Eau Thermale Avene, Compact Teinte 50 (Podkład ochronny w kompakcie SPF 50)

Eau Thermale Avene, Compact Teinte 50 (Podkład ochronny w kompakcie SPF 50)

Kompaktowy podkład ochronny SPF 50. Bez filtrów chemicznych, z naturalnymi, mineralnymi ekranami. Na bazie łagodzącej, kojącej wody termalnej Avene. Bezzapachowy. Stworzony do ochrony przeciwsłonecznej skóry wrażliwej, skłonnej do fotouczuleń. Zapewnia jednolitą, skuteczną ochronę, doskonale kryje nie obciążając. Z gąbeczką. Dostępny tylko w jednym, opalonym kolorze.

kompakty, mineralne
wrażliwa
kryjące

Drogi, w użytkowaniu - niewygodny, a na skórze wygląda paskudnie.

Parę lat temu podkłady w kompakcie były najpopularniejsze, albo takie w musie, teraz królują płynne. Ten produkt miała moja mama i pożyczałam go od niej. Jeszcze nie trafiłam na taki podkład w kompakcie, który by mi się sprawdził, a już parę lat interesuje się makijażem i testuje kosmetyki.
Już wtedy ten produkt był drogi i dostępny wyłącznie w aptece. Plusem jest bezapelacyjne to, że zawiera filtr SPF 50, ale z drugiej strony ile trzeba go nałożyć, żeby faktycznie chronił. Również lusterko w opakowaniu było na plus.
Forma kompaktu ma ułatwić i pospieszyć proces makijażu, ale w rzeczywistości dla mnie to nie działa. Produkt miał mega pomarańczowy odcień, był tłusty w konsystencji. Nakładał się nierównomiernie na skórze, tworząc nieestetyczne placki. Bardzo widoczny na twarzy. Podkreśla fakturę skóry oraz wchodzi w załamania, co nie upiększa, a wręcz absolutnie...
Nie wspominam go dobrze, ale również gdy spytałam mojej Mamy czy pamięta o nim i jak jej się sprawdził, powiedziała, że bardzo słabo...

Uwielbiam

Bez tego kosmetyku absolutnie nie wyobrażam sobie zarówno upalnych jak i mroźnych dni ???? od 4 lat jest moim wiernym towarzyszem ???? Podkład ochronny stworzony jest do skóry z problemami naczynkowymi, tuszuje rumień i zaczerwienienia a jednocześnie chroni skórę filtrem SPF 50. Z pozoru wydaje się ciemny, ale ładnie wtapia się w skórę i dopasowuje do karnacji, tworząc przy tym efekt skóry naturalnie muśniętej słońcem.
Jako jedyny sprawia, że latem wyglądam jak człowiek ????

Użyty W większej ilości tworzy maskę

Szkoda, że do wyboru są tylko dwa kolory tego podkładu. Brakuje naturalnego odcienia beżu do bardzo jasnej karnacji. Piaskowy beż, bo taki właśnie kupiłam, pewnie chroni skórę przed nadmiernym działan iem słońca ale użyty w niewielkej ilości (daje niezły kolor) nie pomaga niedoskonałościom skóry. Użyty w większej ilości powoduje (niestety) maskę. W moim przypadku kolor miodowy beż zdecydowanie odpada. Niezależnie od tego jednak uważam, kosmetyki Avene za bardzo dobre i wierzę, że wprowadzenie trzeciego koloru do tej serii to tylko kwestia czasu. Powodzenia!

nie nie nie

Ten produkt dostałam w prezencie, więc nie muszę żałować wydanych pieniędzy, bo nie jest tani. Mimo bardzo pozytywnego nastawienia, a wręcz szczerej radości z otrzymania tego prezentu, nie mam o nim dobrej opinii. Stosowałam w czasie urlopu, w klimacie dość ciepłym i po urlopie kiedy byłam na tyle opalona, że kolor pasował. To pierwsza wada tych produktów - gama kolorystyczna. Kolory są bardzo ciemne, dla osób z jasną karnacją nie ma żadnego wyboru. Kompakt jest też bardzo tłusty i ciężko go nabrać, dość tępo się rozprowadza na twarzy. U mnie sprawdziła się tylko aplikacja palcami. Jak na produkt "letni" kiedy dni są raczej słoneczne i ciepłe, nakładanie czegoś tak tłustego to dla mnie katorga.
Druga sprawa to trwałość, w ciepłe letnie dni, niestety spływa szybko z twarzy.
Opakowanie jest dość duże jak na faktyczną ilość produktu. Nie jest higieniczne, podkład jest wszędzie dookoła, a przez to że jest białe, to zwyczajnie wygląda to niechlujnie. Brudzi obrania.

