Chanel, Double Perfection Compact (Podkład w kompakcie; cera normalna, mieszana, tłusta)

Podkład w kompakcie mający za zadanie jednocześnie rozświetlić i zmatowić skłonną do błyszczenia cerę. Kompakt ma lekką pudrową konsystencję odpowiednią dla cery normalnej, mieszanej lub tłustej, która potrzebuje zgaszenia nieestetycznego blasku i poprawienia często nieco zszarzałego kolorytu cery. Kosmetyk można nakładać na sucho , dla uzyskania delikatnego, półprzejrzystego efektu lub na mokro przy bardziej kryjącym makijażu. Double Perfection Compact zawiera filtry UVB SPF 10, cukry pielęgnujące skórę i substancje nawilżające.

Opakowanie podkładu zawiera duże, panoramiczne lusterko i gąbeczkę w osobnej przegródce, co czyni niemożliwym jej zabrudzenie. W sprzedaży dostępne są wymienne wkłady, co sprawia, że podkład staje się nieco bardziej ekonomiczny w użyciu. Duży wybór odcieni (ok. 12).

najlepszy z najlepszych

Kupiony w 2013 roku pod koniec czerwca i był to idealny pomysł.
Wcześniej na mojej półce gościł Manhattan którego zastępuje teraz Chanel.
Mam cerę tłustą, szybko zaczynam się świecić i pod koniec dnia często pozostaje już tylko wspomnienie po moim makijażu.
Używam tego pudru razem z podkładem Chanel Perfection Lumiere Velvet i mam piękny makijaż i idealne krycie przez cały dzień.
Dodatkowo mam go już rok i nadal jest go jeszcze trochę :)

Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Hmmm, zbyt ciezki...

Produkt do stosowania zdecydowanie dla tlustych cer.Bardzo wysusza skore. Swietnie kryje, matuje na kilka godzin. Nie wiem, czy nie wystawiam krzywdzacej opini, poniewaz kompakt wywiazuje sie z obietnic producenta, jednak....Preferuje delikatny, subtelny makijaz.Twarz opruszona tym pudrem wyglada na bardzo nieswieza. Jest widoczny, ciezki, taki...betonowy.Dziewczyny, ktore lubia mocno podkreslona twarz beda nim zachwycone. Ja nie jestem.

Używam tego produktu od: kilku mscy

Dla kobiety Chanel

Do recenzji tego kosmetyku zbieram się już od 2 miesięcy. ;)
Podkład ma piekne, eleganckie opakowanie i duże lusterko (jak to u Chanel). Na twarzy po kilkunastu minutach daje ładny efekt, nawet trudny do określenia. Jego największym minusem jest to, że wysusza twarz. Podkład ten skieowany jest dla typowej kobiety Chanel, czyli eleganckiej. Gdy użyłam go na siłownię wyglądałam jak młode dziewczę, które podkradło podkład mamie. Uważam, że wydajność ma przyzwoitą.
Mimo wszystko lubię go. Oceniam na 3+

Doskonałość!

Używam kompaktu Double Perfection już od sierpnia 2007 r. i od sierpnia jestem zachwycona - kupiłam go pod wpływem recenzji na KWC właśnie. :) To pierwszy używany przeze mnie kompakt - wcześniej mazałam się fluidami i doświadczenia fluidowe z tamtego czasu wspominam jako jeden koszmar. Mam ochotę powtórzyć za jedną z recenzentek: dlaczego ja wcześniej nie wiedziałam, że kopakty są takie rewelacyjne?

Nie wszystkie kompakty - na pewno. Recenzję pochwalną i pięciogwiazdkową na cześć DP miałam pisać już w sierpniu, ale zaniepokoiły mnie głosy, że jest mało wydajny. I co? Mamy koniec marca a mnie DP skończył się kilka dni temu (używałam codziennie). :] Kosmetyk bez wad, doprawdy... i właśnie takie cuda firmy kosmetyczne lubią wycofywać, jak widzimy :/ :( jeśli jego następca, Mat Lumiere okaże się niepodobny, to chyba się zapłaczę. Mam jeszcze w szafie zachomikowane jedno opakowanie DP, a jak się skończy - nie wiem, co zrobię. W sklepach już go nie ma, na Truskawie same odcienie dla smagłej Latynoski (Mat Lumiere nie inaczej). :( Ech, podły świat :(

Do rzeczy - DP pięknie matuje, doskonale kryje, zostawia pudrową warstewkę na twarzy, nie tworzy smug, łatwo się nakłada - po prostu wygląda pięknie, pięknie, pięknie! Fotoszop po prostu, że powtórzę po Kate30. :) Wystarczy dobrze dobrać kolor (w moim przypadku jasna 30-tka, Aurore), a dalej, już bez żadnego wysiłku - bo malowanie się nim to sama przyjemność - mamy cerę jak marzenie.

