Max Factor, Lipfinity (stara wersja)

Max Factor, Lipfinity (stara wersja)

Pojemność 2,3 ml

Nałóż kolor, który wyjątkowo długo pozostaje na ustach. Tajemnicą jego trwałości jest Permatone - przełomowy system utrwalający kolor. Odczekaj 60 sekund, aby pomadka utrwaliła się na ustach. Nałóż połysk nawilżającym sztyftem (zawierającym glicerynę, witaminy A i E, filtry UVA i UVB). Możesz to robić tak często jak chcesz, aby zmiękczyć, nawilżyć i wygładzić usta, nadając im jednocześnie idealny połysk.
Zapomnij o pomadce przez najbliższe 8 godzin! Nawet przy porannej kawie, drugim śniadaniu, obiedzie i popołudniowej herbatce. Możesz być pewna, że kolor wciąż twa. Tajemnicą trwałości pomadki Lipfinity jest przełomowy system utrwalający kolor Permatone, dzięki któremu cienka warstewka koloru przywiera do ust i jak one staje się elastyczna. A co najważniejsze skóra ust oddycha, nie jest podrażniona i nie wysycha. Kolor nie znika nawet gdy spożywamy tłuste potrawy.
Lipfinity jest przełomem w kosmetyce ust, jest spełnieniem marzeń milionów kobiet: wystarczy nałożyć kolor, potem połysk i można o niej zapomnieć na całe osiem godzin! Pomadka Lipfinity jest dostępna w 14 odcieniach. W sprzedaży dostępny jest również pojedynczy błyszczyk.

szukasz trwałości- to jest to

posiadam trzy kolory z tej serii 160, bardziej naturalny, różowawy, 016 ciemniejszy z drobinkami różowo- beżowy oraz 140 czerwony jasny taki trochę metaliczny.

pomadki są cudowne, trwałe jak żadne inne, nic nie jest w stanie ich zetrzeć z ust, jedzenie, picie, całowanie a ona nadal jest w nie naruszonym stanie.
można w niej iść na basen a twoje usta pozostaną umalowane.
Szczerze polecam wszystkim, którym zależy na trwałości.
Pomadki są także dosyć wydajne, ponieważ używamy ich tylko raz dziennie, nie wymagają poprawek.

Oczywiście znajdą się i minusy takie jak zapach, cena oraz brak nawilżenia, ciężkość zmywania ich z ust(tylko płynem do wodoodpornego makijażu) ale za taką trwałość myślę,że można przymknąć oko na te nie wielkie wady

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszych trzech

Piękne, klasyczne kolory na cały dzień

Użyłam tej pomadki na swój ślub i sesję, sprawdziła się świetnie. Matowe, eleganckie wykończenie, łatwa aplikacja i bardzo dobre krycie.
Trzyma się ekstremalnie długo, cały dzień w pracy, całe przyjęcie, jedzenie, picie... Pocałunków wszystkich nie przetrzyma, jeśli się postaracie;)
Troszkę wysusza, ale nie odejmę za to nic - spodziewałam się tego, nie jest to kosmetyk do trzymania 24h na ustach. Ale krzywdy nie powinien zrobić.

Najlepsza z dostępnych na rynku

Lipfinity używam od przeszło dwóch lat. Kilka razy zdarzyło mi się ją zdradzić z tańszymi odpowiednikami, jednakże, po krótkim czasie skruszona do niej powracałam... Jest najlepsza ze wszystkich tintów, które do tej pory testowałam.

+Naprawdę trwała
Używam jej na co dzień, na uczelnię, na wieczorne wyjścia, na wesela... Wszędzie świetnie się sprawdza. Wiadomo, kilku gorących dań nie przetrwa w nienaruszonym stanie, ale jeśli już trochę się zetrze, to równomiernie i nie wygląda to nieestetycznie, źle. Nie ma mowy o jakiś plackach na ustach, kolorowych "ramkach", ani nic z tych rzeczy - z czym spotkałam się testując inne "trwałe" pomadki.

