Shiseido, The Makeup, Silky Eyeshadow Duo

Shiseido, The Makeup, Silky Eyeshadow Duo

Podwójne, ultra miękkie cienie do powiek, które po rozprowadzeniu utrzymują transparentny odcień.

Trwałe, łatwo rozprowadzają się i pozostają świeże na powiekach. Odcienie łączą się naturalnie z karnacją cery i dają efekt `głębi` makijażowi oczu.

Cienie wykonane metodą pudrowej kompresji, dzięki której mogą zawierać dużą ilość cząsteczek błyszczących, rozprowadzają się łatwo, dają jedwabisty, miękki efekt, a każdy odcień daje inny efekt na powiekach.

Formuła cieni jest wyjątkowo bezpieczna, łagodna dla okolic oczu. Testowana dermatologicznie i oftalmologicznie. Zawiera stabilny olejek oraz mikropigment 2, puder naturalnie cieniujący, faktor multi-odżywczy; likwiduje efekt przesuszonego naskórka powiek.

Paleta barwna obejmuje 9 zestawów.

spokojnie leżakują w mojej kosmetyczce

Kupiłam, użyłam kilkakrotnie i - odłożyłam. Posiadam paletkę S17 (Silver Thistle i Rose Chardon), a więc blady róż i gołębi popiel, zestaw bardzo delikatny i absolutnie matowy, jednak beznadziejny w wykonaniu. Nie tylko, jak wspomniały koleżanki, nałożone przed śniadaniem, nie wytrzymują do przedpołudniowej kawy (a stosuję bazę!), nie tylko fatalnie osypują się przy aplikacji (pokrywając mało urokliwymi pyłkami moje policzki, bluzkę i- samo puzderko), lecz na dodatek odbierają mi tę resztkę urody, którą jeszcze posiadam:) O ile róż jest tak delikatny i transparentny, że większej krzywdy nie zrobi (co najwyżej może do typu urody nie pasować - i ja akurat mam to szczęście:) ), o tyle popiel niezmiennie daje efekt podbitego oka: przeraźliwie płaski i matowy, dodatkowo na powiece wpada w jakieś niebieskawe tony... Próbowałam nakładać tak i owak, z bazą i bez, z cieniem rozświetlającym i bez, lecz ostatecznie muszę się poddać i powiedzieć: nie. Plusem pozostaje niezwykła jedwabistość faktury i niezłe opakowanie.

Mega!

Cienie są rewelacyjne! Mam paletkę S20 i jest doskonała - idealna do naturalnego, dziennego smoky eyes.
Są wydajne, długo utrzymują się na powiece, nie osypują się. Cena adekwatna do jakości produktu. Na 100% nie jest to moja ostatnia paletka tej firmy. Polecam

beznadzieja

Nie wiem, może robię coś nie tak,ale do zachwytu tymi cieniami jest mi baaardzo daleko. Kolor cienia jest piękny - to prawda - ale tylko w pudełku. Mam zestaw szaro-fioletowy, intensywny i śliczny dopóki jest w opakowaniu, po nałożeniu na powiekę prawie nic nie widać. Kiepsko też się cieniują, przy nakładaniu się sypią, o trwałości nawet nie wspomnę...Przeczytałam pozytywne opinie innych wizażanek i dam Shiseido jeszcze jedną szansę, tym razem może na bazę, ale na pewno nie kupię już drugiego zestawu. Uważam,że te same pieniądze zdecydowanie lepiej jest wydać na cienie Clinique czy Estee Lauder,które są o niebo lepsze i z którymi moim zdaniem Shiseido nie gra w tej samej lidze.

Używam tego produktu od:ok.roku
Ilość zużytych opakowań:niecałe 1

Dobre dla wprawnej ręki

Używałam odcienia S10 - czerń i różowawa biel. Cienie są bardzo dobre - trwałe, rzeczywiście jedwabiste, nie osypują się. Ich nakładanie, szczególnie ciemnego odcienia, wymaga jednak wprawnej ręki.

Cieni nie rozciera się na oku tak wygodnie jak np. "piątek" Diora. Makijaż wykonywany Silky Duo był więc dość pracochłonny, jeśli chciałam maksymalnie zatrzeć granicę między kolorami.

Drugi minus (dla innych być może zaleta): cienie są bardzo bardzo delikatne i pierwsza warstwa daje prawie niewidoczny efekt. Dopiero druga lub trzecia (albo nałożenie na mokro) sprawia, że makijaż jest bardziej wyrazisty.

W sumie zużyłam jedno opakowanie i przerzuciłam się na Diora. "Piątki" są łatwiejsze, a ich nakładanie mniej czasochłonne.

