Joanna, Rzepa, Ampułki wzmacniające do włosów przetłuszczających się, cienkich i delikatnych, ze skłonnością do łupieżu i wypadania

Ampułki wzmacniające Rzepa do włosów przetłuszczających się, cienkich i delikatnych, ze skłonnością do łupieżu i wypadania. Na wzmocnienie i regenerację włosów. Problem łupieżu i przetłuszczania się włosów zostaje zniwelowany.
Składniki wiodące to wyciąg z czarnej rzepy, cyprysu oraz rozmarynu i pirytonian cynku.
Ampułki mają specjalną kompozycja zapachową, która neutralizuje charakterystyczny zapach czarnej rzepy i poprawia komfort stosowania.

Skład: Aqua, Alcohol Denat., PEG-75 Lanolin, Raphanus Sativus Extract, Urtica Dioica Extract, Arctium Lappa Extract, Humulus Lupulus Extract, Glycogen, Glycerin, Niacinamide, Panthenol, Menthol, Allantoin, Laureth-10, Citric Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropinal, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Dmdm Hydantoin, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone

do skóry głowy, do włosów przetłuszczających się
zapobiegające wypadaniu włosów, wzmacniające, przeciwłupieżowe
bez parabenów, zapachowa
w ampułkach
Skóra głowy
problemowa, przetłuszczająca się

U mnie się nie sprawdził

Kiedy zdecydowałam się na użycie ampułek miałam ogromny problem z wypadaniem włosów. Po 4 dniach ich zażywania zaczęła mnie swędzieć głowa. Sądziłam, że to coś zaczyna działać, stąd zbagatelizowałam problem. Z perspektywy czasu, wiem że to był mój błąd. Niestety z czasem okazało się, że nie tylko ampułki mi nie pomogły, to jeszcze dostałam ogromnego łupieżu z którym nie potrafię sobie poradzić. Prawdopodobnie mam za suchą skórę do tych ampułek . Nie kupię go już nigdy więcej, więc nie polecam produktu.

Całkiem niezłe ampułki

Na razie jestem po drugim użyciu i już zauważyłam dużą ulgę w moim uporczywym i nawracającym ŁZS. Mniejsze zaczerwienienie, redukcja świądu, łuski jeszcze trochę się sypią, ale też mniej. Jak na razie jestem pozytywnie zaskoczona, mało który produkt na mnie działa, a testowałam już bardzo wiele... Z resztą osoby borykające się z ŁZS na pewno znają ten ból. Zapach produktu rzeczywiście może być dla niektórych nieprzyjemny, chociaż mnie jakoś specjalnie w nos nie "kłuje". Do wytrzymania :)
Jedyny minus jak na razie to forma rozprowadzania produktu - niewygodne jest to otwieranie i nakładanie z ampułki.
Żeby ocenić dzialanie w kierunku wzmocnienia włosów, to raczej jeszcze za wcześnie.

Niestety uczula

Dużo słyszałam o cudownych właściwościach rzepy. Wcierki ponoć dużo dają, więc kiedy zobaczyłam ampułki z rzepą, od razu uznałam, że powinnam to kupić, bo może pomóc. Zaopatrzyłam się w 4 opakowania i zaczęłam używać jeszcze tego samego dnia.

Po ilości recenzji można wnioskować, że jest to produkt popularny. Ostatnimi czasy jednak miałam problem z jego zakupem. Nie ma go w każdej Naturze, czasem muszę się za nim nałazić. Cena początkowo może wydawać się korzystna. 15 złotych za 5 ampułek. Z tymże jedno opakowanie starcza na 2,5 tygodnia. Dwumiesięczna terapia to 60 złotych, a efekty niestety nie powalają. Drażni mnie również opakowanie. Ampułki mają specjalne miejsce na naciskanie, w którym szkło powinno pęknąć. Powinno. W praktyce dwie ampułki rozwaliły mi się w ręce. Nie poharatałam się, ale było blisko. Zapach też niestety nie powala na kolana. Śmierdzi porządnie i niestety utrzymuje się na włosach. Minusem jest również alkohol wysoko w składzie.

