La Roche-Posay, Effaclar, Lotion Astringente Micro-Exfoliante (Tonik zwężający pory skóry, mikrozłuszczający)

notino.pl
Średnia ocena: 3.69/5

Apteka Polska APTE.PL
Średnia ocena: 4.85/5

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Średnia ocena: 3.68/5

zobacz więcej ofertzwiń

EFFACLAR mikrozłuszczający tonik ściągający pomaga natychmiast zredukować rozmiar porów i zapobiega ich zatykaniu, dzięki kombinacji składników aktywnych LHA, regulujących wydzielanie łoju, oczyszczających i mikrozłuszczających.

tonizowanie twarzy
antybakteryjne, oczyszczające
bez parabenów
płyn
tłusta, trądzikowa

Skuteczne wygładzenie skóry

Tonik posiada bardzo naturalną formułę. Dzięki lekkiej konsystencji szybko wnika w skórę. Nie lepi się. Zmniejsza widoczność porów, a jednocześnie matuje skórę. Po dłuższym stosowaniu skóra staje się wygładzona.

Już nie wyobrażam sobie codziennej pielęgnacji bez niego

Stosuję całą serię LRP Effaclar,dwa razy dziennie myję twarz żelem i dodatkowo stosuję powyższy tonik.Później dobieram odpowiedni krem do twarzy w zależności od potrzeb cery.W moim przypadku pielęgnacja cery zależy głównie od dnia cyklu.Dlatego kiedy zbliżają się trudne dni czy mam PMS sięgam po coś dużo bardziej zaawansowanego.Przy systematycznym stosowaniu cera nie nadprodukuje sebum,przebarwienia są spłycone,a skóra rozjaśniona i promienna.Czasami po takim maratonie potrzebuję kremów regenerujących,ale twarz wygląda bardzo ładnie i zdrowo.Nie potrzebuję mocnego makijażu i właściwie mogę stosować korektor oraz podkład mineralny AM lub lekki krem BB.Bez efektu maski czy pudrowej warstwy na skórze.Zmiany zapalne są wygojone,zaskórników brak na twarzy.Tonik jest wydajny,poniważ składniki aktywne są mocno skoncentrowane.Początkowo może lekko wysuszyć cerę,ale z czasem skóra się przyzwyczaja i wystarczy odpowiedni krem ewentualnie serum.

Nie polubiliśmy się.

Tonik kupiłam razem z żelem do mycia twarzy. Żel sprawdził się idealnie. Tonik niekoniecznie. Był zdecydowanie za mocny. Skóra po użyciu kosmetyku była napięta i miejscami czułam pieczenie. Tonik dodatkowo ją wysuszał. Liczyłam na inne efekty. Produktu używałam bardzo sporadycznie. Jak wiadomo jednak, nie wszystkim pasuje to samo.

Mocno oczyszczający tonik

Tonik zdecydowanie do cery tłustej, moim zdaniem inną cerę za bardzo by wysuszył. Bardzo dobrze oczyszcza, ściąga skórę. Uczucie to mija po nałożeniu serum lub kremu. Nie podrażnił mnie, nie pogorszył stanu cery, lekko zwężał pory i pomagał w walce z wypryskami. Niestety, jego cena jest zbyt wysoka jak na tego typu produkt.

Kiedyś był świetny

Produkt stosowałam kilka lat temu na skórę trądzikową i muszę przyznać, że sprawdzał się na prawdę świetnie. Wszystkie moje niedoskonałości bardzo szybko znikały a skóra była oczyszczona i gładka. Mogę śmiało stwierdzić, że pomógł mi on zwalczyc moje kompleksy związane z cerą. Obecnie, wracam do tego toniku od czasu do czasu, stosując go raz dziennie.
Na pewno dużym minusem jest cena, która może nie jednego odstraszyc oraz zbyt intensywny zapach alkoholu. Czasami, przy dłuższym stosowaniu tonik może za bardzo wysuszyć cerę, dlatego najlepiej zadbać również o jej dodatkowe nawilżenie.

nie za tą cenę

Tonik kupiłam wraz z całym zestawem (tonik + krem + żel do mycia).

Szczerze co mogę powiedzieć to tonik jak tonik, nie czułam większej różnicy kiedy używałam toniku za 20 złotych, a kiedy używałam tego w cenie prawie 50ciu złotych. Dobrze działał na moją skórę, pory trochę zwężone, ogólnie przyjemny produkt i wydajny. Natomiast warto poszperać i poszukać podobnego toniku w niższej cenie.

Najwiekszym minusem dla mnie jest tylko fakt, że kosmetyki la rosche posay sprzedaje swoje kosmetyki stacjonarnie w Chinskiej Republice Ludowej, gdzie testowanie na zwierzętach jest obowiązkowe. Jako, że chce wyrzucić ze swojej kosmetyczki takie produkty to dlatego ten produkt nie zagości już u mnie.

