Guerlain, Les Voilettes Translucent Compact Powder Mattifying Veil (Puder prasowany)

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.85/5

Pojemność 6,5 g

Guerlain Les Voilettes Translucent Compact Powder Mattifying Veil - puder w kompakcie. Daje efekt matowej i naturalnie wyglądającej cery. Ma lekką i aksamitną konsystencję, która po nałożeniu nie tworzy efektu maski. Stanowi idealne wykończenie codziennego makijażu.
Dostępny w 3 odcieniach: 02 Clair, 03 Medium, 04 Dore.

prasowany, rozświetlający
rozświetlające, matujące
bez parabenów, oil – free / nietłusta
Krycie
lekkie

upiększający i matujący

puder kupiłam na lato, w celu szybkiego poprawienia makijażu w strefie T. nie patrzyłam, że bardzo mała gramatura, chodziło mi o jakość produktu. i w zasadzie nie mam temu pudrowi nic do zarzucenia , spełnia swoje zadanie. matuje na kilka godzin, daje lekki woal na twarzy, nie osiada w zmarszczkach, porach, nie robi żadnych niespodzianek. pięknie pachnie, jak meteoryty. chociaż puder ma jakieś kolory, wydaje mi się, że wtapia się w skórę i nie nadaje jej kolorytu. produkty Guerlain można kupować w ciemno, tak samo jest z tym pudrem. jeśli ktoś chce mieć pewność, że makijaż pozostanie na swoim miejscu, bez przykrych incydentów, niech kupuje Les Voilettes. trwałość dobra, wydajność dobra. jedyne, co mnie rozczarowało, to opakowanie. naprawdę , Guerlain? plastik? owszem, to dobrej jakości plastik, puder upadł mi kilka razy i nie ma śladu zadrapania - ale za taką cenę trochę słabo, że to opakowanie nie jest w metalowym puzderku. co do dołączonego puszka - nie wypowiem się, ponieważ go nie używam. generalnie, produkt warty zakupu. ja sprawdziłam, jestem zadowolona, na dzień dzisiejszy, nie wiem, czy kupię ponownie. jest masa innych pudrów do przetestowania, a ja tak szybko nie tracę głowy dla jednego zachwytu.

Klasyk

Świetny kosmetyk!

+deikatny
+idealny dla cery suchej i wrażliwej
+naturalny look
+przepiękna puderniczka
+stosunkowo wydajny

-w regularnej cenie może wydawać się drogi

Nie, nie i jeszcze raz nie.

Zawiodłam się i to bardzo. Ze względu na fakt, że puder okazał się być porażką, cieszę się, że ma taką małą pojemość.
W przypadku mojej mieszanej, problematycznej cery, pomimo dobrze dopasowanego podkładu nawet tuż po nałożeniu efektu matu nie widać.
Zdecydowane nie.
Uwielbiam zapach produktów marki Guerlain. W tym przypadku ładne opakowanie i zapach to jedyne plusy...

polecam

plusy: dobrze matuje, piękny jasny kolor nr 2, najlepszy jaki miałam

minusy: wydajność (starcza na 2 miesiące codziennego stosowania- ja używałam go raz dziennie, bez poprawek). puszkiem nakładało mi się dobrze. cena i brak wydajności to zdecydowane minusy

Ilość zużytych opakowań: jedno całe opakowanie

Bardzo delikatne krycie

Odcien: 03 BEIGE – bardzo ladny, twarzowy bez.
Puder zapewnia bardzo delikatne krycie.
Zapach – dla mnie zbyt intensywny.
Pojemność 7,5g nie jest zbyt duza, jednak puder jest dosc wydajny.
Puderniczka – mala i lekka, bez problemu mozna nosic nawet w kopertowce, dodatkowo powierzchnia puderniczki nie sciera sie, nie niszczy. Gabeczka – latwa w utrzymaniu.
Uzywalam na przelomie 2010 i 2011 roku przez kilka miesiecy, zanim nie postanowilam wyprobowac nowy podklad Diora - modelujacy 3-paskowy..

Bardzo dobry!

Puder kupiłam dzięki promocji w Sephorze. Kosztował mnie niż zazwyczaj, więc się skusiłam.
Uważam, że puder jest bardzo dobry dla osób, które tylko delikatnie chcą zakończyć makijaż po użyciu podkładu czy korektora. Daje bardzo delikatny, prawie niewidoczny efekt, a więc jest idealny dla osób które nie mają w problemów do ukrycia. Nakładam go dużym pędzlem, ponieważ "puszek" mi nie pasuje. Opakowanie ładne, dzięki któremu produkt jest bardzo leciutki. Jak dla mnie fajny, ale nie podbił mojego serca. Za tą ceną można znaleźć lepszy.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie (niecałe)

Niekoniecznie

Nie jestem nim specjalnie zachwycona i będę szukać innego, bo mi z kilku względów nie odpowiada.
Opakowanie i puszek /???/ pominę, bo ani jedno ani drugie mi się nie podoba. Koszmarek znaczy się.
Przede wszystkim mam taką uwagę, że jest bardzo suchym pudrem, mocno matującym i akurat nie jest to niestety wbrew pozorom zaleta, bo uwidacznia niedoskonałości cery typu suche skórki, pory itp. Nie wtapia się tak dokładnie w skórę jakbym tego oczekiwała, a przy tym jest "płaski". Lepiej uważać z jego ilością. No i też duża różnicę w wyglądzie robi podkład pod spodem. Na filtrze robi śliczną maskę, na Everastingu też. Na Teint Miracle jest nieźle ale też muszę uważać, żeby nie przedobrzyć. Wystarczy delikatnie musnąć skórę. Latem jest ok przy umiejętnym stosowaniu, ale zimą odpada zdecydowanie. Ogólnie nie zachwycił mnie niestety a oczekiwałam od niego więcej mając słabość do meteorytów.
Przyzwyczaiłam się do pędzla w puderku Shiseido i tu tak ciężkawo w tym temacie.
Taki toporny ten puderek.

