Chanel, Teint Innocence, Naturally Luminous Compact Makeup

Chanel, Teint Innocence, Naturally Luminous Compact Makeup

Stworzony był z myślą o uzyskaniu efektu idealnej, gładkiej skóry dziecka. Chanel postawił na naturalność - ten puder nie matuje, ale stapia się z naturalną barwą skóry, rozmywając niedoskonałości dzięki zawartości pigmentów.
Podkład zawiera witaminy F, E i B5, które mają chronić skórę przed agresywnym działaniem czynników zewnętrznych i starzeniem. Zawiera filtry przeciwsłoneczne SPF10. Wkład w puderniczce można wymieniać.

To najlepszy kompakt jaki miałam na twarzy

Kupiłam ostatnio kompakt Chanel, ponieważ szukałam czegoś lżejszego na wiosnę. Tak naprawdę myślałam o teint innocence w słoiczku, bo podobno jest świetny, ale znalazłam w mojej perfumerii tylko wersję w kompakcie, więc kupiłam i jestem zadowolona. Dobry kosmetyk.

Twarz wygląda po nim idealnie świeżo i wiosennie, sprawia wrażenie zadbanej i wypoczętej.

Aplikacja- mały minus, trzeba ten kompakt nakładać suchą gąbką, dołączoną do kosmetyku a ja nie cierpię tego uczucia ciągnięcia gąbką po twarzy, nienawidzę, ale dla efektu warto przecierpieć ten moment.

Kompakt Chanel ma kremową konsystencję, nie powoduje wysuszenia skóry, wręcz przeciwnie- widzę lekkie nawilżenie. Inna sprawa, że nigdy nie robię makijażu na gołą skórę, zawsze daję nawilżacz z filtrem, wtedy efekty są niemal doskonałe:)

Trwałość jest przyzwoita, kilka godzin, natomiast nałożony na bazę Smashbox osiąga wynik ponad 12 godzin. W roli korektora u mnie się nie sprawdza, jest leciutki i na moje cienie pod oczkami musze nakładać klasyczny korektor, co uważam za normę, dopóki nie znajdę idealnego kremu pod oczy;)

A z wydajnością na pewno będzie źle. Jak każdy kompakt w kremie, nie wystarczy na zbyt długo, napiszę w edycji ile czasu go używałam. Istnieje możliwość wymiany wkładu, co jest świetnym wyjściem, zwłaszcza że jest trochę tańszy od całego nowego pudełka.

Kolor cudownie wpasował się w moją karnację, przyznam, że ostatnio nie mogłam trafić na coś dla mnie. Tutaj kolor 20 clair okazał się doskonały, mam cerę jasną z kroplą beżu.

To najlepszy kompakt jaki miałam na twarzy, wcześniej miałam Dior-a, dawno temu Astor, ale propozycja Chanel jest na pewno najlepsza.

Używam tego produktu od: 14 dni
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

nie dla mnie

Zapytałam panią w drogerii żeby poleciła mi podkład dla cery tłustej z niedoskonałościami. Pani poleciła mi ten podkład mówiąc że sama ma takie problemy jak ja i używa właśnie tego podkładu. Ja jakoś nie doczytałam sama sobie że jest to podkład rozświetlający! Kupiłam go i używam go od 3 miesięcy. Przyznam że podkład jest bardzo fajny wydajny, twarz tak jak obieca producent jest wygładzona i wygląda zdrowo, młodo - u mnie wygląda tak zaraz po nałożeniu ale po już dosłownie godzince cała się błyszczę :(
Szkoda było mi go nie używać bo był drogi dlatego po nałożeniu nakładam puder matujący w kamieniu i jest ok ;)

Używam tego produktu od: 3 mies
Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

pomysłowy

nie stosuje go jako puder na podkład, tylko jako podkład.skóra wygląda wtedy naturalniej i nie widać wcale produktu. nie kryje za specjalnie, ale świetnie rozświetla. śliczne pudełko. duże lusterko. oddzielne miejsce na aplikator.

