SVR, Xerialine Creme Visage (Krem do twarzy)

SVR, Xerialine Creme Visage (Krem do twarzy)

Krem nawilżający do codziennej pielęgnacji suchej skory twarzy dzieci i dorosłych. Xerialine zawiera kompleks nawilżający (mocznik, kwas mlekowy, glicerol), którego działanie wzmocnione jest technologia ciekłych kryształów. Dzięki temu Xerialine na długo nawilża wysuszoną skórę.
Formuła O/W łagodzi uczucie napięcia skóry i odnawia film hydrolipidowy.
Doskonale nawilża i delikatnie natłuszcza, łagodzi podrażnienia, skóra staje się miękka, delikatna i wygładzona.
Zawiera: 1,5% mocznik, kwas mlekowy, gliceryna, masło Karite, alantoina, L-fukoza

lepszy od clarinsa

Rozczarowana nowym kremem firmy Clarins, postanowiłam wypróbować nawilżacze SVR - Xerialnie i Xerial5. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona, krem ma fajną lekką konsystencję, dobrze się wchłania i wygładza. Nareszcie moja skóra jest porządnie nawilżona przez długi czas. Absolutnie nie podrażnia, jest bardzo łagodny. Wyraźnie poprawił kondycje mojej skóry. Ogólnie bardzo dobry krem nawilżający, cena jak najbardziej adekwatna do jakosci czego nie można powiedzieć o niektórych drogich bublach...Używam tego produktu od: 2 miesiące

zwykły nawilzający krem

Krem stosowałam na szyję i dekolt na noc.
Kosmetyk bardzo dobrze nawilza i odżywia skórę.
Nie stosowałam tego kremu na dzień poniewaz krem nie ma filtrów. Krem jest dosyć ciężki dlatego nie mogę na niego nakładać dodatkowo kremu z filtrem. Mogłoby sie to skończyć lepką, tłustą warstwą na skórze albo krostkami.

Kosmetyk jest zwykłym kremem nawilżającym- sprawdzi się na suchej lub normalnej skorze, która nie wymaga nic wiecej poza nawilzeniem. Krem bardzo dobrze łagodzi skórę po peelingu.

Używam tego produktu od: 2 mce

Nawilżenie tak, ale kosztem zapchania

Wróciłam do niego z konieczności, po ponad 3-letniej przerwie (błogi czas korzystania z dobrodziejstwa starej, już nieprodukowanej wersji Pharmaceris A Vita-sensilium SPF15...).

Przedtem był moim podstawowym kremem. Sprawdzonym, zapewniającym odpowiednie nawilżenie i bezpiecznym, nie wywołującym podrażnień. Wcześniej po prostu nie znałam niczego lepszego. Teraz, po latach, niestety mam do niego kilka poważnych zastrzeżeń.

Po pierwsze i najgorsze:

- ZAPYCHA :(

Nawilża, owszem. Ale zamiast zmiękczać wierzchnią warstwę naskórka, u mnie czyni ją "tępą", nieelastyczną, przez co w krótkim czasie powoduje wysyp podskórnych grudek. Coś, o czym przez ostatnie kilka lat używania lepiej dobranego kremu zdążyłam już zapomnieć. Defekt czysto kosmetyczny - nie są to grudki o charakterze zapalnym, czy powodujące dyskomfort.

Po drugie (zbiorczo, drugorzędnie):

- posiada niedrażniący, ale jednak ZAPACH (po co??),

- ma w składzie PARABENY (lepiej, gdyby nie miał),

- CENA / DOSTĘPNOŚĆ: zwykle trzeba go specjalnie zamawiać (czy to internetowo czy naziemnie), a tam, gdzie jest dostępny od ręki (np. w SuperPharm) - kosztuje odczuwalnie drożej (nie mówiąc, że najczęściej jest mi tam zwyczajnie nie po drodze).

Obecnie używam go wyłącznie na noc i nie codziennie.

Na co dzień, na twarz znacznie lepiej sprawdza się Xerialine Fluide do ciała (!) - skład ma bardzo podobny, ale lżejszą konsystencję i wyższą zawartość mocznika (silniej zmiękczając niweluje efekt "nieelastycznej maski" ). Jest przy tym o niebo tańszy (cena za 500 ml fluidu zbliżona do tej za 40 ml kremu).