dobre połączenie

Polubiłam się z nim :)
Co prawda jest ciężki, ale jako połączenie wysokiego filtru i podkładu jest super.
plusy:
+ chroni przed słońcem
+ kolor Sable/Beige dobrze się komponuje z moim odcieniem na lato
+ cerwa wygląda na wypoczętą
+ lekko natłuszcza, nawilża, na twarzy trzyma się przeciętnie, trzeba robić poprawki
+ poręczne opakowanie (lusterko, gąbeczka)

minusy:
- niewydajny, szybko się kończy, jedno opakowanie starcza mi jakoś na miesiąc.
- wysoka cena (kupuję tylko na promocjach a i tak boli mnie portfel :P )

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kończę 2-gie

ciężki kaliber

Ten puder w kompakcie jest specyficzny ,jest bardzo trudny w stosowaniu,bardzo widoczny wymaga specjalnego podejścia i sporo się trzeba na pracować by jako tako wyglądał.Generalnie najlepiej wygląda jak się go nakłada na mokro, ale nie pędzlem czy gąbka ,bo robi smugi przynajmniej mnie nie mam niestety wprawy,ale ja to robię palcem spryskiwanym woda termalna.Kolory sa masakrycznie za ciemne,jak dla murzynów dosłownie,opakowanie jest estetyczne z lusterkiem i gabeczka.Skład tego pudru podany na gorze jest nieaktualny producent niestety go ulepszył hmm...i dodał talku ,cera microstellina oraz jeszcze paru cudakow.To co mnie przerazilo to to ,iz aby zapewnić sobie ochronę na poziomie 50spf to należy nałożyć 1g tego produktu na twarz przy czym cale opakowanie ma 10 g...no ale to kompakt mineralny -musimy zapewnić ekran aby skutecznie odbic promienie UV.Okazał się jednak bardzo skutecznym kompaktem przed słońcem,jest bardzo trwały dla mnie akurat nadmierna jego trwałość to wada- mam wrażliwa cerę a jego usuniecie to koszmar,a po całym dniu cera jest trochę zmęczona i zapchana dlatego odradzam codzienne go stosowanie.Podsumowując jest za ciężki pod każdym względem.

Używam tego produktu od: czerwca 2014r

THE BEST ! NUMBER ONE NA MOJEJ PÓŁCE

Uzywam go caly rok, jest rewelacyjny, ochrona plus mega krycie ale do tego nie wyglada sztucznie swietnie sie wtapia i dopasowuje do skory uzywam koloru sable/beige. Skóra się nie blyszczy chociaz aby utrwalic i tak opruszam skóre pudrem mozaikowym z Avene z serii couvrancee i na to róz beneffit :) Nie podraznia nie wysusza swietna konsystencja latwo aplikuje sie na skore wielki plus za filtry mineralne, bez porownania do svr kompakt z 50 spf ! AVENE na pierwszym miejscu.:)
Polecam i przy mieszanej skorze z wypryskami i suchej - moja mama tez go uzywa i jest zachwycona
POLECAM

Ilość zużytych opakowań: 5 opakowan

mój faworyt

w związku z moim uczuleniem słonecznym 3 lata temu byłam zmuszona do stosowania jakiegoś filtru słonecznego i po wypróbowaniu kilku ten najbardziej przypadł mi do gustu

używam go od 2008r w kolorze sable/beige
+zapewnia idealną ochronę przed promieniami słonecznymi nawet w pełnym słońcu (oczywiście aplikację trzeba powtarzać co jakiś czas), jestem pewna tej ochrony ponieważ zanim zaczęłam używać filtrów mój nawet bardzo nikły kontakt z wakacyjnym słońcem kończył się wysypem zaskórników, a od kiedy go używam nic mi nie wyskakuje
+sable/beige idealne pasuje do kolory mojej cery, nie wygląda sztucznie, ładnie kryje
+nie powoduje powstawania zaskórników, nie powoduje uczuleń
+nie świeci się na buzi

minusy
-wysoka cena ok 80-90zł (w ciągu roku zużywam ok 3-4 opakowania więc jest to dla mnie spore obciążenie finansowe)
-dostępność (poza sezonem wakacyjnym ciężko go dostać w aptece i na allegro, muszę go używać co najmniej od połowy marca do połowy października i muszę się nieźle naszukać by go dostać)
-wydajność (starcza na ok miesiąc półtorej codziennego używania)

za te minusy nie odejmuję gwiazdek ponieważ i tak jest to mój ulubiony produkt z tej kategorii i dodatkowo pełni jeszcze funkcję podkładu

