Lumene, Velvet Matt (podkład)

Lumene, Velvet Matt (podkład)

Matowy podkład kryjący dla cery tłustej i mieszanej, dość długo trzyma się, dobrze rozprowadza po skórze dzięki silikonom, dobra kolorystyka podkładów (typowa dla Polek).

trudno się rozprowadza

Ten podkład mógłby być całkiem dobry, gdyby nie to, że trudno jest go rozprowadzić równomiernie bez smug, trzeba naprawdę włożyć w to sporo wysiłku (o wiele lepiej rozprowadza się Double Stay tej samej firmy). Ja mam najjaśniejszy odcień 1 Cream Beige, który sam w sobie jest b. jasny (czyli w sam raz dla mnie), ale chwilę po nałożeniu tworzy wręcz pomarańczowe smugi i natychmiast muszę go tak rozetrzeć, by zniknęły. Na szczęście to się udaje, ale cała historia jest za każdym razem. Efekt końcowy jest ok-Velvet Matte dobrze matuje na kilka godzin, nieźle kryje, ale trochę wchodzi w pory, wytrzymuje u mnie ok. 8h i jest wydajny. Tylko te okropne rozprowadzanie na początku... Może akurat trafił mi się taki "niedorobiony" egzemplarz, w każdym razie kupię kolejne opakowanie, by dalej testować. Jestem uparta:). Kupiłam go w promocji za 29 zł.
Dopisek 30. 01.2005-podkład ten akurat mi się skończył, okazał się naprawdę wydajny (miałam go 4 miesiące). Odkryłam sposób niwelujący pomarańczowe smugi po nałożeniu: mieszałam trochę Velvet Matte z innym podkładem Lumene Hydra Drops, dzięki czemu podkład lepiej się rozprowadzał, a smugi były minimalne. Efekt był całkiem ok :). Pewnie jeszcze kupię 1 opakowanie, może trafię na lepsze.

wspomnienie pryszczy:P

matowic- matuje- buzia nawet w nocnym goracym klubie wyglada dosc atrakcyjnie:)
I to bez poprawek!!!
nie wysusza
dobrze dobrany kolor naprawde dodaje urody:)
no i najwazniejsze- stosowalam go w okresie dojrzewania- krył ladnie i trwale niespodzianki a jednoczesnie stapial sie ze skora i nie wygladal sztucznie. Zarowno w dzien jak i w nocy bylam zadowolona i odstresowana- bo wiadomo kazdy pryszcz to stres. Zuzylam kiedys kilka opakowan -juz nie kupuje bo nie potrzebuje juz takiego mocnego krycia

Używam tego produktu od:dawno temu
Ilość zużytych opakowań:3-4

podkład matujący? jasne :/

Niestety przy pytaniu "czy kupisz ten produkt ponownie' nie ma możliwości 'z pewnością nie' i 'nigdy więcej'. Może i PRZYZWOICIE się rozprowadzał, ale... co z tego? niby matujący a mi już po 15 minutach cała twarz się świeciła, więc.... HALLLO ?! :[ poza tym niby ma dobrą koloryustykę, tak to prawda dobrałam teoretycznie, ale zaraz bladł [ :| ] i twarz miałam białą jak ściana. NIE NIE to nie dla mnie. Poza tym wolałabym, żeby był choć odrobinkę kryjący. NIE BYŁ.

Dobrze, że dostałam go, a nie kupiłam, bo żałowałabym każdego wydanego na ten podkład grosza.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: 1 nie do końca

hmm?

Podklad powinien sie nazywac :"velvet mask",gdyz maska jaka tworzy na liczku jest wprawdzie aksamitna, ale takze wysoce nieestetyczna...
Przedziwna maz, ktorej zadna sila nie jest w stanie porzadnie rozprowadzic. Podklad pozostaje w porach, walkuje sie,praktycznie nie kryje, nie zauwazylam takze efektu matowienia. Jedynym plusem jest to, ze twarz optycznie sie wygladza i jest calkiem milutka w dotyku.Kolor rowniez w porzadku- naturalny (mialam 1- Cream Beige)
Po paru godzinach podklad spelza z twarzy (moze to i lepiej ) --> no moze przesadzilam, troche pozostaje w porach ;)
Jak dla mnie -porazka.
Nie polecam

w zasadzie...