Używam tego produktu od: grudnia
Ilość zużytych opakowań: 3/4 jednego

Dla mieszanej cery ok

Po moim opisie jakiego szukam kompaktu pani sephorowa wskazała ten innocence. Jest idealny do poprawek w ciągu dnia, na szybko. Mam go już 3 tygodnie, a starczy mi pewnie do listopada, bo wystarczy go oszczędnie użyć do poprawki. Trzyma się 4 godziny. Nie matuje, nie wysusza, ale rozświetla pięknie i wygląda buzia bardzo zdrowo. Dobrze maskuje niedoskonałości, nie podkreśla zmarszeczek pod oczami. Nie tworzy maski.
Używam tego produktu od:3 tygodni
Ilość zużytych opakowań:pierwsze w trakcie używania

gładka twarz:)

Produkt łatwo się nakłada dołączonado niego gabeczką, ale takze palcami idzie niezle:)
Ładnie kryje, matowi ale bardzo naturalnie bez przesady. Dla skóry mieszanej jak najbardziej się nadaje.
Jedyny minus jaki ja zauważyłam to jego trwałośc, okolo 4/5h, potem juz się ściera.

Używam tego produktu od:1tyd

najlepszy!

Zacznę od tego iż jest to produkt dla osób które poszukują: podkładu który wygląda naturalnie, nie kryje zbyt mocno, wyrównuje koloryt cery i co najważniejsze- nie wysusza!
Dla mojej suchej cery ten kompakt jest zbawieniem, nie podkreśla suchych skórek, można go nawet stosować bez kremu. Ma wspaniałą konsystencję, można modulować jego działanie kolejnymi warstwami. Nie świeci się ani nie jest byt matowy. Ja mam najjaśniejszy odcień i pierwszy raz mi się zdarzyło że jest jaśniejszy od mojej skóry co jest super bo nie muszę się martwić o efekt maski!
Wygodny i poręczny szczególnie w drodze ponieważ można swobodnie nakładać gąbeczką bez pobrudzenia palców. Opakowanie posiada lustereczko. Jestem zwolenniczką kompaktów, szkoda że jest ich tak niewiele na rynku.

Mimo faktu iż kompakt Chanel jest niewydajny (2-3 miesiące) i drogi nie zmienia to jego działania które dla mnie jest na 6+
uwielbiam!Używam tego produktu od:4 miesięcy

rozczarowanie

Kupiłam pod wpływem pozytywnych opinii i po raz pierwszy wyrocznia KWC mnie tak zawiodła.

Wady:
- marchwiowo-pomarańczony odcień
- rozprowadza sie strasznie topornie (nakladam zazwyczaj pedzlem na bazę)
- efekt buzi dziecięcej? chyba nastolatka z trądzikiem - rozprowadzany oszczędnie podkreśla niedoskonalości (nie mam ich dużo na szczęście) i suche skórki - ale gdy nałożę go troszkę więcej tworzy maskę
- o wyjściu bez pudrowania absolutnie nie ma mowy a i tak twarz świeci się po 1,5-2 godzinach co nigdy wczesniej mi się nie zdarzało z żadnym innym podkładem
- drogi jak na kosmetyk o tak małej pojemności i niskiej jakości (dobrze że kupiłam w promocji 30% taniej)

To chyba najgorszy z podkładow jaki miałam. Szkoda, bo myślałam że to będzie coś wyjątkowego :( Codziennie daję mu nowa szanse, nakladam na różne kremy, na różne sposoby ale jednak nie mogę go polubić.

EDIT 17.08: no i go polubilam. Na wiosne znow do niego wrocilam i odtad nie uzywam innego, zreszta latem nakladam podklad tylko na wieczorne wyjscia. Plusy ktore wyszly w miare uzywania:
- odcien jest ok. chyba musial troche polezec i "dojrzec"
- nie kryje mocno, ujednolica kolor
- wyglada naturalnie - zrezygnowalam z pedzla i gabki, rozprowadzam go palcem i jest ladnie.
- nie swiece sie tak strasznie jak wczesniej. Moze to taki podklad "letni" i moja skora w zimie po prostu go nie lubi ;)

Używam tego produktu od: 3 tygodnie / pol roku z przerwami
Ilość zużytych opakowań: trochę z 1 / w polowie 1

Rewelacyjny

Kosmetyk nakłada się gładko, równomiernie. Rozświetla skórę, sprawia, że twarz nabiera energii. Nie wysusza, a jednocześnie nie zostawia tłustego filmu na twarzy. Nie powoduje świecenia a rozświetlenie.
Nie nadaje się jedynie do skóry bardzo suchej, w wypadku gdy schodzi skóra, bo nieładnie akcentuje skórki, zamiast je maskować.