Filtr + podkład w jednym

Kupiłam podkład, gdyż podoba mi sie forma kolorowego filtra. Mam oba odcienie Dore/Honey(Miodowy Beż) oraz Sable/Beige(Jasny Beż).
Zanim jednak zakupimy ów podkład, zastanówmy sie czego od niego oczekujemy inaczej nas zawiedzie, a tani nie jest.Ponieważ jest to kompakt wymaga warstwowego nakładania go wilgotną gąbeczką.
Ja w każdym razie oczekiwałam ochrony (50+) oraz koloru, dla zatuszowania naczynek oraz ujednolicenia kolorytu cery.
Tym samym rozwiązuje mój dylemat filtr + podkład = destabilizacja filtra/obciązenie cery

Informacje producenta nt produktu:

Podkład ochronny SPF 50 (Dore/Sable)
FORMUŁA OIL FREE.
BEZ FILTRÓW CHEMICZNYCH I SUBSTANCJI ZAPACHOWYCH I PARABENÓW.

Wskazania:
Podkład ochronny SPF 50 jest przeznaczony do ochrony skóry nadwrażliwej, alergicznej, podrażnionej, uczulonej na produkty zawierające filtry chemiczne lub substancje zapachowe. Chroni skórę po zabiegach chirurgicznych. Pozwala zamaskować niedoskonałości skóry, tuszuje przebarwienia i nierówności.

Właściwości:
Podkład ochronny zawiera opatentowane składniki:
• Ekran mineralny MPI - zapewnia wysoką ochronę dzięki temu, że odbija promienie słoneczne. Jest fotostabilny i wodoodporny, posiada długotrwały efekt działania.
• Pre-tokoferyl fotostabilny prekursor witaminy E. Uzupełnia niedobór witaminy E powodowany przez działanie słońca, zapewnia ochronę przed działaniem wolnych rodników. Wzmacnia barierę ochronną skóry nadwrażliwej.
• Podkład SPF 50 nie zawiera filtrów chemicznych i substancji zapachowych, a dzięki zawartości wody termalnej Avene o właściwościach łagodzących podrażnienia, jest doskonale tolerowany przez najbardziej wrażliwą skórę. Podkład SPF 50 zapewnia skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, jest łatwy w stosowaniu, nadaje skórze naturalny jednolity koloryt.

Sposób użycia:
Podkład należy nakładać równomiernie na skórę przed każdą ekspozycją na słońce. Nawet przy stosowaniu filtrów nie należy przedłużać przebywania na słońcu. W przypadku długiego przebywania na słońcu lub kontaktu z wodą zaleca się kilkakrotne nakładanie podkładu. Należy unikać nasłonecznienia między godziną 12 a 16. Oparzenia słoneczne są niebezpieczne, zwłaszcza u dzieci. Należy regularnie czyścić gąbkę wodą z mydłem i pozostawić do wysuszenia. Nie wkładać wilgotnej gąbki do opakowania podkładu.

Moje wrażenia:

+ wysoki filtr mineralny
+ forma kompaktu praktyczna
+ nie komedogenny
+ zawiera kojącą wode termalną Avene
+ dla cer bardzo wrażliwych
+nie tylko chroni cerę (filtr) nadaje kolor ale i pielęgnuje ją (patrz skład)
+ przyjemna gąbka
+ świetne podwójne opakowanie na gąbeczkę z lusterkiem
+ 100% bezzapachowy
+ hypoalergiczny
+ można nakladać go palcami
+ wtapia sie w koloryt cery
+ trwały (trzyma sie cały dzien)
+ z uwagi na to ze jest to kompakt, bardzo dobrze kryje
+ nie obciąża skóry pomimo tępej i cieżkiej konsystencji
+ daje lekki make-up (w zalezności od aplikacji, patrz niżej)
+ bez parabenów
+ wydajny (w zależnpości od aplikacji)
+ idealny również dla dzieci
+ może być stosowany również do korygowania na ciele

+/- cena, aczkolwiek mamy gwarancję bezpieczenstwa dla skory bardzo wrazliwej, ochrone na poziomie 50+ oraz bezpieczne filtry mineralne.