Nie jestem jakimś maniakiem składowym, jeśli chodzi o produkty do włosów. Nie unikam alkoholu jak ognia, ale myślę, że tutaj stanowi on jednak problem. Przede wszystkim przestałam używać, ponieważ okropnie zaczęła mnie swędzieć skóra głowy. Później pojawiły się również wypryski. Bardzo trudno się goiły, babrały i dopiero po miesiącu, odkąd przestałam używać tych ampułek, mogę powiedzieć, że jest względnie dobrze. Myślę, że te dwa miesiące systematycznego używania, mimo wszystko pozwolą mi w miarę dokładnie ocenić ten produkt. Nie wiem, czy działa na łupież, ponieważ ten problem mnie nie dotyczy. Nie zauważyłam za to żadnego wpływu na przetłuszczanie się włosów. I tak codziennie muszę być włosy, i tak. Nic się w tym względzie nie zmieniło. Za to trzeba przyznać, że dobrze działa na wypadanie. Nie dość, że faktycznie widzę mniej włosów na szczotce, to również pojawił się wysyp baby hair.

Działa tak jak powinien, ale niestety wywołuje u mnie niepowołane efekty. Szkoda, bo naprawdę trochę pomagał.

Rzepa ma moc!

Uwielbiam kosmetyki do włosów z rzepą- szampony, wcierki, wszystko co ma kontakt ze skórą. Dobry i nie oszukany kosmetyk z dużą zawartością ekstraktu rozpoznaję po tym, że po aplikacji przyjemnie mrowi skalp. Zapach mi nie przeszkadza, wręcz go szczerze polubiłam!

Szczególnie bliskie mojemu sercu są produkty Joanna Rzepa. Recenzowanych ampułek używałam wielokrotnie w postaci pełnych kuracji. Zostawiam je na włosach na całą noc lub nakładam przed dłuższym moczeniem w wannie, kiedy to ciepło i para intensyfikują wchłanianie składników odżywczych.

Kosmetyk ma konsystencję wodnistej zawiesiny. Wyjątkowo mocno "daje" rzepą, to info dla wrażliwych ;). Pojedyncza dawka ma 10ml, taką ilością jesteśmy w stanie dokładnie pokryć skalp. Całość jest zamknięta w szklanych ampułkach z odłamywanym dzióbkiem u samej góry. To rozwiązanie uważam za porażkę i największy minus produktu- szkło jest bardzo cienkie, potrafi pęknąć nawet przy upadku na dywan. Poza tym krawędzie odłamanej ampułki są ostre, nie sposób się nimi choć trochę nie skaleczyć podczas wytrząsania płynu na dłoń czy głowę. Ja wiem, że koszt solidniejszego opakowania byłby wyższy, ale naprawdę te fiolki są mega uciążliwe w stosowaniu.

Efekty? Kilka minut po aplikacji skalp przyjemnie pulsuje, mrowi. Skóra nie przetłuszcza się mocno między myciami, włosy pozostają dłużej świeże. Przy regularnym stosowaniu stają się mocniejsze, mniej podatne na wypadanie. W duecie z moimi ulubionymi ampułkami (innej firmy), które stosuję po myciu głowy- bajka. Na pewno systematyczność popłaca!

Produkt uważam za w 100% godny wypróbowania.

Zdecydowanie NIE

O MNIE
Włosy mam grube i gęste, trochę niesforne, ich naturalnym kolorem jest ciemny blond. Obecnie mam włosy do ramion, obcięte są na bob’a z ombre w kolorze jasny blond. U nasady zdarza im się przetłuszczać, ale tragedii nie ma (spokojnie mogę myć głowę co drugi dzień przy stosowaniu odżywki do włosów). Końcówki są zniszczone, połamane i rozdwajają się ponieważ rozjaśnianie je zniszczyło. Używam suszarki i prostownicy, nie zdarza mi się zostawić włosów samych sobie do wyschnięcia, bo kończy się to puszeniem i sterczeniem we wszystkie strony.

WARUNKI TESTU
Ampułki stosowałam zgodnie z zaleceniem producenta 3 razy w tygodniu przez okres dwóch tygodni.

O KOSMETYKU
Produkt zakupiłam w drogerii internetowej Lavandin za 8,90
Jest to moje pierwsze opakowanie i ostatnie.

W opakowaniu jest 40 ml produktu. Opakowanie to czarny kartonik z metalicznie niebieskimi i złotymi wstawkami, które sprawiają że produkt wygląda elegancko. W kartoniku znajdziemy 4 szklane ampułki o pojemności 10 ml. Ampułki ciężko przełamać i niestety możemy się pokaleczyć o szklane brzegi. Na opakowaniu znajduje się czytelny i przystępny opis języku polskim i angielskim. Znajdziemy również numer partii i datę ważności produktu.

Produkt:
Produkt jest w płynie. Ponieważ konsystencja jest płynna, a ampułki mają ostre krawędzie to aplikacja produktu jest męcząca. Kosmetyk jest wydajny, jedna ampułka wystarcza mi na dwie aplikacje.
Zapach produktu nie jest zbyt przyjemny. Wyczuwalny jest intensywny zapach rzepy. Na szczęście zapach dość szybko znika.
Kolor kosmetyku jest przejrzysto- żółty.

