Bielenda, Powitanie z Afryką, Szampon błotny z glinką Ghassoul

Bielenda, Powitanie z Afryką, Szampon błotny z glinką Ghassoul

Holistyczna koncepcja wellbeing łącząca piękno ciała i wewnętrzną harmonię była inspiracją stworzenia oryginalnej linii kosmetyków "Powitanie z Afryką", wykorzystującej niezwykłe właściwości roślin rytualnych z Czarnego Lądu.

Szampon błotny dogłębnie oczyszcza, detoksykuje włosy i skórę głowy. Wygładza włosy, aż po same końce, zapobiega łamaniu się i rozdwajaniu końcówek. Wzbogacony ekstraktem z owoców melona o działaniu nawilżającym. Poprawia kondycję włosów słabych, wypadających, zniszczonych farbowaniem i trwałą. Dodaje włosom objętości i miękkości, ułatwia stylizację fryzury.

Lekkie, świeże włosy

Bardzo przyjemny produkt, ale nie dla każdego - na pewno sprawdzi się na niskoporowatych, gładkich i oklapniętych włosach, za to na rozjaśnianych, puszących się i wysokoporowatych - niekoniecznie. Moje włosy znajdują się gdzieś pośrodku i znoszą dobrze ten produkt tylko od czasu do czasu - do naprawdę głębokiego oczyszczania. Po umyciu włosów tym szamponem włosy są lekkie, odbite od nasady, ale czasem też sztywne i suche na końcach; po umyciu koniecznie trzeba nałożyć jakąś bardzo bogatą, ciężką maskę (włosy dosłownie wypijają wszystko, co po tym szamponie się na nie nałoży). Fajne jest to, że włosy są świeże dużo dłużej, niż po zwykłym szamponie.
Polecam dziewczynom o cienkich, naturalnych i przyklapniętych włosach.
PS. Dużo dziewczyn marudzi na to, że ten produkt występuje tylko w saszetkach - przecież tego szamponu nie można używać codziennie, może właśnie dlatego nie jest sprzedawany w butelkach. Nawet nie wyobrażam sobie, jak wyglądałyby włosy po miesięcznym codziennym używaniu.

Używam tego produktu od: pierwsza saszetka ok dwa lata temu
Ilość zużytych opakowań: ok 10 saszetek

Genialny!

Używam tego szamponu od wielu lat. Poleciła mi go fryzjerka. Przeszkadza mi wprawdzie forma saszetek, ale nie spotkałam tego szamponu w butelce.

Zapach jest niezbyt przyjemny, ale w końcu to szampon błotny. Doskonale się pieni! Plącze niestety włosy, więc odżywka jest niezbędna, ale wzorowo oczyszcza skórę głowy. Już po użyciu kilku saszetek widać różnicę. Włosy przystały tak intensywnie wypadać. I przetłuszczanie się zostało ograniczone.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: niezliczona ilość saszetek

Cudotwórca

To szampon, który jako jedyny potrafi jednocześnie wygładzić moje zniszczone włosy i UNIEŚĆ JE U NASADY. W życiu nie spotkałam się z takim cudeńkiem.

+ zapach - trochę męski, ale za to bardzo ładnie pachnie na włosach po wyschnięciu
+ konsystencja - ciekawy szary płyn, to chyba przez glinkę, bo w składzie stoi wysoko
+ piana - mega się pieni!
+ zawiera SLS - cóż, zaliczę do plusów, bo świetny jako odświeżający szampon oczyszczający
+ świetnie oczyszcza

- cena - sama w sobie ok, ale za tak małą saszetkę...
- opakowanie - mam pretensje do producenta, że nie produkuje tego szamponu w jakichś butelkach
- plącze włosy, ale to cena oczyszczenia!

Nie pożałowałam pieniążków i kupiłam sobie dziesięć saszetek, które przelałam do buteleczki po innym szamponie ;) Zrobiłam to głównie dlatego, że rzadko mogę spotkać ten szampon w drogeriach i trochę się boję, że mi go producent wycofa - mam takie szczęście

Używam tego produktu od: dziś!

na razie ok

Na razie nie mam za dużo do zrecenzowania, bo szamponu użyłam dopiero dwa razy. Jedny co mogę napisać to to, że szampon sam w sobie nie jest zły. Przede wszystkim pachnie obłędnie - intensywnie, chyba imbirem. Ładnie oczyszcza włosy. Jak sam działa - nie wiem, bo nakładam jeszcze maskę i spray. Jedny co zauważyłam - włosy trudno rozczesać, bo się trochę plączą.

Używam tego produktu od: tydzień
Ilość zużytych opakowań: 1 normalne

bez odżywki sie nie obejdzie, ale tak to rewelacja!

Nie wiem jak się sprawdzi podczas codziennego stosowania, ja używam raz - dwa w tygodniu aby dobrze oczyścić włosy.

plusy:

+ zapach! dla mnie boski, orientalny <3
+ bardzo dobrze się pieni, ja mam długie włosy i jedna saszetka starcza na 2 użycia
+ dobrze oczyszcza włosy

minusy:

- nie mogę rozczesać włosów bez użycia odżywki (dobrze współgra z dwufazową odżywką aqa light Pantene i balsamem nawilżającym Joanny) i za to odejmuję pół gwiazdki

Nie wiem czy włosy utrzymują po nim świeżość przez dłużej niż jeden dzień, bo ja myję codziennie.

