Eau Thermale Avene, Very High Protection Spray for Children, SPF 40 (Spray dla dzieci z wysoką ochroną przeciwsłoneczną)

Mleczko do ochrony delikatnej skóry dziecka przed działaniem promieni słonecznych, odporne na wodę i pot, teoretycznie bezzapachowe. Ma lekką konsystencję, po nałożeniu jest niewidoczne i nietłuste. Zawiera : MPI-SORB, Tinosorb-M i Tinosorb-S chroniące przed promieniami UVA/UVB, Pre-tokoferyl chroniący przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych, oraz wodę termalną z Avene i właściwościach łagodzących. Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry.

ŚWIETNY!

Kosmetyk kupiłem w zeszłym roku. Potrzebowałem mocnego faktora przed wakacjami na Martynice. nie zawiodłem się.

PLUSY:

- bardzo wydajny, po całych wakacjach i wielu dniach na słońcu zostało mi pół butelki na nadchodzący sezon :P

- dobrze chroni, smarowałem się co 3-4 godziny w newralgicznych miejscach- ramiona/ kark, a na reszcie 1-2 razy dziennie. Słońce było niemiłosierne ale nie byłem podrażniony.

- łatwo się wchłania i nawilża skórę.

- nie jest tłusty i nie brudzi ubrań,

Co bardzo mnie rozśmieszyło top fakt że wszyscy biali Francuzi-turyści na wyspie mieli właśnie ten produkt, Było to bardzo zabawne, ale czułem się z moim sprayem idealnie dopasowany do tego french towarzystwa, hehe. :P Ta popularność chyba też dodaje mu wiarygodności.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Kiepściuchny

Używałam go dobre półtora roku temu, ale dopiero dziś postanowiłam dodać recenzję. Będzie ona zwięzła i krótka, bo wysmażyłam już dzisiaj kilka elaboratów i nie mam weny. :D

1 * Taka ilość (200 ml - szał!) za taką cenę.
2 * Spray - łatwiej odmierzyć "przepisową" ilość w psiknięciach, niż asekurując się strzykawką tudzież łyżeczką.
3 * Tinosorby - można się szpachlować po nim do woli.
4 * Brak alkoholu - to jednak rzadkość, a przy moich naczynkach żadne denatowe Antki nie wchodzą w grę.

1 anty* Lepi. Lepi się strasznie.
2 anty* I wolno się wchłania.
3 anty* Wodnista konsystencja - trudno mi to zaaplikować, rozsmarować, wsmarować i wklepać.
4 anty* Podrażnia oczy, jak się do nich dostanie, a przez tą lejącą konsystencję zdarzało mi się to częściej, niż w przypadku innych filtrów.
5 anty* Zapach! Kiszone ogórki to przy tym tort śmietankowy.

No nie wiem, lubię Avene, ale ten filtr jest raczej średni. Nie bardzo bym go polecała, w ostateczności na zimę. 2+

Używam tego produktu od: 1,5 roku

Bardzo dobry filtr

Jest to jeden z lepszych filtrów jakie używałam w swoim życiu,ale niestety nie jest to filtr ideał :)

Plusy
+cena-za kwotę 70-80 zł dostajemy 200 ml butelkę,która starcza na długi czas-w przeliczeniu pojemność kontra cena to ten filtr jest bardzo tani
+duża pojemność-dla tych,którzy nie chcą co 3-4 tyg biegać do apteki po nowe opakowanie jest to idealna pojemność
+spray-wystarczyło raz sprawdzić miarką ile psików to 2 ml i już wiedziałam ile filtra nakładam na twarz psikając n razy
+wchłanialność-bardzo szybko i łatwo się wchłania
+można nakładać na niego bez obaw wszystkie pudry z miką i talkiem ;)

Minus
-pobiela
-mogłby być bardziej treściwe-jest za leiste, czasami ścieka między palcami

Używam tego produktu od: ponad pół roku

Porządny filtr

Spray ma konsystencję śmietany, ale bardzo rzadkiej. Trzeba uważać, żeby w czasie nakładania nie "paćnąć" np. na podłogę. Zapaszek przypomina jakąś kwaszonkę (kiedyś przyrównała go tak Basia39 i z tym się zgadzam). Choć to akurat jest do przeżycia, więc nie zaliczam tego do wad.

