Chanel, Pro Lumiere

Chanel, Pro Lumiere

Profesjonalny podkład modelujący i ujednolicający. Zapewnia świetliste, półmatowe wykończenie makijażu. Cera jest ujednolicona, podkład daje efekt wygładzenia. Możliwość stopniowego krycia od naturalnego po intensywne. Dzięki zawartości gliceryny podkład chroni przed wysuszaniem, a pochodne witaminy E i C zapewniają ochronę przed wolnymi rodnikami.

Cena: 185zł / 30ml

Nie dla mnie

Półmatowi, rozświetla. Nie zauważyłam ani jednego, ani drugiego. Mam cerę ze skłonnością do świecenia w strefie T, po użyciu podkładu świeciła się cała buzia.
Wydawało się, że twarz po jego użyciu będzie emanowała naturalnością, świeżością, tymczasem podkład daje przeciętny efekt.
Nie zauważyłam też specjalnej trwałości i ładnego stopienia ze skórą. Testowałam w warunkach dziennych, strach pomyśleć, co by było na imprezie.
Zapach odstraszający, chemiczny.
Plus za dozownik i ładne, jak to u Chanel, opakowanie.

Używam tego produktu od: już nie używam, czas testowania około 2 miesięcy

bardzo dobry

Jestem po ponad miesiecznym testowaniu tego podkladu. Mialam poczatkowo problem z doborem koloru, najpierw mialam najjasniejsze 10 i 12, ale okazalo sie, ze najlepiej czuje sie w rozowawym 320.
Dotychczas moim podkladowym faworytem byl Icone Dior, chcialam jednak pewnej odmiany i calkiem przypadkiem wpadl mi do reki PL.
Ja widze same plusy. Mam cere mieszana, ze skonnoscia do blyszczenia. Ten podklad spokojnie wytrzymuje u mnie 6-8 godzin bez blyszczenia. Jak na podklad plynny to super wynik. Naklada sie swietnie, lekko, zarowno palcami, jak i pedzlem. Ma piekny, owocowy zapach. Matuje i nawilza jednoczesnie. Nie podkresla suchych skorek. Nie sciera sie. Zostawia lekko satynowe wykonczenie, buzia wyglada na zdrowo rozswietlona. Bardzo wygodna buteleczka z pompka. Minusem jest oczywiscie cena, ale za jakosc trzeba placic. Ja na pewno kupie pelnowymiarowe opakowanie. Polecam.

Używam tego produktu od: miesiac
Ilość zużytych opakowań: probki

Ok podkład, ale żadna rewelacja

Kupiłam ten koszmarnie drogi podkład bo chciałam podarować sobie odrobinę luksusu;)
Pani ekspedientka zachwalała go mówiąc, że to jest "proszę pani podkład profesjonalny". Przyszłam do domu i wypróbowałam oczekując cudów i ...się trochę rozczarowałam- bo daje taki sam efekt jak \\\\\\\'\\\\\\\'10 godzin snu\\\\\\\'\\\\\\\' Bourjois, który jest cztery razy tańszy!
Nie widzę żadnej różnicy!

-dopisane po kilku dniach- jednak jest różnica- sprawdziłam i Chanel Pro Lumiere jest zdecydowanie bardziej kryjący niż Bourjois, ale efekt końcowy jest bardzo zbliżony- dlatego pewnie wydawało mi się, że są takie same

Może za wiele oczekiwałam, no nie wiem. Jest to dobry podkład, ładnie stapia się ze skóra. Wymaga zmatowienia, bo trochę się błyszczy- ale wszystkie podkłady do cer suchych raczej powodują błyszczenie.
No i jeszcze jedno- po długim sprawdzaniu Pani dobrała mi najjaśniejszy odcień, który jak mnie przekonała jest dla mnie idealny- nie wiem tylko dlaczego wyglądam w nim potwornie blado? Nie jestem maniaczką skóry opalonej, używam bronzera wyłącznie do delikatnego konturowania ale też nie chcę wyglądać jak po przebytej chorobie..
Jednym słowem mam za jasny odcień. Może jak zima przyjdzie to w parze ze śniegiem jakoś lepiej mi podpasuje..

