La Roche-Posay, Rosaliac, Gelee Micellaire Demaquillante (Żel micelarny do oczyszczania i demakijażu)

Polecany do skóry wrażliwej, delikatnej, nadreaktywnej, skłonnej do zaczerwienień. Ultra-lekka, żelowa konsystencja zapewnia uczucie natychmiastowego ukojenia. Struktura micelarna w łatwy sposób zmywa makijaż już po pierwszym przetarciu wacikiem. Opatentowane połączenie wody termalnej z La Roche-Posay z ksantyną łagodzi skórę i zapobiega zaczerwienieniom.
Skóra staje się gładka i czysta. Bezpośrednio po nałożeniu odzyskuje uczucie świeżości i komfortu.

Świetny, łagodny i skuteczny a do tego poprawia stan cery

Mam cerę suchą i skłonną do podrażnień, żel La Roche Posay w delikatny sposób usuwa makijaż i oczyszcza twarz, pozostawia na niej uczucie świeżości i czystości. Ma żelową konsystencję więc początkowo czuć że mamy coś na twarzy ale bardzo szybko to uczucie mija bo żel się wchłania. Po stosowaniu tego żelu zauważyłam wyraźny stan poprawy mojej cery.Jak dla mnie jest to jeden z lepszych produktów do demakijażu, z pośród tych, które do tej pory używałam.

Niewypal roku

Na zel Rosaliac zdecydowalam sie z powodu promocji w Superpharm. Niestety nie umywa sie on do plynu micelarnego Sensibio Biodermy. Srednio radzi sobie z usunieciem makijazu, pozostawia na mojej (suchej) cerze dziwna, klejaca warstwe (musialam ja zmywac woda). Z plusow nie podraznia. ma neutralny zapach i wygodne opakowanie.
Widzac zblizajacy sie termin uplywu waznosci sprezentowalam kolezance, ktora byla nim zachwycona.
Podsumowujac:
+ wygodne opakowanie
+ nie podraznia nawet suchej cery sklonnej do alergii
+ neutralny zapach
+/- cena (kupiony w promocji z kremem CC)
- nie usuwa makijazu
- pozostawia klejacy film

Mój ulubiony

Zdecydownie bardzo dobry. Moja cera jest bardzo wymagająca - tłusta, ze skłonnością do wysypek. Od większości kosmetyków dostaję uczulenia, ale ten żel bardzo uspokoił moją skórę. W pełni wart swojej ceny.

*Praktycznie niewyczuwalny zapach
*U mnie znacznie redukuję niedoskonałości
*Uspokaja cerę
*Redukuję zaczerwienienia

Jak dla mnie ideał !

Używam tego produktu od: Pół roku
Ilość zużytych opakowań: W trakcie drugiego

jak dla mnie dobry

Osobiście byłam z tego żelu zadowolona.

Plusy;

łagodny dla skóry wrażliwej

"uspokaja" skórę

nie powoduje uczucia ściągnięcia

nie pachnie źle

konsystencja

wygodne opakowanie z pompką

wydajny

dobrze zmywa nawet maskarę czy eyeliner

nie podrażnia oczu

na krótki czas pozostawia delikatną otoczkę na skórze, dla mnie na plus

Minusy;

cena- wiem, że to w końcu la roche posay, że jest dobry, ale mimo wszystko można kupić dobry produkt w niższej cenie, dlatego napisałam, że nie wiem czy kupię ponownie, może podczas jakiejś promocji.

Nie mniej jednak, jeśli komuś nie przeszkadza cena to jak najbardziej polecam. Ja miałam to szczęście, że dzięki rejestracji dostałam ten żel 200ml do przetestowania za darmo od producenta.

Używam tego produktu od: używałam ze 2 lata temu
Ilość zużytych opakowań: jedno 200ml

klejący

Żel ładnie zmywa makijaż z twarzy, z oczami ma trochę problemu. Uspokaja cerę i odświeża ją. Twarz po demakijażu jest chłodna, jasna , zrelaksowana i klejąca. Bardzo mi to przeszkadza. Krem ziaji do cery naczynkowej lub woda termalna użyta po demakijażu tym żelem ratuje sytuację i jest dobrze. Butelka starcza na ok miesiąc. Warto spróbować.

Słabo...

Mam pewien kłopot z oceną tego kosmetyku.
Z jednej strony całkiem dobrze zmywa makijaż z twarzy i odświeża skórę. Z drugiej- makijażu oczu prawie nie narusza i trochę się klei.
Z łatwością można znaleźć lepszy płyn micelarny.

Używam tego produktu od: 3 miesięce

KWC - zabiorę na bezludną wyspę wraz z kremem przeciwsłonecznym ;-)

Pierwszy raz odważyłam się go użyć bez wody podczas wyjazdu, gdzie okazało się, że nie ma wody.
Wody nie ma ale twarz trzeba czymś zmyć... Efektem użycia tego produktu był idealnie zmyty makijaż, skóra oczyszczona, brak uczucia ściągnięcia, a rano niesamowicie gładka skóra (nie użyłam kremu, bo bałam się, że nie dokładnie zmyłam makijaż, jednak po raz pierwszy moja skóra nie zbuntowała się na brak kremu...)

