HiPP, Shampoo (Szampon dla dzieci) (stara wersja)

HiPP, Shampoo (Szampon dla dzieci) (stara wersja)

Szampon HiPP Babysanft delikatnie myje i pielęgnuje delikatną skórę głowy, a zawarty w nim składnik HiPP-Hautschutz pomaga odbudować jej naturalną warstwę ochronną. Sprawia, że włosy łatwo się rozczesują, są błyszczące i miękkie.
Szampon HiPP Babysanft jest delikatny dla oczu - a to dobra wiadomość dla małych miłośników kąpieli.
Idealny również dla całej rodziny.
Szampon nie zawiera substancji konserwujących i barwników, oleju mineralnego, mydła i emulgatorów PEG1.

dość dobry

Mam wersję z olejkiem migdałowym.
\\n
\\nNie zawiera SLS, jest łagodny dla skóry głowy, włosy nie przetłuszczają się aż tak bardzo. Dzięki niemu zniknęły mi pryszcze.
\\nWłosy stały się bardziej miękkie, ale dzień po umyciu już są suche i się łamią. W związku z tym rozczesywanie odpada.
\\nPowiem śmiało, nie zasłużyłam na taki puch na głowie, jaki mam. Wiele osób rozjaśnia włosy i ma je lśniące, może rozczesywać. Ja raz pofarbuję albo raz użyję prostownicy i mogę się już nimi żegnać. Dodatkowo każdy szampon wywoływał podrażnienia, pryszcze i przetłuszczanie. Ten szampon jako jedyny to leczy, więc pewnie będę szła w kierunku szamponów bez SLS, ale nie wiem, czy akurat następnym razem kupię Hippa, możliwe, że wybiorę Pharmaceris.

Idealny dla dziecka

Produkty Hipp można kupować w ciemno. Skład szamponu jest świetny. Bez szczypiącego w oczy AGRESYWNEGO wysuszacza jakim jest SLS, konserwantów, PEG i innych dziadostw. Myję nim włoski mojemu dziecku. Jakiś czas temu coś mnie tknęło że zainteresowałam się składami kosmetyków jakie serwowałam dziecku. Wcześniej używałam Johnsons który okazał się karygodnym błędem. Na szczęście zmądrzałam w samą porę i zmieniłam kosmetyki całej rodzinie na bezpieczne i naturalne. Sama czasami myję włosy tym szamponem chociaż w moim przypadku po tylu latach stosowania SLS moje włosy już nie są takie piękne po umyciu naturalnym szamponem ale trzeba dać czasu. Dla urozmaicenia mojej córeczce wypróbuję innego szamponu ale na pewno do niego wrócę nie raz.

Zalety:
-bardzo dobry skład
-dobrze myje włoski maluszka
-dosyć wydajny
-ładnie pachnie
-dobra cena
-dobrze się pieni ( ale nie na moich suchych włosach )

Wady: nie zauważyłam

Polecam!

Używam tego produktu od: 2-ch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

Mój Pan Idealny- do czasu

EDIT: NIESTETY, PO ZUŻYCIU KOLEJNYCH KILKU BUTELECZEK PODRAŻNIŁ MI SKALP. NIE MAM POJĘCIA, JAK TO MOŻLIWE, ALE PRAWDZIWE. A WIELKA SZKODA, BO MUSZĘ ZNÓW SZUKAĆ IDEALNEGO, DELIKATNEGO SZAMPONU, CO BY BYŁ DELIKATNY I DLA WŁOSÓW I DLA SKÓRY

Szampon kupiłam jako zamiennik tego z Babydream, który się u mnie kompletnie nie sprawdził. I dobrze trafiłam. Przestrzegałam wtedy restrykcyjnie wręcz zasad cg. Ale teraz, kiedy już troszeczkę sobie odpuściłam(ale nie całkowicie) nie zrezygnowałam z niego.

Cena: 10 zł jak za taki szampon to dla mnie cena idealna. Zwłaszcza przy jego bardzo długiej wydajności to zakup opłacalny i w pełni wart.

Wydajność: jak na moje długie, grube i gęste włosy przy częstym stosowaniu, jakieś 3 razy na tydzień wystarcza na ponad miesiąc, co jeszcze nigdy wcześniej mi się nie przytrafiło. To istny cud! Nie trzeba go dużo do umycia całych moich włosów do pasa, które w dodatku są ponadprzeciętnie grube.

Opakowanie: łatwo się szamponik zamyka i otwiera, nie wyślizguje się z rąk a i szata graficzna pojemniczka jest przyjazna dla oka, pomimo tego, że jestem osobą niecierpiącą koloru różowego.

