwie Halloween otrzymałam w prezencie od mojej mamy, która sprawiła go sobie ale który nie do końca finalnie jej odpowiadał i oddała mi go w połowie buteleczki. Ja posiadam ten o pojemności stu mililitrów, którego cena regularna wynosi około stu dwudziestu złotych. Sam flakon jest bardzo prosty graficznie natomiast jest to jakaś jego moc i spora zaleta ponieważ jak wiadomo prostota zawsze będzie się bronić sama. Opakowanie jest szklane i umieszczone na srebrnej podstawce na której znajdziemy logo producenta.

Nuty tej wody toaletowej śmiało określiłabym jako orientalne i mroczne zarazem, Czuć tutaj pewną tajemniczość i nieoczywistość jednocześnie połączoną z elegancją. Podstawa z uwielbianego przeze mnie kadzidła czy drzewa sandałowego robi swoje, przyciąga i zwraca uwagę. Szczerze mówiąc bałam się, że woda ta będzie bardziej ciężka i przytłaczająca, natomiast na szczęście nic bardziej mylnego. Kosmetyk jest kobiecy, kwiatowy i orientalny, na swój sposób uwodzicielski i idealny raczej na większe wyjścia niż na co dzień. Dodatkowo bardzo dobrze u niego z trwałością.

Halloween to woda toaletowa o nieoczywistych nutach z ciekawą podstawą w formie kadzidła. Ostatecznie bardzo mi się podoba, doceniam nie tylko za ciekawy zapach ale i za bardzo dobrą trwałość. Zdecydowanie mogę polecić tę propozycję.

Wykorzystała: kilka próbek

Nietypowy

Po przygodzie z pięknym, lecz wyjątkowo ulotnym zapachem "Blossom" nie planowałam bliższego zapoznania z innymi propozycjami marki Jesus del Pozo, jednak podczas pobytu w drogerii zaintrygował mnie fioletowy kolor flakonu w charakterystycznym kształcie odwróconego kielicha.

Tytuł "Halloween" sugeruje zapach ostry, jaskrawy, a w niektórych reklamach opisuje się go nawet, o dziwo, jako orientalny. Tymczasem wita nas fiołek, który pozostaje z nami od początku niemal do końca. Na samym początku orzeźwiają go nuty morskie, natomiast po chwili przeistacza się w zapach typowo lądowy i spokojny z wyczuwalną konwalią. W tej kompozycji zapach się stabilizuje i towarzyszy nam już do końca.

Perfumy zarówno pod kątem kolorystyki flakonu, jak i woni nasuwają mi skojarzenia z "Éclat d'Arpége", jednak zapach Lanvin wydaje mi się bardziej harbaciany i radosny, podczas gdy "Halloween" to bardziej sentymentalna i eteryczna propozycja. Gdyby uznać "Éclat d'Arpége" za herbatkę u cioci, to "Halloween" byłby jej wspomnieniem.

Jedna z recenzujących osób porównała te perfumy do ramki ze zdjęciem kogoś, kto nie wróci, i uważam, że to idealnie zobrazowanie ich charakteru. Zapach faktycznie ma w sobie coś cmentarnego, jednak nie mam tu na myśli typowego przygnębienia. To wymiar nostalgiczny, melancholijny, wręcz mistyczny. Nie męczy, ale nie jestem pewna, na jaką okazję bym go przeznaczyła. Raczej pozostałby formą delektowania się tą oryginalną kompozycją w domu, ponieważ w moim odczuciu jest zbyt delikatny na specjalne okazje, a na co dzień w dłuższej perspektywie zbyt by mnie jednak dołował (szczególnie jesienią).

Mega zapaszek

Woda o fioletowym kolorze wlana w ładny szklany flakonik z srebrnymi elementami. Zapach świeży, kwiatowy. Długotrwały. Nie duszący. Wiosenny, letni. Zakochałam się w próbce i musiałam zakupić sobie perfum. Nie żałuję. Polecam.

Inne, ale fajne

Perfumy Halloween od J. del Pozo to zapach inny, nietypowy, zapach którego nigdy wcześniej nie czułam w innych perfumach. Jest orzeźwiająco-kwiatowy, trochę słodki, ale nie cukierkowo, co to to nie. Ma w sobie oryginalne tony. Może nie są to perfumy, których używam na co dzień, ale jako odskocznia od czasu do czasu. Zapach jest lekko zimny, ale fiołkowy. Flakonik jest przyjemny dla oka, zaokrąglony, mimo nazwy Halloween nie kojarzy mi się ze wspomnianymi w poniższych recenzjach nagrobkami, czy zniczami. Bardziej kojarzy mi się z eliksirem, takimi flakonikami horoskopiar, czy fanek astrologii. Trochę jak dla wróżki. Razem z fioletowym kolorem wewnątrz flakonika wygląda charakterystycznie.

