Eau Thermale Avene, Creme pour Peaux Intolerantes (Krem do skóry nadwrażliwej)

Eau Thermale Avene, Creme pour Peaux Intolerantes (Krem do skóry nadwrażliwej)

Ten kojący krem spełnia potrzeby nawet najbardziej nadwrażliwej skóry. Zawiera wysoki procent zawartości wody termalnej Avene (67%) która ma właściwości kojące i łagodzące podrażnienia skóry, co powoduje ich szybkie ustąpienie. Odtwarza warstwę hydrofilową i wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry. Zapewnia skuteczną i długotrwałą ochronę.

ratunkowy kompres

To właściwie nie krem, to lekarstwo. Ilekroć zdarzą mi się przykre niespodzianki w postaci podrażnień, zaczerwienienia, czy wrednego uczulenia ten krem jest dla mnie ratunkiem. Jest niezwykle lekki, bezzapachowy, delikatny; wyraźnie koi "znerwicowaną" skórę, usuwa nawet swędzenie!!! Ratowałam się nim po paskudnym uczuleniu kiedy całą twarz miałam pokrytą swędzącą pokrzywką. Pomaga też na... podrażnioną depilacją skórą pod pachami.
W sytuacjach awaryjnych niezastąpiony.

Używam tego produktu od: sporadycznie od dawna
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

krem do zadan specjalnych

Jest to krem do zadań specjalnych, a nie do codziennego stosowania. Używałam go podczas reakcji alergicznej na mojej skórze, gdzie wszystko co nałożyłam na twarz piekło.

+b.delikatny
+świetnie nawilża
+daje ukojenie podrażnionej skórze
+zmniejsza zaczerwienienia i stany zapalne
+poręczne i higieniczne opakowanie

- zapycha

Krem średnio nadaje się na dzień choć zdarzało mi się go używać pod makijaż. Idealny na noc, na podrażnienia.

Ilość zużytych opakowań: 1 50 ml

Moja cera go bardzo lubi

Bardzo fajny, niepodrażniający krem. Dobrze nawilża skórę. Po jego zastosowaniu mam uczucie, że skóra dostała to, czego potrzebuje. Mógłby być troszkę tańszy (tym bardziej, że to nawet nie jest 50 ml, lecz 40), dlatego odjęłam pół gwiazdki. Cóż, pozostaje polować na promocje ;)

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 / 2 tubki

Dobry krem na szczególne przypadki.

Na początku muszę zaznaczyć, że moja buzie nie jest ani alergiczna, ani trądzikowa ani też szczególnie wrażliwa. Wiadomo jednak, że czasem są takie sytuacje kiedy coś złego się dzieje i ja właśnie radzę sobie z takimi przypadkami z pomocą tego produktu. Krem nakładam zawsze na noc.

<b>Konsystencja:</b> formuła dość lekka, kremowa, ale sam krem jest treściwy i tłusty, jest biały i bezzapachowy.

<b>Zalety:</b>
*krem ratuje mi buzię w sytuacjach kiedy ostry mróz bardzo podrażni mi policzki lub inne partie twarzy tworząc piekące, suche, czerwone place - gruba warstwa tego kremu załatwia sprawę
*nakładam go również kiedy wyczuwam jakieś nowe wypryski - rano prawie albo wcale ich nie ma
*dobrze nawilża
*widocznie odżywia skórę
*ma krótki i nieskomplikowany skład, brak niepotrzebnej chemii, parabenów i konserwantów
*design opakowania ok
*dobrze się go nakłada i rozprowadza
*mój mąż podkrada mi go czasem i używa na podrażnienia po goleniu - sprawdza się świetnie, także polecam panom

<b>Wady:</b>
*raczej nie nadaje się na dzień i pod makijaż - jest zbyt tłusty i ciężki
*trochę wysoka cena
*kosmetyk apteczny, więc nie jest ogólnodostępny
*mało wydajny

Nie jest do dla mnie krem niezbędny, ale dobrze go mieć pod ręką w razie czego. Być może zakupię jeszcze jedną tubkę, ale osobom z wrażliwą cerą polecam ten produkt :)

