Dermedic, Normativ, Oczyszczający żel do mycia twarzy (stara wersja)

Dermedic, Normativ, Oczyszczający żel do mycia twarzy (stara wersja)

Żel oczyszczający działa przeciwłojotokowo, przeciwzapalnie i kojąco. Zawartość d-panthenolu i alantoiny sprzyja regeneracji komórek naskórka i łagodzi podrażnienia. Żel ogranicza wydzielanie sebum pozostawiając skórę dobrze nawilżoną i przygotowaną do aplikacji preparatów pielęgnacyjnych.
Przeznaczony do skóry tłustej lub mieszanej, z tendencją do błyszczenia i powstawania wykwitów zapalnych.

polecam sprawdzić

Moja kapryśna cera (trądzikowo-tłusto-sucho-wrażliwo-naczynkowa) podchodzi bardzo restrykcyjnie do kosmetyków do demakijażu i mycia twarzy. Musi być woda, dokładne zmycie wszystkiego (może poza tuszem) za jednym razem, nie może ściągać, wysuszać i powodować wysypu (tak reagowała na sls). Przez długi czas byłam wierna żelowi Ziaji z serii tin tin, który był bardzo łagodny a jednocześnie działał choć trochę przeciwtrądzikowo i zapewniał balans. Jednak miałam wrażenie że nie oczyszcza do końca.
Ten żel bardzo dobrze oczyszcza, jest łagodny, ściąga tylko troszkę, jest bardzo wydajny więc w ogóle nie przejmuję się ceną, przyjemnie ślizga się i pieni:)
Minusem jest szczypanie w oczy, ale generalnie mam opory żeby żelem do twarzy trzeć oczy, więc często sie to nie zdarza.
Poza tym zdziwiłam się kiedy kupiłam drugie opakowanie i żel był rzadszy niż w poprzednim, przez co musiałam go używać więcej, ale po ok 2 tygodniach jest tak gesty jak poprzedni. Nie wiem czy zgęstniał, czy może był lekko rozwarstwiony i należało nim wstrząsnąć, teraz jest wszystko ok i wystarcza naprawdę ilość wielkości orzecha laskowego do umycia całej twarzy i szyi.
Polecam, bo wydaje mi się porządnym, bezpiecznym kosmetykiem.

p.s.aha w normalizowanie produkcji sebum przez żel nie wierzę więc nie odejmuję za to żadnych gwiazdek.
Połówkę odejmuję, bo może nie zdaję sobie sprawy jak wspaniały żel do mycia twarzy może być;)

Używam tego produktu od: ok 4 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Może być

Żel jak żel. Niby apteczny ale cudów nie czyni. Największym jego plusem jest to, że faktycznie bardzo dobrze oczyszcza twarz, także z makijażu. Pachnie natomiast dość intensywnie i mnie osobiście ten zapach specjalnie nie odpowiada. Nie matuje absolutnie, przynajmniej mojej tłustej cerze nie daje rady.. I koszmarnie szczypie w oczy.

Używam tego produktu od: około 2 m-ce

można wypróbować

Łagodnie myje, ale trochę słabo się pieni. Nie wysusza skóry, ale strasznie szczypie w oczy. Cena taka sobie, ale w końcu to produkt apteczny. Rzeczywiście zmniejsza błyszczenie cery.
Ogólnie polecam jak dla cery mieszanej.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

może byc

Generalnie żel spełnia swoje zadanie jeśli chodzi o oczyszczenie twarzy, ale ten zapach....jak dla mnie nie do przejścia! Minus za wysuszanie!! Efektu matującego jako takiego nie było - był efekt wysuszający a jak wiemy gdy skora jest zbyt wysuszona zaczyna w reakcji produkować więcej łoju...i takie błedne koło. Nie kupie już go więcej, są o wiele lepsze proidukty w podobnej cenie. Z tej firmy mogę z czystym sumieniem polecić nawilżający krem do skóry przesuszonej z tendencją do zmian trądzikowych i żel-krem pod oczy o przedłużonym działaniu, natomist tego kosmetyku jak i kremu z tej samej seri niestety NIE POLECAM!

Używam tego produktu od:4 miesiące

KWC!