Używam tego produktu od:
ok. 2 lata (dawniej) + obecnie od 2 miesięcy

Ilość zużytych opakowań:
kilkanaście + obecnie 1 w użyciu

Ladnie nawilza

Krem nie ma wielu zadziwiajacych funkcji, ale wywiazuje sie z obiecanych.
Cudnie nawilza, ale nie daje takiego mokrego chlodu (ktory lubie zwlaszcza latem).
Zmiekcza skore, po jakims czasie dostrzeglam, ze suche skorki zniknely.
Zapach bardzo neutralny - apteczny.
Opakowanie lekkie praktyczne, ktore daje sie rozciac na koniec i wykorzystac caly kosmetyk.
Delikatny i nie podrazniajacy.

Maly minus, troche ciezko go pogodzic z dodatkowym filtrem. Raczej pod filtr mineralny w pudrze, bo w kremie moze sie okazac zbyt ciezki w tym duecie.

Używam tego produktu od: 2 opakowania w 2011
Ilość zużytych opakowań: 2 pelne

Mój typ na zimę

W miesiącach letnich zbyt ciężki dla mnie jednak wróciłam do niego z nastaniem chłodów i suchego powietrza w w mieszkaniu podczas sezonu grzewczego. W tym okresie stosuję go na noc i na dzień - sprawdza się idealnie. Mimo, iż pozostawia delikatny "film" na twarzy, nie włakuje się podczas nakładania podkładu. Skóra jest świetnie nawilżona, widzę to przede wszystkim kiedy wstaję rano.

Używam tego produktu od: luty 2012
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Nie dla mnie

Przy zakupie fluidu z mocznikiem SVR dostałam gratis 2 próbki tego kremu po 5ml. Użyłam kremu jeszcze tego samego dnia. Krem zostawia tłustą wartwę także nie nadaje się na dzień (mam tłustą cerę). Dobrze nawilża, natłuszcza..i niestety zapycha. Po pierwszym nałożeniu pojawiło się u mnie na twarzy kilka nowych pryszczy, co nie powiązałam na początku z tym kremem. Po kolejnych użyciach pojawiły się kolejne pryszcze i już wtedy wiedziałam, że przyczyną pogorszenia stanu mojej cery jest ten właśnie krem. Dobrze, że miałam tylko próbki tego kremu a nie pełnowymiarowe opakowanie, na pewno żałowałabym wydanych na niego pieniędzy. Drugą próbkę zużyłam do rąk.

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: 2x 5ml

Dobry ale nie ideał

Zakupiłam ten produkt z uwagi na moją wielką miłość do firmy SVR:) Krem Visage nie jest zły ale spodziewałam się po nim czegoś więcej. Dla mnie minusem tego kremu jest to że nie nadaje się do stosowania na dzień. Nakładałm go latem pod lekki fluid ale i tak spowodował zbytnie "przeciążenie skóry" - po miesiącu stosowania na mojej wcześniej gładkiej skórze twarzy zauważyłam zaskórniki i rozszerzone pory. Przestałam go stosować na dzień i skóra wróciła do normy. Obecnies stosuję go tylko na noc i do tego nadaje się świetnie:
- nawilża bardzo dobrze i koi ewentualne podrażnienia i zaczerwienienia tak że rano budzę się z ładną buźką;)
- skóra szybko zaczyna się "świecić" ale nocą nie jest to uciążliwe:)
Kiedyś poszukam kremu który sprawdzi się w stosowaniu na dzień jednak na razie obawa przed podrażnieniem skóry przez nowy krem sprawia że pozostaję przy SVR.

lekki krem na lato

Mam cerę suchą i wrażliwą i chciałam wypróbować Eucerin z mocznikiem, ale akurat nie mieli i Pani dała mi próbki SVR. Zawartość mocznika jest niższa niż w Eucerin (5%).
Krem w moim odczuciu jest dobry na lato - lekki, łatwo się rozprowadza, skóra po nim jest gładka, nawilżona, nie ma suchych skórek. Mnie nie zapycha. Faktem jest, że w czasie jego stosowania nie opalałam się, nie korzystałam się z basenu, morza itp. Generalnie jestem zadowolona choć podczas urlopu i w ciągu roku raczej bym go nie stosowała, bo nawilżenie jest jak dla mnie za słabe.