+Kolory
Są piękne! Szeroka gama kolorystyczna sprawia, że bez problemu można znaleźć coś dla siebie. Dla fanek różu na ustach polecam 310 Essential violet oraz 020 Angelic - oba odcienie są naturalne, nienachalne, delikane, a zarazem wyraziste. Idealne do noszenia na co dzień! <3

+ Nie zauważyłam przesuszenia ust
Może mam jakieś wyjątkowo odporne, nie wiem. Co jakiś czas robie im solidny peeling (np. szczoteczką do zębów), staram się je nawilżać i nic specjalnego się nie dzieje. Wiadomo jednak, że pomadka będzie się prezentować nienagannie tylko na zadbanych i gładkich ustach.

+ Wydajna
Mi przy codziennym użytkowaniu starcza na 3 miesiące

Z minusów:
-Jeśli chcemy nanieść poprawkę, to konieczne jest zmycie poprzedniej warstwy (najlepiej jakimś dwufazowym płynem do demakijażu). Dopiero wtedy mozna ponowić aplikację. Nałożenie dwóch warstw koloru nieuchronnie spowoduje &quot;zważenie się&quot; pomadki

-Bezbarwny sztyft dość szybko się wyciera, więc częściej trzeba go poprawiać, a co za tym idzie - szybciej się kończy niż kolor. Na szczęscie bez problemu można go zastąpić bezbarwną pomadką ochronną lub błyszczykiem

-Cena w drogeriach jest kosmiczna. Warto polować na jakieś promocje, lub na allegro, tam można ją dorwać za około 35zł łącznie z przesyłką. Jeśli starcza mi na 3miesiące to uważam, że to dobry interes :)

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: wiele ich już było

rekordzistka trwałości!

Używam tych szminek od kilku lat, bo mimo ich wad nie znalazłam lepszych i trwalszych.

Trzyma się nieprawdopodobnie długo. Nałożona przed wieczornym wyjściem wytrzymuje do południa następnego dnia. Kupowałam kolejną przedwczoraj (-40% w Ross:) i próbki kolorów, zrobione na ręce nadal się trzymają, mimo pryszniców i wielokrotnego mycia rąk... Zasycha bardzo szybko, więc jeśli wyjdzie się poza kontur ust i nie poprawi w ciągu kilkunastu sekund, pozostaje żmudne tarcie wacikiem z jakimś mocnym płynem do demakijażu ;)

Rzeczywiście mocno wysusza, podkreśla suche skórki (zwłaszcza jasne odcienie!), daje wrażenie &quot;ściągnięcia&quot; ust itp., itd., nie nadaje się do codziennego użycia, ale na większe wyjścia i dni, kiedy makijaż musi wytrzymać bez poprawek kilka-kilkanaście godzin jest niezastąpiona. Przetrwa prawie wszystko - całowanie ;), picie, wycieranie ust i jedzenie, lekko rozpuszczają ją tylko bardzo tłuste sosy, oliwa itp.

Ze względu na cenę, kupuję ją tylko na duuużych promocjach lub allegro. Niestety, zakupy online są bardzo utrudnione przez to, że kolory sprzedawane za granicą mają zupełnie inne numery niż polskie, ponadto firma kilkukrotnie zmieniała design opakowań i paletę, więc w sprzedaży jest wiele wersji z różnych okresów.

Opakowanie jest niewielkie, ale dzięki płynnej konsystencji i mocnej pigmentacji, szminka jest naprawdę wydajna.

Niestety, problemem jest dla mnie mały wybór odcieni - niby na zdjęciach wyglądają na delikatne i złamane, a po przetestowaniu na ustach okazują się być bardzo intensywne, delikatny brąz jest pomarańczowy a róż - cukierkowy.

Wiem, że to niewłaściwe, ale używam jej też po upływie tych kilku lub kilkunastu miesięcy od otwarcia (cóż, przy tej cenie nie mogę sobie pozwolić na wyrzucanie 2/3 opakowania...) i nie zauważyłam żadnego &quot;starzenia się&quot;, szminka nie zmieniła właściwości, zapachu ani konsystencji.

