Sephora, Colorful Mono Eyeshadow (Pojedyncze cienie do powiek)

Sephora, Colorful Mono Eyeshadow (Pojedyncze cienie do powiek)

Pojemność 3,5 g

Sephora Colorful Mono Eyeshadow to gama cieni do powiek o formule wet& dry, która pozwala na uzyskanie dowolnej wyrazistości odcienia. Cień do powiek Sephora Colorful Mono Eyeshadow zapewnia optymalne pokrycie, wygładza optycznie powierzchnię skóry, a dzięki ekstraktowi z zielonej herbaty, ma własciwości kojące i antyrodnikowe.
Dostępne jest 45 kolorów w 4 efektach (mat, perła, chrom i strass).

Nacre shimmer mnie rozczarował

Zacznę od opakowania, które jest malutkie, ale znajduje się w nim całkiem spora ilość cienia. Dosyć ciężko się otwiera, co w gruncie rzeczy jest zaletą, bo samoczynnie nie otwiera się w kosmetyczce. Kolejnym plusem opakowania jest możliwość wymiany wkładu (pasują m.in. pojedyncze cienie z Inglota).
Cienie Colorful Sephora to ogrom kolorów i wykończeń, od matów, przez odcienie metaliczne, po brokaty. Każdy wybierze coś dla siebie.
Obecnie mam dwa odcienie Nascre Shimmer (nr 285 Tahitian pearl i nr 329 Be chic) i z obydwoma mam problem. Nabierając go na palec wydają się być świetnie napigmentowane, natomiast malując powiekę pędzelkiem ta pigmentacja gdzieś. Trzeba się sporo napracować, żeby osiągnąć zamierzony efekt. Drugi problem tych cieni to ich trwałość. Cienie bardzo szybko się ścierają, osiadają w załamaniu powieki i osypują się. Ciężko się również blendują...
Tak jak na testerach czy nabierając je na palec wydają się całkiem fajne, tak na powiece cały ich urok znika.
Za tę cenę spodziewałam się lepszej jakości.

Glitter i metal do niczego!!!

Mam 2 odcienie i żaden z nich nie nadaje się do użytku! A kupiłam je po regularnej cenie, więc prawie 100zł stracone :( Mogłam za to mieć kilka foliowych cieni z Hean, które są o niebo lepsze niż to badziewie. Najgorsze jest to, że na testerach w Sephorze zachowywały się zupełnie inaczej, nie kupiłabym ich gdybym już wtedy widziała, że są bardzo problematyczne...
Kolor 221 Hawaiian Beach (glitter) - miał być delikatnym, złotym toperem - w kącik oka albo na środek powieki. Zamiast tego jest suchym żółtym plackiem, którego wydobycie z opakowania graniczy z cudem. Ledwo transferuje się na palce, o nabraniu go pędzlem (i suchym, i mokrym) mogę zapomnieć.
Kolor 07 Volcano Land (metal) - ten już ma konkretny pigment, rudawo-brązowy, efekt metaliczny również jest solidny. Nie sprawia aż takich problemów z transferem, ale robią się z niego dziwne grudy, nad którymi ciężko zapanować. Sprawdza się na dolną powiekę, na którą wystarczy niewielka ilość do uzyskania efektu. Mimo to nie sięgam po niego chętnie, bo męczy mnie praca z taką formułą.
Oba cienie są w niewygodnych opakowaniach, ciężko je otworzyć (a mam dość długie paznokcie).
Nie mam ochoty próbować kolejnych.

Przyzwoity

Mam kolor Nacre Shimmer Hello September N 284. Jest to ciepły brąz o wykończeniu perłowy. To mój pierwszy cień z Sephory kupiłam go z ciekawości za śmieszne pieniądze 8,90. Uważam, że jest dobrej jakości i na pewno wart ceny na promocji, w regularnej cenie nie wiem czy bym go kupiła bo żeby zapłacić za pojedynczy cień 39 zł to musiałby zrobić na mnie super wrażenie. Cień jest dobrze napigmentowany, dobrze się z nim pracuje, trzyma się na powiece do zmycia , nie traci koloru także ogólnie uważam że jest to dobry zakup. W dotyku jest miękki, zapakowany w smukłe plastikowe pudełeczko z zapinką. Jak będę miała okazję napewno sięgnie po inne kolory.

