Kozłowski, Etui-torba kosmetyczna na pędzle do makijażu (stara wersja)

Kozłowski, Etui-torba kosmetyczna na pędzle do makijażu (stara wersja)

Etui-torba kosmetyczna z imitacji czarnej skóry, służąca do bezpiecznego przechowywania pędzli do makijażu. Wiązana na troczki, z klapką chroniącą włosie, w której znajdują się również szlufki, aby można było przypiąć torbę do paska i nosić na biodrach w czasie pracy.
Dostępna w trzech rozmiarach: na 8, 12 lub 20 pędzli o długości do 22-23 cm.

Cena: 43zł / 8pędzli ; 60zł / 12pędzli ; 70zł / 20pędzli

• Trwałość / wykonanie: 5
  • Design produktu: 1

Nie jest bez wad

Ponieważ moje pędzle rozmnażają się w sposób zupełnie niekontrolowany i zaczęło mnie już denerwować wyciąganie ich za włosie z pokrowców lub zamykanej tuby, gdzie dotychczas je trzymałam, postanowiłam kupić specjalne etui z przegródkami, gdzie każdy będzie miał swoje miejsce i może brak wolnych zakładek trochę je (pędzle, bo przecież nie mnie) ;-) zdyscyplinuje. Wybór padł na firmę Marka Kozłowskiego. Mam wersję na 20 pędzli.
To wyrób dla profesjonalistów. Solidna torba, wykonana z grubej imitacji skóry. Do klapy ma przyszyte dwie szlufki, przez które można przewlec pasek i nosić ją w czasie pracy na biodrach. Niestety, ja profesjonalistką nie jestem i grubość klapki, zamykającej torbę od góry mi przeszkadza - jest sztywna, trudno ją zwinąć razem z "resztą etui" bez niekontrolowanych zagięć, a te zagięcia deformują włosie moich pędzli :-(
Nie jestem w 100% zadowolona.

Dodano 05.06.2007. - Odkryłam jeszcze jedną wadę: materiał z jakiego uszyte jest to etui rozpuszcza lakier na drewnianych lakierowanych rączkach. Na szczęście specyficznym rączkom pędzli Inglota i metalowej rączce Artdeco to nie zagraża, ale rączki pędzli Kozłowskiego (sic!) i Sephory w miejscu styku z materiałem przegródki są szorstkie i miękkie.
Nie mogę polecić z czystym sumieniem i zostawiam tylko pół gwiazdki. Ostatecznie sama dodatkowo osłoniłam rączki wszystkich moich pędzli wąskimi foliowymi torebkami.

nie jest idealna

Kupiłam tę torbę (na 12 pędzli) ponieważ pędzle firmy Kozłowski są chyba najdłuższymi pędzlami w mojej kolekcji i nie mieszczą się w standardowym etui a czasem chciałabym je zabrać gdzieś ze sobą.
Torba jest uszyta z dobrej jakości ekoskóry, jest ładna, mocna, ale stanowi ona jednocześnie jej wadę - skóra jest zbyt gruba, klapka chroniąca włosie podczas zwijania zagina się i deformuje włosie pędzli. Żeby włosie nie zniszczyło się, torby nie zwijam a składam na pół, niestety zajmuje wtedy dwa razy więcej miejsca. Na szczęście nie zauważyłam wpływu skóry na trzonki pędzli.

Używam tego produktu od: nie pamiętam dokładanie, ok 1,5 m-ca
Ilość zużytych opakowań: pierwsze etui