Clinique, Blended Face Powder & Brush (Puder sypki)

Clinique, Blended Face Powder & Brush (Puder sypki)

notino.pl
Średnia ocena: 3.78/5

Sypki, lekki puder odpowiedni dla każdego rodzaju cery, także najtłustszej. Sprawia, że pory są mniej widoczne, skóra ujednolicona, nadaje makijażowi matowe, ale jednocześnie naturalne wykończenie. Trzyma się dobrze, nie ciemnieje i matuje na około cztery godziny cerę tłustą.
Do pudru dołączony jest wysuwany pędzelek, mający służyć do usuwania z buzi nadmiaru pudru po aplikacji dłońmi (tak zaleca Clinique - nakładać ten puder ruchem dłoni podobnym do mycia twarzy). Produkt dostępny jest w siedmiu transparentnych kolorach.

sypki
tłusta
matujące
Krycie
lekkie

Cudowny puder

Z pudrem clinique znamy się już od roku. Używam go naprzemiennie z innymi. Tego pudru używam na większe wyjścia, bo bardzo ładnie matuje skórę i makijaż jest przez to trwalszy. Puder ma też naprawdę przyjemny zapach. Puder jest też bardzo wydajny! Cena produktu nie jest niska, ale Ja bardzo go polecam mimo tego.

Nie będzie moim ulubieńcem

Kupiłam ten puder w bardzo atrakcyjnej cenie i ostatecznie nie żaluję, że go przetestowałam, natomiast nie będzie to mój hit. Przede wszystkim mocno podkreśla u mnie suche skórki, a czasem potrafi się ciastkować co już wygląda źle. Opakowanie niby standardowe, ale bez tej dodatkowej zabezpieczającej siateczki, która sprawia,że puder się nadmiernie nie wysypuje. Ale nie tylko minusy ma ten puder - fajnie utrwala makijaż i daje wykończenie matowe, ale nie tępe. Nie zapchał mnie i nie wysuszył.

Niezły

Puderek jest drobnoziarnisty co daje przyjemne wrażenie na skórze. Kryje przyzwoicie, ładnie matuje i dopasowuje się do koloru skóry. Czasem stosuję go nawet bez podkładu, i daje radę, natomiast jak dla mnie jest trochę za drogi na taką wydajność.

Nie byłam przekonana co do zakupu pudru, mimo licznych pozytywnych recenzji wizażanek.
Poszłam do Sephory z mieszanymi uczuciami. Cena oczywiście pokaźna, a cudów nigdy nie należy sie spodziewać Ale od czego są testery?!
Pani zaproponowała, czyby mnie nim nie potraktować po buźce - tak na próbę... Zgodziłam sie i zakochałam!
Puderek jest drobniutko zmielony, taki... milutki. Wszystkie inne pudry, niezależnie od stosowanego pędzla, mnie niemiłosiernie. Tu dodam, że skórę mam naprawdę najbardziej kapryśna forma mieszanej - błyszcząca z suchymi skórkami a do tego alergiczna. Pryszcze na szczęście naprawdę sporadyczne, za to pełno niezidentyfikowanych czerwonych plamek i grudeczek.
Mój ukochany puderek delikatnie kryje, fantastycznie matuje (co u mnie się nigdy nie sprawdzało!) i idealnie stapia z kolorem skóry (mam odcień 03 transparency). To pierwszy raz, kiedy NIE WIDAĆ pudru na mojej twarzy! A używam go bez podkładu!
Nie wysusza, nie ciemnieje, no i to śliczne opakowanie...
Daję 4 gwiazdki bo cena spora (chociaż w stosunku do pojemności 35 g to jest do przełknięcia) i dlatego, że nie wiem, czy jakimś cudem nie spotkam czegoś jeszcze lepszego. Choć wątpię...Używam tego produktu od: tygodnia

Bardzo dobry i wyjątkowo wydajny

Używałam tego pudru kilka lat temu, ale mam same dobre wspomnienia i na pewno warto byłoby do niego wrócić, ale ja maluję się tylko od czasu do czasu i zużycie takiej pojemności super wydajnego kosmetyku to dla mnie mission impossible.

Blended Face Powder łatwo dopasować do karnacji, ma różne odcienie, ale są delikatne i transparentne. Pyłek jest drobny, podczas aplikacji jakiś taki... aksamitny.

Nie korzystałam z rady producenta, aby nakładać puder dłońmi, ale nie używałam też żadnych pędzelków. Najlepiej sprawdził się u mnie puszek - gruby, mięsisty puszek. Dzięki temu puder ładnie stapia się ze skórą i wygląda naturalnie. Nie daje efektu mąki na twarzy, a mojej tłustej cerze zapewniał w miarę świeży wygląd przez kilka godzin. To dużo.