Będę jednak sprawdzać tę Truskawę, a nuż "rzucą" Aurore...

Opakowanie bardzo estetyczne, poręczne, makijażu bez tego panoramicznego lusterka już sobie nie wyobrażam :D

Wpisałam, że kupię ponownie - optymizm przeze mnie przemawia. :] Oby...

Świetny kompakt

Uwielbiam ten kompakt!
Za piękne opakowanie, lusterko w środku, matowienie cery i dobre krycie zmian na skórze i przebarwień.
Nie należy też zapominać o wydajności - jeden wkład wystarczył mi przez prawie rok.

Mam numer 30 - Aurore, to jest chyba najjaśniejszy odcień, jaki był dostępny w Polsce. Był... bo podobno DP został już wycofany z regularnej sprzedaży:(
Czasami jednak zdarza się, że jest dostępny na Truskawce.
Ja, na całe szczęście, kupiłam rok temu zapasowy wkład, więc jeszcze rok mogę się cieszyć wspaniałym kompaktem.

Nakładam go na sucho, na mokro wg mnie zbyt mocno kryje i widać go na twarzy, a ja lubię naturalny efekt. Zresztą niewiele mam do krycia;)

Zaznaczyłam opcję - nie wiem, czy go jeszcze kupię, bo nie wiem, czy go dostanę gdziekolwiek (poza TRu). Najwyżej będę musiała znaleźć jakieś inne KWC:)

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: początek drugiego

Znakomity

dla Pań:
- które nie odkryły jeszcze pudru dla siebie,
-które (jak ja) nienawidzą fluidów,
-chcą wyglądać świeżo a jednoczesnie perfekcyjnie

długo wahałam się jaki podklad wybrac, produkt do najtańszych nie nalęzy jednak jest wart swej ceny, jestem zachwycona.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 - bardzo wydajny

Świetny produkt.

Produkt jest rewelacyjny, chociaż bardzo ciężko dostępny. I dla mojej ciemniejszej niż przeciętna cery trudno jest znaleźć odpowiedni odcień. Póki co mam nr 100 najciemniejszy, jaki widziałam i nie jest troszkę za jasny. Dlatego 4 gwiazdki.

Jeżeli chodzi o działanie to zarówno na mokro jak i na sucho, rewelka. osobiście wolę opcję na mokro ale faktycznie po aplikacji należy chwilę odczekać, aby produkt wniknął w skórę. Długo utrzymuje się na twarzy bez wałkowania, odpadania czy innych niespodzianek.

Naprawdę dobry produkt i wart swojej ceny.

Używam tego produktu od:4 m-cy

Sama nie wiem...

kilka razy podchodzilam do napisania tej recenzji i mialam metlik w glowie :crazy:

Lubie pudrowe kompakty ale DP nie do konca spelnil moje oczekiwania.Uzywam filtrow i jednoczesnie "kwasze sie" praktycznie caly czas potrzebuje dobrego nawilzacza bo mimo,ze mam cere mieszana to w kierunku suchej i tutaj zaczyna sie problem.
Wczesniej kompakt mnie podsuszal,wiem ze to byla kwestia uzywanych filtrow.Zmienilam wiec i...mimo,ze podsuszanie sie skonczylo to efekt koncowy nie zadawala mnie.
Mam odcien 30 ktory jest ok dla mojej karnacji jednak kompakt tworzy na mojej buzi nienaturalny mat:( Nie lubie czegos takiego.
Kryje bez zarzutu,moznaby rzec ze az za dobrze tylko,ze kiedy nie ma sie za wiele do ukrycia to wole bardziej naturalny efekt.

Uzywam go teraz sporadycznie,od wielkiego dzwonu:) na cale szczescie zostalo go jeszcze troche:) bo jest bardzo niewydajny,szybko znika-a uzywam go glownie z pedzla.

Spodziewalam sie czegos lepszego a moze z czasem stalam sie bardziej wymagajaca;)? Nie wiem:D
Rozstane sie bez zalu i jedyne co naprawde mi sie podoba w tym kompakcie to swietne opakowanie +duze lusterko:)

Używam tego produktu od:roku

magiczny

Kompakt to prawdziwe cacko..
Kupilam przez recenzję jednej z wiazażanek -która przyrównała działanie kompaktu do programu photoshop.. ;))
Hm, jest coś magicznego w działaniu tego kompaktu, tylko na efekt trzeba poczekac, dostosuje sie do skóry. Ja mam cerę normalną, czasem przesuszoną, czasem mieszaną. Nakładam tylko na krem, bez podkładu i kryje bardzo dyskretnie, bez tynku na twarzy, uczucia lepkosci. Odcien 30 aurore jest tak blady jak moja skóra i pierwszy raz mam idealnie dobrany kolor! ..

