Pierre Rene, Smooth & Soft Compact Powder (Puder prasowany)

Pierre Rene, Smooth & Soft Compact Powder (Puder prasowany)

Pojemność 13,3 g

Wygładzający puder w kamieniu. Efekt widoczny już po 2 tygodniach stosowania. Lekko nawilża cerę zapewniając idealne krycie i aksamitne wykończnie makijażu.

Dostępny w 10 odcieniach.

Maska , maseczka ;)

Odcień transparentny wpada w żółty ton , dla mnie to nie problem ale myślę że nie każdy się ucieszy ponieważ jest dość ciemny.. Matuje na znośny czas (jakieś 5 h) a moja cera dość szybko się tłuści więc na plus :) Natomiast minusem jest warstwa jaką pozostawia- może i wygładza ale widać że mamy puder na twarzy , ponieważ nie używam podkładów nie chcę myśleć jak wtedy się prezentuje wraz z nim.. przy okazji zapach ma ładny ale wysusza , raczej nie zapycha . Zapłaciłam jakieś 18 złotych w drogerii Natura . Edit ;) Odejmuję pół gwiazdki gdyż jest bardzo niewydajny- po miesiącu widzę że wystarczy jeszcze na max - miesiąc... :/

ok

Używam od dłuższego czasu, ale szukam czegoś nowego.
Plusy:
- kryje
- matuje na kilka godzin
- łatwa aplikacja
- nie podrażnia/uczula
- cena

Minusy:
- wszystkie odcienie mają w sobie trochę pomarańczowego koloru
- lusterko dołączone do opakowania się odkleja
- opakowanie łatwo się otwiera
- wysusza przy codziennym stosowaniu

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: zostało nieszczęsne pół

wart przetestowania

Oceniam odcień: no.05 - Soft Beige

Aplikacja, etc:
+ łatwa i równomierna aplikacja, bez smug czy plam
+ łatwo go wydobyć, jest miękki
+ nie podrażnia, nie alergizuje
+ nie tworzy efektu maski nałożony na krem pod
+ skóra po nim jest cudownie gładziutka w dotyku
+/- delikatnie wyrównuje koloryt cery, ale większych zaczerwinień nie maskuje
- zapycha pory skóry przy codziennym używaniu
- wysusza, mimo, że kładę pod niego krem nawilżający

Pudełeczko:
- brak wyszczególnionego składu na opakowaniu
- zrobione z cienkiego plastiku, łamliwe, szybko się rysuje
- beznadziejne zamykanie opakowania, otwiera się, szybko się "ukręca" dookoła
+/- brzydki design, chociaz fajnie, że ma lustereczko (na zewnatrz i wewnątrz pokrywki)
+ wzorowa gąbeczka dołączona do pudru, miękka, prana mnóstwo razy a nadal idealny stan. Na razie współpracuje z wiekszościa pudrów, najlepsza jak dotąd
+ jest także folia zabezpieczająca, oddzielająca puder od puszka czego brakowalo mi w pudrze od Eveline

Uwagi ogólne:
+ dostepność w Drogeriach Natura
+ Pierre Rene Nie Testuje Na Zwierzętach
+ cena jest niska (16,99 pln)
+ duża pojemność (12,5 g)
- beznadziejny zapach, przeszkadza mi pod nosem, zalatuje nutami kamfory

kwc nie będzie, jest gorszy niż puder od Eveline, który ostatnio miałam, glownie pod względem tego, że jest zaskórnikotwórczy, ale też i walorów estetycznych.

Ilość zużytych opakowań: połowa

do kosza

Na ten puder namówiła mnie sprzedawczyni w Drogerii Natura, że niby leciutki, w sam raz na lato. Niestety puder beznadziejny, trudno go równomiernie nałożyć, robi placki na twarzy, po kilku godzinach ciemnieje, i sypie się w opakowaniu.
Matuje w miarę dobrze, ale wymienione wady go dyskwalifikują.
Opakowanie tandetne, nie wiem jak dałam sobie go wepchnąć?!?
Cena w Drogerii Natrura 18 zł, w osiedlowej drogerii 13 zł. Za tą cenę mozna znaleźć coś lepszego.

Używam tego produktu od: od m-ca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego, które wyrzuciłam do kosza.

Słabiutki!

Z tym pudrem w zasadzie zetknęłam się przez przypadek. Potrzebowałam czegoś na szybko do zmatowienia i padło na ten puder. A ponieważ lubię eksperymentować nie wahałam sie go kupić. Niestety zupełnie nie spełnił moich oczekiwań. Chyba najgorszy z jakim miałam do czynienia.

+dołączony aplikator: to zawsze na plus
+dostępność: kosmetyki Pierre Rene można kupić w każdej Naturze
+cena: zapłaciłam ok 12 zł
+nawet niezłe krycie, co jest dużą zaletą przy trądzikowej cerze

-kolory: gama kolorystyczna nawet bogata, jednakże mają pomarańczowy odcień. Wygląda to potwornie nieestetycznie
-puder ciemnieje na twarzy
-daje poczucie "ściągnięcia"
-zapycha pory, ciężki, czuć go na twarzy
-zupełnie nie jest wydajny: starczył mi na ok. 2 tygodnie
-matowienie na ok 1h: zdecydowanie za mało

nie lubimy się

Mam wersję z drobinkami - glimmer night, nie używam go ponieważ puder ma za duże drobinki, które na buzi wyglądają tandetnie, dlatego używałam tylko na dekolt i ramiona, niestety drobinki znikały po pół godz. Do minusów doliczam też strzaszne, plastikowe opakowanie, które bardzo łatwo się otwiera i trzeba na nie uważać.