Używam tego produktu od: sporo
Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe w trakcie

fajny

Puder Guerlain był moim pierwszym pudrem z tzw. "wyższej półki" Dostałam go od taty na urodziny i pierwsze wrażenie było nie do opisania. Puder zachwycał mnie w największym stopniu - świetnie matował buźkę i cudownie się rozprowadzał na twarzy. Teraz gdy patrze na niego z perspektywy czasu, myślę, że jest to puder absolutnie nie wart swojej ceny. Owszem matuje bardzo dobrze, ale masakrycznie podkreśla suche skórki. Po za tym po kilki miesiącach robi się na wierzchu taka ciemniejsza, jakby zeschnięta warstwa i trzeba ją systematycznie zdrapywać z pudru, co niestety do marnuje. produkt jest dobry, ale nie za taką cenę - niestety stwierdzam, że Guerlain ma inne o niebo lepsze pudry.

Używam tego produktu od: od grudnia 2009 do lipiec 2010
Ilość zużytych opakowań: 1szt

Piękna puderniczka, średni puder

Puderniczka - przepiękna. Używanie takiego cudeńka to sama rozkosz.

Sam puder mnie nie zachwycił. Rzeczywiście jest bardzo delikatny - aż za bardzo.
Po jakimś czasie stało się z nim coś dziwnego - tak bardzo "zbił się", że właściwie nie dało się go nabrać na puszek.

Ilość zużytych opakowań: jedno pełnowymiarowe

Najgorszy z pudrów Guerlain

Niestety popsuję opinię którą ma tutaj ten puder.

Kupiłam zachęcona opiniami a akurat szukałam pudru matującego, do tego Pani w Sephorze poleciła mi ten.

Kolor ładny, nie podkreśla suchych skórek, ładnie się wtapia, ale niestety nie matuje, tzn matuje ale bardzo słabo, Double Wear EL o wiele lepszy jest w tej roli.
Plamy na twarzy się nie robią, ogólnie jest ok.

Lecz do rozświetlenia cery używam i tak zawsze meteorytów więc do tego puder nie był mi potrzebny, chciałam jedynie aby cera po nim była matowa na długie godziny.

Puderniczka ładna, ale to nie wszystko.

Moim zdaniem puder jest bezzapachowy.

Używam tego produktu od: stycznia 2011

Mój KWC

Kosmetyk trafił w moje ręce dzięki Targowisku (chwała Ci Wizażu :jap: ) i już od pierwszego użycia całkowicie podbił moje serce.

Puder okrywa twarz aksamitną woalką, nadając jej trudnej do opisania \'anielskiej miękkości\' ;). Kolejne cechy, które sprawiają, że dla mnie jest KWC w kategorii prasowanych pudrów to:
- nie zmienia koloru podkładu (mam odcień 01);
- nie tworzy plam, nie osadza się na meszku na twarzy - jest naprawdę drobno zmielony;
- jest niesamowicie trwały, tak, że nie ma potrzeby ponownej aplikacji (choć może to specyfika mojej skóry, z reguły nie robię żadnych poprawek makijażu w ciągu dnia)
- pięknie pachnie;
- jest wydajny.

Puderniczki nie oceniam, bo choćby zapakowany był w tekturkę i tak będę jego fanką.

Używam tego produktu od: Kilku tygodni.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego, zapewne nie ostatniego.

Podbił moje serce! ;)

Dla samego zapachu pozostanę temu pudrowi wierna. To jest esencja marki Guerlain: fiołki i puder, nie ma piękniejszego zapachu kosmetyku :) Po nałożeniu czuć go jeszcze chwilę. Cudo.

Jest bardzo drobno zmielony, tworzy na twarzy aksamitną woalkę jak meteoryty Guerlain. Czyli mat, ale rozświetlony i miękki. Trwały, długo wytrzymuje na twarzy, ale mam suchą skórę - nie wiem jak radzi sobie z tłustą. Nie podkreśla skórek, nie ma ordynarnego brokatu robiących z twarzy choinkę. Używam odcienia 04, czyli ambree i jest naprawdę jasny - złoto-beżowy, ale bez efektu pomarańczowej, sztucznej opalenizny. Transparentny 01 jest mleczno biały, gratka dla jasnoskórych.

Co do opakowania to faktycznie, puderniczka wygląda pięknie, ale jest plastikowa i lekka. Jedyny minus wg mnie, bo jeśli to "złoto" byłoby metalem, pewnie leżącym w dłoni, kosmetyk znacznie by zyskał na klasie i uzasadniał wysoką cenę. Gąbeczka do aplikacji raczej "tępa", twarda, ale nadaje się moim zdaniem do poprawek w ciągu dnia. Pędzel powoduje szybsze zużycie kosmetyku, a przy pojemności 7,5 g każdy pyłek jest cenny ;) Puder jest mocno sprasowany, także końcówka się nie kruszy.

Uwaga, w zimowej wyprzedaży w sephorze puder można kupić za 130zł, dostepne są głównie odcienie o1 (transparent) i 02 (perlee), ale warto! :)

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 2 klasyczne