Używam tego produktu od: rok temu

Takie sobie:/

Mam dwie paletki Sea Sunshine(zolty i piekny niebieski) oraz Gold Leaf(zloty i braz). O ile pierwsza bardzo lubie (cienie sa naprawde satynowe, daja cudne wykonczenie i sa napigmentowane) o tyle drugiej nie cierpie. A to dlatego ze zloty cien posiada tak wielkie drobiny brokatu ze po pomalowaniu powieki nie widac na niej koloru tylko ten brokat wlasnie. Nawet nie wiem jak to opisac- to takie wielkie nieblyszczace nawet grudy nie dajace zadnego efektu. Drugi cien jest nawet ladny- matowy ciemny braz, ale co mi po tym...
Takze cienie sa ok choc to zalezy jak widac od koloru. Jest cala masa o niebo lepszych.

Używam tego produktu od:jakis czas- 2 lata?

prześwietny!

z cala pewnoscia jest to najlepszy cien, jakiego do tej pory używałam (a troche tego bylo...). zdecydowanie moj kwc.
polysk doskonaly, nie nachalna perła, świetny na dzień. trwałość prześwietna, jakościowo wspaniałe. rzadko czymś się zachwycam, ale w tym przypadku nie miałam innego wyjścia.
mam S1, juz planuję kupić następny zestaw!

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1-ego

ladne

Mam dwie paletki cieni S1 i S2.Ladnie wygladaja na oku,swietna konsystencja,trwalosc koloru na powiece niezniszczalna.Sa mile i przyjemne w uzytkowaniu.Slicznie sie blyszcza.Dobre do makijazu dziennego.Jedyny minusik to ze troche sie osypuja przy nakladaniu.

Używam tego produktu od:od roku
Ilość zużytych opakowań:2i bedzie wiecej

uzależnienie :)

Tak jak napisałam w podsumowaniu recenzji, jestem totalnie uzależniona. Dla mnie kolor Taffeta taupe S1 jest ideałem, jeśli chodzi o makijaż dzienny. Piękna, neutralna kolorystyka; aksamitny, dyskretny połysk; doskonała trwałość.
Jedyny minus to niestety dość wysoka cena i średnia wydajność (spowodowana ich niezwykłą aksamitnością). Ale nie mam zamiaru za to odjąć gwiazdki, bo są warte tej ceny.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: chyba 6 -7

Ideał

Mam kolor s16. Czyli perłowy biały, mieniący się delikatnie na różowo i grafit. Można nim wykonać makijaż "smoky eyes". Cienie świetnie rozprowadzają się na powiece, pomimo tego, że mam bardzo ciemny kolor i często nałożenie ciemngo koloru sprawiało mi trudność. Tutaj jest inaczej. Nie sprawia mi to żadnego problemu. Cienie nawet po 12-sto godzinnym "pobycie" na powiece nie załamują się. Oko wygląda jak świeżo umalowane. Jedwabista gładkość cieni i to cudowne opakowanie, sprawiają że śmiem s twierdzić, że jest to cień na 5+.

Używam tego produktu od:miesiąca

bardzo dobre cienie

cienie te mam od 2 lat i nie widze zeby ubywaly...ale rzadko ich uzywam. pieknie rozswietlaja , opalizuja i kusza swomi zlotymi drobinkami mam S2 (gold gleam), niezastapione na lato, czy wieczorne wyjscie ,nie osypuja sie, nie zbieraja w zaglebieniach po calym dniu. jakosc doskonala, subtelne, poreczne opakowanie z lusterkiem, swietnie wyprofilowana pacynka. cena wysoka ale warto wydac te pieniadze
nie wiem czy kupie bo nie moge ich jakos skonczyc

Używam tego produktu od:2 lat
Ilość zużytych opakowań:

piękne

To chyba najlepsze cienie, jakich używałam. Kolory są idealnie do siebie dopasowane, lekko się mienią na powiece, ale nie jest to chamski, błyszczący na kilometr brokat tylko śliczna poświata.
Łatwo się nakładają, są w ładnym opakowaniu z dużym i wyraźnym lusterkiem.
Jedyny minius to taki, że przy nakładaniu na pacynkę sporo cienia się "rozdmuchuje" po puzderku, ale można to łatwo usunąć jednym dmuchnięciem.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy

uwielbiam

Również posiadam zestaw s-11. Cienie dobrze się nakładają, Super wyglądają na powiekach. Nadają się na każdą porę roku. Fajny podwójny aplikator w jednym. Pędzelek z naturalnego włosia rewelacyjnie pozwala nałożyć ciemniejszy odcień zacierając granice styczności między jednym kolorem a drugim. Wygodne duże lusterko i dobrze pomyślane proporcje ilości cieni. Zawsze zużywałam więcej jasnego cienia niż ciemnego i wreszcie nie ma problemu co zrobić z pozostałą resztką.