Nivea, Visage Young, Pure Effect, Clean Deeper! (Żel-peeling do codziennego mycia twarzy) (stara wersja)

Żel-peeling do codziennego mycia twarzy, który na dwa sposoby oczyszcza skórę:
- głęboko oczyszczające mikrogranulki z kwasem mlekowym odblokowują pory i zapobiegają powstawaniu zanieczyszczeń oraz zaskórników;
- peelingujące drobinki wyrównują i wygładzają skórę.
Żel-peeling stosowany regularnie rano i wieczorem sprawia, że cera staje się wyjątkowo czysta i gładka.

Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Myreth Sulfate, Acrylates Copolymer, Lactic Acid, Maris Limus, Ostrea, Lauryl Glucoside, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Polyethylene, Mannitol, Trisodium EDTA, Polyquaternium-10, Benzophenone-4, Microcrystalline Cellulose, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional Prafum, Cl 42090, Cl 74160

Cena: ok. 14zł / 150ml

Bez wiekszego efektu

Opinia:
-Ładny, przyjemny zapach.
- Pozostawia miękką skórę z uczuciem czystości.
Jeśli chodzi o mnie wolę Nivea, Aqua Effect.
- Cena
-Dostępność, ale nic po za
Przesuszoną skórę morzę podrażnić

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Wspomnienie wczesnej młodości

To był mój pierwszy produkt do oczyszczania twarzy. Skusiła mnie wtedy firma NIVEA, że zrobiła coś dla młodych oraz piękny zapach.

Przy myciu twarzy granulki się rozgniatały i fajnie łączyły z żelem. Delikatnie oczyszczał i nawilżał, pozostawiając ładny zapach na skórze oraz przyjemnie gładką skórę i świeżość na niej.

Poleciłabym.

Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte

trochę mnie podrażnia...

Szukałam dobrego żelu który zapewni mi codzienną higienę buzi, ale niestety nie mogę liczyć w tej kwestii na nivea. Żel jest dla mnie chyba zbyt mocny, bo niestety pojawia się wysypka. Mam problemy z tzw. prosakami/kaszakami czyli pozamykanymi krostkami na buzi, które niestety pod wpływem żelu nieva zaczęły się otwierać, ropnieć itd….nie podoba mi się to, bo ten stan nie zniknął. Początkowo myślałam, że to po prostu efekt przestawienia z innego żelu ale ten stan utrzymywał się dosyć długo, więc od pół roku nie używam już tego żelu i buzia wróciła do normalnego wyglądu.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Bardzo dobry kosmetyk!

Kosmetyk zakupiłam już jakiś czas temu i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona. Niemiecka firma Nivea i tym razem nie zawiodła mojego zaufania!

Swoją ocenę zacznę od wypisania zalet produktu.

ZALETY:
+ ciekawe, wygodne opakowanie
+ bardzo przyjemny oraz orzeźwiający zapach
+ przyjemna konsystencja
+ lekko złuszcza naskórek
+ nie powoduje przesuszenia skóry (a ja muszę przyznać mam z tym problemy, dlatego konieczny jest dobór odpowiednich kosmetyków : żel+krem)
+ cena adekwatna do jakości
+ bardzo łatwo nakłada się żel na skórę oraz zmywa
+ przy zmywaniu nie podrażnia oczu
+ na mojej skórze nie wywołał alergii
+ dostępny praktycznie w każdej drogerii
+ nie powoduje powstawania wągrów/ powiększenia porów na twarzy

WADY:
- wydajność
- w składzie występuje propylparabek- który niestety ma negatywny wpływ na nasze zdrowie a mianowicie:
a) może podrażnić skórę, powodować reakcję alergiczne, takie jak świąd i skurczu oskrzeli
b) możliwość podrażnienia jelit i dróg oddechowych
c) jest palny

Reasumując polecam kosmetyk wszystkim Paniom w różnym wieku, natomiast w przypadku alergików radzę najpierw sprawdzić żel na małej powierzchni skóry i sprawdzić czy aby na pewno nie powoduje żadnych alergii.

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

nie zbyt

Używałam kilka lat temu wraz z tonikiem z tej serii. Produkt miał super reklamę. ładnie prezentował się w łazience.
Produkt jako żel myjący był całkiem,całkiem. Pienił się średnio.Oczyszczał ok,ale nie z makijażu.
Nie wysuszał skóry.
Jako peeling,no to cóż.. z taką ilością drobinek,to nie peeling.

Ogółem ta seria na mój trądzik nic nie zdziałała

Używam tego produktu od: kilka lat temu

Ulubiony

Jedyny do jakiego wracam, nieźle zmywa nawet makijaż, uzyam już jakieś 12 lat, nie zamieniłabym go na inny i na bank żałowałabym gdyby go wycofali, jest fajny a nie jestem już taka young:D

Używam tego produktu od: wiele lat 12?
Ilość zużytych opakowań: 100?

