Ziaja, Ziaja Med, Ketozen, Szampon przeciwłupieżowy (włosy przetłuszczające się)

Specjalistyczny szampon z 1% ketokonazolem - substancją o udowodnionej, wysokiej skuteczności przeciwłupieżowej. Opracowany na bazie nowatorskiej formuły myjącej ułatwiającej usuwanie łupieżu. Hamuje biosyntezę substancji niezbędnych do budowy błony komórkowej grzybów Pityrosporum ovale. Ogranicza rozwój drobnoustrojów wywołujących łupież. Ułatwia oddzielanie łupieżu od skóry głowy. Przywraca fizjologiczny proces keratynizacji naskórka. Reguluje aktywność gruczołów łojowych. Eliminuje przyczyny i objawy łupieżu oraz zapobiega jego nawrotom. Zmniejsza przetłuszczanie się włosów.
Polecany do włosów z objawami łupieżu tłustego (żółte, tłuste, posklejane płatki, mocno przylegające do skóry głowy. Najczęściej rozwija się w następstwie łojotoku).
Od 15 roku życia.

skuteczny przeciw łupieżowi

Bardzo dobry specyfik, polecam dla osób z problematyczną skórą głowy. Odkąd pamiętam miewałam problemy z łupieżem i testowałam różne szampony.
Na plus:
1. Skutecznie zwalcza łupież (pozbyłam się go już po 2 tygodniach od stosowania szamponu) , działa jak lek i przy tym dobrze myje przetłuszczone włosy, przedłuża ich świeżość;
2. Nie podrażnia skóry mimo silnego składu
3. Zostawia miękkie, gładkie włosy - po wysuszeniu nie puszą się i nie wypadają;

Na minus:
1. Słaba wydajność, ale za taką cenę nie ma co się spodziewać, że wystarczy na długo;
2. Zapach taki bez wyrazu, nie odrzuca, ale też nie zachęca;
3. Nie zawiera odżywki, więc do dodatkowej pielęgnacji włosów trzeba kupić oddzielnie;

Jeśli chodzi o skuteczność to jak najbardziej warto wydać te 11 zł, jeśli już się gdzieś znajdzie ten produkt, bo niestety jest on bardzo trudnodostępny ;(

Działa

Działa i to chyba najlepszy opis szamponu przeciwłupieżowego. Łupież mam od czasu do czasu, nie wiem dlaczego i potrzebuję czegoś, co szybko przywróci równowagę na mojej głowie.

Włosy są po nim dobrze umyte, ale nie działa nawilżająco, ani odżywczo, czego z resztą specjalnie producent nie obiecywał.

Ma jedną zasadniczą wadę *** dostanie go graniczy z cudem.
Nie mam pojęcia dlaczego, bo jest skuteczniejszy niż większość powszechnie dostępnych szamponów na łupież.

Zaznaczyłam, że kupiłabym produkt ponownie *** ale niestety warunek jest jeden - że uda mi się go gdzieś znaleźć :(

Używam tego produktu od: w razie potrzeby

pięć razy nie

Minusy:

-cena wcale nie jest niska biorąc pod uwagę mizerną wydajnośc

-bardzo słabo się pieni

- jest bardzo niewydajny, za mała ilość w ogóle nie umyje nam włosów

-skóra głowy po nim jest podrażniona swędząca

-niszczy i uszkadza włosy,zwłaszcza na końcach

- no i największy minus za brak efektów: łupież PO ZUŻYCIU CAŁEGO OPAKOWANIA NIE ZNIKNĄŁ :( a jedynie odrobine się zmniejszył

Plusy ? Jakoś nie zauważyłam.

Używam tego produktu od: latem

Bardzo skuteczny.

Oceniam tu tylko skuteczność przeciwłupieżową,albowiem mam włosy suche,a w aptece był tylko ten przeciw przetłuszczani się, także wzięłam ,bo nigdzie nie można dostać Ketozenu. Jestem bardzo zadowolona, łupież czasem się u mnie pojawia, a że mam wrażliwą skórę, szampony typu sklepowego wywołują u mnie jeszcze większy łupież i mnie uczulają. Ten natomiast jest zadziwiająco skuteczny jak na Ziaję, której nie znoszę, już po tygodniu skóra odzyskuje równowagę, no i generalnie jest to tańszy odpowiednik Nizoralu. Skuteczny, bo zawiera ketokonazol,także bardzo polecam. Zapłaciłam 14zł.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie

Dobry

Dałabym mu gwiazdkę więcej gdyby miał jakiś wpływ na poziom przetłuszczania się moich włosów, ale nie ma pomimo zapewnień producenta. Najważniejsze, że wyeliminował łupież, z którym walczyłam przez pół roku. Nie działa natychmiast- u mnie zajęło mu to około 5-ciu myć, ale jestem zadowolona, bo łupież już się nie pojawił. Teraz już używam zwykłego szamponu, ale ten trzymam w razie czego na półce:) Ważne jest aby potrzymać go na głowie kilka minut-wg wskazań na opakowaniu. Poza tym lubię kosmetyki Ziai, ponieważ nie są testowane dla zwierzętach co stanowi u mnie podstawowe kryterium wyboru:) Mam też wrażenie że szampon jest wyjątkowo delikatny w porównaniu z innymi przeciwłupieżowymi. W każdym razie polecam.

zawiodłam się

Skuszona recenzjami tego "boskiego szamponu" kupiłam go. I zawiodłam się. Aby szampon pienił się na włosach, trzeba go sporo wylać. Nie wiem czemu, ale wypadają mi strasznie po nim włosy. Tragedia. Zapach ma dość przyjemny, łupież trochę zmniejszył - ale nie zachwycił mnie. :( Nie kupię go więcej.

Używam tego produktu od: sporadycznie
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Nie działa!!!

Miałam wcześniej wersję dla suchych włosów, która była idealna, zapalenie łojotokowe minęło po 2 myciach.

Niestety szampon do przetłuszczających się włosów wcale nie działa - swędzenie pozostało, skóra się złuszcza i robią się rany. Mam wrażenie że bardzo podrażnia skórę głowy, bardzo wysusza. Nie polecam.

Używam tego produktu od:3 tyg

dobry na łupież

Kupiłam szampon zachęcona recenzjami na wizażu. Raz na jakiś czas pojawia się u mnie gęsty, tłusty łupież, który odrywa się płatami, kiedy np. drapię się po głowie.Ketozen poradził sobie z nim świetnie. Szkoda tylko, że działanie przeciwprzetłuszczające się nie jest takie dobre. Właście na przetłuszczanie włosów nie działa w ogóle. Nie wiem jak z codziennym stosowaniem, bo ja używam go raz na jakiś czas - kiedy pojawi się łupież, stosuję ketozen przez 2 tygodnie, a potem wracam do normalnego szamponu do włosów przetłuszczających. I to też jest duży plus: nie trzeba go używać stale.

Poza konkursem: ma łdany kolorek i fajnie pachnie (w przeciwieństwie do szamponów z czarnej rzepy).Używam tego produktu od: jakieś 4 miesiące
Ilość zużytych opakowań: hah! nie zużyłam jeszcze całego pierwszego opakowania!

Świetny specyfik

Znalazłam. Kilka lat temu, przypadkiem u kogoś, sięgnęłam po ten szampon i doznałam miłego zaskoczenia. Teraz, gdy natknęłam się na niego, postanowiłam mu zaufać. Ketozen spełnia prawie wszystkie obietnice producenta: dogłębnie myje, oczyszcza, łagodzi, usuwa łupież i pozostawia to niewymowne uczucie czystości oraz odświeżenia skóry głowy.
Byłby KWC, gdyby realizował ostatnią informację z etykiety, czyli zmniejszał przetłuszczanie włosów. Włosy wymagają równie częstego mycia, jak dotąd - nie skraca, ale i nie wydłuża czasu czystości włosów.

Używam tego produktu od: 3 tyg.

Na problemy z łupieżem świetny

Stosowałam go ze dwa lata temu, gdy ciągle wracały moje problemy z łupieżem - ten szampon skutecznie go wyeliminował.
Gdy zaczęłam go "zdradzać" z innymi i problem znów powrócił - znów po kilku użyciach łupież praktycznie zniknął.

Gdy znów będę mieć z nim problemy\, na pewno wrócę do tego szamponu - niczym syn marnotrawny ;D

Używam tego produktu od: nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań: ze 3-4

Sehr Gut!!!!!!!!!!

Na początku kupiła mo go mama i... zaczęłam sama go kupowac. Bardzo podobny w działaniu do Nizoralu a 4 razy tańszy. Właśnie cena i skutecznośc jest tutaj najważniejsza. Ale uwaga nie należy go używac za często (tak jak Nizoralu) w moim przypadku porażniło mi to skórę głowy. Jednak po kilku miesiącach znowu mogłam z niego korzytac.

Ilość zużytych opakowań: ok 6

Skuteczny.

Jak dla mnie super szampon. Kupiłam go po przeczytaniu recenzji i nie żałuję. Jego zdecydowaną zaletą jest cena. Bardzo tani, a dobry. Zwalczył łupież w dość szybkim czasie. Ładnie pachnie - delikatnie. Dobrze myje włosy, nie podrażnia skóry głowy. Przetłuszczania nie ograniczył (a szkoda). Nie spodziewałam się, że będzie aż taki dobry.

Na pewno zakupię ponownie, bo naprawdę warto. Jest skutecznym łupieżobójcą ;)

Używam tego produktu od: miesiaca