Eau Thermale Avene, Cleanance, Gel nettoyant (Żel oczyszczający nie zawierający mydła) (stara wersja)

Żel oczyszczający do cery tłustej (wrażliwej) ze skłonnością do powstawania trądziku. Zawiera 49% wody termalnej, bardzo delikatnie oczyszcza, pomaga ograniczyć podrażnienia, reguluje wydzielania łoju. Nie wysusza.

bardzo skuteczny

Może na wstępie zacznę od mojej cery.Po zakończonej kuracji izotekiem.Z rozszerzonnymi porami/bliznami ogólnie ślady po przejściu trądziku.Bez krostek ropowiczych.Lubie ten żel chyba najbardziej z dotychczas testowanych za delikatność i skuteczność.Żel dobrze czyści delikatną skóre,nie przesusza i nie jest ona zaczerwieniona po umyciu.Lubie rano nim ususwac resztki kremow po nocy.Wieczorem doczyszcza cere po demakijazu plynem micelarnym.

Używam tego produktu od: kilku lat na zmiane z innymi dermokosmetykami
Ilość zużytych opakowań: 3-4 pełnowymiarowe

Bardzo dobrze oczyszcza, ale wysusza

Główne zadanie produktu czyli oczyszczanie i zwężanie porów po użyciu tego żelu jest zrealizowane.
Niestety mimo iż nie zawiera mydła bardzo ściąga i wysusza nawet tłustą cerę. Nie powiedziałabym że to żel za takie pieniądze

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

wiele od niego oczekiwałam

Pokładałam w tym żelu wiele nadziei (wiem że dziwnie to brzmi). Po tym jak LRP Effaclar wysuszył mi skórę twarzy na wiór (i skończył jako płyn do mycia pędzli) liczyłam, że Cleanance bedzie miłą odmianą i nareszcie pozbędę sie niemiły niespodzianek i zaskórników, nie kończąc z twarza pokrytą odstającymi skórkami. Na wszelki wypadek kupiłam w zestawie z małą buteleczką, gdyby jednak cos poszło nie tak.
NIESTETY.
Avene Cleanance to troszke bardziej "lajtowa" wersja LRP. W czym rzecz. Żel ma delikatną konsystencję i podczas mycia sprawia wrażenie niezwykle "komfortowego" dla buzi. Nic bardziej mylnego. Wystarczyło kilka dni regularnego, wieczornego stosowania i moja facjata ponownie przeżyła ten sam horror. Sucha, spierzchnięta skóra a zaskórniki są nadal. Po za tą, głowną wadą, żel ma wiele plusów, jest w poręcznym opakowaniu, dwie opcje pojemności, z tym, że zakup w SP kompletnie się nie opłaca bo 300 ml w aptekach internetowych dostaniemy ok 1/2 taniej. Zapach żelu bajeczny, ładnie myje i dość dobrze się pieni, jest też wydajny więc 300 ml będzie chyba służyło przez miesiące. Niestety, u mnie skończy tak jak jego poprzednik.

Używam tego produktu od: krócej niż 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 100 ml

Gdyby tylko nie wysuszał...

Żel posiada niezbyt gęstą, półprzezroczystą konsystencję o turkusowym zabarwieniu. Pachnie bardzo delikatnie, aczkolwiek przyjemnie. Dobrze się pieni, jednakże wydaje się być niezwykle delikatny dla skóry. Bezproblemowo usuwa nawet cięższy makijaż, nie zostawiając przy tym tłustej ani lepkiej warstwy, choć delikatne uczucie ściągnięcia jest wyczuwalne. Cera wydaje się być oczyszczona. Żel nie podrażnia, jednakże stosowany codziennie silnie wysusza. Opakowanie jest poręczne i wygodne. Łatwo z niego wydobyć resztki produktu.

Ilość zużytych opakowań: 1: 200 ml

Sama nie wiem

Mam cerę tłustą i trądzikową, z wieloma zaskórnikami, które ciągle się pojawiają i nic nie potrafi ich usunąć. Potrzebowałam więc czegoś, co naprawdę dobrze by ją oczyściło.

Plusy:
* bardzo, ale to BARDZO wydajny - stale go używam, a on ciągle jest i jest, jakby miał się nigdy nie skończyć
* nakrętka nie jest zbyt poręczna, ale ogólnie fajne opakowanie
* odczucia zmysłowe - kolor i zapach - ok

Minusy
* zbyt duży jak dla mnie efekt ściągnięcia skóry, po każdym użyciu muszę ją dość mocno nawilżyć
* za gęsty, co utrudnia mycie
* wysoka cena, ale rekompensuje ją jego wydajność

Ogólnie żel dobrze oczyszcza cerę, pozostawia uczucie świeżości, ale nie nadaje się dla kogoś, kto naprawdę ma problemy z zaskórnikami i chce się ich pozbyć. W moim przypadku żel nie potrafi usunąć zaskórników, które już powstały, nie zapobiega też pojawieniu się nowych.
Dlatego to nie jest to, czego szukam. Tylko czy jakikolwiek inny produkt spełni moje oczekiwania?

Używam tego produktu od: ponad 2 lat

nie kupie go ponownie...