Przyjemny

Trafił na moją toaletkę przypadkiem- podczas zakupów w aptece dostałam 3 próbki tego kremu, każda po 5ml, a więc łącznie 15ml. Zerknęłam na skład- no cóż, parafiny i jej pochodnych na dzień dobry nie widać, ale mimo to nie byłam zbytnio przekonana do kremu, którego docelowym klientem jest posiadaczka skóry suchej. A ja mam mieszaną raczej w kierunku tłustej, z normalnymi policzkami i tragiczną strefą T, która poznała już wszystkie rodzaje zaskórników i pryszczy. Teraz, w trakcie hormonoterapii większe wypryski miewam rzadko, ale wciąż nie nadążam z oczyszczaniem porów i bez przerwy są zapchane, w skutek czego świecę się jak... sami sobie dopowiedzcie.
Ostatnio mam ciężki okres i brak czasu na regularne zabiegi pielęgnacyjne. Przez ostatni tydzień ten krem był jedynym kosmetykiem którego używałam do twarzy, prócz żelu do mycia i toniku. Nakładałam jak leci, również pod oczy, dwa razy dziennie.
I muszę przyznać, że jestem zachwycona. Skóra się po nim zupełnie nie świeci, pozostaje matowa, chyba, że nałożymy go bardzo dużo. Krem świetnie nawilża, zmiękcza i łagodzi podrażnienia, jednocześnie nie zapychając porów. Składem i działaniem nie odbiega od kremu zapobiegającego zmarszczkom L\'occitane, przy czym po tamtym skóra jednak się świeci, a poza tym jest o wiele droższy.
Bardzo, ale to bardzo polubiłam firmę SVR- właśnie dzięki temu kremowi oraz żelowi do mycia Topialyse Sensitive. Zarówno do jednego, jak i do drugiego kosmetyku będę wracać.
Polecam, nie tylko cerom suchym. :)

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań: zużyłam 3 próbki, każda po 5ml, po czym kupiłam pełnowymiarowe opakowanie

Niestety nie...

Kupiłam kremik pod wpływem pozytywnych opinii i tych tutaj i koleżanek. Niestety u mnie się nie sprawdził :(
Podchodziłam do niego kilka razy i za każdym razem kończyło się tak samo: zapchane pory, kaszka na twarzy, fuj :P W życiu czegoś takiego nie miałam. Kompletnie zrujnował mi cerę. Oczywiście po jego odstawieniu jej stan zaraz się poprawiał, a przy ponownym stosowaniu znowu to samo, więc jestem pewna, że to jego wina.
A szkoda, bo nieźle nawilżał.

Używam tego produktu od: około miesięca

Rewelacja

Super krem! Kupiłam ten krem kiedy moja buzia była podrażniona po kuracji dermatologicznej. Mam wrażliwą skórę i każda ingerencja dermatologiczna kończy się podrażnieniem. Krem spisał się na piątkę z plusem. Załagodził podrażnienia, zniwelował ściągnięcie skóry po myciu wodą, ładnie nawilżył. Doskonale nadaje się pod makijaż. Jestem bardzo zadowolona i na pewno będę do niego wracała. Polecam wszystkim wrażliwcom.

Super krem

Ja jestem zachwycona tym kremem tak jak i innymi produktami z laboratorium SVR.
Po pierwsze krem ma fajną tubkę z pompką co wbrew pozorom jest bardzo ważne, bo krem jest cały czas w higienicznych warunkach i nie zabrudzi się od używania.
Konsystencja jest aksamitna i bardzo przyjemna, bardzo łatwo i szybko się wchłania (praktycznie już w trakcie aplikacji). Ma lekki i niedrażniący zapach no i rewelacyjnie nawilża bez uczucia przeciążenia.
Super też jako baza pod makijaż ,tylko trzeba dać mu trochę czasu. Dla mnie kosmetyk na 5+. Z czystym sumieniem polecam

Używam tego produktu od:kilku miesięcy

ideał

Świetny krem do cery mieszanej. Rewelacyjnie nawilża, dobrze się wchłania, idealny pod makijaż. Buźka jest po nim gładziutka i lekko zmatowiona, redukuje uczucie napięcia suchych partii skóry. Nie zapycha porów i do tego prześlicznie pachnie.Jak najbardziej polecam do odwodnionej cery mieszanej wymagającej nawilżenia!!!