Zależy od odcienia

Mam 2 odcienie (ciemny grafit z brokatem i jasny kremowy) i powiem szczerze, że mocno się te cienie różnią między sobą właściwościami. To, co je łączy to solidne i ładne opakowanie i cena - moim zdaniem dość wysoka jak na pojedynczy cień. W cenie 4-5 cieni z Sephory możemy sobie sprawić naprawdę świetną paletę bardziej renomowanej marki (łącznie z Huda Beauty), która zawiera więcej odcieni, a często też lusterko czy pędzelek. Wiadomo, łatwiej wydać 40-50 zł kilka razy niż jednorazowo 200-250, ale koniec końców uważam, że cienie z Sephory są drogie jak na swoją jakość.

Grafit z brokatem, który posiadam ma idealną konsystencję - nie za sypką, nie za kremową. Dobrze się blenduje, jest trwały i dobrze się nosi, jest trwały. Kremowy cień, który posiadam jest bardziej suchy i kiepsko zachowuje się podczas aplikacji - dopiero przy nałożeniu 3 lub 4 cokolwiek zaczyna być widać. Wcześniej po prostu się rozmywa, totalnie znika. Ale przy nałożeniu 3-4 warstw cień zaczyna się już osypywać i nie chce za dobrze trzymać się powieki. Trudno nim cokolwiek zrobić i po kilku nieudanych próbach po prostu się go pozbyłam, bo nie widzę dla niego zastosowania.

Podsumowując: wydaje mi się, że właściwości cieni od Sephory różnią się trochę pomiędzy poszczególnymi odcieniami i wszystko zależy jak się trafi. Plus za duży wybór kolorystyczny i mniej standardowe odcienie.

fajna jakość

W moim posiadaniu znajduje się cień 227 Romantic Comedy. Waga 1.2g. Kolor jasnego fiołka-lilii z wykończeniem perłowo-satynowym. Wydajny! Bez nachalnych drobinek brokatu, pięknie tworzy idealną taflę na powiece. Uwielbiam go nakładać jako cień rozświetlający na środek powieki, bardzo dobrze nosi się przez cały dzień, nie obsypuje, nie zbiera w załamianiach powiek. Opakowanie jest lekkie, z wytrzymałego plastiku, bez problemu przeżył już niejedną podróż. :) Nie rozumiem tylko, dlaczego opakowanie daje możliwość wymiany wkładu, bo przecież Sephora nie ma w swojej ofercie wkładów cieni? Podsumowując, z cienia jestem bardzo zadowolona i nie wykluczam, że kupię kolejny w innym kolorze.

OK

Posiadam kilka odcieni, każdy z nich ma podobne właściwości; łatwo się blenduje, utrzymuje cały dzień, a co dla mnie najważniejsze, nie osypuje i nie zbiera w załamaniach powieki. Pomimo, że cena mogłaby być niższa, kupię ponownie. Ponadto na jego korzyśc przemawia łatwa dostępność i duża gama odcieni.

Całkiem niezły cień

Jeszcze na wakacyjnych wyprzedażach postanowiłam zapoznać się bliżej z kosmetykami Sephora. Akurat te cienie były po 9 złotych i nie mogłam się oprzeć wrzosowemu.

Cień ma dość solidne plastikowe opakowanie. Gama kolorystyczna całej linii jest wręcz imponująca i każdy znajdzie coś dla siebie. Ja wybrałam kolor z drobinkami, bo często lubię rozświetlać oko, chociaż maty też wydawały się interesujące.

Cień jest dobrze napigmentowany, ma sporo błyszczących drobinek i bardzo ładnie wygląda na oku. Nakłada się dość przyjemnie, chociaż niestety odrobinę się osypuje. Co do trwałości jestem bardzo zadowolona, bo spokojnie wytrzymuje cały dzień na powiece i u mnie na szczęście nie zbiera się w załamaniach.

Jednakże, w cenie regularnej bym go nie kupiła... 9 złoty to rozsądna cena za pojedynczy cień do powiek, natomiast za 40 można już kupić przyzwoitą paletę.

Całkiem ok, ale nie w regularnej cenie.

Cień jest duży, w plastikowym, okrągłym, zatrzaskiwanym pojemniczku czarnego koloru z przezroczystym wierzchem. Zatrzask chodzi ciężko, co dla mnie jest ogromnym plusem, bo mam pewność, ze nie otworzy się sam w kosmetyczce.

