Maybelline New York, Pure Makeup

Maybelline New York, Pure Makeup

Nowy matujący podkład Maybelline, o żelowo-kremowej konsystencji. Zawiera ekstrakty z aloesu, rumianku i 50% wody, co ma zapobiegać zapychaniu przez niego porów, a także wpływac kojąco na skórę. Zawiera witaminę E.
Dostępny w 4 odcieniach.

zawód

Kosmetyk zapowiadał się dobrze. Początkowo wydawało mi się, że dobrą konsystencję, która lekko utrzymuje się na skórze, jednak po dłuższym okresie użytkowania zauważyłam, że pudrowa konsystencja zapycha skórę, powoduje zaskórniki. Oprócz tego matuje bardzo słabo i na krótko. Krycie nie jest dokładnie, nie pokrywa wszystkich niedoskonałości. Rozczarowałam się i raczej do niego nie powrócę. Czasami używam resztek, które mi zostały do punktowego krycia.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

mieszane odczucia...

Testuje ten podkład od ok. miesiąca i wciąż mam mieszane uczucia. Z jednej strony fajnie kryje, matuje, ukrywa niedoskonałości. Z drugiej natomiast trochę zapycha skórę i powoduje, że buzia nie za bardzo może „oddychać”, jest ciężki i skóra to niestety odczuwa, bo pojawiają się wypryski. Nawet zadbanie o regularne oczyszczanie nie bardzo pomaga. Ale nie znalazłam do tej pory fluidu, który by tak ładnie krył, więc tkwię w jakimś błednym kole….kto mi pomoże?;>

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

JAKO NASTOLATKA BYŁ MOIM NUMEREM JEDEN

TO BYL MOJ PIERWSZY PODKLAD JAKI ZACZEŁAM UZYWAC. NA TEN CZAS BYL DLA MNIE SUPER. IDELNIE PASOWAL KOLOREM DO MOJEJ KARNACJI( JUZ NIE PAMIETAM JAKI MIAL ODCIEN). BYŁ DELIKATNY BARDZO NATURALNY I NIE POWODOWAL WYSYPU JAKIS NIEPRZYJACIÓŁ NA MOJEJ TWARZY. BARDZO BYLAM ZLA ZE GO WYCOFALI (PAMIETAM ZE BIEGAŁAM I ROBILAM ZAPAS GO:)) PAMIETAM JEDYNIE MALY MINUS TEGO PODKLADU ZE CZASEM MOGŁ PODKRESŁAC SUCHE SKORKI. NAPEWNO KRYCIE NIE BYLO SUPER MOCNE W NIM. ALE CZY TERAZ BYM GO KUPOWALA? RACZEJ NIE BO TO NAPRAWDE DELIKATNIE KRYJACY PRODUTK A JA POTRZEBUJE JUZ BARDZIEJ MOCNIEJSZEGO KRYCIA. ALE BARDZO GO LUBILAM. DLA NASTOLATEK Z BRAKIEM WIEKSZYCH PROBLEMOW NAPEWNO BY SIE SPRAWDZIL.

Mój pierwszy podkład :)

Szkoda że podkład jest już niedostępny. Był to mój pierwszy kosmetyk tego typu! Jako nastolatka zużyłam wiele opakowań :)
Pamiętam że świetnie krył i ładnie matowił, na buzi zamieniał swoją wodnistą konsystencję na pudrową. Nie robił cerze krzywdy a znacznie poprawiał jej wygląd. Mam sentyment.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: ok. 5?

Trudno dostępny

Gdy go używałam, miałam mieszaną cerę, bardzo jasną, wrażliwą, skłonną do podrażnień i wyprysków. Nigdy nie udało mi się zaprzyjaźnić z ciężkimi podkładami.
Ten kosmetyk zawsze sprawdzał się u mnie doskonale- lekka konsystencja, wystarczające krycie i matowanie, nie zatykał porów, kolor idealny z moją skórą (używałam najjaśniejszego koloru wersji amerykańskiej, którą czasem można było dostać na allegro). Na mojej twarzy wyglądał naturalnie i przebijał wiele znacznie droższych podkładów. Utrzymywał się do 8 godzin, co jak na tak niską cenę jest wynikiem przyzwoitym.

Używanie go wymagało pewnej wprawy i dobrego oświetlenia. Jeśli nakładało się go zbyt wolno, niedokładnie i przede wszystkim- za dużo, powstawały smugi i plamy.

Używałam tego produktu: 6 lat
Ilość zużytych opakowań: około 10

Przeciętny

Przeciętny podkład-nie jest beznadziejny ale też nie jest super.