Recenzję mogłabym napisać zarówno po 1., jak i setnym stosowaniu. Kupiłam żel przez przypadek, chciałam coś aptecznego, bo znudziłam się drogeryjnymi clean&clearami i innymi. Kupiłam go za 16 zł, więc cena jak najbardziej w porządku.
Zacznę od tego, że jest to jeden z niewielu kosmetyków, który mnie nie uczula. Nawet ponoć hipoalergiczny Iwostin czynił masakrę z moją skórą. Plusem jest zapach, wygodne opakowanie, ogromna wydajność. Nie wysusza mojej cery, zapobiega powstawaniu wykwitów, skórę pozostawia idealnie gładką. Jestem bardzo zadowolona z tego żelu :)

Używam tego produktu od:dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań:niecałe 1

Polecam! (:

Żel jest świetny! Przede wszystkim
"robi" to co ma w szczególności "robić" czyli DOKŁADNIE oczyszcza cerę! Jak żaden kosmetyk oczyszczający których używałam do tej pory.!. Doskonale oczyszcza pory, wygładza cerę i napewno jej nie szkodzi! Jeszcze do tego jest tani tym bardziej że jest to apteczny produkt,a nie zwykły, drogeryjny ,a do tego MEGAWYDAJNY!.. Dziewczyny , ja nie wiem czego wy wymagacie więcej?! Myślałyście że żel oczyszczający spowoduje nagły zanik trądziku albo zmatowi wam cerę na cały dzień? o.O ;)
Polecam jak najbardziej!!

Używam tego produktu od:roku

rozczarowanie

Szukałam produktu do cery tłustej, ale z delikatną bazą myjącą tzn. bez SLS. Miałam spore oczekiwania co do tego produktu. Na plus oceniam wydajność i skuteczność w oczyszczaniu. Jednak cechy minusowe są wyjątkowo niekorzystne. Ten mniejszy problem dotyczy jakiegoś składnika lub składników powodujących koszmarne szczypanie oczu. Ja tym żelem oczu nie myję, a jednak wystarczy, że odrobina "aury" tego żelu dostanie się do oczu i tragedia. To jak z cebulą, jej sok nie musi dostać się do oka bezpośrednio, a i tak płaczemy. Drugi problem, bardzo zaskakujący, to fakt przesuszenia skóry. Niestety, twarz mam po tym preparacie wysuszoną, nie ściągniętą, ale szorstką, nie miłą w dotyku. Podkreślam, że podczas stosowania Normativ nie zmienialam żadnego innego kosmetyku do twarzy. Wina leży więc całkowicie po jego stronie.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Mam mieszane uczucia

Tak jak w tytule - moje odczucia są mieszane.
Na początku żel mi się nie spodobał, nie pieni się, wydawalo mi się, że wysusza, potem jakbym się do niego przyzwyczaiła, skóra już nie jest taka ściągnięta, ale sama już nie wiem co o nim myśleć. po zastosowaniu kremu w sumie jest ok.

Używam tego produktu od:miesiaca

bez zastrzeżeń

Świetnie oczyszcza (filtr, podkład, pudry nie pudry, sebum itp.), nie wysuszając przy tym na wiór. Delikatnie pachnie, nie pieni się spektakularnie, jest diablo wydajny - na całą twarz wystarczy dosłownie kropelka o średnicy 3 mm ;) Podsusza niespodzianki, nie piecze, nie podrażnia. Cena w miarę. Opakowanie wygodne, chociaż za pompkę bym się nie obraziła ...

Produkt absolutnie bez zastrzeżeń. A nie wiem czy kupię, bo często testuję nowości. Ale polecać polecam.

jestem na tak

Bardzo dobry żel do mycia twarzy za rozsądne pieniądze:
+dobrze oczyszcza skórę
+Nie wysusza(mam dość wrażliwą cerę)
+wydajny
+nieźle się pieni
+poręczne,nie za duże opakowanie
+pomaga w kuracji cery problematycznej,z kremem z tej samej serii daje naprawdę niezłe efekty
Minusów nie zauważyłam,trzeba tylko uważać,aby żel nie dostał się do oczu.

Używam tego produktu od:Prawie rok z przerwami

Raczej dla tłustych cer

Moim zdaniem, jeśli to ma być jedyny żel używany do mycia twarzy, powinien być kupowany raczej przez właścicielki skór tłustych. Dla skóry mieszanej tylko do używania raz dziennie (na przemian z żelem bardziej nawilżającym) lub z mocno nawilżającymi kosmetykami, w innym wypadku skórna pustynia zapewniona. Kolejny minus to szczypanie oczu, choć znacznie delikatniejsze niż w żelu Acne Expert - tamten powodował potok łez.

Z plusów: bardzo dobre oczyszczenie, odświeżenie, zmatowienie, zauważalne działanie antybakteryjne. Bardzo dobra wydajność, niewielka kropla żelu intensywnie się pieni, stosunkowo niska cena.

Nie wiem czy do niego wrócę, niezbyt mi odpowiada to dodatkowe wysuszanie skóry przy stosowaniu retinoidów, kwasów i glinek. Polecam osobom które w pielęgnacji stawiają na intensywne nawilżanie i właścicielkom skór nie-do-wysuszenia.

bez detergentu

samo odczuwalne działanie jak w przypadku innych żeli, które do tej pory stosowałam: oczyszcza, nie wysusza, ale na jego korzyść dodatkowo przemawia brak wysuszających "sulfatów" i ogólnie skład bogaty w konkretne składniki roślinne, a nie same detergenty i konserwanty

Używam tego produktu od: xx