Laboratorium Kosmetyczne AVA, Z zielem świetlika, Serum - żel na powieki i pod oczy

Serum-Żel ze świetlikiem przeznaczony jest do pielęgnacji wrażliwej skóry powiek i okolic oczu. Zawiera wyciąg z ziela świetlika, stosowany przy niektórych dolegliwościach oczu o charakterze uczuleniowo-zapalnym oraz wyciąg z alg morskich zmniejszający opuchliznę wokół oczu i odżywiający delikatną skórę powiek i okolic. SERUM - ŻEL ze świetlikiem wygładza płytkie zmarszczki, zwane "kurzymi łapkami", nawilża i natłuszcza skórę, zwiększa jej elastyczność, napięcie i jędrność. Usuwa uczucie zmęczenia oczu, łagodzi podrażnienia.

Nie zachwyca

Kupiłam go kiedy miałam lekki problem z powieką oraz kiedy moje oczy często się męczyły i piekły. Niestety jakoś mało co pomaga na stan skóry wokół oczu oraz na poprawę komfortu widzenia.

Zalety:
- względna dostępność
- dość znośna cena
- pojemność - 30 ml
- szklane eleganckie opakowanie
- konsystencja rzeczywiście żelowa - ot taka galaretka
- szybko się wchłania
- nie wysusza okolicy wokół oczu
- diabelsko wydajny

Wady:
- nie zauważyłam spektakularnego efektu pielęgnacyjnego okolicy oczu
- u mnie kosmetyki ze świetlikiem zawsze pomagają w komforcie widzenia - niwelują pieczenie, zmęczenie oczu a ten produkt tego nie robi
- przez przypadek dostał mi się do oka kilka razy i myślałam, że mi dosłownie je wypali!

Ilość zużytych opakowań: Kończę pierwsze

Nie...

Kupiłam z ciekawości, nie zauważyłam żadnego pozytywnego wpływu na stan skóry pod oczami, natemiast klei się i naciąga skórę, jest bardzo nieprzyjemny, daje uczucie dyskomfortu.
Na 100% nie kupię go więcej. Zużywam na siłę.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 1 słoiczek

Niezły

Mam ten produkt w identycznym opakowaniu, ale widzę, że skład uległ zmianie, bo w mojej wersji nie ma już parabenów. Nie mam dużych wymagań wobec produktów do pielęgnacji okolic oczu, bo nie mam z nimi problemów. Skłonności do alergii i podrażnień też u mnie nie ma. Ten żel jest całkiem w porządku, bo przede wszystkim dobrze nawilża, ale ma taką samą wadę, jak chyba wszystkie żele, czyli klei się jakiś czas po nałożeniu. Jednak kiedy nakładam niewielką ilość, nie jest źle. Ma lekką konsystencję i łatwo się rozprowadza. Mogę powiedzieć, że spełnia moje oczekiwania, ale nie mam w nim niczego takiego, co przekonałoby mnie do ponownego zakupu.

takie nic z parabenami

Bardzo lubię firmę ava i kupiłam ten produkt jakiś czas temu, jak dopiero zapoznawałam się z marką i zaczynałam swoją przygodę z preparatami pod oczy. Niestety na mnie nie zrobił dobrego wrażenia.

Żel jest średnio wydajny, ma przyjemny, lekko wyczuwalny zapach, nie podrażnia oczu nie wywołuje zapaleń czy alergii. Minimalnie, ale to minimalnie nawilża skórę, lekko rozjaśnia cienie pod oczyma i chłodzi skórę pod oczyma. Lekko też napina skórę.

Myślę, że sprawdzi się dla bardzo młodych osób poniżej 23 roku życia o niewymagającej skórze.

Teraz bym już go nie kupiła ze względu na glikol propylenowy i parabeny w składzie, ale wtedy nie znałam się jeszcze na składnikach kosmetyków ;)

Używam tego produktu od: przez miesiąc 2 lata temu
Ilość zużytych opakowań: jeden sloiczek

Dobry i wydajny

+ łagodzi podrażnienia i zmęczenie oczu
+ zmniejsza opuchliznę (zwłaszcza wyjęty prosto z lodówki i nałozony zimny)
+ nawilża
+ jest bardzo wydajny, mały szklany słoiczek starczył mi na ok pół roku codziennego stosowania
+ ma ładne szklane opakowanie
+ lekko neutralnie pachnie

- nie zauważyłam żeby działał na zmarszczki, chociaż faktycznie nawilża
- na opakowaniu napisane jest serum-żel, według mnie to tylko i wyłącznie żel, ma galaretowatą konsystencję, trwa to chwilę zanim się wchłonie, pozostawia troszkę lepką warstwę, zatem używam go tylko na noc

Podsumowując. Jest to całkiem przyjemny żel, lekko nawilża, bardzo dobrze łagodzi, jest tani i wydajny. Polecam.