Moja cera na każde zaniedbanie reagowała wysypem podskórnych gól. Niedokładny demakijaż, lub jego brak, kilkuminutowe wysuszenie i już miałam pewność, że rano nie poznam się w lustrze.
Dzięki posiadaniu tego produktu z lekkim sercem mogłam wyruszyć nawet na koniec świata :)

Używałam dwojako: nakładając na płatek kosmetyczny i tym ścierając twarz lub nakładając na twarz dłońmi zaś później ścierając płatkami kosmetycznymi.

reasumując:
+ zmywa bdb (nawet makijaż oczu)
+ dba o skórę
+ pozostawia na skórze delikatną warstwę (przez chwilę) co w moim przypadku jest plusem, gdyż zapobiega wysuszeniu cery
+ wydajny

minusów nie zauważyłam

geniusz

Kosmetyk ma formę lekko lepkiego żelu. Ja nakładałam go opuszkami palców na twarz, zmywałam wodą, następnie lekko zwilżałam płynem wacik i przecierałam skórę. Skuteczny, łagodny, kojący. Uspokajał cerę, dobrze ją oczyszczał, radził sobie też z makijażem oczu. Na skórze pozostawała delikatna warstewka, ale dość szybko "znikała" - mi to nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie, miałam wrażenie, że płyn dodatkowo też nawilża. Stosunkowo wydajny - starczył mi na ok. 2 miesiące codziennego użytkowania. Obok płynu micelarnego Lancome to mój faworyt. Wyraźnie służył moim naczynkom. Być może nie każdemu będzie odpowiadała konsystencja, do której trzeba się przyzwyczaić, jednak ja gorąco namawiam do wypróbowania.Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Raczej nie polecam

Dużo sobie obiecywałam po tym produkcie, bo miałam już kilka kosmetyków LRP i wszystkie były więcej niż średnie. Niestety, tym razem to niewypał.
Minusy:
Nie zmywa tuszu i eyelinera z którymi radził sobie zwykły płyn micelarny Ziaja Sopot
Nie usuwa również pudru (nawet lekkiego)
Po wytarciu twarzy pozostawia taką kleistą warstwę co mnie bardzo denerwuje
Wymaga użycia dodatkowych kosmetyków do demakijażu
Ma brzydki, bliżej nieokreślony zapach

Plusy:
Wydajny
Delikatny
Wydaje się uspokajać zaczerwienioną skórę z problemami trądzikowymi

Ogólnie jak za takie pieniądze i jak na ta markę to zwykły bubel. Używam go co jakiś czas, bo jakoś nie mogę przekonać się do codziennego stosowania, zresztą żel do demakijażu powinien usuwać makijaż a ten niestety tego nie robi.

Używam tego produktu od: 1 roku

Beznadzieja

Potrzebowalam czegos delikatnego do demakijazu. Lubie plyny micelarne wiec pomyslalam ze to bedzie fajny zel do mycia. Mylilam sie. Na plus trzeba zapisac tylko tyle,ze jest delikatny, nie podraznia skory. Problem w tym, ze on nie zmywa makijazu!!! Probowalam z woda i bez wody, mylam twarz kilka razy i po przejechaniu wacikiem z innym plynem micelarnym, wacik byl brudny.

Nie wiem co to jest ale makijazu nie zmywa. I jeszcze tyle kosztuje! Porazka.

Używam tego produktu od: 1 mies.

idealny!

Najlepszy żel do demakijażu jaki używałam!

Do tłustej, wrażliwej i skłonnej do zapychania idealny.

Nie ma uczucia ściągnięcia,nie jest tłusty i nawet jeśli nie chce mi się po nim umyć twarzy żelem nic mi nie wyskakuje!

Idealnie zmywa wszystko, puder, podkład, kredki,cienie i tusz nawet oporny ;)

Wydatek jednorazowy duży,ale rozwiązanie ekonomiczne, próbki starczyły na naprawdę długo.

Z pewnością zakupię pełnowymiarowe opakowanie!

Używam tego produktu od: ponad miesiaca
Ilość zużytych opakowań:10 próbek po 7ml=pół opakowania

rewelacja gdyby nie cena

Kupiłam go bo skończył mi się mój ulubiony płyn z aa ultra nawilżanie, niestety nie do dostania w Irlandi:(
Muszę stwierdzić,że jest doskonały. Ma konsystencję żelu, doskonale nawilża i zmywa nawet njgrubszą tapetę ( nie wiem tylko jak zmywa oczy bo te zmywałam chusteczkami do demakijażu) natomiast policzki i resztę twarzy tam gdzie mam poważne problemy traktowałam "żelkiem". Najlepszym sposobem było nałożenie odrobiny na czyste palce i wmasowywanie w skórę a następnie ściąganie go wraz z brudem wacikami. Zabieg trzeba powtarzać parę razy ale każda aplikacja to balsam dla umęczonej skóry.
Fajne opakowanie z pompką. Niestety mało wydajny i okropnie drogi.

Używam tego produktu od:trzech tygodni
Ilość zużytych opakowań:jedno całe