La Roche-Posay, Cicaplast (Preparat przyśpieszający regenerację naskórka)

La Roche-Posay, Cicaplast (Preparat przyśpieszający regenerację naskórka)

Preparat przyśpiesza regenerację naskórka chroniąc go niczym plaster. Wskazany do stosowania na zmiany skórne, skórę podrażnioną, popękaną i po zabiegach chirurgicznych. Posiada potrójne działanie: regeneruje naskórek dzięki obecności kompleksu minerałów miedzi/cynku/manganu, który aktywuje produkcję nowych komórek oraz madekasozydu, który sprzyja właściwej organizacji nowo powstałych komórek oraz wytwarzaniu równomiernej powierzchni; działanie antybakteryjne zawarty w preparacie glukonian cynku ogranicza namnażanie się mikroorganizmów a medekasozyd redukuje liczbę mikroorganizmów osiadąjących na skórze; działanie ochronne dzięki oddzielaniu rany od środowiska zewnętrznego. Konsystencja preparatu jest niewidoczna na skórze, nietłusta, nieklejąca się, łatwa do nałożenia.
Rezultat: odpowiednio chroniona oraz stymulowana do produkcji nowych komórek, skóra szybciej się regeneruje. Nie zawiera środków zapachowych. Nie powoduje zaskórników. Tolerancja testowana na nabłonku ust.

uniwersalne
odwodniona, sucha, alergiczna / atopowa
ochronne, na przebarwienia, na zaczerwienienia, regenerujące, łagodzące
w tubce
bezzapachowa, hipoalergiczna, bez parabenów

Działa!

Balsam działa już po pierwszym zastosowaniu! Jestem pozytywnie zaskoczona. Długi czas borykałam się z suchymi i spierzchniętymi ustami. Zwykłe kremy i balsamy nawilżające nie dawały rady. Już chciałam udać się do lekarza... Zaczęłam szukać preparatu na swój przypadek i tak trafiłam na ten balsam.

Już po pierwszym nałożeniu moje usta poczuły ulgę. Nie szczypały i nie piekły. Po całym dniu nakładania preparatu na usta widziałam znaczną różnicę. Moje usta w końcu wróciły do dobrego stanu.

Warto wydać było 40 zł na ten balsam. W internecie znalałam informację o pentanolu, który jest w składzie balsamu. Przyśpiesza regenerację naskórka, działa nawilżająco i łagodzi podrażnienia.

Polecam serdecznie, balsam na pewno znajdzie zastosowanie też w innych momentach mojej pielęgnacji, może zacznę stosować na inne podrażnienia skórne... Na pewno będę eksperymentować. Nie mniej jednak, bardzo polecam!

ratunek na wszystko :)

Ten produkt powinien dostać medal. Mimo ciężkości formuły, która może zapychać - uwielbiam go. Stosuję go zazwyczaj punktowo, na podrażnienia, liszaje czy innego rodzaju niespodzianki pojawiające się tu i tam ;)
Zawsze mam kilka opakowań w domu, bo stosuję go również do ochrony skóry mojej 3 letniej córki i sprawdza się doskonale.

Goi magicznie

Cicaplast w wysokiej, cienkiej tubie to środek przeznaczony przede wszystkim do gojenia ran. Nie na wysuszanie pryszczy, nie jako balsam do ust czy krem do rąk, ale właśnie na rany sprawdza się super.
Doradziła mi go pani dermatolog kiedy będąc jeszcze nastolatką rozdrapywałam trądzik tak, że miałam praktycznie sączące się kratery.
Okrywa uszkodzony naskórek delikatną żelową warstwą, która go nawadnia i zmniejsza ból, zapobiega zakażeniom.
Musi mieć też w sobie jakiś magiczny faktor X, bo po jego użyciu nowa skóra narasta dużo szybciej i każda rana po prostu szybciej się zasklepia i mniej strupuje. Dotyczy to również ran ciętych, których gojenie znacznie ułatwia i ogranicza swędzenie.

Podsumowując, jeżeli masz regularnie problem z ranami, rozdrapanymi mocno pryszczami, etc. to ten produkt Ci się przyda. Jeżeli natomiast szukasz czegoś do poprawy stanu cery, ust, to produkt najpewniej będzie zbędny.

Tłusta regeneracja nocna

Kupiłam na gojenie wyprysków na twarzy i tu się średnio nie sprawdził, używałam też na podrażnionej skórze ciała po depilacji i był ok. Krem jest nawilżający i tłusy. Z uwagi na tę jego konsystencję uważam, że nadaje się się tylko na noc. Krem zostawia tłustą warstwę na skórze i prawie się nie wchłania. Bałam się, że pozapycha mi pory, ale nic takiego nie miało miejsca. Myślę, że kupiłam go nie na ten problem co trzeba, raczej jest przeznaczony na skórę typowo po zabiegach dermatologicznych lub skórę uszkodzoną, która się goi. I w takich okolicznościach kupiłabym go ponownie. Wydaje mi się, że jest lepszy dla ciała niż twarzy, aczkolwiek jego niekomendogenność to z kolei super atut, żeby móc nakładać go na twarz. Nie podrażnia i nie uczula. Krem jest w tubce z precyzyjną końcówką, bardzo wygodny do nakładania szczególnie punktowo. Polecam!

Podrażnia

Krem niestety wywołał u mnie reakcje alergiczną. Próbowałam nakładać punktowo bardzo cienką warstwę - niestety na mojej twarzy pojawiły się jedynie czerwone plamy. Szybko zmyłam z twarzy i zrezygnowałam z dalszego stosowania. Mogę jedynie napisać, że krem jest bardzo tłusty. Nie polecam dla osób o wrażliwych cerach - może uczulać.

Absolutny must-have w kosmetyczce!

Jest to jeden z tych kosmetyków, który nieprzerwanie od kilku lat gości w mojej kosmetyczce.

Opakowanie i konsystencja: Wygodna tubka pozwalająca wykorzystać produkt do ostatniej kropli. Konsystencja przypominająca silikonowe bazy pod makijaż - dobrze ślizga się po skórze. Jedyny minus - kosmetyk mógłby się szybciej wchłaniać. Niestety dość długo zostawia klejący się film na skórze.

Działanie: Kosmetyk stosuję miejscowo na moją skórę, głównie na ranki po niedoskonałościach. W widoczny sposób przyspiesza ich gojenie. Nałożony na noc, powoduje że już rano zmiany są mniej zaognione (mniejsze zaczerwienienie, brak suchych skórek). Dodatkowy plus za działanie antybakteryjne. Jest dość wydajny - tubka wystarcza na ok. 3 msc regularnego stosowania.

Na pewno kupię ponownie. Warto mieć w kosmetyczce, szczególnie jeśli skóra lubi zaskoczyć trądzikiem. Dobry również do stosowania po bardziej inwazyjnych zabiegach.

w porzadku

Poszukiwalam czegos co porzadnie nawilzy twarz przy kuracji retinoidami, az w koncu trafilam na Cicaplast. Od p[ierwszego uzycia czulam wyrazna roznice, dobrze spisuje sie pod makijaz. Dziala w sumie jak wygladzajaca baza poniewaz konsystencje ma wlasnie taka silikonowa.Nie jest tlusty, ladnie sie wchlania. Warto sprobowac ;)

Nie robi zupełnie nic

Miałam nadzieję, że poradzi sobie z suchymi skórkami wokół nosa, kompletnie sobie z nimi nie poradził. Jest wydajny, tłusty ale jak za taką cenę i tę markę lepiej kupić jakikolwiek zwykły tłusty krem nawilżający lub natłuszczający.

Nocny regeneruś

Jestem posiadaczką 5 kremów od LRP w tym 3 nawilżających. Ten nadaje się tylko na noc w ramach regerowania skóry. Na dzień pod makijaż zupełnie się nie sprawdza. Jest treściwy i błyszczy na buzi. Podkład na nim wygląda okropnie. Wiem bo raz byłam zmuszona wyjść z domu w pośpiechu i popełniłam błąd niewybaczalny. Ale jeśli systematycznie używamy go na noc potrafi zdziałać cuda. Przetestowałam go w ekstremalnych warunkach. Kwasy+ brevoxyl i po 2 nocach moja skóra wróciła do formy. Szkoda tylko że cena taka wygórowana bo w tej cenie można dostać dwa kremy z panthenolem innych marek.

Regeneruje

Preparat stosowałam w trakcie kuracji trądzikowej Mediqskin Plus. Łagodził podrażnienie i regenerował naskórek. Nie przypadła mi do gustu konsystencja.
Reszta zgadza się z opisem producenta.

Całkiem ok

Kupiony po zabiegu laserem frakcyjnym
Twarz ładnie się wygoiła,
Dobrze się wchłania,
pozostawia zabezpieczający film na skórze
łatwo się go rozsmarowuje.

Minusy:
cena,
bardzo małe opakowanie

W aptekach można znaleźć maści tańsze, a działają tak samo.

Dobry

Używam do twarzy na gojenie po pryszczach, oraz na dłonie ponieważ tu tkwi ogromny problem czyli pękanie do krwi i ból. Nic nie pomaga na dłuższą metę. Krem ten użyty na noc nie pomaga zbytnio, natomiast użyty w dzień pod plaster goi i koi. Regeneruje naskórek, rany goją się lepiej. Fajnie się wyciska a na koniec tylko przecinam opakownie. Wydajny. Cena wciąż wysoka. Póki co hit bo pomaga jakoś na te chore łapki.