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

wspaniale koi podrażnioną alergiczną skórę

-dobry nawilżacz, pozostawia skórę miękką niweluje suche skórki
-przyspiesza gojenie się ranek (od drapania czy wyciskania itp) wygładza i wycisza
-Koi skórę podrażnioną, wysypki (od alergii i uczuleń) szybko znikają a skóra odzyskuje komfort-jest miękka i gładka już po 2 dniach stosowania kremu:)))
-niewielka ilość produktu wystarcza by nawilżyć całą twarz,wydajny- stosuję go jak go potrzebuje
- nadaje się pod makijaż bo nie zostawia tłustego filmu ani się nie ściera (nie roluje), a podkład ładnie się nakłada na gładką skórę jaka pozostawia(z poślizgiem)
-wchłania się szybko ale pozostawia delikatną powłokę ochronną (nie jakiś tłusty film) skóra nie jest lepka w dotyku, kremu nie czuć na twarzy ale skóra jest dobrze nawilżona od momentu nałożenia
-tubka -estetyczna wiadomo
-ogólnie dobry, kojący od momentu nałożenia (pierzynka na skórze) łagodzi podrażnienia
***->polecam, jest to najlepszy krem na podrażnienia jaki używałam, warto spróbować, cena tutaj jest poparta jakością, bdb produkt dla alergików czy na zmiany spowodowane podrażnieniem przez jakiś kosmetyk.(ostatnio podrażniłam sobie skórę głowy szamponem do włosów-garnier fructis- wyszła wysypka i grudki, skóra strasznie swędziała a ja wsmarowałam ten krem w skalp na noc i rano było już całkiem gladko:) nie musiałam iść znowu do dermatologa z byle czym:/ polecam alergikom i wrażliwcom:)

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowanie w trakcie

Pierwszy, który naprawdę mi pomógł!

Wiecie, jak to jest, kiedy wstajecie rano, podchodzicie do lustra i widzicie czerwonego, łuszczącego się potworka z wysypką na twarzy? Ja wiem.

Moja skóra jest, niestety, bardzo wymagająca - ciągłe przesuszenia i zaczerwienienia, do tego łuszczące się skórki na czole i na nosie zlikwidował dopiero ten krem.
Zalety:
- Ma lekką konsystencję, a pomimo tego świetnie nawilża i skóra jest miękka przez długi czas.
- Nie podrażnia, nie wywołuje żadnej reakcji alergicznej
- jest bezzapachowy
- szybko się wchłania, można spokojnie stosować pod makijaż
Wady: jak dla mnie małą wadą jest dość wysoka cena, ale nawet to nie zniechęca mnie do tego cudu. ;)

Po zużyciu jednego opakowania moje problemy zniknęły, więc polecam go gorąco! ;)

Ilość zużytych opakowań: 1/40ml

Koi, chroni i wspiera regenerację skóry podrażnionej i nadwrażliwej

Nabyłam serię CPI przy okazji kuracji kwasami i stosowałam zamiennie z Tolerance Extreme.
CPI miałam w wersji dla cery normalnej/mieszanej.

Wrazenia:

+ natychmiastowe ukojenie
+ zawiera sporo wody termalnej Avene
+ w związku z powyższym konsystencja lekka, płynno zelowa
+ nawilżająca gliceryna i skwalan w składzie
+ krotki skład
+ bezzapachowy
+ bez parabenow
+ wrazenia nawilżenia, ukojenia i świeżości
+ działa kojąco, wspierająco na skore i ułatwia jej regenerację (poprzez ochronę i nawilzenie)
+ szybko i łatwo się wchłania
+ nawilża przyzwoicie, skora odzyskuje napięcie i komfort
+ szybko łagodzi podrażnienia
+ nie zapycha
+ moze byc stosowany pod oczy bez obaw o opuchnięcia
+ cena

+/- obecność parafiny moze odstraszać, niemniej na mojej mieszanej cerze nie wyrzadził szkody. Parafina w wypadku tego kremu ma dzialac jak opatrunek okluzyjny przed utratą wilgoci, zatem spodziewajmy sie ze zostawi drobny film na skorze, co jednak nie powodowało u mnie silnego przetłuszczenia. Niemniej niewskazany wówczas makijaz (chociazby nawet ze względu na podraznioną cerę a nie na tłusty film)
+/- średnio wydajny w zależnosci od potrzeb indywidualnych. Bywalo ze potrzebowałam go więcej, niemniej jak na kosmetyk o tak lekkiej formule i konsystencji wydajny.
+/- zawiera fenoksyetanol, więc osoby wrazliwe na ten składnik powinny byc czujne, aczkolwiek znajdujemy go dpiero na szarym końcu

Minusow ewidentnych nie odnotowałam.