Dostępność: ja kupuję go zawsze w Rossmannie, bo nigdzie indziej w swojej małej mieścinie go nie widziałam, ale możliwe, że istnieje możliwość nabycia go w innych sklepach, bo chyba widziałam produkty tej firmy w supermarketach.

Zapach: piękny, idealny! Tak właśnie, przynajmniej dla mnie, powinien pachnieć szampon. Ten zapach przypomina mi mieszaninę kokosa, kakao, czekolady, migdałów i wanilii. Słodycz, która nie mdli, a jest stonowana i utrzymuje się długo na włosach, przypominając o sobie w delikatny sposób wraz z podmuchem wiatru.

Działanie: oczyszcza, ale nie z silikonów, a takich typowych codziennych zanieczyszczeń, jak np. kurz czy opary miejskie. Olej, np. kokosowy czy oliwę z oliwek bez problemu zmyje. Niestety, odrobinę moje zniszczone końcówki wysusza i należy po nim nałożyć na nie coś mocno nawilżającego i z dużą ilością protein, żeby wróciły do normy. Ale na pocieszenie dodam, że to właściwie jego jedyna wada. Poza tym jego konsystencja jest dość gęsta, dzięki czemu nie spływa z ręki i można go spienić przed nałożeniem na głowę i włosy. Nie ma obawy przed myciem nim skalpu, bo nie podrażnia, nie wywołuje łupieżu, nie uczula, nie powoduje zaczerwienia. Jest dobry nawet dla wrażliwych i alergików. Dobrze myje, włosy są po jego użyciu oczyszczone i puszyste, ale nie napuszone. W dodatku nie uszkadza i nie pogarsza stanu włosa. Taki typowy szampon, szkoda tylko że tak mało popularny.

Skład: zgodny z metodą cg, przyjazny dla wrażliwych i alergików.

Podsumowując:
plusy
- zapach, który utrzymuje się na włosach nawet kilka dni
- skład(zgodny z cg)
- wygodne w użyciu opakowanie, z któego produkt w pełni wylatuje
- wydajność(przy częstym stosowaniu na moich długich i gęstych włosach wytrzymał ja żaden inny 1,5 miesiąca)
- cena
- dostępność
- nie podrażnia
- nie uczula
- dobrze oczyszcza włosy, nawet z olejów
- włosy są puszyste, ale nie napuszone
- daje delikatny, naturalny blask
- włosy są miękkie
- nie uszkadza ich łusek
minusy
- wysusza bardzo suche końcówki(których i tak nic by nie odratowało, ale jednak)
- nieco splątuje, utrudnia późniejsze nakładanie odżywki czy maski

Tak czy siak jest to chwilowo mój idealny szampon, głównie ze względu na cenę, wydajność i zapach. A w dodatku miękkość i blask, którą nadaje włosom, w raz z delikatnym oczyszczeniem ich. Czyż nie taki powinien być szampon?

Ilość zużytych opakowań: 3 całe buteleczki

najlepszy z dziecięcych

To moim zdaniem najlepszy z dziecięcych szamponów do użycia w pięlęgnacji włosów osób dorosłych. Oczywiście absolutnie nie polecam stosowania go codziennie, bo nie oczyści tak dobrze, jak szampony z silniejszymi detergentami, ale na przemian z silniejszym szamponem - jak najbardziej.

Jakieś 2 lata temu zakupiłam pierwsza buteleczkę i zupełnie nie rozumiałam zachwytów - szampon był nijaki, nie dawał super efektów, czekałam, aż się skończy. Nie tak znowu dawno postanowiłam znów dać mu szansę i używać właśnie na zmianę z szamponami-silnymi oczyszczaczami. Tu spisał się dobrze. O niebo lepiej od Babydreama, który u mnie nie sprawdził się totalnie.

Na plus na pewno całkiem ciekawy skład, zwłaszcza wysoko - zaraz po wodzie - nawilżający Sorbitol.

Kolejny plus - szampon myje, czyli spełnia swoje zadanie, choć nie należy spodziewać się ekstremalnego oczyszczenia.

Całkiem wydajny.

Doskonały też do mycia pędzli.

Jeśli chodzi o ewentualne minusy:

Przy zbyt częstym używaniu, i ten szampon podrażni jednak wrażliwców, ale raz na jakiś czas sprawdzi się.

Używam tego produktu od: ok 2 lat
Ilość zużytych opakowań: dwa

bardzo dobry

postanowiłam bardziej dbac o włosy i przerzucic się na szampon bez SLS. czytałam że na początku odstawiania SLS włosy mogą byc suche i niesforne. jednak nie w moim przypadku. szampon sprawdził się ideanie,włosy po nim są miękkie i ładne. na początku nie byłam zadowolona z ceny,ale wbrew pozorom się opłaca! ja nie mam dugich włosow,myje je co drugi dzień a pierwsze opakowanie starczyło mi na ok. tyg.