Używam tego produktu od: ok 6 miesięcy

Niezły

Musze powiedzieć , że żel był niezwykle wydajny . Miałam go przez dłuuugi czas. Świetnie sie sprawował podczas zapalenia spojówek, łagodził zmęczone oczy fajnie nawilżał okolicę oczu. Konsystencja żelowata, szybko się wchłania i nie zostawia lepkiej powłoczki. W lato trzymany w lodówce świetnie orzeźwiał.
\\nNie zauważyłam, żeby wygładzał zmarszczki, ale nie używałam go jako przeciwzmarszczkowego. Jak dla mnie prawie same plusy i pewnie kupie go ponownie.

w porządku

Jestem na etapie poszukiwań żelu, który nie podrażni moich bardzo wrażliwych oczu.

Żel ma typową, galaretkowatą konsystencję, neutralny zapach. W porównaniu do Flos-Leku bardziej się klei, ale dużo lepiej chłodzi

plusy:
+ miła konsystencja
+ świetne, szklane opakowanie, które dobrze trzyma chłód
+ bardzo dobrze chłodzi i błyskawicznie zmniejsza opuchliznę
+ przystępna cena
+ brak chemikaliów w składzie - podany na opakowaniu jest inny niż na wizażu, a producent twierdzi, że żel nie zawiera parabenów

minusy:
- brak właściwości pielęgnujących i nawilżających
- kiepsko się wchłania
- pozostawia lepką warstwę na skórze

Jest to kosmetyk do zadań specjalnych - mała ilość błyskawicznie chłodzi i koi opuchnięte oczy. Niestety, kleista warstwa sprawia, że nie nadaje się do stosowania na codzień.

Dobry, ale nie dla osób z alergią

+jest bardzo wydajny (25ml starcza na baaardzo długo)

+lekko chłodzi, przez co spojrzenie wydaje się świeższe

+cena

+dobry pod oczy

+szybko się wchłania

+prawie bezzapachowy

+zmniejsza opuchliznę

-nie nawilża

-nie redukuje podrażnień

-konsystencja - zdecydowanie wolę kremy niż żele, ale to zależy od człowieka ;)

-napina skórę, co w moim przypadku dodatkowo wysuszyło powieki

Odświeża spojrzenie

Serum zel Avy pierwwszy raz kupiłam 6 lat temu z względu na skład, zakupiłam ponownie z tego samego powodu jak i z faktu ze byłam wowczas zniego zadowolona. Obecnie skład nieco się zmienił, na szczęscie na korzyść.+ cena
+ wydajnosc
+ zelowa lekka i chłodna konsystencja
+ skład
+ szybko się wchłania
+ idealny jako baza pod treściwsze kremy pod oczy
+ mało wyczuwalny zapach
+ chłodzi, szczególnie przyjemny po wyjęciu z lodówki
+ delikatnie nawilza i napina skórę
+ usuwa zmęczenie oczu, odświeża spojrzenie
+ wygładza zmarszczki spowodowane odwodnieniem i wysuszeniem
+ ujędrnia

+/- z uwagi na niski udział (ponizej 5%) TEA w składzie niektóre osoby mogą doświadzcać podrażnienia
+/- opakowanie szklane, przy takiej jednak konsystencji preferowałabym tubkę z dziubkiem dla lepszej aplikacji
+/- słabo się wchłania jesli nałozony w nadmiernej ilosciSerum jest zamkniete w owalnym słoiczku, szczlnie zamknietym folią alu oraz plastikową nakrętką. Ma postać żelu, nieco zielonkawego, łatwo się aplikuje i wchłania pod warunkiem nałożenia niewielkiej ilości inaczej włanialnośc nam wzrosnie i pozostawi lepiące uczucie ściągniecia skóry. Przy takiej jednak konsystencji zdecydowanie preferowałabym tubkę z wąskim dziubkiem, który by pozwalał na kontrolę aplikowanej ilosci. Serum jest praktycznie bezzapachowe.

Zel stosowałam 6 lat temu solo, obecnie, przy bardziej wymagajacej skórze i warunkach stosuje go własnie jako serum, czyli pod codzienny/wieczorny krem lub w ramach potrzeb odświeżenia spojrzenia. Tutaj radzi sobie świetnie i dobrze wspólpracuje. Duzym plusem jest konsystencja - chłodna, mokra, dające uczucie natychmiastowego chłodu, napięcia i nawilzenia. Odczuwalne jest znikanie zmeczenie oczu. Pozostawia też skórę lekko wygładzoną i ujędrnioną.
Wczesniej miewalam zmarszczki spowodowane wysuszenie i zel świetnie sobie z tym radził poprzez nawilzenie tej partii, niemniej usunąc na stałe to ich nie usunie. Zresztą producent tego nie obiecywał,napisał jedynie ze : "(...)łagodzi płytkie zmarszczki(...)". Obecnie faworyzuję jako jako serum pod eliksir synesis i tak go polecam osobom o wymagającej skorze.