+/- uboga "słoneczna" kolorystyka. Wystepuje jedynie w dwóch odcieniach (zdjecia ponizej), szkoda ze nie wzbogacono tę palete o pozostałe odcienie tak jak paletę couvrance(przykład palety dla porównania zamieszczam ponizej). Odcien Dore stosuję głównie w roli brązera,gdy chcę skórze dac efekt muśniętej słońcem, odcień Sable stosuję na codzień. Pozornie Sable na mojej bladej cerze wydaje sie zbyt piaskowy, niemniej wtapia sie w ogólny koloryt.

+/- w zasadzie nie jest to podkład sensu stricte, a kolorowy filtr (tłumaczy to uboga kolorystyka - kolory sloneczne) idealny do reaplikacji w ciągu dnia (np na plazy) na uprzednio nałożony " tradycyjny" filtr mineralny (tak stosowany jest dośc wydajny). Przywraca przybielonej cerze koloryt.

+/- konsystencja kompaktu jest tłusta i "na sucho" jest dośc tępa, a makijaż nim wykonany bardzo intensywny i silnie kryjący (w końcu to filtr, titanium dioxide na pierwszym miejscu, gdyby nie kolor, bylaby to śnieżnobiała biel dajac efekt gejszy), i może w efekcie nadać twarzy wygląd maski. Wymaga zdecydowanie aplikacji "na mokro", jak typowy kompakt, zwilżając gąbeczkę (np wodą termalną) i nakładając podkład cienkimi warstwami. Dla ujednolicenia, rozprowadzam podklad po całej twarzy, rozcierajac go w kierunku zewnętrznym. Tak nałożony nada cerze kolorytu i wtopi się w ogólny koloryt cery, jednocześnie kryjąc(subtelnie) niedoskonałości w postaci małych naczynek. Bez względu na sposób aplikacji, wymaga to czasu, niemniej nabierając wprawy w obchodzeniu sie z kompaktem makijaz mozna wykonać w 5 min.
Co wazne:nakładanie kompaktu (jakiegokolwiek) zaczynamy zawsze od czoła, nosa, brody do zewnetrznych czesci twarzy, pamiętając o żuchwie i szyi. Wazne by ruch gąbeczki odbywał się ku dołowi, a nie ku górze, inaczej zatkamy pory.

+/- wymagający i trzeba nauczyc się z niego korzystać. Kompakty są produktami 2 w 1 - posiadają własciwosci zarówno podkładu jak i pudru, ale posiadają tez specyfikę z jaką należy sie liczyc przy jego zakupie. Sposób aplikacji, czas oraz koniecznośc utrzymywania gąbeczkę w czystości(absolutnie nie wolno wilgotnej gąbeczki chować do puderniczki kompaktu, gdyż wychodujemy sobie pleśń!) może być dośc wymagające, rownież czasowo, niemniej zdrowa cera i naturalny efekt końcowy silnie mi to rekompensują

+/- nie matuje(nie to jest jego zadaniem), ale też nie powodował u mnie nadmiernego błyszczenia( mam cerę mieszaną).U mnie sprawdzał sie bardzo dobrze, bywało, ze nie miałam konieczności uzycia pudru. Majac dwa odcienie, mam je w dwoch wersjach: odcien Dore jest w wersji " New Satin Finish Formula" dając przyjemne pudrowe wykończenie. Odcien Sable mam w wersji, która, moim zdaniem moze wymagac pudru (stosuję puder bambusowy i mat gwarantowany).

+/- ponieważ jest to filtr mineralny(fizyczny) i do tego kolorowy, może brudzić. Jest wodoodporny i bardzo trwały.Trzyma sie u mnie cały dzień.

Podsumowując-Produkt świetny. Cerom wrażliwym zapewni bezpieczeństwo zarówno w postaci bardzo wysokiej ochrony przeciwsłonecznej jak i braku wystąpienia uczulen/podrażnien, zawiera również wodę termalną Avene. Kompakt jest niezwykle praktyczny, estetyczny i dyskretny. W moim przypadku wkład z podkładem się nie wiercił. Warto jednak zaznaczyc, ze jesli był stosowany na "sucho" wymagał tarcia i dociskania gąbeczką co może w końcu poruszyć wkład(to w koncu plastik). Gąbeczke można łatwo umyć, jeśli jednak uważamy, że warto ją wymienić(np mamy wątpliwości co do stopnia higieniczności gąbeczki, pojawiły się zalążki pleśni), wystarczy w Rossmanie dokupić kilka lateksowych sztuk.