CPI posiada konsystencję lekką i jest połprzeżroczysty, bezzapachowy.Krem spełnil moje oczekiwania a obawy w stosunku do parafiny w składzie rozwiał. Wspaniale sie sprawdził podczas kuracji kwasami. Łagodzil podraznienia, nawilżał w ciągu dnia i stanowił &quot;opatrunek&quot; dla podrażnionej cery. Nie miałam duzego problemu z filmem jaki pozostawia, gdyż nawykłam do pudrowania twarzy codzień chociażby z uwagi na filtry, które takowy film zostawiają zawsze. W moim przypadku parafina nie działa zapychająco ani przetluszczająco, a tubek kremu zużyłam 3. Mimo Phenoxyetanolu w składzie i cery naczynkowej nie miałam podrażnień. Konsystencja lekka, pelen kojącej i zbawiennej dla mej cery wody Avene, szybko sie wchlaniała, dając natychmiastowe ukojenie i komfort. Skóra po kwasach dzieki CPI szybko odzyskuje rownowage. Zaletą jest rowniez krotki skład i bezzapachowaośc produktow jak równiez fakt ze jest wolny od parabenow.

Nie jest to bynajmniej krem dlugodystansowy, a idealny jako sos z uwagi na sklad. Stosowany stale nie przyniesie cerze korzyści, gdyż jego przeznaczeniem jest przywrocenie skórze rownowagi i odbudować jej warstwę hydrolipidową. Raz odzyskana równowaga pozwala na siegnięcie regularnych preparatow pielegnacyjnych dostosowanych do rodzaju i potrzeb skóry.
Bardzo dobry kremik-opatrunek.

Serdecznie polecam!

Używam tego produktu od: pazdziernik 2011

Ilość zużytych opakowań: 3x40ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Na klopoty i na troski niezastapiony

Ten krem jest przeze mnie wciaz dokupowany, tak abym zawsze go miala. Niezastapiony kiedy moja skora jest podrazniona, wysuszona, nadrazliwa po innych produktach, sloncu, wietrze, starciu silnymi srodkami, czy naduzyciu Clarisonic. Generalnie jakby cos sie dzialo, zawsze siegam po ten krem. bez zapachowy, delikatny, wsiaka w skore od razu i po nocy skora jest jak nowa. W ciagu dnia lubie go nalozyc i dac skorze odpoczac, ale moze byc tez pod makijaz.
To jest naprawde sos i zawsze pomaga przywrocic moja skora do jej normalnego stanu.

Ilość zużytych opakowań: okolo 10

s.o.s. :)

Wycisza i łagodzi buzię.
Dobrze sprawdza się na mrozie.
Bardzo delikatny, wydajny, o miłej konsystencji.
Pozostawia uczucie świeżości i &quot;ochrony&quot; na cały dzień.
Chyba nawet lepszy od Cicaplastu La rocha...
Polecam na zimę :)

Spełnia obietnice producenta.

Bardzo dobry krem &quot;wiciszający&quot; cerę. Świetnie się wchłania (w każdym razie w moim przypadku), doskonake nawilża i uspokaja podrażnioną cerę. Działanie nadal czułam na sobie mimo, że nie używałam kremu przez ok. 2 tygodnie. Polecam.

Bez zachwytu. Nie koi!