Cóż mogę powiedzieć na jego obronę: :)
- dobrze się rozsmarowuje i ładnie wchłania,
- spray jest wydajny (200 ml),
- mnie nie bieli (ale mnie nic z Avenek nie pobieliło jeszcze),
- po zaskrobiowaniu trzyma się bardzo dobrze przez cały dzień,
- nie tworzy smug,
- nie zapycha.

Minusy:
- zbyt rzadka śmietanka,
- lepiszcze,
- twarz świeci się po nałożeniu filtra (ale z tym można sobie szybko i bezboleśnie poradzić).

Ilość zużytych opakowań: koniec pierwszego

lepiszcz

Jest to jedyny bloker Avene który mnie nie uczulił i za to na wstępie gwiazdka:) po za tym lepiszcz niesamowity, po nałozeniu około 2ml na twarz świeciłam się niesamowicie wrrr nie mówiąc juz o lepieniu, wszystkie syfy (kurz) z owadami przyklejały mi się do twarzy, żeby wyjść do ludzi nie wystarczało przypudrowanie skrobią bo super błysk przebijał ją:(, dopiero kilkukrotne dotknięcie serwetki do twarzy dawało efekt delikatnej poświaty na to kompakt Avene i mogłam wyjść do ludzi:) niestety nie jest fajnie przykładać serwetkę do twarzy co 15 minut bo jak wiadomo po 30 minutach od zrobienia makijażu ochrona robi się znikoma także staram się ograniczać uzywanie tego blokera.

Używam tego produktu od:początku wakacji

na dłużej ze mna pozostanie

Wyprobowałam juz wiele filtrów i nadszedl czas na ocene tego, ma kilka wad ale w kategorii 'wysokie filtry są to dość powszechne wady;)

plusy
(+)nie zapycha (w przeciwieństwie do cream 50+ po którym miałam mase drobnych krostek)
(+)dobrze sie rozsmarowuje
(+)nie bieli nic a nic
(+)nie pozostawia białych plam w miejscach gdzie nie zostal dokladnie roztarty
(+)chroni
(+)nawilża
(+)odżywia
(+)no i oczywiscie mozna zmatowić ulubionym pudrem bez obawy o destabilizacje:)

minusy
(-)po nałozeniu przepisowej ilosci klei sie troche no i błyszczy ale nie znam filtra który by taki nie byl po nałożeniu przepisowej ilości

(-)jak dla mnie drogi ale w sumie zaden porządny filtr do tanich nie nalezy oprocz polskich Iwostinów ale za to ten spray ma az 200ml

Polubiliśmy się :)

Zakupiłam ten filtr w ciemno, ale nie zawiodłam się. Konsystencje ma śmietanową, ładnie się wchłania, ale jak przystało na avene błyszczy się niemiłosiernie więc nalezy się przypudrować. Ale avene nie robi żadnego problemu ,ponieważ można sie pudrowac wszystkim co popadnie. Przede wszytskim super nawilża, łagodzi i odżywia a jest to przeciez spray. Jeszcze jego dużym plusem jest to ,że bardzo dobrze współgra z wszelkimi podkładami, duet : spray + fluid wygląda na prawdę super na twarzy. Cera jest wygładzona, nawilżona i na prawdę ładnie wygląda:).
Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.

skuteczny i przyjemny

Nie jestem pewna, czy dokladnie o ten sam produkt chodzi (nazwa ta sama, ale nie mam informacji o dzieciach). to tegoroczna nowosc i udalo mi sie go nabyc za b. korzystna cene (ponizej 10 e). Mleczko jest w sprayu- atomizer jest dobry, nie leje sie z nigo i potem wystarczy kosmetyk tylko rozsmarowac. Konsystencja bardzo lekka, wchlania sie szybko, pachnie delikatnie i ladnie. A co najwazniejsze- jest skuteczny. Po calodniowym pobycie nad rzeka (sloneczna Prowansja) ja jedna nie bylam czerwona, choc reszta towarzystwa tutejsza, wiec lepiej przystosowana. ;-)
To naprawde swietny produkt- dziala efektywnie, a nie przszkadza ani w lykend, ani na codzien (jak niektore stosowane przeze mnie wczesniej). Polecam!

27.06: jednak dla dzieci jest inny kosmetyk o tym samym faktorze. Moj kosztowal za 9,90 euro- wczoraj kupilam jeszcze jedno opakowanie "na wszelki wypadek", ale w innych miejscach widzialam go za ok. 14 e.
Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: okolo polowy pierwszego