Ilość zużytych opakowań: 1 (jestem w trakie 2)

Mam bardzo delikatne i cienie włosy. Moja fryzjerka doradziła mi bym porzuciła wszelkie szampony na rzecz szamponu dla dzieci.
Po wizycie u niej od razu pobiegłam do sklepu, wybór padł na szampon Hipp.
Jestem z niego bardzo zadowolona, używam go dopiero od kilku tygodni. Już widzę poprawę w kondycji moich włosów. Są niesamowicie miękkie i delikatne i nie wypadają tak jak kiedyś. Wcześnie jedna z wizażanek wspomniała, że zmywa nawet olej. Potwierdzam, także stosuję olejowanie włosów i o ile innymi szamponami olej musiałam zmywać dwa razy, ten szampon upora się z olejem za pierwszym razem.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Doskonały

Szampon z Hipp jest dla mnie i dla dziecka doskonały.
Skład ma bardzo dobry, prosty- wszystkie ich kosmetyki mają świetne składy. Szampon się bardzo dobrze pieni i pięknie pachnie ! :) Zmywa z włosków i skóry głowy wszystko co popadnie :) Wielki plus za bardzo fajną konsystencję- nie lejąca ani nie gęsta. W sam raz. Dodam,że nas nie uczulił ani nie podrażnił. Polecam.

Ilość zużytych opakowań: dwa 200 ml

Pobił BabyDream na łopatki!

Po niemiłej przygodzie z szamponem BabyDream sięgnełam z pewną dozą sceptycyzmu po Hipp.
Aktualnie jestem w trakcie drugiej butelki i muszę stwierdzić, że kosmetyk ten jest naprawdę dobry.
Mam wrazliwa skore glowy oraz wlosy skore do wypadania, dlatego zaczelam uzywac szamponow dziecinnych ze wzgledu na ich naturalny sklad. Mniej chemii w szamponie korzysnie wplywa jako dopelnienie kuracji przeciw wypadania wlosow.
Dla tych, którzy nie mogą się zdecydować między obydwoma wyżej wymienionymi szamponami, polecam zobaczyć poniższe porównanie:

BabyDream

+niska cena
+dobrze się pieni
+dość ładnie pachnie
+ma bardzo naturalny skład

-okropnie wysusza włosy (do tego stopnia, że nawet najlepsza i sprawdzona odżywka nie była w stanie nawilżyć przesuszonego siana, które utworzył mi na głowie BabyDream)
-po permanentnym stosowaniu powoduje sporadyczne swedzenie skory glowy
-plącze włosy
-rozjaśnia (dzięki rumiankowi), w efekcie moje kasztanowe włosy uzyskały barwę mysio-sraczkowatą
-włosy bardzo szybko się przetłuszczają, właściwie są świeże w dniu mycia
-włosy bardzo się pierzą i nie dają się unicestwić żadnym kosmetykiem do stylizacji

Hipp

+dobrze się pieni
+włosy rzadziej się przetłuszczają
+włosy po umyciu są lśniące i puszyste
+nie powoduje swędzenia skóry głowy
+nie wysusza
+włosy mniej wypadają
+naturalny skład
+ładny zapach
+dobrze oczyszcza

-wysoka cena
-mała pojemnosc (powinno byc chociaz te 250ml)
-plącze włosy (patrząc na skład nie ma sie co prawda dziwic), ale po uzyciu odzywki wszystko jest ok (odzywka Alterry z granatem i aloesem swietnie sobie radzi z wygladzeniem wlosow).

Podsumowując: Osobiście nigdy nie wróce do szamponu BabyDream ze względu na to w jakim stanie pozostawił on moje włosy po zuzuciu 1 butelki. Ekstremalnie przesuszone, niemilosiernie pierzace sie. Wole zaplacic 3 razy wiecej i miec przyzwoity szampon na miare Hipp.

NIE NIE NIE

+ naturalny skład, nie zawiera SLS/SLeS
+ nietestowany na zwierzętach
+ delikatny
+ pozostawia miękkie i gładkie włosy
+ nie plącze tak strasznie włosów jak BD
+ wydajny
+ dobra konsystencja
+ miła w dotyku butelka :D:D

- nie nadaje się do przetłuszczających się włosów!! Dla suchych na pewno jest dobry, gdyż wysoko w składzie ma nawilżający sorbitol
- nie domywa niektórych olejów (np. Sesa). Nie jest to spowodowane złą techniką mycia, bo inne delikatne szampony radzą sobie z nią
- nie oczyszcza skutecznie, już pod koniec dnia, w którym myłam włosy przy sklapie są już przetłuszczone
- nie zawiera rumianku
- wysoka cena

Minusy są jednak ważniejsze niż plusy, dlatego daję jedynie 2 gwiazdki. Raczej nie skuszę się na ponowny zakup.