Podsumowując - nie można mieć wszystkiego. Żeby szminka przetrwała jedzenie i picie musi zasychać na ustach jak lakier na paznokciach. I trochę wysuszać...

Używam tego produktu od: Kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 3-4

dramat

ten kosmetyk to dramat i porażka.

-pomadka szybko zasycha i sama bez tego &quot;rozświetlacza&quot; wygląda fatalnie
-po nałożeniu rozświetlacza wygląda fajnie przez jakąś godzinę. później wszystko znika z ust, a zostaje na konturach tylko co daje efekt jak z cyrku.

daję pół gwiazdki za sam rozświetlacz bo po paru aplikacjach zaprzestałam używania pomadki i nakładałam sam rozświetlacz na usta traktując go jako błyszczyk- wtedy wyglądały okej;D

Używam tego produktu od: kiedyś miałam- kilka użyć
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie samego rozświetlacza- szminka w koszu wylądowała

Tak, tak, tak!

Pierwszą dostałam, drugą wybłagałam bo cena niestety wysoka.
Szminka bardzo wydajna, piękny kolor, nie rozmazuje się, utrzymuje się cały dzień, można pić, jeść i wystraczy co jakiś czas nałożyć balsam. Plusem jest to że jeśli nie mamy pod ręką drugiej połówki zestawu można użyć zwykłej wazeliny czy czegokolwiek bezbarwnego do ust.
Faktycznie usta są trochę ściągnięte i jak nie są wystrczająco nawilżone to kolor potrafi troszkę obłazić ale coś za coś. Chyba inaczej trwałego efektu nie da się osiągnąć. Wolę lekko wysuszone usta niż nieustanne bieganie do toalety i nakładanie kolejnych warstw szminki, która w końcu przestaje dobrze wyglądać.

Używam tego produktu od: Mniej więcej roku
Ilość zużytych opakowań: Jedno opakowanie całe, drugi odcień zaczynam

koszmarny

Lipfinity kupiłam pod wpływem chwili, będąc w drogerii. Spodobało mi się eleganckie opakowanie, obietnice producenta, szukałam akurat czegoś, co będzie się długo trzymać na ustach. I tak oto włożyłam Lipfinity do koszyka, co było największym błędem.
Zacznę od tego, że po nałożeniu szminka bardzo nieprzyjemnie zasycha na ustach, ściągając je i wysuszając. Kompletnie nie nadaje sie według mnie do używania zimą, kiedy usta są często w złym stanie i są podrażnione. Po nałożeniu trzeba odczekać chwilę i absolutnie nie zaciskać ust, bo wtedy cały efekt do kitu. Gdy już zaschnie i niemiłosiernie wysuszy nam usta, nakładamy balsam. Jest bezwonny, bezbarwny, nie zauważyłam, żeby nawilżał usta, ale tworzy ochronną warstwę i zapobiega dalszemu wysuszaniu. Nie podoba mi się, że często na balsamie zostaję resztki szminki, nawet gdy wyschnie całkowicie. Jeśli chodzi o jej trwałość, to faktycznie trzyma się zdecydowanie dłużej niż inne. Ceną za to są wysuszone usta, na których po jakimś czasie widać zrolowaną szminkę, która uwielbia zostawać w kącikach. Ciężko ją potem zmyć, nawet płynem do demakijażu wodoodpornego.