Używam tego produktu od:sierpnia
Ilość zużytych opakowań:1 - mega wydajne

Przyjemniaczek:)

Ten kompakt jest niemal idealnym produktem. Przyłączam się do zachwytów poprzedniczek:)
Używam na kilka sposobów : latem jako podkład i puder w jednym (delikatne muśnięcia dołączoną gabeczką miejsce przy miejscu), w okresie zimowym kiedy lubię mieć coś konkretniejszego na twarzy i nie ruszam się z domu bez płynnego podkładu, ten kompakt pędzelkiem nanoszę wyłącznie na strefę T, a po kilku godzinach dokonuję ewentualnych poprawek gabeczką.

Mam kolory 95 Savanna i 80 Contour, oba są do siebie niezwykle zblizone i pasują śniadej kanacji (ale dla zwolenniczek solariów będą chyba zbyt jasne)
Kompakt długo utrzymauje się na twarzy, jest dość wydajny (piersze opakowanie wystarczyło mi na pół roku). Niestety zdarza mu się podkreslac pory i tworzyć mączny efekt, ale są to krótkotrwałe niedogodności i po kilkunastu minutach znikają, pozostawiając gładziuteńką twarz. Uwielbiam to połączenie zdrowego matu i malusieńkich, delikatnych drobinek, rozświetlajacych skórę:)
Pomysł z wkładem wymiennym doskonały i ekonomiczny, choć sam produkt jak na polskie warunki zabójczo drogi.
Ostatnio zaopatrzyłam się w refille w niemieckim Douglasie (zdecydowanie taniej) i konsultantka zastrzeliła mnie wiadomością, że mają wycofywać ten produkt (dlatego kupiłam az 2 opakowania:) Może chciała mnie podjudzić do kupna (co jej się skutecznie udało:), a może faktycznie, biorąc pod uwagę ilość nowości wypuszczanych ostatnio w Chanel, zamierzają czymś zastapić DP? Kto wie, narazie na głównej stronie producenta kompakt jest pełnoprawnym produktem i mam nadzieje ze tak zostanie.

Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań:jedno, drugie obecnie w uzyciu, trzecie czeka w zapasie:)

Poprostu DOSKONAŁY !

Chyba nigdy nie rozstane się z tym compaktem. Dla mojej mieszanej, kaprysnej ( raz wysuszonej raz tłustej ) cery ten compakt jest najlepszym rozwiązaniem. Nie znam lepszego. Przez swoją pudrową konsystencje nie jest on cięzki i doskonale matowi cere. Ale chyba największą zaletą tego produktu jest to, ze poprostu nie mozna z nim przesadzić bo tak naturalnie wygląda na twarzy ze trudno nim nawet zorbić zacieki. I druga bardzo ważna sprawa to taka,ze to jedyny kompakt u ktorego zauwazylam ze matowi ale nie powodując przy tym efektu "mąki na twarzy" co bardzo często sie zdarza przy matujących pudrach czy kompaktach. Uwielbiam ten kompakt i nawet jego wysoka cena w porównaniu z jakością mnie nie odstrasza :-)

Używam tego produktu od:2miesiące

Miłość wszech czasów

Nie wiem jak mogłam żyć tak długo w niewiedzy, że kompakty potrafią być takie cudowne. Ten pudrowy kompakt oszczędza mi warstw kosmetyków, czas a w efekcie moja skóra jest perfekcyjna.

Posiadam odcień 30 Aurore, dość jasny, żółtawy, dobrze stapia sie z kolorytem mojej cery. Używałam go i wczesną wiosna, kiedy byłam bardzo blada i teraz latem, kiedy stosuję na twarz samoopalacz i odcień ten dobrze dopasowuje się.

W eleganckiej puderniczce schowany jest pudrowy kompakt oraz gąbeczka. Nakładam go częściej płaskim pędzlem, rzadziej dołączoną gąbeczką, ale to tylko z tego względu, że pędzlem można uzyskać delikatniejszy i bardziej naturalny efekt. Gąbeczką również można go nakładać bez obaw o to, że zrobią sie smugi, zacieki, maska.
Kolejnym plusem puderniczki jest duże, panoramiczne lusterka - wielki plus na wyjazdy, kiedy zabieram niezbędne minimum, a spoglądając w to lusterko mogę spokojnie wykonać cały makijaż.

Trwałość - bardzo dobra . Wytrzymuje ok 6 godzin zupełnie bez poprawek. Później twarz zaczyna lekko się świecić i muszę posłużyć sie chusteczką lub bibułkami aby usunąć sebum ze skrzydełek nosa, brody i miejsca między brwiami. Kompakt nie ściera sie, nie znika z twarzy.
Kompakt ma dość mocne właściwości kryjące a przy tym jest bardzo lekki więc za to tez ogromny plus.
Jest cudowny!

Używam tego produktu od:kilka miesięcy