Sephora, Pędzel do modelowania rysów twarzy (kabuki), Professionnel (stara wersja)

Gruby pędzel Sephory do modelowania rysów twarzy. Pędzel jest bardzo poręczny i nieduży, stoi na krótkiej, grubej i stabilnej nóżce, na tyle jednak długiej, by móc go wygodnie uchwycić. Włosie w pędzlu jest bardzo gęste i mocno ściśnięte, wycięte półkoliście w "grzybek", kształtem przypomina pieczarkę. Dzięki swojemu kształtowi, a także gęstości pędzel może mieć dość uniwersalne zastosowanie w makijażu, najlepiej jednak sprawdza się w użyciu z: pudrami brązującymi, różami, pudrami "w kulkach", rozświetlaczami. Makijaż wykonany tym pędzlem wygląda naturalnie, efekt nie jest przesadzony, nie tworzą się smugi. Przed zakupem należy sprawdzić, czy z pędzla nie wychodzi włosie i wybrać ten najlepszej jakości.

Cena: 35zł

Fajny.

Mam ten pędzel od jakichś 2-3 lat i nie wiedziałam, że to coś, co nazywa się "pędzel kabuki". Stosowałam go jako regularny pędzel do pudru, teraz (odkąd mam pędzel XL do pudru) stosuję go raczej do pudru brązującego czy różu, i też jest ok. Mały, fajny, poręczny, dobrze nakłada kosmetyk. Rzeczywiście wylazło z niego parę włosków, ale nie tyle, żebym miała się przyczepić.
To w moim przypadku pędzel na długie lata, a używam go prawie codziennie.

Używam tego produktu od: 2-3 lat
Ilość zużytych opakowań: pierwszy pędzel.

NIEZADOWOLONA

Zakupiłam ten pędzel rok temu. I tylko niepotrzebnie wydałam pieniądze. Pedzel bardzo kłuje twarz, rozprowadza nierównomiernie czy puder czy bronzer. I włsoie które wypada hurtowo!!! Moze sephora ma inne rewelacyjne pedzle, jednak kabuki sie do tego nie kwalifikuje. Lepiej zainwestowac w inna markę

Używam tego produktu od:roku

najgorszy z pędzli Sephory

To zdecydowanie najgorszy pędzel, który kupiłam w Sephorze!
Strasznie niepraktyczny w użyciu, kiepsko aplikuje się nim róż/brązer, bo nie rozprowadza go równomiernie tylko tworzy plamy.
Włosie jest sztywne i drażni delikatną skórę twarzy.
Jakość pędzla też pozostawia dużo do życzenia-strasznie gubi włosie i na dodatek mi się rozwaliło opakowanie.
Lubię pędzle Sephory i mam prawie wszystkie, ale ten zakup okazał się stratą pieniędzy :mad:

Używam tego produktu od:mam ok 2 lata

godny polecenia

Zakupiłam ten pędzel ze względu na bardzo poręczny kształt, mam niewielką kosmetyczkę z która się praktycznie nie rozstaje a pędzelek mieści się w niej znakomicie. Używam go do nakładanie pudru sypkiego jak i brązera, doskonale rozprowadza i modeluje twarz,
z wypadającymi włoskami miałam problem na początku i to mnie nieco zniechęciło myłam go non stop aż te włoski które miały wylecieć - wyleciały (chyba:-)) bo teraz nie mam z tym żadnych problemów. Osobiście polecam!

Ilość zużytych opakowań:

Bardzo dobry pędzel

Bardzo dobry pędzel, pięknie rozprowadza puder. Idealny do biurowej kosmetyczki. Nie wypadają z niego włoski (mimo codziennego prania), jest delikatny i miły, używanie go to przyjemność :)
Mogę go polecić z czystym sumieniem!

Używam tego produktu od: ok.roku
Ilość zużytych opakowań:---

dobry pedzel

Ja jestem z tego pędzla zadowolona. Wcale nie wychodza z niego wloski a mam go juz długo. Kiedys przypadkowo przy promocjach produktow sephory kupilam ten pedzel i jestem zadowolona. Uzywalam go głównie do pudru brazujacego a kiedy kupilam puder mineralny smashboxa a tam jest malutki pedzelek uzywam tego pedzelka do tego pudru i spisuje sie swietnie.

Używam tego produktu od:długo może ok 2 lat

szukam lepszego

Kupiłam ten pędzel ponad 2 lata temu myśląc, że to pędzel do pudru sypkiego. Właściwie dopiero dziś się dowiedziałam, że jest do brązerów. Jako pędzel do pudru sprawdza się znakomicie i możliwe, że do modelowania twarzy też będzie się doskonale spisywał, jednak jego czas życia powoli dobiega końca i nie wiem, czy będę miała jeszcze szansę się nacieszyć pięknie wymodelowaną buzią, gdyż mój egzemplaż się rozpada. Już z pół roku temu po raz pierwszy odpadła rączka. Wiem, że istnieją kropelki i inne kleje, ale przecież nie o to chodzi, żeby samemu wszystko naprawiać. O tym, że regularnie wypada kilka włosków nie wspomnę. Na razie go trzymam, używam i pielęgnuję, ale jak znajdę lepszy, to wyrzucę. Na razie nie znalazłam.