Ma dobry, lepszy niż te 6 lat temu, sklad: świetlik i algi zaraz na drugim i trzecim miesjcsu w szeregu inci.
Posiada też kontrowersyjny składnik TEA - Trójetanoloamine, która jest wprawdzie substancją bezpieczną w kosmetykach, jednakże w produktach pozostających na skórze jej stężenie nie powinno przekraczać 5%. Stosowana jest jako emulgujący i alkalizujący dodatek do kosmetyków, może działać drażniąco na skórę i błony śluzowe (ale wcale nie musi), w sprzyjających dla niej warunkach (w połączeniu z azotanami np. taka reakcja może zajść w czasie leżenia produktu na półce w sklepie) może przyczyniać się do powstawania rakotwórczych nitrozoamin, takie jak NDEA (Af-nitrozodietanoloamina), która jest wysoce rakotwórcza i stanowi szczególne zagrożenie dla nerek i wątroby i jest bardzo łatwo absorbowana przez skórę, zwłaszcza bardzo delikatną skórę dzieci.
Mniemam jednak ze z uwagi na fakt iz TEA znajduje sie w kremie nisko w skladzie jej stężenie waha się pomiedzy 2%-4%, zatem jest bezpieczna. Jak widać ze składu służy ona wspierjąco dla zwiekszenia lepkosci karbomeru.

Podsumowując - serum za taką cenę, sklad i pojemnosć jest bardzo przyzwoite i zasługuje na mocne 4 gwiazdki. Polecam przede wszystkim kobietom młodym, niedospanym i pracującym przy komputerze - szybko i skutecznie odświeży spojrzenie i zadba o nawilzenie. Osobom 25+ polecam jako serum pod olejki, czy inne treściwsze kremy jak również doraźnie w ramach potrzeb.

Aktualny skład:

aqua, propylene glycol, euphrasia rostkoviana, algae extract, phenoxyethanol, ethylhexylglycerin, triethanolamine, carbomer

Analiza:

aqua - woda
propylene glycol - silnie higroskopijny humektant, tworzy na skórze wilgotny, nie wysychający film, zapobiegający TEWL. Jest doskonałym rozpuszczalnikiem wielu czynnych substancji oraz zaliczany do tzw. promotorów przejścia przezskórnego ułatwuający przenikanie czynnych substancji
euphrasia rostkoviana - świetlik, Ziele świetlika zawiera glikozyd - aukubinę, garbniki, kwasy fenolowe, olejek eteryczny, pochodne kumaryny, sole mineralne, szczególnie związki miedzi i manganu. Uszczelnia naczynia krwionośne oczu, zapobiega krwawieniom z naczyń siatkówki.
algae extract - ekstrakt z alg
phenoxyethanol - konserwant
ethylhexylglycerin - naturalny konserwant
triethanolamine - regulator pH, pozwala na uzyskanie odpowiedniego pH kosmetyku, może podrażniać
carbomer- zagęstnik, zwiększa lepkość preparatu. Przy stosowaniu karbomeru w kosmetykach należy pamiętać, że rozwija się w odpowiednim pH, a więc żeby karbomer mógł zwiększyć lepkość preparatu należy doprowadzić kosmetyk do odpowiedniego pH, w którym on się rozwinie i zagęści preparat- stąd powyższa TEA.

Ilość zużytych opakowań: 2x25ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

lubimy się;)

przyjemnie chłodzi,
szybko się wchłania,
wydajny,
miły, delikatny zapach,
wygodne opakowanie
troszkę się lepi,
Nie mam mu nic więcej do zarzucenia

w porządku

+ wydajność
+ estetycznie opakwanie
+ przyjemnie chłodzi
+ pomógł pozbyć się przesuszonej skóry w okolicach oczu,
delikatnie nawilża
- ciężko się wchłania, trochę się lepi
- niejednokrotnie oczy szczypią mnie w kącikach, powoduje łzawienie...

Nic specjalnego

Żel kupiłam 4 miesiące temu. Pomimo tego, że używam go codziennie to ze słoiczka ubyło niewiele. Niska cena i duża wydajność to chyba jedyne jego zalety. Żel szczypie, gdy dostanie się do oczu. Nie usuwa cieni. Nawilża ale bez rewelacji. Lepi się ale tylko przez chwilę do wchłonięcia, nie usuwa zmarszczek (których póki co mam niewiele i są bardzo drobne), wręcz przeciwnie, odnoszę wrażenie jakby stały się po tym żelu bardziej widoczne, zwłaszcza rano po spaniu na brzuchu lub na boku. Przyjemny zapach.

Używam tego produktu od: 4 miesiace
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1go