Żel powinien przede wszystkim oczyszczać cerę, czasami także z niedoczyszczonych miejsc po makijażu, czego ten żel niestety nie robi. Jeżeli chciałabym zrobić nim demakijaż, np. szybko spiesząc się po imprezie, na twarzy miałabym wielką pandę, ponieważ ten żel tylko rozmazuje zaniezyszczenia. Wiem, że nie do tego żel służy, ale dla mnie jest to jedno z kryterium wymogów jakie stawiam żelowi. Żel dla mnie jest także zbyt gęsty i mało się pieni, nie podoba mi się także jego zapach, delikatny, taki chemiczny.
W porównaniu do żelu z Vichy czy La Roche Posay, czyli żeli w podobnych kategoriach cenowych, aptecznych, wypada bardzo marnie.

Minusy:
- zbyt gęsty,
- chemiczny zapach,
- nie oczyszcza skóry na tyle ile potrzebuje,
- nie zmywa olejów z twarzy, tłusta powłoka nadal po nich pozostaje po umyciu żelem
- drogi

Plusy:
- na szczęście nie zrobił mi krzywdy

Używam tego produktu od: ok 2-3 tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Zelowe KWC !

Idealny żel do codziennego mycia twarzy.
Testowałam mnóstwo żeli różnych marek, jak do tej pory ten jest nr 1 i nic nie zwiastuje, by coś go z tego miejsca zepchneło ;)

+ wydajność niesamowita, używam opakowania 200ml od lata zeszłego roku, a konca nie widać
+ konsystencja zwartego, gęstego żelu, nie leje się
+ opakowanie proste, estetyczne, widać na pierwszy rzut oka, ile żelu nam zostało
+ sposób wylewania zelu - obrotowa zakrętka, bardzo prosta w obsłudze i higieniczna, nie za duży otwór
+ poręczna butelka
+ cena w promocji okolo 30ł to nie jest dużo za TAK WYDAJNY produkt

Gorąco polecam!

Ilość zużytych opakowań: 1/2 pierwszego opakowania

Bardzo dobry!

Użyłam tego produktu już jakieś 11 razy, a zużycia nawet nie widać, bardzo wydajny. Po jego użyciu skóra jest oczyszczona, pachnąca i świeża, jednak na mojej cerze pozostawia uczucie ściągnięcia, mi to nie przeszkadza, ponieważ zaraz po umyciu ją nawilżam i wszystko jest dobrze :) Polecam!

Używam tego produktu od: 6.12.2012

świetny

Nie mam uczucia ściągniętej skóry,i mimo,że z natury mam problem z rozszerzonymi porami to sobie z nimi radzi dobrze. Można nim zmywać makijaż za co go dodatkowo uwielbiam.
Skóra po umyciu jest świeża i miła w dotyku.

Używam tego produktu od: 1.5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

ja podziękuję ...:/

Zdecydowałam się na zakup tego produktu po przeczytaniu tylu pozytywnych opini na jego temat . Wiadomo ,że każdy reaguje na daną rzecz w sposób indywidualny , i tak tez właśnie się wydarzyło . Zakupiłam , jakies 3 tygodnie , dałam mu czas, i... Moja buzia wygląda jak po bitwie :(

Po pierwsze juz przy pierwszym myciu buzia była strasznie ściągnięta , napieta , sucha , i w dodatku piekła.Z każdym myciem było lepiej , ale sciagnięcie towarzyszyło za każdym razem, nie nawidzę tego .

Po pierwszym tygodniu wyskoczyło mnóstwo takich drobnych krosteczek , pomyślałam :pewnie się oczyszcza ładnie buzia .Nic bardziej mylnego , bo minęło 3 tygodnie i moja buzia ma pełno krostek trądzikowych.

A zaznaczę, że jak zaczęłam stosowac moja buzia była bardzo ładna , czasami zdarzało się ,że cos tam mi wyskoczyło bliżej okresu .

Jestem bardzo zawiedziona tym produktem , dla mnie cos okropnego .

+++ daje za to ,że bardzo ładnie pachnie , delikatnie ,świeżo , ma zgrabna fajna buteleczkę .I po umyciu w pierwszej chwili , buzia wygląda na ładnie oczyszczoną .Tyle moich zachwytów na jego temat .

A szkoda , bo chciałam z nim współpracowac , ale nie dało się .

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego opakowania

Mój ulubiony żel :D (mój kwc)

Dostałam z apteki próbkę tego produktu(25 ml ) i pomyślałam że spróbuję i powiem szczerze że to jest REWELACJA !!!

+miły zapach
+doskonale oczyszcza
+pomaga przy zwalczaniu trądziku, i powoduje że jest go mniej :D
+bardzo wydajny !! mam maleńką próbkę i już używam ją kilka tyg. jest dopiero początek buteleczki

-dość drogi ale jakość tego produktu dorównuje tej cenie
POLECAM WSZYSTKIM TEN PRODUKT

Bardzo fajny

Jest to zdecydowanie dobry żel do cery trądzikowej i wrażliwej. Ma funkcjonalną buteleczkę, ładnie pachnie, jest delikatny, nie powoduje efektu ściągnięcia twarzy, ładnie oczyszcza, fajnie się pienie. Jak dla mnie same plusy, no oprócz ceny, ale apteczne produkty mają to do siebie że są drogie. Gorąco polecam.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno