Ziaja, Ziaja Med, Ketozen, Szampon przeciwłupieżowy (włosy suche i normalne)

Ziaja, Ziaja Med, Ketozen, Szampon przeciwłupieżowy (włosy suche i normalne)

Specjalistyczny szampon z 1% ketokonazolem - substancją o udowodnionej, wysokiej skuteczności przeciwłupieżowej. Hamuje biosyntezę substancji niezbędnych do budowy błony komórkowej grzybów Pityrosporum ovale. Ogranicza rozwój drobnoustrojów wywołujących łupież. Ułatwia oddzielanie łupieżu od skóry głowy. Przywraca fizjologiczny proces keratynizacji naskórka. Aktywnie nawilża włosy. Eliminuje przyczyny i objawy łupieżu oraz zapobiega jego nawrotom. Zmniejsza przesuszanie włosów i skóry głowy.
Polecany do włosów z objawami łupieżu suchego (drobne, suche płatki barwy białej lub szarej łatwo oddzielające się od skóry. Objawem towarzyszącym jest przesuszenie skóry głowy).
Od 15 roku życia.

Skład: (16.02.2007.)

Cena: 11zł/ 150ml

KWC

Jak dla mnie to KWC w kategorii szamponów przeciwłupieżowych.

Plusy:
- szybko i skutecznie zwalcza łupież
- miły zapach, kolor, konsystencja
- dobra cena

Minusy:
- ciężko dostępny, chyba już nie produkują:(

Używam tego produktu od: co jakiś czas od ok. roku

Fantastyczny!

W pierwszej kolejności chciałam zaznaczyć, że pani w drogerii, w której zaopatrywałam się w ten szampon, poinformowała mnie, że szampon został wycofany ze sprzedaży. Nie wiem ile w tym prawdy, ale nigdzie nie mogę go dostać, obleciałam całe miasto i niestety nic. W każdym razie gdybym na niego kiedys jeszcze natrafiła, nie omieszkam kupić. Moim problemem jest wciąż powracający łupież. Nizorale i ich odpowiedniki polskie, tak jak i Vichy Dercos i inne tego typu produkty średnio pomagaja mi uporać się z tym problemem. Ketozen fantastycznie sobie za to poradził! Łupież zniknął juz po kilku myciach! Naprawdę fanatystyczny produkt! Owszem, jak to zazwyczaj bywa z szamponami przeciwłupieżowymi, troszkę kołtunił włosy i bez odżywki ciężko było je rozczesać, ale... No właśnie-jak dotąd zauważyłam, że wszystkie tego typu szampony powodują kołtunienie, więc absolutnie nie wpływa to na ocenę tego szamponu. Zapach i konsystacja przyjemne - szampon nie jest ani za wodnisty ani za gęsty, jest w sam raz! Kolor śmieszny - jakis taki malinowy, natomiast zapach nieodpychający, wręcz przeciwnie - dosć przyjemny. Cena szamponu rewelacyjna, na dodatek należy też wspomnieć, że jest on dosć wydajny. Niestety jest jedno ALE - dostępność tego szamponu. Jeśli faktycznie wycowano go ze sprzedaży, nie ma co sie rozwodzić na ten temat, jednak nim go rzekomo wycofano, ciężko było na niego trafić. Także tu duzy minus, trzeba było sie nabiegać po mieście żeby go zakupić.

Używam tego produktu od: używałam przez jakiś rok
Ilość zużytych opakowań: 2 lub 3

SUPER SKUTECZNOŚĆ a jaka cena

kupię go ponownie tylko wtedy gdy łupież wróci

100 x lepszy niż ogólnodostępny i szeroko roz/przereklamowany produkt konkurencji.

Jak dla mnie bomba!
Polecam całym sercem!!

łupież to była moja zmora od kilku ładnych miesięcy, nic, dosłownie NIC sobie z nim nie radziło, a juz na pewno nie Nizoral który kosztuje zdecydowanie za dużo jak na swoje możliwości i efekty!
Więc...kupiłam Ketozen, PLUSY:
+wydajność
+SKUTECZNOŚĆ - po 2 aplikacjach miałam święty spokój z łupieżem.
+cena

minusem jest to, ze nie pielęgnuje on włosów pod katem połysku i innych cudów, jednak z powodzeniem stosowałam razem z nim odzywkę innego producenta i nie narzekam:)

Używam tego produktu od: kilka mieś

Super - naprawdę działa!

Tylko wersja do suchych włosów działa w moim przypadku - skóra głowy nie swędzi, nie ma łuszczących sie płatków. Nie podrażnia, jest tani. IDEAŁ ale niestety bardzo trudno dostępny/

Wersja do włosów przetłuszczających się jest zupełnie inna.

Używam tego produktu od:6 tyg

działa

Ziaja jest moim faworytem jeśli chodzi o szampony przeciwłupieżowe. Szampon jest skuteczny, likwiduje podrażnienia skóry głowy oraz pozbywa się łupieżu. Używam go 2 razy w tygodniu, więcej mój kolor włosów nie wytrzymałby i musiałabym częściej farbowac włosy, choc może to tylko farba Garniera jest taka słaba, bo zeszła prawie cała już za drugim myciem. Loreal Casting, aż tak nie wypłukuje:) Kosmetyk ma dosc dziwny, ostry zapach, który trochę kojarzy mi się z Nizoralem. Jest gęsty, ale dobrze się pieni. Nie obciąża włosów.

skuteczny

Tani i dobry polski kosmetyk.
Używam go co jakiś czas aby nie dopuścić do nawrotu choroby.
Jest tak samo skuteczny jak jego droższy odpowiednik a znacznie tańszy, dlatego wybór może być tylko jeden.
Co prawda nie zauważyłam jakiegoś działania nawilżającego ale dla mnie nie jest to istotne, bo nie po to ten kosmetyk został stworzony.
Jako jedyną wadę mogę podać po prostu fakt, że szampon jest trudno dostępny i nie w każdej aptece można go kupić:P

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: chyba 3

polecam

Szampon Ziai jest dużo tańszy od specjalistycznych aptecznych specyfików przeciwłupieżowycyh, a radzi sobie równie dobrze. Przy regularnym stosowaniu przez jakieś kilkanaście dni pomógł mi się pozbyć suchego łupieżu, teraz używam go profilaktycznie raz na jakiś czas. Ma zabawny rubinowy kolor i ładny zapach.

Ilość zużytych opakowań: półtora