Guinot, Gommage Biologique

Guinot, Gommage Biologique

Enzymatyczny peeling na bazie kwasów owocowych, który łagodnie złuszcza nawet najbardziej delikatną i wrażliwą skórę (można go stosować na skórę wokół oczu i ust!). Pobudzając naturalne procesy eliminacji martwych komórek naskórka sprawia, że skóra odzyskuje gładkość i świetlistość już po 2 minutach od zastosowania.

super peeling!

Jest super oczyszcający, przy tym nie podrażnia co daje mi bardzo dużą satysfakcję gdzyż jestem alergikiem z suchą skórą.
Po użyciu nie ma uczucia ściągnięcia, nie wysusza.
Ma rewelacyjną formę gdyż zamienia się w płynną oliwkę, nie pieni się, nie spływa z twarzy. Masaz sprawia dużą przyjemność!
Dla mnie rewelacja, lepszego poprostu nie ma!

Trochę drogi ale naprawde warto.

Ilość zużytych opakowań: 2/małe

Rewelacja

Do poniższych ocen dodam krótko : najlepszy peeling jaki kiedykolwiek miałam.
Jedyny po którym nie mam wcale zaczerwienionej czy podrażnionej skóry ( mam cerę mieszaną, nadwrażliwą )
Cena wysoka, ale wydajnośc rewelacyjna. Opakowanie starcza prawie na rok.

Używam tego produktu od:dawna , okresowo bo trudno kupić
Ilość zużytych opakowań: 1 + próbki

Niezwykły

Produkt naprawdę niezwykły, nie znam innego tak przyjemnego w użyciu peelingu. Ma przyjemny zapach, kolor i konsystencję, która z kremowej podczas masażu zmienia się w oliwkę. Peeling jest delikatny nadający się do każdego rodzaju cery, również na okolicę oczu i ust, a jednocześnie ma dosyć silne działanie złuszczające dzięki zawartości kwasów.
Godny jak najbardziej polecenia, cena myślę, że duża ale adekwatna do jakości.

Używam tego produktu od:2 lat

dla wrażliwców

Peeling jest rzezczywiście bardzo łagodny, dla męskiej skóry chyba aż zanadto, choć nie lubię peelingów mechanicznych z racji naczynek na skórze twarzy. nadal muszę szukać czegoś lepszego.
Aplikacja zabawna, najpierw jest takim klejącym się mazidłem, a w miarę masowania twarzy przeobraża się w olej. Wydajny. Średnio złuszcza.

świetny dla wrażliwców

Świetny peeling dla skóry wrażliwej. Najpierw jest biało-perłowym gęstym kremem, który po paru minutach masowania na twarzy zmienia się w olejek. Absolutnie nie podrażnia i nie wysusza skóry. Można nim ładnie peelingować usta. Twarz po jego zastosowaniu jest gładka i rozświetlona. Jedyny minus jaki w nim dostrzegam to cena w stosunku do pojemności - tylko 50 ml za 90 zł i dlatego jedna gwiazdka mniej.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

dobry

Zacznę od plusów:

*przyjemny w użyciu
*ładny efekt
*miły zapach

Minusy:

-cena
-mogłaby być chociaż większa pojemność (np 75 ml)

Nie wiem, czy kupię ponownie, gdyż zastanawiam sie jeszcze nad wypróbowaniem podobnego peelingu YSL.

dla mnie najlepszy

Peeling bardzo delikatny - odpowiedni szczególnie dla cery wrażliwej. Uwielbiam, jak po nałożeniu i masowaniu preparat zamienia się z gęstej masy w oliwkę.
Świetnie oczyszcza i co najważniejsze - nie wysusza - wręcz przeciwnie.
Tak jak poprzedniczki twierdzę, że peeling jest bardzo wydajny, więc wysoką cenę mogę wybaczyć.

Używam tego produktu od: od kilku lat ale nieregularnie, z przerwami

Świetny kosmetyk

Generalnie wolę peelingi mechaniczne (choć nie powinnam ich używać ze względu na cerę naczynkową :)), bo dopiero wtedy czuję, że twarz jest naprawdę oczyszczona, ale ten jest wyjątkiem.
Kosmetyk ma postać dość gęstej perłowej masy o przyjemnym, nienachalnym zapachu. Po nałożeniu na twarz trzeba go wmasować okrężnymi ruchami, dopóki jego konsystencja nie zmieni się na płynną, przypominającą oliwkę. Obawiałam się o zmywanie, bo po zmianie konsystencji wygląda, że jest tłusty, ale zmywa się bez problemu.
A efekty? Gładka, naprawdę dobrze oczyszczona cera, bez żadnych podrażnień. Nakładam go też na skórę wokół oczu i tam również spisuje się świetnie :).
Cena jest wysoka jak na peeling, ale przyznaję, że jest wydajny.
Podsumowując, kosmetyk doskonale łączy w sobie łagodność peelingu enzymatycznego ze skutecznością peelingu mechanicznego. Naprawdę warto spróbować.

Używam tego kosmetyku: od kilku miesięcy, na zmianę z innymi
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

jeden z ulubionych :)

Bardzo lubię ten peeling, jest niezwykle łagodny(nigdy nie zdarzyło, żeby podkraznił nawet skórę wokół oczu), a jednoczesnie skuteczny.
Peeling działa dość szybko, nie trzeba go długo trzymac na twarzy, gdyz po wmasowaniu go w skórę momentalnie sie rozpuszcza. Jest bardzo komfortowy w użyciu, ma przyjemną konsystencję, piekny świetlisto-złoty kolorek i zapach, który sprawia, że czujemy się jak podczas mini zabiegu aromaterapii.

Peeling pięknie rozświetla skórę, wygładza i sprawia, że wygląda na rozpromienioną, pomaga tez walczyć z porami na nosie, przy regularnym stosowaniu likwiduje "czarne kropki" i wpływa na zwężanie się porów - choć nie wiem czy z bardzo zanieczyszczona i oporną skórą by sobie poradził. Peeling w moim odczuciu świetnie nadaje się do skór suchych i normalnych, nie przesuszy dodatkowo, a czasem mam wrażenie, że wpływa pozytywnie na poziom nawilżenia.

Cena w porównaniu z wydajnością i skutecznością nie jest wcale wysoko, Guinot jest niesamowicie wydajny i cięzko wykończyć opakowanie - wystarczy naprawde odrobiona, by pokryć nim całą twarz.

Jeśli ktoś lubi peelingi enzymatyczne, a do tego ma delikatną, wrażliwą skórę twarzy, to Guinot powinnien dobrze mu służyć..