Nie polecam tego produktu. Jest drogi, wysusza usta, ściąga je, szminka się po pewnym czasie roluje i zbija w grudki. Jedynie co do balsamu nie mam zastrzeżeń, ale to bezsensu płacic prawie 50 złotych za dobry balsam i szminke-gniota w prezencie.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 i ostatniego

Niezgrany duecik

Właściwie powinnam recenzować oba elementy zestawu oddzielnie, ponieważ tak omawiane zasługują na cztery pełne gwiazdki, jak nie na więcej.
Dodam, że produkty stosuję w odwrotnej kolejności, bo... bo tak mi się w trakcie używania utrwaliło. :)

Bardzo podoba mi się baza w formie bezbarwnego sztyftu. Bardzo ładnie wygląda na ustach, nie rozlewa się, nie smakuje - coraz więcej pań woli kosmetyki niearomatyzowane i chyba powoli dołączam do ich grona. Łączyłam tę bazę z różnymi pomadkami, z Oriflame, z Celii, Factora - kolor faktycznie utrzymywał się bardzo długo, ale z tą odpornością na pożywienie to duża przesada. Wygrała, co prawda, starcie z kawą, ale przy ciastku poniosła sromotną klęskę.
Mam wrażenie, że baza sprawia, iż po kilku minutach od nałożenia pomadki jej odcień staje się o kilka tonów ciemniejszy. Najlepiej widać to na czerwonych pomadkach z Oriflame - mam taką w intensywnym karmazynowym odcieniu, która po pięciu minutach zamieniła się w wiśnię pierwszej klasy.

Co do pomadki, testowałam bardzo przyjemny kolor, Spicy. Jest to coś w okolicach rdzawej czerwieni w niezbyt nachalnym odcieniu. Na tle innych pomadek Max Factora prezentuje się nieźle: bez bazy trzyma się tyle, co przeciętna pomadka - u mnie, bez jedzenia i picia, jakieś dwie godziny. Nie przepadam za płynnymi pomadkami, ale doceniłam dość precyzyjną aplikację. Tę część zestawu oceniłabym jako produkt dobry, ale w granicach przeciętności.

Ale jak to się stało, że baza i pomadka razem stanowią nieporozumienie? Ano, po bożemu i zgodnie z zaleceniem producenta nałożyłam bazę i pomadkę, a po kwadransie zaczęły się kłopoty. Pomadka wyschła i zbierała się w kącikach, nie wytrzymałam i całość starłam. Nie znoszę uczucia spierzchniętych ust, a po nałożeniu Lipfinity miałam wrażenie, że mam usta pełne piasku. Jak już pisałam, w połączeniu z innymi pomadkami baza tak starsznego efektu nie dawała.

Samą bazę oceniłabym na 4,5 gwiazdki, pomadkę, na 3. Razem wyszło 3,5 - na zachętę.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Rewelacja

Jest to jeden z niewielu produktów, które mam ochotę nakładać na usta - naturalnie są dość ciemne, a nienawidzę rozmazanej, zjedzonej, zważonej lub jakkolwiek innej startej szminki (błyszczyki to też nie mój typ).

Opakowanie (miałam jeszcze tę starą wersję - oddała mi ją mama) jest eleganckie, podoba mi się rozdzielenie produktów - możemy ze sobą zabrać tylko sztyft z wazeliną (swoją drogą bardzo dobra pomadka ochronna nie bieląca ust) i nie nosić ze sobą całego niepotrzebnego produktu.

Konsystencja niby błyszczyku, ale nie do końca - kremowa, jedwabista. Przypadła mi do gustu. Jedynie zapach odrobinę mi przeszkadzał, ale jest on ledwo wyczuwalny. Mogę się jedynie przyczepić do aplikatora, ponieważ potrafił zostawić smugi, więc warto zacisnąć usta zaraz po nałożeniu.

Produkt owszem, wysusza trochę usta, ale sztyft niweluje to uczucie. Czułam się w nim komfortowo cały dzień, jedynie w zimie lubiłam reaplikować sztyft ochronny w ciągu dnia.

Pigmentacja więcej niż zadowalająca. Jedno przeciągnięcie całkowicie oddaje kolor. Nie ma mowy o jakimkolwiek transparentnym efekcie. Coś co tygryski (z mojego gatunku) lubią najbardziej.