Fajny podkład ale żadne z niego cudo- można kupić taki sam dużo taniej- po co więc przepłacać? No chyba że ktoś musi mieć tylko te z najwyższej półki, najdroższe kosmetyki by się dobrze czuć.. Uff dzięki Bogu to nie ja:)

A może jakbym miała inny odcień, tj. taki w którym ładnie bym wyglądała- to i recenzja byłaby inna- kto wie?

Ilość zużytych opakowań: wciąż jedno

Prawdziwa pielęgnacja!

Podkład ten dla mojej skóry jest ukojeniem. Mam skórę mieszaną w stronę suchej i jest dla mnie idealny na teraźniejszą jesienną pogodę, przypuszczam, że zima to najlepsza pora dla tego podkładu, dla takiego typu cery jak moja. Podkład na pewno nie służy cerze tłustej, gdyż zawiera glicerynę, która silnie nawilża i ten typ jeszcze bardziej się przetłuści. U cer suchych i normalnych napewno się sprawdzi. Podkład średnio kryje, daje satynowy efekt, jest niewidoczny, nie tworzy maski i nie "czuć" go na twarzy, nie podkreśla zmarszczek, dopasowuje się do koloru cery, wygładza, pięknie pachnie, odżywia, nawilża, długo się utrzymuje, nie podrażnia, nie uczula, nie zapycha porów. Moja strefa T po 4 godz. zaczyna się świecić, ale mam tak po każdym podkładzie, nawet matującym. Piękne, szklane, higieniczne i poręczne opakowanie z pompką. Posiadam kolor clair 20 (tonacja żółta, ale nie tak żółta jak w MAC pro longwear NC20), czyli najjaśniejszy. Kolor zbliżony do EL DW LIGHT 02. (tylko DW wpada w róż), uważam, że taki jasny nie jest. Jest wart swojej ceny i wypróbowania. Czuć prawdziwą pielęgnację i jakość! Odjęłam pół gwiazdki za to,że niestety nie mogę go używać latem, w lecie moja skóra bardziej się przetłuszcza.

dla mnie ulubiony

Zdecydowanie mój ulubiony podkład - jestem nim zachwycona!
Używam od ponad miesiąca i wciąż nie mogę wyjść z zachwytu:
+ rewelacyjna konsystencja lekkiego fluidu,
+ bardzo plastyczny, ładnie współpracuje zarówno z pędzlem jak i beauty blender\' em,
+ pięknie wtapia się w skórę, nie zapycha, nie podkreśla skórek, nie wchodzi w zmarszczki,
+ nadaje piękny glow - skóra nie świeci się, ale jest dyskretnie rozpromieniona,
+ zadowalająco kryje, ale nie sposób nim uzyskać efektu maski,
+ ma ładne, estetyczne opakowanie, z funkcjonalną i higeniczną pompką,
+ idealnie wtapia się w moją skórę i świetnie współgra z jej kolorytem (mam 30 ),
+ utrzymuje się na mojej buzi około 6 godzin (po użyciu Vichy Dermablend),
+ strefa "T" wydaje się pod nim "oddychać" - jeśli nie ma WIELKICH upałów, nie wymaga nawet przypudrowania,
+ SPF 15,
+ przyjemnie pachnie.

Minusów na chwilę obecną nie widzę. Zobaczymy jak będzie się zachowywał w zimowej aurze...

Używam tego produktu od: około 6 tygodni

Mam go już 7 miesięcy i bardzo długo zwlekałam z jego oceną. Jest to podkład rozświetlający a ja mam cere tłsutą, czyli mieszanka wybuchowa :)
Jednak na zimowe spacery czy w ogóle na chłodniejsze dni sprawdził się w 100%. O te porze roku, którą mamy teraz nie moge już tego powiedzieć. Tak samo jest zresztą w zimie gdy muszę mieć nieskazitelny makijaż od 7rano do 22...wtedy ten na mojej cerze wygląda bardzo nieestetycznie.Wtedy pozostają mi moje kwc czyli estee lauder double wear i double wear light, które nigdy mnie nie zawiodły :)

Jest to fluid bardzo treściwy, dobrze kryjący. Bardzo widocznie rozświetla, alternatywa dla poszarzałych cer bez tego "czegoś" :). Nadaje zatem zdrowy blask, jednak jak się przekonałam jest niebezpieczny dla cer tłustych . Kolorystyka natomiast bardzo naturalna, mam odcień 40 beige i pomimo iż jest b.ciemny to wygląda b.naturalnie!

Rozprowadza się dosyć ciężko, jest gęsty ale na twarzy wygląda na lekki. Krycie jak już wspominałam solidne. Niektórym to przypasuje innym nie. Dla mnie zbyt rozświetla cere, już go nie kupię. Kiedyś ktoś źle mi doradził a ja uparłam się na rozświetlający podkład. Przez kolejną zimę i jesień pewnie znowu go troszkę poużywam :) Będzie natomiast bardzo dobry dla skóry suchej i normalnej.
Jest trwały i jak przystało na markę dobrze trzyma się na swoim miejscu przez wiele godzin ale NIE U CERY TŁUSTEJ :) (Wiem, że u normalnej jest w porządku bo stosuje go moja przyjaciółka ;) )
Daje 4* trochę na wyrost... ale co tam, jest ok ale nie dla mnie, niestety bo fajnie wygląda na cerze normalnej!

Używam tego produktu od: 7miesięcy
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Żadna rewelacja

Niestety po raz kolejny zostałam rozczarowana tą marką. Mam cerę mieszaną, podkład kupiłam z ciekawości i nudy, bo używałam tego samego od dwóch lat. Pierwsze wrażenie po nałożeniu wydawało mi się ok, fajny efekt kryjący, matowa, lecz z połyskiem cera, ale jednak po chyba godzinie ten efekt zanikł i moja sfera T nie wygląda później zbyt ciekawie, a strasznie nie lubię świecącego się czoła.
\\nMakijaż trzeba poprawiać w ciągu dnia, a podkład ten jest dość ciężki, więc niestety zbyt dobroczynne dla cery to nie jest.

Zdecydowanie dobry produkt wart ceny

Zdecydowanie polecam :)
Dla mojej zmęczonej, nie wyspanej (2 dzieci)i suchej twarzy jest jak dotyk zdrowego wewnętrznego blasku.
Mam suchą skórę więc nie mam problemu z błyszczeniem i może dlatego efekt po nałożeniu dość długo w niezmiennym stanie się utrzymuje.Jedna pompeczka wystarczy, aby ładnie pokryć twarz. do tego wspomniany efekt blasku, ale nie błyszczenia, który daje w rezultacie efekt promiennej twarzy bardzo mi się podoba. Ładnie nawilża suchą skórę i nie zbiera się w zmarszczkach, przez co nie uwydatnia ich. Wydajny. Używam go od ponad pół roku i zużyłam 1/3 opakowania, przy dość intensywnym stosowaniu. Ponadto fajna konsystencja pozwalająca łatwo rozprowadzić kosmetyk, który szybko jest wchłaniany przez skórę. Jednym słowem polecam.

Używam tego produktu od: ponad sześć miesięcy

...

Swietny podklad, ale nie dla wszystkich. Dla mnie na co dzien odpada, od imprezy bardzo prosze :) Ale i tu musze uwazac i dosyc czesto sprawdzac intensywnosc blysku ;)

+ (lub mega plus) za konsystencje - plynna, lepka ale blyskawicznie sie wchlania nie tworzac maski, nalozony pedzelkiem w odpowiedniej ilosci jest niewidoczny
+ dobrze maskuje rozszerzone pory
+ nie wlazi w zmarszczki mimiczne, swietny jako korektor pod oczy
+ zdrowy glow i piekny efekt photoshopa pewny jak w banku
+wygladza
+ nie wazy sie, nie splywa, dlugo sie trzyma

- ciezko go na dlugo zmatowic, a w niektorych miejscach jest to niezbedne
- do cer tlustych odpada, przy mojej mieszanej musialam robic bardzo czeste poprawki pudrem matujacym
- 20tka (najjasniejsza w Douglasie) jest dla mnie minimalnie za ciemna i za zolta

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: ...

Dobrze stapia się z kolorem cery :)

Całkowicie przez pomyłke on do mnie trafił. Kupuje zawsze Mat Lumiere i przy ostatnich zakupach nie zauważyłam, że osoba pracująca w S. podała mi zły flakon. Szukała Mat Lumiere 40 a podała Pro Lumiere 40. Jak to trzeba pilnować się :/ Teraz 2 miesiące męczarni z Pro Lumiere mnie czeka.
Ma on plusy, ale i minusy.
Minusy:
- on do cery mieszanej się nie nadaje, bo się strasznie świeci (dlatego Mat Lumiere dla mnie jest moim KWC),
- utrzymuje się na skórze pare godzin i niestety makijaż należy poprawiać w ciągu dnia.

Plusy:
- bardzo dobrze stapia się z cerą, dopasowuje do jej koloru co daje skórze naturalny odcień,
- dobrze się rozprowadza,
- nie zatyka porów,
- nawilża,
- wygładza,
- posiada filtr.

Używam tego produktu od: 11.2010
Ilość zużytych opakowań: rozpoczełam pierwsze i ostatnie :)

dziwoląg

Witam mam suchą skóre czyli powinien byc to podkład dla mnie a jednak nie nie wiem dlaczego mino ze jest wielkim tłuściochem okropnie uwidacznia suche skórki i strasznie czuje sie go na twarzy gdzie raczej w podkładach ekskluzywnych tego nie spotkałam a miałam ich sporo (jak go używałam i odebrałam tel. to przykleił sie do słuchawki a nie nakładam duzo podkładu )na plus ładne odcienie i nie wysusza i bardzo bardzo wydajny oraz w miare kryje ale podziekowałam mu .nie polecam za taką cene mozna kupic naprawde lepszy podkład ,np diorskin sculpt .lubie podkłady nie matujące czyli rozswietlajace i nawilzajace ale z tym podkładem nie moge sobie poradzic

Używam tego produktu od:juz nie uzywam
Ilość zużytych opakowań:1 opakowanie

na zimę i do suchej skóry

Szukałam czegoś do mojej bardzo suchej (zwłaszcza w zimie) skóry no i dzięki temu podkładowi przetrwałam mrozy.

Jednak na cieplejsze miesiące zdecydowanie się nie nadaje. Jest za ciężki, za tłusty i zostawia smugi.

Plusem jest wygodny dozownik, zapach no i fakt, że doskonale stapia się kolorystycznie z cerą, czyli nie tworzy efektu maski. Godny polecenia na mrozy i do suchej cery

Ilość zużytych opakowań: po 1 opakowaniu

SUPER, POLECAM DO SUCHEJ SKÓRY

Mam suchą, pozbawioną blasku skórę, 34 lata. Podkład jest po prostu cudowny - pięknie kryje wszystkie niespodzianki, nawilża, sparwia że jest taka świeża, wypoczęta... Używam na zmianę ze Specacular Helenki - ale ProLumiere chyba jednak lepeij się sprawdza i przede wszystkim dłużej utrzymuje. Mam odcień 30 - moze troszkę za jasny na wiosne, lato, ale zimą OK.