MAGIA! Wraz z Glorią zwyciężył przetłuszczanie się włosów!

Około półtora miesiąca temu odstawiłam wszelkie produkty z silikonami i przerzuciłam się na szampon Hipp, emulsję Gloria oraz raz na tydzień Waxa. Miałam mnóstwo wątpliwości, ale teraz uważam, że to była najlepsza decyzja w moim życiu.

Nigdy nie sądziłam, że jeden miesiąc może tyle zmienić!

Zacznę od plusów recenzowanego produktu:
+ poręczne opakowanie
+ dostępność
+ cena w stosunku do wydajności*
+ konsystencja: szampon jest dość gęsty, przejrzysty. Ma delikatny zapach.
+ delikatny, a mimo to skuteczny: świetnie oczyszcza, dobrze zmywa oleje

Trzeba zacząć od tego, że pierwsze dwa tygodnie z pielęgnacją bezsilikonową są TRUDNE. Ma się wrażenie, że szampon nie myje dokładnie, że się w ogóle nie pieni - to skutkuje użyciem zbyt dużej ilości produktu. Włosy wydają się strasznie skołtUIONe i wręcz obrzydliwie szorstkie, ale.. to jest właśnie znak, że są ŚWIETNIE umyte. Powiem szczerze - odżywka po tym szamponie to raczej obowiązek, bo włosy faktycznie są bardziej splątane niż po drogeryjnych, ale: wręcz skrzypią z czystości, a po wyschnięciu bajka:

Włosy puszyste, świeże, błyszczące, ZDROWE.

Przez pierwsze dwa tygodnie myślałam, że wyrzucę Hipp do kosza (włosy były szorstkie, jakieś takie dziwne, aż mi się płakać chciało z rozpaczy). Zacisnęłam jednak zęby i dalej go używałam, teraz wiem, że to był tylko okres przejściowy, bo później włosy z dnia na dzień odżyły.

Teraz mam włosy niesamowicie gładkie, przestały przypominać siano, ładnie się układają, a ja zapomniałam czym jest plątanie się włosów - nawet przy wietrznej pogodzie bez problemu przeczesuję je palcami! Włosy są w zdecydowanie lepszej kondycji, wydają się mocniejsze, mniej wypadają. Generalnie wiem, że nie wrócę już do pielęgnacji silikonowej, nie warto!

Rzecz, która najbardziej mnie uderzyła: WŁOSY SIĘ NIE PRZETŁUSZCZAJĄ! Od jakichś 10 lat myłam włosy dzień w dzień, a już pod wieczór wyglądały nieświeżo. Duet Hipp + Gloria dokonały tego, co uważałam za niemożliwe: aktualnie włosy myję co dwa dni, na drugi dzień wciąż wyglądają świeżo, są puszyste i ładne (!), w sytuacji kryzysowej mogłabym także wyjść do ludzi na trzeci dzień po myciu (!!!). Niebywałe :)

* Słówko o wydajności. Z powodu tak spektakularnego ograniczenia przetłuszczania moich włosów szampon jest strasznie wydajny - nie dość, że wcale dużo go nie trzeba (trzeba się po prostu przestawić na inne mycie, bez obfitej piany), to jeszcze myję co 2-3 dzień. WOW.

Kocham Cię, Hipp (tu pozdrawiam też rewelacyjne mleczko do ciała tej samej firmy :)).

Polecam każdej Wizażance sprawdzenie pielęgnacji bezsilikonowej. Uwierzcie, początki są trudne, ale później włosy się odwdzięczają!

Nie daję KWC tylko dlatego, że to mój pierwszy szampon tego typu i nie mam porównania.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 3/4 pierwszego

Dobry, ale

Plusy :
+nie testowany na zwierzętach
+bez SLS i silikonów
+piękny zapach
+fajny skład
+dobrze zmywa olejki z włosów (ale nie skóry głowy!)

Minusy:
-za gęsta konsystencja dla grubych/długich/ciężkich włosów
-ciężko się spłukuje
-nie pomaga przy przetłuszczającej się skórze głowy
-cena 11zł za 200ml

Używam tego produktu od: od roku
Ilość zużytych opakowań: ponad 20

Lubie bardzo

Nie wiem ile opakowań tego produktu już zużyłam, wiem jednak ze nie przestane. Myje nim włosy i pędzle do makijażu ponieważ jest bardzo delikatny. Wiadomo że produkty dla dzieci nie są napakowane chemią, a potrzebowałam czegoś delikatnego. Dobrze się pieni, pięknie pachnie. Uwielbiam

Ilość zużytych opakowań: ok 6