Używam tego produktu od: już nie używam
Ilość zużytych opakowań: połowa z jednego

daje pomarańczowy kolor

Plusy:
- matuje na parę godzin
- wygładza
- trochę kryje
- posiada małe lusterko
Minusy
- nie nadaje się do użytku, bo nawet najlepiej dobrany odcień barwi na pomarańczowo skórę
- opakowanie szybko się rozlatuje

Używam tego produktu od: już nie używam

wstretne !

Szczerze mowiac puder nic lepszego nie wniosl :) Mialam go juz czas temu wiec nie wiem jak matowil ale podejrzewam ze jakos rewelacyjnie chyba nie :)
Kolor najjasniejszy dawal odcien pomaranczowy ;/ Wiec uzywalam na powieki i modlilam by sie juz skonczyl :)

Używam tego produktu od: pol roku temu

Średnio na jeża

Używałam już bardzo dawno temu, ale pamiętam jakie były moje odczucia. Wówczas miałam problemy z cerą. Używany był wraz z korektorem.

Niestety, ale u mnie puder średnio się sprawdził. Puder średnio matował moją bardzo tłustą wówczas cerę (obecnie też jest tłuściochem ale nieco mniejszym). Puder nie krył, nie oczekiwałam tego od niego bowiem od tego miałam korektor antybakteryjny. Nadawał skórze wyrównanego kolorytu, nie dawał efektu mastki, jednak... POCZĄTKOWO! Podkład po jakimś czasie niemiłosiernie ciemniał mi na twarzy. Kiedy podczas nakładania twarz nie odcinała się od innych części ciała to po paru godzinach wyglądałam jakbym tylko twarz kładła na łóżku w solarium. I to chyba musiały być intensywne seanse z lampami bowiem wyglądałam bardzo niekorzystnie pomarańczowo... To mnie do niego zniechęciło. Dodatkowo, kiedy ja go używałam miał ten puder nieco inne pudełeczko. Ani lustereczka, ani aplikatora nie znalazłam w swoim opakowaniu. Obecnie widzę, że troszkę się zmieniło. Możliwe, że i zmieniło się coś w samym pudrze. Mnie w tamtym okresie nie przypasował. Oddałam mamie, jednak u niej chyba również się nie sprawdził. Widziałam go ostatnio wśród nieużywanych kosmetyków i ostatecznie umieściłam w koszu. Przybrał jeszcze bardziej pomarańczowy oddzień, aż żałuję, że nie zrobiłam mu zdjęcia :P.

Nie poleciłabym go.

Używam tego produktu od: Kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Jedno w połowie

do uzytku w domu

Zuzylam dwa opakowania tego pudru i raczej do niego nie wroce. Ogolnie trzeba mu przyznac, ze podcza spierwszego opakowania super matowal twarz (mam ten kolor transparent-niby kolor bez koloru). Z pierwszego opakowania bylam zachwycona, drugie juz nie bylo takie fajne. twarz mi sie chyba przzywczaila i juzaz takiego mega matu nie bylo,ale te 3 godiznki dalo sie wytrzymac bez poprawki. Nos sie troche swiecil. Opakowanie tandetne i nikt mi nie powie,ze jest inaczej. Siara wyciagnac przy ludziach, ta poduszeczka w srodku drapie twarz, nie uzywalam jej wogole, bo i tak wole pedzel. Mialam tylko ten kolor transparentny, wiec nie bylo problemu z doborem. Puder jest wydajny, smiesznie tani, ma fajny zapach. Podczas aplikacji nie sypie sie na ubranie. Jeszcze jedna rzecz mnie denerwowala. Mam na twarzy duzo meszku i mam wrazenie,ze ten puder uwydatnial wloski i bylo je bardziej widac. Podumowujac, godny uwagi puder, za niska cene, calkiem niezle matuje. Aha i duzy plus za to zde pare razy mi spadl na ziemie i sie nie pokruszyl nawet jak juz byla koncowka pudru. Takze mozna smialo wyprobowac.

naprawdę dobry

matuje, nie wysusza, spora gama kolorystyczna, są też bardziej różowe odcienie (takiego używam), dobry aplikator, opakowanie zawiera lusterko- też nie od razu zauważyłam-młodsza siostra odkryła. nietestowany na zwierzętach! minusem jest dostępność-wielka szkoda, że firma znikła z Natury. ja znalazłam w podziemiach Centralnego w Wawie. no i czasem podkreśla suche skórki

czy ja wiem...

Zachęcona pozytywnymi opiniami zdecydowałam się na ten puder, ale nie uważam go za jakiś super produkt. Jak dla mnie jest bardzo przeciętny, słabo matuje, podkreśla suche skórki, ciężko wybrać odpowiedni dla siebie kolor( żaden z kolorów nie przypadł mi szczególnie do gutu), słabo matuje i jest dosyć ciężki na twarzy, opakowanie również nie zachwyca... Bez rewelacji

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: trochę