Lubię kosmetyki Avene. Kilka produktów używam regularnie.
Niestety ten krem mnie rozczarował.
Szukałam czegoś naprawdę dobrego na moją bardzo wrażliwą skórę. Od zawsze mam problem z naczynkami a jednocześnie skórę wrażliwą na wszystko: pogodę, zmiany temperatury, słońce, wodę czy inne rzeczy.
Ostatnio wyjątkowo moja skóra była podrażniona po zabiegach kosmetycznych i kuracji maściami na trądzik oraz kuracji antybiotykiem który wysuszył dość skórę.

Krem nie spełnił moich oczekiwań. Owszem dobrze nawilża. Buzia po nim jest gładka, miła w dotyku ale stanowczo u mnie nie zniwelował podrażnienia.
Nie robi tego od razu po aplikacji ani po systematycznym stosowaniu raz czy nawet dwa razy na dzień. Miałam zaczerwienioną skórę po maści i pierwszym słoneczku i kompletnie nawet na chwile buzi nie ukoił. Miałam nawet wrażenie, że po nałożeniu skóra bardziej robiła się czerwona i lekko szczypała, co moim zdaniem za taką cenę i przy takiej firmie - kosmetyki głównie dla cery wrażliwej - nie powinno mieć miejsca.
Wg mnie nie koi, nie niweluje podrażnień, nie uspokaja buzi.
Nawilża dobrze, skóra po nim jest miękka.
Ma fajną jak dla mnie konsystencję. Chyba lepszy na noc niż na dzień. Lekki film pozostawia na twarzy ale wchłania się dobrze i po nim cera nie jest super matowa ale ok. W końcu wcale nie jest to krem do matowienia.
Z plusów to nie zapycha porów. To dla mnie ważne bo mam cerę trądzikową i mieszaną z bardzo także tłustymi partiami. Nie spowodował żadnych wyprysków.

Krem jednak miał głównie ukoić a tego zadania nie spełnia. Już nawet inne kosmetyki typowo kosmetyczne jak Garnier Skora wrażliwa lepiej sobie radzą z uspokojeniem buzi czy likwidacją zaczerwienienia.
Jak za tą cenę to ja dziękuję. Będę szukać dalej.

Z plusów mogę wymienić jeszcze - wydajność. Niewiele trzeba by pokryć całą buzię. Dobrze się aplikuje. Mimo to nie dla mnie.
Buzia po nim nawet mi się bardziej zaczerwieniała niż przed użyciem:( Nie miałam uczucia ukojenia i nawet jak nałożyłam grubszą warstwę na noc - rano zero efektów poza nawilżeniem:(

Dostałam go w prezencie więc nie płaciłam i dobrze bo miałabym poczucie ogromnego przepłacenia za zwykły nawilżający krem i tyle.Używam tego produktu od: 2 miesięcy

ratunek

Kiedy zaczęłam stosować Diacneal z Avene moja skóra wyglądała fatalnie (od razu mówię, że niestety z mojej winy i złego korzystania z tego kosmetyku;/) Na policzku pojawiło się okropne, czerwone podrażnienie. Coś wyglądającego na paskudną pokrzywkę, albo może nawet gorzej. Wtedy przeszukałam próbki z Avene, które dostałam przy zakupie Diacnealu i znalazłam to cudo. Już po pierwszej aplikacji stan mojej skóry się poprawił, a po kilku dniach praktycznie po podrażnieniu nie pozostało śladu. Teraz od czasu do czasu smaruje policzek, ponieważ bogata w nowe doświadczenia wróciłam już do Diacnealu. Sama próbka (5ml) bardzo wydajna, wystarczyła do wyleczenia mojego problemu i jeszcze sporo zostało. Jeżeli będę miała znowu jakieś problemy skórne na pewno kupię, bo produkt wart swojej ceny.

Używam tego produktu od: 3 tygodni okazyjnie
Ilość zużytych opakowań:próbka 5ml

kojący

Potrzebowałam kremu dobrze nawilżającego po kuracji z kwasami no i w aptece pani poleciła ten:
+koi podrażnioną skórę
+w miarę dobrze nawilża
+nie uczula
+nie zapycha porów

Minusy
-długo się wchłania
-zostawia na jakiś czas tłustawą powłokę
-mało wydajny

Ogólnie krem godny wypróbowania.

Używam tego produktu od:2 m-ce