JAK STOSUJE
Serum nakładałam na skórę głowy przy nasadzie włosów przy pomocy zakraplacza. Zakładam na głowę ręcznik i czekam ok godziny. Następnie myję włosy.

DZIAŁANIE I EFEKTY

Pierwsze na co zwróciłam uwagę podczas stosowania produktu to szklane ampułki, w których znajduje się produkt. Ciężko się je przełamuje, a później aplikacja produktu sprawia problem. Ponieważ ampułki są spore to wystarczały mi na dwa razy i pojawił się problem z zabezpieczaniem produktu. Finalnie do nakładania produktu używałam pipety co dawała mi kontrolę nad ilością preparatu. Po naniesieniu na skórę głowy wyczuwalne jest delikatne rozgrzewanie i rzepowy zapaszek. Po odczekaniu ok 30 minut zmywałam preparat. Preparatu nigdy nie zostawiłam na głowie przez cała noc, ponieważ nie wyobrażam sonie spania z tym zapaszkiem. Po zakończonej kuracji nie zauważyłam zmniejszonego wypadania włosów czy pojawienia się większej ilości nowych. Nabyłam za to taką ciastowata powłokę na głowie. Wyglądało to jak łupież tylko, że jakby był on mokry. Na szczęście szybko udało mi się tego pozbyć.

Nie kupię więcej tego produktu.

PORÓWNANIE DO INNYCH KOSMETYKÓW
Strasznie słaby produkt w porównaniu do wcierki Sattva, szafran i cynamon.

Widoczna poprawa kondycji włosów

Produkt znam już od kilku lat, używam go kiedy włosy potrzebują szybkiego ratunku (np. po długiej zimie). Włosy po przejściu kuracji mniej się przetłuszczają, przestają tak wypadać i wyglądają zdrowiej. Niestety jeżeli chodzi o opakowanie to jest dość wymagające, a w nieporęcznych dłoniach może skończyć się skaleczeniem, fajnie, że jest to szklane opakowanie, ale mogło by być łatwiejsze w obsłudze, producent powinien nad tym popracować. Zapach też nie należy do najprzyjemniejszych, ale produkty z czarną rzepą zazwyczaj nie pachną fiołkami :). Kuracja jest bardzo fajna, warta przetestowania.

Nie polecam

Faktycznie moze ma dobry wplyw w przypadky pobudzenia skory glowy, ograniczenia przetluszczania sie wlosow. Niestety przy wrazliwej skorze glowy dostalam od nich ogromnego łupieżu.
Wiec nie jestem w stanie skupic sie nad plusami.

Rzepa w ampułce.

Kupiłam ampułki firmy Joanna, kiedy moje włosy łamały się i wypadały.
Jak dla mnie szklane ampułki są niewygodne , ciężkie do otwarcia i można się
niechcący skaleczyć. Ciężko też dozować zawartość na skórę głowy ,, bo przy potrząsaniu ampułką jej zawartość rozpryskuje się , i to nie tylko na włosy.

Ale sam kosmetyk jest i jego działanie jest w porządku.
Ampułki mają sporą pojemność jedna spokojnie wystarczy na na całą głowę.
Zapach do zniesienia , wyczuwalna czarna rzepa ale szybko się ulatnia .
Bardzo szybko zauważyłam ich dobroczynny wpływ na skórę głowy.
Przestała być przesuszona , zniknął łupież i swędzenie.
Przy regularnym stosowaniu włosy , nabierają życia , stają się mocniejsze ,
i zmniejsza się ich wypadanie.

Daje widoczne efekty

Generalnie ten kosmetyk składa się z samych wad i jednej bardzo ważnej zalety- faktycznie działa. Zrobiłam dwie kuracje i widzę efekty na moich bardzo wolno rosnących i przetłuszczających się włosach. Naprawdę wow, jest ich więcej i przetłuszczają się wyraźnie mniej. Teraz wady. Pierwsza i największa- opakowanie. Nie otwieram ampułek w gołej dłoni, najczęściej przez szmatkę lub ręcznik. Nie zliczę ile razy zamiat ją otworzyć, niechcący ją zmiażdżyłam, bo niestety żeby ją otworzyć trzeba przyłożyć naprawdę solidną siłę. Może można ten produkt zapakować w ampułki plastikowe? Takie jak np sól fizjologiczną w aptece. Kwestia opakowania to dla mnie naprawdę ogromny minus i ten produkt jest pierwszym w moim życiu, w ktorym niechęć do opakowania sprawia że rozważam zaprzestanie stosowania kosmetyku. Druga wada to oczywiście zapach, drażniący bardzo (zwłaszcza mojego chłopaka który marudzi jak nakładam produkt na noc), choć dla mnie do przeżycia. Ciężko mi się zdecydować na ocenę, daję 3 ale wyłącznie za wady opakowania.