Trwałość oszałamiająca. Ten produkt przetrwa deszcz, grad, przyjęcie, cały dzień na uczelni, fiestę i inne ekstremalne warunki. To spowodowało, że miałam go na sobie dzień w dzień, niezależnie od okazji - codziennie efekt był ten sam: wracam do domu, a usta są najbardziej nienaruszoną częścią make-up\'u twarzy. Trzeba tylko zaznaczyć dwie rzeczy: usta muszą być kompletnie czyste przed nałożeniem i nie możemy nakładać drugiej warstwy (i tak różnicy w efekcie nie ma) - inaczej szminka nam się przepięknie zwarzy.

Uważam, że cena nie jest wygórowana - to jest produk, który nakładamy na usta RAZ na cały dzień, kiedy w przypadku innych pomadek muszę to zrobić przynajmniej 3 razy. Wydajność boska. Z pewnością kupię ponownie.

Ilość zużytych opakowań: połowa opakowania

Bardzo dobry ale drogi

Pomadka jest rewelacyjna
\\nplusy
\\n+tryzma się~5 godzin spokojnie bez zagladania do lustra, potem trzeba już ponownie zaaplikować
\\n
\\n+bardzo estetycznie się ściera (najszybciej od wnętrza jamy ustnej)
\\n
\\n+moich ust nie wysusza, suchych skórek nie podkreśla ale zaznaczam że zawsze mam usta wdobrej kondycji
\\n
\\n+mam kolor 016 bardzo ładny róż z drobinkami których na ustach w zasadzie nie widać, delikatnie podkreśla naturalny kolor ust
\\n+ - CENA
\\n- W sklepie kosztuje strasznie dużo bo 55 zł w rossmanie
\\n+ można wychwycić na allegro aukcje z testerami, i tam właśnie kupiłam produkt za 14 zł z przesyłką

Mimo wszystko jednak za cenę w drogeri/ słabą dostępność testerów w niższej cenie na allegro odejmuję 1 gwiazdkę

Trwały, ale wygląda dobrze tylko na gładkich ustach.

Już 14.05, a ta szminka dalej trzyma się na moich ustach.

2 kawy, śniadanie, no, no, no.
Całkiem dobrze się trzyma.

Nie zostawia śladów na szklance,
jest pocałunko-trwała. O ile mówimy to o buziakach na przywitanie.

Kolor jest intensywny, jakbym dopiero go nałożyła na usta.

Sama szminka ma formę błyszczyka z aplikatorem, jednak szybko matowieje i nabiera swoich właściwości.

Balsam, jakby zgapiony od Lancome. Nabłyszcza, nawilża, ale daje uczucie jeżdżenia świeczką po ustach.

Nie kupię ponownie, ze względu na chemiczny zapach, na rolowanie się na ustach jeżeli złączymy je w ciągu pierwszych 15 minut lub nieumiejętnie nałożymy w pośpiechu, uczucie ściągnięcia i filmu na ustach.

Dodatkowo muszę zrobić peeling ust zanim nałożę by wyglądała w miarę ładnie (Dior korygował suchości, nierówności itp... więc oczekiwałam więcej od MF) więc jak ktoś szuka błyszczyka i szminki w 1 i ma nie za wysokie oczekiwania, to spoko.

Używam tego produktu od: 2 tygodni, nie leży mi.
Ilość zużytych opakowań: 1 zwykłe

Kosmetyk wart swojej ceny

Kolor trzyma się rzeczywiście długo, choć 12 godzin to przesada. Po 6 już czuje potrzebę poprawienia makijażu, ale fakt - przetrwanie dwóch posiłków i kilku szklanek pozwala na nadanie jej tytułu &quot;naprawdę trwałej&quot;
\\nTroszkę zasycha na ustach i uczucie &quot;ściągania&quot; przy odczekiwaniu 60 sekund jest nieprzyjemne, ale po nałożeniu błyszczyku wszystko wraca do normy.
\\nWybrałam kolor 130
\\nJako jedyna w kilku drogeriach miała kolor &quot;czerwieni ceglanej&quot; - czyli takiej delikatnie wpadającej w pomarańcz, idealnej do miedzianych włosów i jasnej karnacji.
\\n
\\nWcześniej miałam okazję wypróbować inny kolor z tej serii.