Ogólnie jestem zadowolona z podkładu.
Powyższe +/- są ambiwalentne i wyróżniłam ich tyle, ponieważ kazdy ma rózne oczekiwania od produktu. Moje oczekiwania spełnił.
Za co go polubiłam?
Przede wszystkim za:
1) to że jest to produkt apteczny o bezpiecznym składzie
2) cera pod tym podkładem się nie pogarsza,a wrecz widzę ze jej stan się porawil (!)jest pielęgnowana, zdrowa i nie ma żadnych wyprysków ani zatkanych porów
3) ładnie wyrównuje koloryt cery nadając jej odcień muśniętej słońcem
4) efekt końcowy -podkład niewidoczny na skórze i trwały

Stosuję filtry cały rok, a ten podkład zdecydowanie posiada kolorystykę muśniętą słońcem, dzięki czemu mogeniwelowac bielenie klasycznego filtra i dodatkowo reaplikować filtr 50+

Jesli któs preferuje tego typu kompakt zimą powinienen siegnąc po Couvrane pudrowy o jasnym dośc odcieniu i (niestety) mniejszym SPF(30), ponieważ oba są zbyt "sloneczne" dla jasnej cery.

Aktualny sklad:

KOMPAKT PIASKOWY: TITANIUM DIOXIDE [NANO]. DIMETHICONE. HYDROGENATED POLYISOBUTENE. PHENYL TRIMETHICONE. ISODECYL NEOPENTANOATE. ZINC OXIDE [NANO]. SQUALANE. POLYETHYLENE. TALC. ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE. SILICA. POLYMETHYL METHACRYLATE. POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE. AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA).BEESWAX (CERA ALBA). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. MICROCRYSTALLINE WAX (CERA MICROCRISTALLINA). PHENOXYETHANOL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). IRON OXIDES (CI 77491). IRON OXIDES (CI 77492). IRON OXIDES (CI 77499).

KOMPAKT MIODOWY: TITANIUM DIOXIDE [NANO]. DIMETHICONE. HYDROGENATED POLYISOBUTENE. PHENYL TRIMETHICONE. ISODECYL NEOPENTANOATE. TALC. ZINC OXIDE [NANO]. SQUALANE. POLYETHYLENE. ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE. SILICA. POLYMETHYL METHACRYLATE. POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE. AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). BEESWAX (CERA ALBA). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. MICROCRYSTALLINE WAX (CERA MICROSCRISTALLINA). PHENOXYETHANOL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). IRON OXIDES (CI 77491). IRON OXIDES (CI 77492). IRON OXIDES (CI 77499). ULTRAMARINES (CI 77007).

Ilość zużytych opakowań: 2x10g

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

katastrofa :(

z calym uwielbieniem do kosmetykow Avene dalam sie namowic pani w aptece na ten podklad...

nie potrafie wymienic chyba zdanego plusu oprocz tegoze ma wysoki filtr

z minusow:jest ciezki, tlusty, nie trzyma sie na twarzy, strasznie niehigieniczny(!!), nie da sie go uzywac do konca, nie kryje ani troszke i cera wyglada po nim niezdrowo

Używam tego produktu od: 2miesiecy
Ilość zużytych opakowań: jedno niecale, reszta w koszu

Tłuścioch!!!

Właściwie zaczynam się świecić od razu po nałożeniu - nic nie dają bibułki ani tona dobrego pudru matującego. Na dodataek gama odcieni to jakiś śmiech na sali. Mam najjaśniejszy kolor sable/beige i do jasnej karnacji (dość częstej w naszym klimacie) nadaje się on tylko latem, przy maksymalnie opalonym ciele.
Podsumowując produkt absolutnie nie wart swojej ceny. Dla mnie nadaje się jedynie do pracy w ogródku...

Używam tego produktu od: męczę się z nim już rok (dlaczego ja tak nie znoszę wyrzucać kosmetyków?)
Ilość zużytych opakowań:kończę pierwsze i ostatnie

test

Wpisane uzasadnienie oceny jest zbyt lakoniczne. Rozwiń uzasadnienie tak, aby inne użytkowniczki wiedziały dokładnie dlaczego przyznałaś temu produktowi właśnie tyle gwiazdek.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: całe