Wysusza

Tonik jest dobry, spełnia obietnice producenta ale jest za mocny dla mojej tłustej cery. Przy częstym stosowaniu (mam na myśli po prostu codzienną pielęgnacje) moja skóra potrafiła być przesuszona i podrażniona. Cena dla mnie też jest zbyt wygórowana.

Dla mnie na tak

Kupiłam w Super Pharm rozpoczynając proces świadomej pielęgnacji. Cena niestety odstrasza, ale można trafić na promocje na całą markę. Używałam tylko rano razem z żelem myjącym i kremem z serii.
Moim zdaniem fajnie tonizuje i czuć, że twarz jest oczyszczona. Alkohol daje poczucie lekkiego ściągnięcia. Twarz po użyciu bywa zaczerwieniona. Zapach delikatny, alkoholowy.
Działania w moim odczuciu odczuwalne. Używałam raz dziennie, więc starczyło na stosunkowo długo.
Podczas używania pojawiło się na mojej twarzy zauważalnie mniej niedoskonałości a te, które miałam, szybciej znikały.
Jak będę miała okazję, kupię ponownie.

na bardzo powazne problemy

tonik jest w sumie dobry , mocno wysusza niedoskonalosci. jednak poza problemami zwiazanymi z tradzikiem mozna naprawde dojechac cere. tonik zawiera alkohol i naprawde trzeba z nim uwazac, stosowac mocno nawilzajace kosmetyki , nie zauwazylam zmniejszenia porow

Nieporozumienie

Bardzo pozytywnie nastawiona po używaniu kremów z serii Effaclar, które rewelacyjnie poprawiły wygląd mojej skóry na twarzy, sięgnęłam również po tonik i strasznie się na nim zawiodłam. Żałuję, że wydałam na niego tyle pieniędzy bo do tanich on nie należy. Moja skóra po użyciu toniku wyglądała jak po całym dniu na słońcu, była cała czerwona, bardzo piekła. Zapach odpychający, spirytusowy. Po nałożeniu na twarz aż mi łzy z oczu leciały od zapachu tego alkoholu. Nie polecam.

Bardzo mocny tonik

Jest to mocny tonik. Uważam, że do skóry tłustej i szorstkej sprawdzi się najlepiej. Uwielbiałam go używać, bo po nim miałam uczucie głębokiego oczyszczenia cery. Ściągał całe sebum, wszystkie zanieczyszczenia, dokładnie domywał makijaż. Zawsze czułam, że po nim mam najczystszą twarz. Pory po nim były naprawdę ściągnięte i przez to mniej widoczne. Podczas jego używania trzeba było dodatkowo dbać o nawilżenie cery, bo przy dłuższym stosowaniu mógłby ją wususzyć. Nie podrażnił mnie i nie uczulił. Uważam, że złuszczał skórę, ale było to tak jak w opisie producenta mikrozłuszczanie niewidoczne na co dzień. Po dłuższym stosowaniu zauważałam jednolitą i gładszą twarz. Nie miałam po nim wyprysków. Kiedyś stosowałam i na tamten okres był najlepszy, obecnie nie wiem czy mogłabym go używać na całą twarz, bo przez nadmierne przesuszenie skóry nabawiłam się cery wrażliwej skłonnej do zaczerwienień i łatwego podrażnienia. Leciutko pachnie wonią typową dla tej serii i za to mocno spirytusem, ale w ogóle mi to nie przeszkadzało. Nawet używałam go po wyciskaniu nieprzyjaciół jako dezynfekcji i nigdy nic mi się nie rozniosło. Już tego nie robię i nikomu nigdy nie polecam, bo strasznie zniszczyłam sobie cerę, obecnie naprawiam ją zabiegami. Uwielbiam używać go na lato na wczasach, kiedy łatwo o przetłuszczenie i kiedy używam dużo kremów, wtedy on oczyszcza mi te wszystkie tłuste warstwy z twarzy. Jest wydajny. Polecam!

Szału nie ma

To dla mnie najgorszy produkt La Roche, który stosowałam. Nie widzę po nim żadnych zmian, ani dobrych ani złych. Produkt zakupiłam podczas jednej z promocji na Mydermacenter zainteresowana hasłem "tonik ZWĘŻAJĄCY pory skóry". Mam problem z rozszerzonymi porami więc uznałam, że pora wypróbować ten wynalazek. Pory jakie były takie są, tonik podczas używania nie podrażnia. Jestem przy końcówce opakowania i to raczej moje ostatnie spotkanie z tym tonikiem.