Używam tego produktu od: ponad 2 lat

Może być

Potrzebowałam pędzla mieszczącego się w kosmetyczce.Padło na kabuki.Wybieralam go chyba z pół godziny , żeby znaleźć model nie łysiejący , niestety , pomimo tego , że myślalam ,że będzie ok, mam łyska.;) Przy każdym użyciu 3 , 4 włoski z niego wypadną i straszą mnie na twarzy - blee. Trochę drapie , ale da się z tym żyć . Do moich minerałów się nie nadaje , do kulek brązujących może być.Po praniu zrobił się nieco szerszy , ale nie stracił formy. Nie był drogi , więc suma sumarum nie jest źle.Chyba mi do końca nie wyłysieje , bo jest dosyć pękaty? A jeżeli nawet to trochę to potrwa....

Ilość zużytych opakowań:pierwszy

najslabszy z pędzli sephory

Pędzel kiepskiej jakości. Włosy z niego wyłażą na potęgę (jego włosie potrafi zostać na twarzy albo wpaść do kosmetyku!), chociaż obejrzałam kilka żeby wybrać ten najmniej liniejący. Włosy ma nierówne i twarde. Nierówność włosia wyszła dopiero przy użytkowaniu. Do modelowania twarzy nadaje się, muskając twarz tu i ówdzie nie zafunduje nam podrażnienia (próbowałam nim położyć podkład mineralny-makabra, więcej tego błędu nie powtórzę).
Włosie dobrze trzyma kształt, a cały pędzel jest ergonomiczny. Mycie pędzla przebiega sprawnie (pomijając stres kiedy obserwuję włażące włosie), dość szybko wysycha i wraca do pierwotnego kształtu.
Podsumowując-nie polecam
Używam tego produktu od: około 5 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1, na pewno nie kupię po raz drugi

dokładnie to czego oczekiwałam

zachęcona opiniami na forum nabyłam w sephorze kilka drobiazgów, między innymi kabuki - pierwszy plus ma u mnie za nazwę :)
używam go do rozświetlania twarzy, jest precyzyjny, włosie miękkie i gęste. nie robi "plam" pozwala idealnie wymodelować twarz.
pędzel stabilny, jedynie trzonek mógłby być odrobinę dłuższy.
jestem bardzo zadowolona

Ilość zużytych opakowań: pierwszy. pędzel jest trwały więc myślę, że następny zakup za dobre kilka lat

drapiący lecz sprawny

Nie jestem zadowolona z tego pędzla. Za tę cenę i markę, szczególnie porównując do innych jej pędzli, spodziewałam się czegoś przynajmniej dobrego.

Kształt ma znośny, chociaż włoski nie są równo przycięte. Dosyć ygodnie nanosi się nim bronzer czy rozświetlacz na kości policzkowe, skronie. jest niewielki i łatwo nim mieszać kulki.

Niestety, samo włosie bardzo drapie, jest nieprzyjemnie szorstkie. Ponadto źle reaguje na mycie, bardzo się "rozcapierza", robi się taki zmechacony, i długo wraca do normy.

Najgorszy z pędzli Sephorowych.

Używam tego produktu od: maj 07

kabuki TAK!

Jestem posiadaczką tego pędzla od mniej-więcej roku.
Miałam kiedyś podobnej wielkości pędzel YRochera ale teraz wiem, że jakością nie dorównywał temu.
Kabuki ( nawet nie wiedziałam, że tak się nazywa...) jest świetny - stosuję go do bronzerów i róży i kluek rozświetlających. Jestem pod jego wrażeniem od pierwszej chwili, bo nie robi smug i placków, jest bardzo delikatny.
Jego moim zdaniem bardzo dużym atutem jest niewielki rozmiar ok 7-8 cm (mieści się w każdej kosmetyczce) i trwałość - (oj zawsze jest ze mną!)

Używam tego produktu od:1 rok

Bardzo go lubię. :)

Długo zastanawiałam się, czy kupić kabuki, czy nr 2 do modelowania twarzy i nakładania brązera. Wybrałam kabuki i to była naprawdę dobra decyzja.
Pędzel jest bardzo łatwy w użyciu, doskonale i równiutko rozprowadza brązer, czy rozświetlacz. Można nim pięknie wymodelować twarz i wyeksponować to, co powinno być eksponowane. ;) Jest bardzo gęsty, starannie zrobiony. Na początku miałam wrażenie, że przyłożony prostopadle do skóry kłuje, ale na szczęście okazało się, że od prania mięknie. Z mojego egzemplarza włosie nie wypada.
Czy kupię ponownie? Nie wiem, mam nadzieję, że nie będę musiała. ;)

04.03.2008: Oj, ciacham dużo gwiazdek. Im dłużej mam mój pędzel kabuki, tym z nim gorzej. Włosie staje się drapiące i szorstkie, kłujące. Powoli przestaje się nadawać do twarzy. Jestem rozczarowana, a tak na początku dobrze mi służył.

Używam tego produktu od: kilka tygodni