Używam tego produktu od: czerwca
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście saszetek

Oczyszczacz

Szampon ma niecodzienny błotny zapach, który długo utrzymuje się na włosach ale już w sporo łagodniejszym nasileniu.
Pieni się bardzo dobrze, jest wydajny - jedna saszetka starcza na 3 pojedyńcze mycia włosów.
Dobrze odświeża włosy i sprawia że są dłużej świeże (to chyba zasługa tej glinki).
Niestety włosy po nim straciły cały blask i trudno je było rozczesać, nawilżenia nie zauważyłam.
Saszetka świetnie sprawdza się na wyjazdy, a dzięki właściwościom odświeżającym, nie ma potrzeby tak często myć głowy, co w podróży jest sporym ułatwieniem, np. przy warunkach polowych. Moje przetłuszczające się włosy wyglądały dobrze przez prawie 48h mimo że szampon nie jest docelowo przeznaczony do takiego rodzaju włosów.

Używam tego produktu od: kilka razy w dłuższych odstępach czasu
Ilość zużytych opakowań: 5 saszetek

Specyficzny szampon

Szampon bardzo ładnie pachnie- jak delikatniejsza wersja Timotei do włosów brązowych:) Kolorek ma fajny, niespotykany-szary :D Pewnie to jest to błotko;) Działanie: świetnie się pieni, dobrze spłukuje. Można się przerazić bo po umyciu włosy (mokre) są bardzo suche, w dotyku jakby poniszczone, poplątane... Na szczęscie da się je jakoś rozczesać (choć nie bez problemów), po wysuszeniu włosy są prostsze, gładkie, trochę miękkie, nie obciążone;) Nie wiem czy by nie obciążał przy codziennym stosowaniu...- ja stosowałam raz na jakichs czas:) Na minus: czasem swędziała mnie głowa na drugi dzień po umyciu...

lubię tę serię

Dostałam ten szampon od mamy, jej nie pasował (ma włosy krótkie, kręcone, ciemne, suche, farbowane w całości). Mnie pasuje bardzo (mam włosy długie, proste, jasne, po balejażu, przetłuszczające się - bardziej inne być nie mogą :)).

+ fajna butelka, nieduża, to lubię
+ szampon delikatny, o normalnej konsystencji, nie widać w nim glinki, nie brudzi
+ ma ładny zapach, którego nie czuć potem na włosach
+ nie pieni się jakoś mocno, ale mimo to bardzo dobrze myje
+ nie przetłuszcza i nie obciąża włosa
+ mimo że do mycia wychodzi go sporo, buteleczka nie chce się skończyć :)
+ po rozczesaniu włosy są proste i lśniące

- bardzo kołtuni włosy, ciężko je potem rozczesać
- konieczna odżywka przeciwko elektryzowaniu

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

bez rewelacji

Użylam szamponu dwa razy i o dwa za dużo. Co prawda mi włosów nie skleja, za to są suche jak pieprz, szorstkie w dotyku i bez połysku. Pomimo użycia odźywki którą zawsze stosuję nic to nie zmeiniło, włosy są jak siano.

Używam tego produktu od: 3 dni

najzwyklejszy szampon

Zacznę od tego, że próbkę dostałam całkowicie za darmo - jako gratis do zakupu jakiegokolwiek innego produktu bielendy. Już to strasznie mnie zniechęciło - nie wierzę w działanie darmowych gratisów. Próbki ok, ale nie produktu, które są normalnie sprzedawane.
Obawiałam się trochę jego użycia, ale pomyślałam, że przecież przez taką odrobinę nie ołysieję i nie posiwieje :) Szampon zużyłam i już z pewnością do niego nie wrócę, bo i nie ma po co. Szkoda 2zł na próbkę, bo szampon nie powala. Owszem myje, ale to zrobi każdy szampon. Fakt, że ma bardzo fajną i przyjemną błotną konsystencję - taka namiastka błota ze SPA. Nie zaszkodził moim włosom, po jego użyciu były dostatecznie miękkie, z odpowiednią objętością i były świeże. Nie wiem skąd zarzuty, że obciąża włosy, mnie to się nie zdarzyło.

Na podróż, od czasu do czasu - jak najbardziej ok.

Używam tego produktu od: dwa miesiące temu

Szampon się sprawdza.

Kupiłam go już nie jeden raz, używam razem z odżywką z tej samej serii. Zmiękcza i odżywia włosy. Łatwiej się je rozczesuje. Ma przyjemny zapach co sprawia, że fajnie się go aplikuje. Nie mam mu nic do zarzucenia. Nie zgadzam się z wieloma opiniami poprzedniczek.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
Ilość zużytych opakowań: kilka saszetek

bardzo niefajny

Generalnie wcale nie miałam zamiaru zaopatrywać sie w ten szampon, gdyz potrzebowalam odżywki do włosów z tej serii i przez pomyłkę (gdyż nie spojrzałam) wpadl mi w rece szampon. Raz kozie smierc pomyslalam i umyłam nim włosy (nie lubie marnowac kosmetykow). Po umyciu w pierwszych kilku chwilach pomyslalam - wow, jakie mam sliczne puszyste sypkie włoski :-) ale ten stan zachwytu trwał jakies pol godziny po wyschnieciu, a pozniej moje wlosy staly sie skorupą nie do rozczesania, zmatowiałą jakąs do tego stopnia, ze musialam umyc włosy jeszcze raz.. Nigdy wiecej na ten szampon nie spojrze i odzywki z tej serii tez mi sie juz odechcialo.
Nie polecam do cienkich wlosów.

Używam tego produktu od: raz