Ilość zużytych opakowań: 2-gie w trakcie

druga skóra

Na pewno kupię, bo jest tego wart. Mam odcień 42 Petale, jest naprawdę jasny, a przy tym dodaje świeżości.. Mam białą cerę, a stapia się z nią idealnie. Zresztą w Innocence te same odcienie są chyba jasniejsze niż np. w Vitalumiere. Łatwo się nim maluje, i co dziwo, bo się obawiałam, nie świecę się drastycznie. Mam mieszaną cerę skłonną do połysku ale Innocence bardzo mi pasuje. Subtelnie kryje, delikatnie rozświetla, zmiękcza jakby rysy twarzy. Dodaje charmu, krótko mówiąc. Nie widać go na twarzy. Minus jedynie za niewielką wydajność mimo oszczędnego nakładania.

Używam tego produktu od: wiosny
Ilość zużytych opakowań: jedno ale z przerwą na lato

rewelacja,ale...

nigdy nie lubiłam kompaktów, wysuszały mi skórę ale po wakacjach trzeba było kupić nowy podkład
zachęcona recenzami poszłam na zakupy, uprzejma pani w Douglasie pomalowała mi twarz i po kilku godzinach łażenia po sklepach wróciłam i nabyłam drogą kupna :)
mam suchą skóre, ze zmarszczkami i niewielkimi przebarwieniami-ten kompakt jest dla niej stworzony
daje satynowy efekt, nawilża, trzyma się bez problemu od 6 rano do 16 kiedy wracam z pracy.
jest bardzo naturalny, nie mam wrazenia maski, kolor 30 idealnie stapia się z moją jasną cerą
dobrze kryje, nie muszę juz stosować korektora pod oczy ani na przebarwienia
jeśli chodzi o wydajność to na razie nic nie mogę powiedzieć, za krótko go uzywam
plus za delikatny zapach i możliwość dokupienia samego wkładu
w sumie- mam po nim piękna młoda twarz jak z reklamy :)
malutki minus za cenę, ale przy takim efekcie jestem w stanie to przezyć
EDIT wydajność bardzo dobra-wystarczył na 3 mies,niestety pod koniec zauwazyłam,że przestał tak dobrze kryć i szybciej znikał oraz uwydatniał suche skórki, może to wina minusowych temperatur a nie podkładu,ale odejmuję gwiazdkę i szukam dalej:)
Ilość zużytych opakowań:na razie pierwsze

superancki

zawsze unikałam kompaktów ale kuszące opinie na wizazu spowodowały że będąc w szkocji poleciałam do sklepu i za 20funtów (!) kupiłam sam refill (żal mi było dodatkowych 10funtów za ładne opankowanie, w końcu kosmetyk to kosmetyk) wypróbowałam od razu po pworocie do domu, zgodnie z zaleceniami wizazanek starannie nałozyłam cienką warstwę iiii.... WOW!

dobrze kryje, śliczny jaśniutki kolor (mam 05, niestety niedostepny w pl) ładnie rozświetla! od tamtego czasu nakładam co codziennie, w gorsze dni łączę go z dermablend vichy i jestem naprawdę zadowolona. mam mieszaną cerę, ale mimo to ten rak matu mi odpowiada.

nie zapycha, umiejętnie nałozony dobrze współpracuje z filtrem (mam fluid anthelios LRP), z jedną mała poprawką wczesnym popołudniem przetrwa cały dzień.

aha- co do wad, to wydajność jest przeciętna w stronę słabej, a zapach chemiczny w stronę tych mniej przyjemnych.
Bardzo Polecam!

Używam tego produktu od:1msc

w końcu!

długo szukałam kompaktu dla siebie.

Będąc za granicą w kosmetycznym, Pani polecała ten.

byłam sceptyczna, gdyz mam cere mieszana w kierunku tłustej, a ten kompakt jest rozświetlający, więc jakież było moje zaskoczenie, gdy utrzymał się na mojej cerze 7h!

dorównał tym samym ukochanemu EL Double Wear. Co jednak ważne, nie wysuszał mi cery.

Walczę z przebarwieniami, od maja smarując się Acne Dermem, a na jesień planuję migdałki, jednak ten podkład kryje fantastycznie! To chyba zasługa tej "masłowatej" jak już poprzednia Recenzentka zauwazyla konsystencji.

Polecam!

Używam tego produktu od: 2 tyg