Delikatny efekt

plusy:
+ trochę ogranicza przetłuszczanie
+ trochę poprawia kondycję włosów
+ trochę nowych włosów

minusy:
- trudne w aplikacji, rozlewają się wszędzie
- zapach brzydki, ale nie jest aż tak źle

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- za wysoka cena za taką pojemność
- bardzo słaba dostępność
- słaba wydajność
- niewygodne ampułki

dobre

Stosowałam kiedy miałam problem z wypadaniem włosów. Moja druga połowa trochę cierpiała przez zapach jaki miałam na głowie, a który przechodził na poduszkę, ale warto się przemęczyć dla efektów bo faktycznie działa;)

bardzo fajne, kupuję co jakiś czas :)

Ampułki stosuję raz na jakiś czas, głównie w przejściowych porach roku (lato-jesień oraz zima-wiosna), ponieważ w tych okresach wypadanie włosów może być wzmożone. Niestety żyjemy też w czasach, gdzie mamy sporo stresów, że siłą rzeczy włosy mogą się osłabić.

Ampułki kupuję w drogerii Natura za jakieś 10-15zł, na zmianę z ampułkami z Farmony (te są minimalnie droższe), zależy które są aktualnie w promocji lub które pierwsze wpadną mi w ręce obie wersje lubię tak samo :)

Ampułki z Joanny są w szklanych opakowaniach, ale wydobycie z nich produktu nigdy nie było dla mnie jakieś upierdliwe :) tu nie mam się do czego przyczepić.

Do pełnej kuracji kupuję zwykle 2-3 opakowania (4x10ml), stosuję zgodnie z zaleceniami producenta.

Może to co powiem jest dziwne, ale zapach czarnej rzepy nigdy mnie nie odrzucał, być może ze względu na to, że przy ekstremalnym wypadaniu włosów, jakie przeszłam kilka lat temu stosowałam wcierkę ze świeżo wyciskanej rzepy (i stosuję ją do dzisiaj właśnie przy zmianach pory roku). Czarna rzepa przypomina mi zapachem po prostu mocniejszą rzodkiewkę:) w ampułkach Joanny zniwelowano znacznie zapach czarnej rzepy, pewnie dlatego bez problemu go znoszę:)

STOSOWANIE
Osobiście lubię używać ampułek, wcieram je delikatnie w skórę głowy opuszkami palców, bo to także ważne, aby z włosami obchodzić się delikatnie.. nie szarpać, nie pocierać mocno. Po chwili odczuwam lekkie mrowienie, jest to efekt jak najbardziej normalny.

EFEKTY
Po zakończonej kuracji, która zwykle u mnie trwa 1-2 miesiące efekty mogą nie przyjść od razu.. zwykle tak zwanego ,,kopa do wzrostu" dostaję jakieś 3-4 tygodnie po zakończeniu kuracji. Badam pod palcami czy małe baby-hair już tam są :) coś co zauważam szybciej, bo już w trakcie lub pod koniec kuracji to lekkie zmniejszenie wypadania włosów, mniejszą skłonność do przetłuszczania się oraz ogólnie włosy wyglądają lepiej.. bardziej się błyszczą i wydają się bardziej elastyczne. Skłonności do łupieżu nie mam, więc w tym temacie wypowiedzieć się nie mogę. Warto jednak nadmienić, że staram się nie poddawać włosów zbyt częstemu działaniu temperatur.. myję je o tyle wcześniej, aby zdążyły same sobie wyschnąć, więc to też pewnie ma jakiś wpływ.

Podsumowując: ampułki w moim odczuciu są dobre i polecam wszystkim tym, którzy maja problem z wypadaniem i przetłuszczeniem się włosów.

Coś co dodam na koniec nie powinno nikogo zaskoczyć.. bez zdrowej diety bogatej w warzywa, owoce i zdrowe tłuszcze same kosmetyki cudu nie uczynią. Raz na jakiś czas warto sięgnąć po suplementy diety, które mogą je dodatkowo wzmocnić i wesprzeć przy ich wzroście. Kosmetyki traktuję jako formę wspomagania walki z wypadaniem i przetłuszczaniem włosów.