Piękny

Już tak mam z perfumami, że zawsze mnie nudzą albo po jakimś czasie zaczynają drażnić, boli mnie od nich głowa i źle się w nich czuje, a z Halloweenem jest inaczej. Mogę nim pachnieć dzień i noc (psikam nim nadgarstek przed położeniem się do łóżka) Jest lekki, trochę jakby chłodny ale i ciepły, świeży ale i otulajacy i miły. No coś wspaniałego. Pasuje na codzień i większe wyjścia, taki uniwersalny. Mojemu mężowi bardzo trudno jest dogodzić zapachowo, a kiedy poczuł na mnie Halloween sam z siebie niepytany pochwalił, że pięknie pachnę - a to o czymś świadczy. Wydaje mi się, że najbardziej pasuje na wiosnę, wtedy pięknie rozkwita, jak przyroda budząca się do życia. Jeśli chodzi o flakonik, no cóż widziałam ładniejsze, gdyby nie polecenie przez ekspedientkę w Hebe, pewnie bym na niego nawet nie spojrzała ale chodzi tu o wnętrze a to jest piękne.

Edit: niestety stało się to czego się obawiałam, zastanawiam się co mi się w nim tak podobało, gdyż obecnie powoduje u mnie ból głowy i to straszny :( Chyba już do niego nie wrócę i wyślę dalej w świat. Duszący, mega drażniący, powodujący mdłości. Kobieta zmienną jest ;) ale i tak zachęcam do testów.

• Flakon: 4

Delikatny i kobiecy

W perfumach szukam frezji. Dobrze się z nią czuję. I tu ona jest i jest też drzewo sandałowe. I ta kompozycja już mnie urzeka. Delikatna, owocowa, słodka. Ale potem czuję jaśmin i banan, które zaczynają wygryzać słodkość i wkraczają duszącym, płytkim zapachem. To mnie drażni.
W sumie jest to bardzo lekki, letni zapach. Ale trwały.
Buteleczka prosta ale bardzo intrygująca.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Oryginalny zapach

Piękna buteleczka kojarząca się z magicznym eliksirem kryje bardzo oryginalny zapach. Perfumy kupiłam w ciemno, ale nie żałuję na początku mogą się wydawać troszkę duszące ale z czasem perfum nie jest tak bardzo intensywny. Zapach jest trwały i wyczuwalny dla otoczenia. Ten zapach jest intrygujący i tajemniczy. Halloween otula ciało i fakt jest to zapach mistyczny.

Przeciętny zapach

Miałam okazję przetestować próbkę tych perfum, którą otrzymałam do zakupów w gratisie. Zapach jest w porządku, ale nie spodobał mi się na tyle, żeby kupić pełnowymiarowe opakowanie. Perfumy nadają się na dzień i na wieczór, nie są zbyt intensywne, przynajmniej u mnie. Trwałość dosyć średnia, zapach szybko się ulatnia. Nie ukrywam, że chciałam wykończyć szybko tą próbkę, bo mam inne perfumy, które zdecydowanie bardziej lubię.

Mega drażniący

Opakowanie śliczne ale sam zapach choć na początku wydaje się być przyjemny to za chwilę robi się nie do wytrzymania. Po całym dniu z tym zapachem byłam bardzo umęczona i z trudem powstrzymywałam się od wymiotów, a niestety nie miałam się go jak pozbyć. Mam do niej taki wstręt, że ciężko mi w ogóle na nią patrzeć, najgorsza perfuma jaką miałam.

Uwodzicielski i intrygujący zapach

Jest to drugi zapach w mojej skromnej kolekcji do którego często wracam. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie jego cena. Zapach zamknięty jest w pięknym flakonie, jest trwały, uwodzicielski ,intrygujący a zarazem tajemniczy.
Nuty jaśminu, frezji i konwalii zdecydowanie pobudzają zmysły.
Dodatek mirry i drzewa sandałowego nadaje intensywności temu zapachowi.
Dla mnie jest to zapach przepełniony erotyzmem. Polecam go kobietom zdecydowanym i tajemniczym.

Piękny przyjemniaczek :)

Kupiony w Hebe, na promocji pod wpływem impulsu.
Trochę zalatuje Lanvin Eclat d'arpege.
Zapach jest piękny. Świeży ale z lekką pikanterią :).
Trwałość bardzo zadawalająca: skóra 7/8h, ubranie - czuć na drugi dzień.
Zapach (jak dla mnie) zarówno na dzień jak i na wieczór.
Wzbudza zainteresowanie :).
Polecam testy osobą które lubią świeże zapachy z nutką pikanterii.