Argiletz, Maseczka z glinki - miałka i w tubce

Argiletz, Maseczka z glinki - miałka i w tubce

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Maseczka z glinki to kosmetyk dla każdego rodzaju cery. Firma Argiletz (proponuje maseczki z glinki zielonej, żółtej, różowej, białej, czerwonej. Te maseczki są naturalne, bez środków zapachowych i konserwantów.
GLINKA ZIELONA (ARGILE VERTE)
Glinka zielona ma właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące, leczy trądzik, wypryski,wrzody, pielęgnuje i regeneruje zmęczoną cerę również podczas leczenia, odkażając ją i wzmacniając. Odżywia zmęczoną cerę, zmniejsza i zapobiega zmarszczkom.
GLINKA BIAŁA (ARGILE BLANCHE)
Glinka biała łagodnie ściąga pory, odżywia i wygładza cerę. Przy zastosowaniu tej glinki zaleca się dodanie do sypkiej maseczki kilku kropel oliwy na zimno tłoczonej dla poprawienia komfortu kuracji.
GLINKA CZERWONA (ARGILE ROUGE)
Szczególnie dobrze działa na skórę tłustą i mieszaną, a jednocześnie wrażliwą. Leczy i łagodzi trądzik różowaty, zapobiega także pękaniu naczynek krwionośnych. Łagodnie ściąga pory i wygładza skórę. W rezultacie skóra staje się świeża, gładka o brzoskwiniowym zabarwieniu. Systematyczne stosowanie glinki czerwonej zapewni obkurczenie i uszczelnienie naczynek krwionośnych.
GLINKA RÓŻOWA (ARGILE ROSE)
Jest połączeniem glinki białej i czerwonej. Glinka różowa ma zastosowanie głównie w kosmetyce do pielęgnacji skóry wrażliwej i delikatnej, również ze skłonnościami do alergii i podrażnień. Daje efekt ściągający, wzmacniający, a jednocześnie kojący i odprężający.
GLINKA ŻÓŁTA (ARGILE JAUNE)
Z dużym powodzeniem stosowana jest do cery tłustej, a jednocześnie wrażliwej oraz do cery normalnej. Łagodnie oczyszcza twarz, remineralizując.

Dostępna w postaci sypkiej (wewnętrznie, zewnętrznie) w pojemościach 300g, 10g (jednorazówka) i granulatu 1 kg wiaderko oraz w postaci pasty (tubka) w pojemnościach 75 g, 100 g, 400 g - zależnie od rodzaju glinki.

tłusta, wrażliwa, mieszana, trądzikowa, normalna
regenerujące, oczyszczające, przeciw zaczerwienieniom / łagodzące, matujące, nawilżające
w tubie, w saszetce
sypkie, klasyczne
lekkie

Mocno oczyszczająca maska

Mocno oczyszczająca ale nie wysuszająca i nie podrażniająca skóry maseczka. Po zmyciu efekt gładkiej oczyszczonej i zmatowionej skóry. Szczególnie polecam osobom z cerą tłustą.

Nie warto.

Używam maseczki z glinki czerwonej w tubce i jestem średnio zadowolona. Maseczka rzeczywiście oczyszcza i daje efekt, ale dla mnie formuła i bałagan związany z nakładaniem i zmywaniem maseczki nie jest tego wart. Przede wszystkim formuła jest bardzo gęsta, ciężko się ją rozprowadza i jeszcze ciężej zmywa. Barwi zlew, prysznic i twarz. Nawet po porządnym umyciu twarzy pianką trochę zostaje na twarzy. Efekt tworzenia się grubej i sypkiej skorupy na twarzy też nie jest komfortowy. Myślę, że podobny efekt dadzą maseczki, które są mniej kłopotliwe w użyciu.

Lubię

Używałam tej w kremie z glinki żółtej i chyba wszystkich w formie proszku.
Generalnie ta w kremie, w tubce, jest szybsza i wygodniejsza w uzyciu czy gdy chcemy zabrać ją w podróż. Nie widzę większej różnicy w ich działaniu - każda oczyszcza, matuje. Czasem używałam ich do mycia twarzy, czy nawet jako maseczki na skórę głowy czy jako naturalny szampon, w czym się również dobrze sprawdzały. Lubię kombinować z tymi w proszku, dodając do nich np jogurt, kakao, wino czy inne dodatki, zmieniając ich właściwości. Polecam.

Ok

Ja używałam maseczki z glinki czerwonej , jest bardzo wydajna , na długo starcza. Skóra po niej ma ładny odcień i jest miła w dotyku. Jednak wydaje mi się , że po dłuższym stosowaniu przesusza cerę. Jest delikatna. Działanie na trądzik oceniam 7-8 puntków na 10.