Zalety:
-niedrogi
-lekka konsystencja
-fajnie matuje
-ładne opakowanie

Wady:
-nietrwały

Ogólnie przęcietny podkład

Używam tego produktu od: kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań: 1 szt

Średniaczek

Ten podkład kilka dni temu wyłowiłam z czelusci mojej szuflady, przeleżał tam już dobrych kilkanascie miesięcy. Maybelline Pure Makeup uzywałam kilka lat temu i ogólnie wspominam go dosyć dobrze. Przede wszystkim cena była bardzo atrakcyjna oraz jego powszechna dostępnosć.

Podkład ma lekką, trochę wodnistą konsystencję, ale dzięki temu rozprowadzał się na buzi bardzo sprawnie. Nie pozostawiał smug ani plam, można było go dobrze wklepać, bo nie zastygał za szybko. Zapach miał czysto kosmetyczny - nic szczególnego, ani nie zachwycał, ani też nie przeszkadzał. Fluid ładnie wyrównywał kolor buzi, ale krycie miał srednie, co mi nie przeszkadzało, bo dawał naturalny wygląd. Mnie podkałd nie zapchał, nie uczulił i nie spowodował u mnie innych nieprzyjemnosci.

Nieprzypudrowana twarz swieciła sie po nim bardzo, a poza tym bardzo brudził i scierał się dosyć szybko po dotknięciu ręką. Pozostawiał slad na szalikach czy telefonie. Na buzi utrzymywał się też raczej srednio - do 5h maksymalni. Na minus także uboga oferta odcieni, które wpadają w pomarańcz. Pommimo tego udało mi się dobrać dla siebie odpowiedni kolor.

Podkład dla mało wymagających. Kilka lat temu byłam z niego zadowolona, teraz raczej już bym go nie użyła.

Używam tego produktu od: kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań: 2-3

nie polecam

Plusy:
+ znośny zapach
+ nawilża

Minusy:
(-) cena, kupiłam go za 7zł na allegro oczywiście skuszona niską ceną, do teraz żałuje
(-) dziwna gama kolorów
(-) źle sie go nakłada
(-) robią się smugi, plamki,
(-) roluje sie
(-) nie kryje
(-) nie matuje

Ilość zużytych opakowań: jedno nie całe

nie nie i jeszcze raz NIE!

plusy:
*dobrze nawilża
*tani, bo kupiłam za 10 zł w przecenie.

minusy:
*rzadki jak cholera!!!
*w ogóle nie kryje
*kompletnie niewydajny

byłam pewna, że kupując produkt z maybelline, będę zadowolona. a tu klops. jestem wręcz zawiedziona i żałuję nawet wydania tych 10 pln.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Po kilku latach nieobecności na polskim rynku, przypadkiem znalazłam go na allegro.

Podobno jak część dziewczyn zakupiłam go z sentymentu, ponieważ jeszcze 5 lat temu namiętnie go używałam. Teraz okazało sie, że pod wpływem czasu moje oczekwiania względem podkładu znacznie się zmieniły i moim zdaniem ten podkłąd nie nadaje sie do niczego

Plusy:
-cena
-duża gama kolorystyczna

Minsy:
-cięzko się go nakłada, tworzą się plamy
-widać go na twarzy
-zbiera sie w zmarszczkach
-nie ma mowy o nałożeniu dodatkowej warstwy w miejscu gdzie pojawi się niespodzianka

Dodatkowo mam wrażenie, że jego wielkość tubki jest zwykłym oszustwem. Mam podkłady o pojemności 30 ml i na pierwszy rzut oka widać, że są one większe. Kilka lat temu ten podkład też miał większe opakowanie, więc coś tu nie gra.

Słaby

Plusy:
+ Nawilża
+ Ładnie pachnie
+ Nie zatyka porów, pozwala skórze oddychać
+ Dość wydajny

Minusy:
- Beznadziejne kolory (najjaśniejszy odcień wygląda pomarańczowo)
- Nie kryje
- Nie matuje
- Wałkuje się na twarzy, robią się smugi i plamy
- Za drogi jak na taką jakość
- W słoneczne dni spływa
- Trudny w aplikacji (zawsze nałożyłam albo za mało albo za dużo)
- Wygląda nienaturalnie

Porażka. Podkład zupełnie nie nadaje się do tłustej cery, jest bardzo słaby. W ogóle nie spełnił moich oczekiwań. Nie polecam.

Używam tego produktu od: Używałam go kiedyś przez jakiś miesiąc

Niestety kolejna porażka

Podkład, którego zadaniem jest matowienie okazał się podkładem, po którym twarz świeci się jakby była posmarowana oliwką !!!

Mimo, iż mam ciemną cerę i sądziłam, że dobrałam kolor idelanie, podkład ciemniał na twarzy i wygladalam jakbym, w niektórycm miejscach była po prostu brudna!

Do tego zatykał pory, wyskakiwały po nim wypryski. Zdecydowanie za ciężki.

Używam tego produktu od: Ponad 2 lata temu
Ilość zużytych opakowań: Niecałe jedno