Konsystencja jest lekko kremowa, pudrowa. Nie jest to suchy cień, ale też nie jest to cień w kremie. Niby prasowane, ale takie przyjemne w dotyku, jakby wilgotne. Dzięki temu nie pyli się jakoś strasznie, choć jednak to pylenie w minimalnym stopniu występuje.

Posiadam odcień nr 80 It bag. W pudełeczku wygląda na złoty braz, na powiece przybiera dcień miedziano-brązowy. Jest to kolor perłowy, ale mimo mojej niecheci do perłowych odcieni, bardzo fajnie się prezentuje na powiece.

Nanoszony pędzelkiem (a próbowałam różnymi), potrzebuje dwóch warstw, zdecydowanie łatwiej i szybciej nakłąda się go palcem. Dobrze się blenduje. Bez żadnej bazy wytrzymuje 5-6h, później niestety zaczynają blaknąć, z bazą pod oczy wytrzymuje cały dzień.

Zmywa się bardzo łatwo, zarówno płyn micelarny, mleczko jak i chusteczki do demakijażu nie mają problemu z usunięciem ich.

Zakupiłam go na promocji za jakieś 10zł i w tej cenie jest ok, ale regularna to moim zdaniem lekka przesada ;) Jak jakiś kolor mnie urzeknie i będzie na promocji to z checią zakupię, jednak 39zł na pojedynczy cień Sephory nie wydam, zwłaszcza, że od otwarcia mamy tylko 6 miesiecy na zużycie...

Jestem zawiedziona

Miałam kilka kolorów, ale tak się złożyło, że same matowe, więc tylko takich dotyczy moja recenzja.

-opakowanie mnie denerwuje, to już na sam początek, ciężko się otwiera, nie mam długich paznokci, a mimo wszystko muszę się namęczyć z tym,
-są bardzo suche,
-słabo transferują się na oko, mają taką twardą konsystencję, że ciężko je nabrać na pędzel, palcem lepiej, ale też nie rewelacyjnie,
-trzeba kilka warstw, bo jedna jest na oku niewidoczna, nie miałam tak praktycznie z żadnymi innymi cieniami,
-nie wyglądają na oku jakoś szałowo, nie widać tego "luksusu Sephory" :)
-bardzo słaba pigmentacja, zwłaszcza widać to w żywych kolorach typu zielony, niebieski,

-/+cena regularna to niby około 40zł, wtedy to w ogóle porażka, ale z okazji różnych promocji można je dorwać za cenę 8-20 zł, to już lepiej,
-/+wydajność spora, nie sposób ich zużyć, ale to przez to, że tak słabo się je pozyskuje,
-/+osypu nie ma ogromnego, ale jakiś minimalny jest,
-/+ blendowanie nie jest super łatwe, ale są gorsze,

+bardzo wiele kolorów do wyboru, ciągle dochodzą nowe, także gama kolorystyczna robi wrażenie,
+wiele wykończeń do wyboru,
+mat jest matem totalnym, jak beton (mnie się aż tak nie podoba, ale jest zgodnie z zapowiedzią producenta),
+u mnie trwałe, trzymają się kilkanaście godzin, aż do zmycia, ale akurat u mnie o to nietrudno, prawie wszystkie cienie tak się zachowują

Nie polecam, obecnie za kilka złotych można kupić o wiele lepsze cienie pojedyncze, za trochę więcej palety. Lepsze są cienie MUR, Bell, Catrice, AA i wiele innych.

Bardzo dobre cienie

Lubię te cienie i swego czasu miałam ich sporo. Jest bardzo duży wybór kolorów. Mają bardzo dobrą pigmentację, dobrze się nakładają i blendują. Przy aplikacji nie osypują się za mocno. Na powiece wytrzymują cały dzień, nie rolują się, nie znikają. Jeden cień ma dość dużą pojemność i wystarcza na bardzo długo.

Średniaki.

Obecnie posiadam 3 odcienie tych cieni. Początkowo byłam nimi zachwycona. W przyzwoitej cenie, ładna pigmentacja, Niestety trwałość to ich największy minus. Już po kilku godzinach zbierają się w załamaniu powieki i to dość mocno.
Duża gama kolorystyczna.

Nie podoba mi się

Osypuję się strasznie, pigmentacja średnia aby uzyskać kolor trzeba dużo nałożyć. Nie trzyma się długo na powiece, staje się niewidoczny. Generalnie nie polecam chociaż jest bardzo duża gama kolorystyczna.