Na koniec ciekawostka. Nie wiem, czym było to spowodowane, ale w chwili aplikacji miałam wrażenie chłodzenia. Jakbym spryskała twarz mgiełką. Coś fantastycznego, może to nakładanie jedwabistym puszkiem dawało taki fajny efekt?
Tak czy owak polecam ten puder, Clinique się spisało. Naturalność, dobra paleta odcieni, duża pojemność i wydajność - opłaca się spróbować.

jedyny

Używam tego pudru od wielu, wielu lat. Odcień 08. Obecnie używam tylko na strefę T, bo moja pozostała część twarzy nie potrzebuje matowienia. Trzeba poprawić ze 2 razy w ciągu dnia, ale ogólnie matuje bardzo dobrze, jest transparentny, kolor niewidoczny. Jeśli ma zapach to nieprzeszkadzający. Nie podrażnia. Aksamitny, dobrze zmielony. Duża pojemność, więc bardzo wydajny.

Pędzelek jest niepotrzebny, bo nie spełnia swojej roli. Jest zbyt cienki i zbyt długi. Proponuję firmie, żeby dawała dobry pędzel do pudru powiedzmy raz na 5 kupionych opakowań. Kupuję w USA, gdzie jest znacznie tańszy i gdzie często można trafić na "Clinique Bonus Time" i dostać za darmo kilka dodatkowych kosmetyków w wersji mini.

Świetny puder!

Puder dorwałam kiedyś na jakiejś promocji i bardzo się cieszę, że go kupiłam! Jest transparentny, nie zmienia koloru podkładu/twarzy, super matuje i usuwa nadbiar sebum, ale nie wysusza. Nie robią się gródki, nie waży się. Jest mega wydajny. Używałam go też do matowienia pomadek jak miałam tylko błyszczące i do tego też się świetnie sprawdzał. Zdecydowanie jeden z lepszych pudrów jakie miałam okazję używać!

Nie dla mnie

Kupiłam go w Sephorze za namową Pani konsultantki. Nie robi na mojej twarzy nic wyjątkowego. Nie trzyma matu, nie utrwala. U mnie się nie sprawdził. Ciężki, widoczny na twarzy i bardzo szybko się wyświecił. Nie wart takich pieniędzy. Plus za ładne opakowani i mały, poręczny pędzelek w zestawie.

Puder starego typu

Zakup tego pudru był jak powrót do lat 90 i marki Constance Caroll :)

Puder jest mało sypki, taki glinowaty i rzeczywiście zawiera glinkę w składzie.
Także mniej więcej tak prezentuje się efekt, jakbyśmy mieli na twarzy glinę. Nawet przy minimalnej ilości puder jest widoczny na twarzy. Kryjący, więc kolor trzeba starannie dobrać. Nie jest to puder z 21 wieku, po którym oczekujemy delikatnego pyłku, lekkiego, niemal niewidocznego, transparentnego wykończenia.
Tu widać, że mamy puder. W ciągu dnia w połączeniu z sebum wygląda to nieestetycznie i maskowato.

Ponadto pędzelek w zestawie to jakaś kpina. Drapiąca miotła, o wielkości pędzelka do rozświetlacza.

Cena jak za takie cudo, zdecydowanie zawyżona. Nie mogę polecić tego produktu, ewentualnie tylko do zdjęć.

Użyłam kilka razy i poszedł dalej w świat.

Wart każdej złotówki!

Zawsze byłam fanką sypkich, mineralnych pudrów. Kilka lat temu kończąc „znajmość” z białym pudrem Vichy i szukając czegoś nowego zachęcona przez miłą panią w Douglasie kupiłam pierwsze opakowanie Blended Face Powder. Duża gama kolorystyczna, solidne opakowanie, cena adkwetna do marki i ilości produktu - to było moje pierwsze wrażenie. I tak ten puder stał się moim ulubieńcem od pierwszego nałożenia ;-). Jest baaardzo wydajny, ciężko skończyć opakowanie :D, wiec jego cena tak naprawdę jest niewysoka. Mam mieszana cerę z tłusta strefą T, puder świetnie matuje, po 5-6h wymaga poprawek. Jeśli chodzi o dołączony pędzelek - dla mnie jest beznadziejny, gdyż ma twarde, szorstkie włosie, oddałam go mamie, która jest z pędzelka zadowolona.

Bardzo dobrze trzyma matt

Jest to produkt z wyższej półki cenowej jednak warty każdej wydanej złotówki. Długo utrzymuje matt. Bardzo wydajny używam już 2 miesiące a zużycia praktycznie nie ma. Kolor transparentny wydaje się ciemny ale w żadnym wypadku nie przyciemnia podkładu.

Jeden z tych naj

Jestem nim zachwycona. Ma delikatne drobinki rozjaśniające, jest wydajny (używałam ponad pół roku codziennie). Rewalacja jak dla mnie.Jest bardzo drobny, nie roluje się, nie jest ciężki. Idealny na lato. Dobrze matuje. Wygodne podełko z pędzelkiem do nakładania. Jedną gwazdkę mniej daję za trwałość, u mnie utrzymuje się do 3 godz.