Produkt średni.

Plusy:
-cena
-wygodne opakowanie
-ładny zapach
-przyjemna konsystencja
-wydajny

Minusy:
-czyści dość powierzchownie
-możemy go używać tylko wtedy gdy mamy dodatkowo jeszcze inny produkt lub nie mamy większych problemów ze skórą.

Ilość zużytych opakowań: Jedno całe i pół kolejnego.

Miłe wspomnienie

Young, stworzony dla skóry pozbawionej kompleksów, która nie wymaga, aż tak dogłębnej pielęgnacji. Dzięki czemu żel - peeling podczas stosowania sprawiał mi dużo satysfakcji i zadowolenia. Droinki zawarte w żelu delikatnie wmasowywały się w skórę oczyszczając ją, odżywiając i odpowiednio nawilżając. Choć oczywiście była to pewnego rodzaju faza wstępna oczyszczania, gdyż w przypadku mojej skóry po zastosowaniu kosmetyków oczyszczających trzeba zastosować dodatkowo krem nawilżający.
Opakowanie funkcyjne..choć może i skłaniałabym się przy zastosowania dozownika, choć..w zasadzie przez drobinki zapytchalby dozownik, także odpada.
Skutecznośc w przystępnej cenie

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: dwa

najlepszy

Bardzo fajny zel dla skory z malymi problemami. Kilka osob w recenzjach ponizej napisalo ze zapycha. Jakim cudem? Przeciez wyraznie pisze ze jest nikomedogenny. No ale przejdzmy do konmretow.
+ Nie zapycha
+ Ladnie wyrownuje cere przed nalozeniem kremu i makijazu.
+ Latwo i szybko sie zmywa
+Fajny zapach
+ Wydajny
+ Lekko wyrownuje kolorek cery.
+ Zapobiega troszke powstawaniu nowych potworkow.
-Moze troche wysusza ale wystarczy dobranie odpowiedniego kremu nawilzajacego.

Nie spełnia oczekiwań ale ładnie pachnie

W moim przypadku żel ten nie spełnia obietnic producenta.

Plusy:

+ ładny zapach - mi bardzo odpowiada
+ jest wydajny

Minusy:

- nie oczyszcza porów
- wysusza skórę i powoduje zaczerwienienia
- mikrogranulek które mają działać jak peeling jest bardzo mało więc nie spełniają swojego zadania
- cena - nie jest to drogi kosmetyk ale biorąc pod uwage jego skutecznosc a właściwie jej brak to powinien kosztować nie więcej niż 10zł (chociaż czasem na promocji można właśnie za tyle kupić)

Moim zdaniem żel ten nadaje się do zwykłego mycia twarzy u osób które nie mają problemów z zaskórnikami, zatkanymi porami czy suchą cerą. Ja kupuję go tylko ze względu na jego piękny zapach.

Używam tego produktu od: kilku lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 3 standardowe opakowania

Raczej nie dla starszych cer, za bardzo wysusza

Ja mam ten żel, to znaczy miałam. Żel nawet był niezły, ale za bardzo wysuszał moją cerę, jednak dla nastoletnich cer pewnie będzie dobry. Żel jest bardzo wydajny, niewielka ilość wystarczy żeby umyć cała twarz, pieni się obficie. ładnie się zmywa, te granulki tak średnio pilingują, czuje się je ale jako peeling radze użyć normalnego peelingu, gęstego.

Używam tego produktu od: 3 lata temu
Ilość zużytych opakowań: kilka

strata pieniędzy

Żel generalnie nie pomógł mi w niczym a jedynie wysuszył skórę i lekko pozapychał pory.
Obecnie nie używam żeli do twarzy (peeling/ maseczka raz na jakiś czas) oraz nie myje twarzy woda a jedynie płynem micelarnym (Yves Rocher z wyciągiem z trzech herbat) i skończył się mój odwieczny problem z zatkanymi porami innymi niedoskonałościami.
Ten żel oraz inne tego typu w niczym nie pomagają a na celu mają jedynie zarobić na producenta.
Wracając do tego konkretnego produktu:
zapach lekko chemiczny.
Przyznam że używałam go lekkim niepokojem bo zapach i konsystencja są nieco dziwne i ...sztuczne??
Generalnie nie polecam płacenia 14 zł za szatę graficzna opakowania i daleko nadmuchane obiecanki producenta.

Używam tego produktu od: około roku temu
Ilość zużytych opakowań: kilka aplikacji z pierwszego