Ilość zużytych opakowań: całe

świetna

oceniam czerwoną glinkę w tubie
świetna, koi naczynkową wrażliwą cerę mieszaną
dobrze oczyszcza
próbowałam też glinek sypkich, ale wolę w tubie
sypkie brudzą jeszcze bardziej i wymagają doświadczenia w mieszaniu z wodą - trudno uzyskać idealna konsystencję

glinka czerwona brudzi straszliwie wszystko, na co kapnie, trzeba bardzo uważać na ubranie
po nałożeniu pryskam wodą termalną lub oczarową fitomed nie pozwalając glince zaschnąć

warto kupić, chociaż po kazdym uzyciu sprzątanie

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1 prawie całe

Moja ulubiona glinka

Glinka różowa w proszku

To moje pierwsze opakowanie, ale już wiem, że nie będzie ostatnie;)

Używam jej przede wszystkim jako maseczki na twarz. Jest bardzo łagodna, a do tego bardzo skuteczna. Ładnie wygładza skórę, zmniejsza pory, relaksuje, matuje i poprawia koloryt (skóra jest taka bardziej promienna, ożywiona), a przy tym nie ściąga skóry, nawet jeśli się zapomnę i pozwolę glince wyschnąć na wiór.

Dodaję jej również do pudru, przez co twarz jest bardziej promienna. Trzeba tu jednak uważać z ilością, a do tego dobrze rozetrzeć, najlepiej moździerzem, ponieważ dość sporej wielkości cząsteczki glinki czerwonej pozostawiają po sobie ślad na skórze, jeśli nie są dobrze roztarte.

Dodana do maski do włosów, łagodnie oczyszcza włosy i mam wrażenie, że daje też efekt większej objętości, bo zawsze mam po tej mieszance nieco uniesione włosy.

fajny wydajny prosukt

używam tej maseczki do twarzy co najmniej raz w tygodniu,i jak narazie spełnia absolutnie moje wymagania,jest lekka po użyciu zostawia skórę przyjemna i miłą w dotyku i odświerzona,po kilku urzyciach zauważyłam też że pomału moje problemy ze skórą zaczynają znika

Używam tego produktu od: jakiś 2miesięcy
Ilość zużytych opakowań: było ich może z 8szt ale tych małych saszetek jednokrotnego użytku

Najlepsza!

Recenzja dotyczy glinki zielonej (w tubce).

Glinki zielonej używam z przerwami już od dobrych kilku lat, najbardziej lubię te w tubkach (tak, jestem leniem :P). Nie mam porównania do glinek z innych firm, bo Argiletz ufam w 100 i nie zamienię ją na żadną inną :)

Plusy:

+ skład! tylko glinka i woda!
+ cena,
+ wydajna,
+ zbawienna przy cerze tłustej, doskonale oczyszcza, odblokowuje pory, matuje,
+ po jej zastosowani drobne krostki znikają w mgnieniu oka,
+ stosowana regularnie pomaga utrzymać moją tłustą cerę w dobrym stanie.

Minusy:

- brak!

POLECAM! :)

Używam tego produktu od: 3-4 lat
Ilość zużytych opakowań: trudno powiedzieć

Idealna

Używam glinki zielonej.

- delikatnie rozjaśnia cerę
- dobrze radzi sobie z drobnymi niedoskonałościami
- nie podrażnia
- po jej użyciu moja cera wygląda prawie idealnie

Pół gwiazdki odejmuję za bałagan po stosowaniu, ale dla efektu po da się to przeżyć.

Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam ile, używam małe saszetki

Fajna maska

Naprawdę świetna, naturalna glinka. Pomimo, że mam cerę bardzo suchą, wrażliwą i do tego z wypryskami, jestem zadowolona w 100%.

Zalety:
+ oczyszcza
+ nie podrażnia lecz łagodzi podrażnienia
+ zwęża pory
+wygładza
+ matuje
+ujędrnia (efekt liftingu)
+przystępna cena.

Wady:
- w przypadku cery suchej po zmyciu trzeba zastosować krem nawilżający

Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie pierwszego opakowania

Doskonałe

Oceniam glinkę zieloną sypką. Znam ją od wielu już lat, bo już jako nastolatka używałam jej na spółkę z siostrą na problemy z cerą. Maseczka pięknie schnie na skórze, jest przyjemna w stosowaniu. Po zmyciu buzia jest gładka, jędrna, promienna, oczyszczona, miękka, pory się zmniejszają. Moja uwaga:Na początku stosowania może nasilić objawy np trądziku, ale jest to efekt oczyszczania, skóra pozbywa się brudu w ten sposób, by potem być piękną.

Używam tego produktu od: kilkanaście lat
Ilość zużytych opakowań: kilkadziesiąt saszetek

Dobra

Dobra, porządna, naturalna glinka
Plusy:
- świetnie oczyszcza
- wyrównuje koloryt
- pomaga w gojeniu się niedoskonałości
- przy regularnym stosowaniu poprawia stan cery
- wydajna
- cena jest ok w stosunku do wydajności
Minusy:
- bardzo wysusza, ale dobry krem nawilżający załatwia sprawę ;)

Ilość zużytych opakowań: 5 saszetek