Podkład taki sobie, mam cerę tłustą, a ten podkład pod względem matu nawet nie wypadł najgorzej, matował i to całkiem długo i za to 3*, na tym koniec zalet. Podkład o dziwnej, ciężkiej konsystenji, tępo rozprowadzał się na twarzy, zdarzało mu się też wałkować i co najgorzsze tworzył okropną maskę widoczną chyba nawet z odległości 10 m ;), takiej tapety to ja nigdy więcej sobie nie zafunduje, o nie!

tylko matt

musze przyznać,ze lubie kosmetyki Lumene,ale ten podkład zupełnie im sie nie udał,kolorki jakies takie dziwne,odcien okazal sie za jasny :( wałkował sie na cerze i wogole nieprzyjemny w użyciu,bo trudno mi było go dobrze rozprowadzić.Mam cere mieszana,ale szybko sie wysusza,a po tym podkladzie było jeszcze gorzej wrrr... :( dwie gwiazdki daje tylko za to,ze dosc dobrze matuje,ale tylko to...nic poza tym!!!

lubie

ZALETY:
- swietnie kryje (jak dotad nie doswiadczylam lepszego krycia)
- nie tworzy maski
- niezle matowi (pierwsze poprawki konieczne po ok 3 godz a to duzy PLUS w moim przypadku)
- dobrze sie rozprowadza (nie tworzy smug)
- bardzo wydajny
- przystepna cena ok 30 zl
- idealny na zime

MINUSY:
- ciezki- na lato nie polecam
- ciezko dobrac naturalny odcien

Reasumujac: wiecej zalet niz wad. Uzywam tego podkladu jakies 4 lata (z malymi przerwami na przetestowanie czegos innego, jednakze zawsze do niego wracam)

niezły, ale nie idealny

Na TAK:
- dobrze kryje drobne i te mniej drobne niedoskonałości nie tworząc na twarzy maski (oczywiście dobrze nałożony)
- optycznie wygładza skórę twarzy
- dosyć długo się trzyma - po 8 godzinach wygląda całkiem nieźle
- dobrze się rozprowadza
- niedrogi / delikatny zapach / ładne opakowanie

Na NIE:
- średnio matuje - po kilku godzinach efekt jest mało 'velvet matt'
- dosyć 'ciężki' --> nie polecam na upały (ale świetnie sprawdza się kiedy jest chłodniej - wg mnie na zimę idealny)
- bywa widoczny w porach --> dlatego warto nakładać uważnie, przy dobrym oświetleniu (niby oczywiste)

to nie to

Jeszcze nie znalazłam podkładu z którego byłabym naprawdę zadowolona, ten też raczej nie zalicza sie do czołówki. Kupiłam go zima ale za ciemny więc teraz na lato do opalenizny w sam raz. Niestety już po dwóch godzinach efektu zmatowienia raczej nie było widać także nie musze pisać co było po pięciu:( taki sam efekt dają mi inne podkłady na których wcale nie jest napisane matujący! konsystencja dla mnie może być, ładnie rownież wygląda na twarzy, wyrównuje koloryt delikatnie kryje. Nie mam mu do zarzucenia nic prócz tego że jako podkład matujący powinien matowić a to jest niestety bardzo istotny problem:/

ilość zużytych opakowań: w trakcie 1...

dobry do czasu

mam cerę mieszaną- w miejscach tłustych jest bardzo tłusta, a w suchych po prostu sucha- wiec żaden kosmetyk nie zmatowił mi jej tak naprawdę do końca i na długo. Tego podkładu używałam przez jakieś 2 lata-najpierw był rewelacyjny- doskonale krył nie tworząc przy tym maski, doskonale dopasowywał sie do koloru cery, nie pozostawiał smug-mogłam go robic bez patrzenia w lusterko i było naprawdę ok. Na początku świetnie matowił, ale u mnie po 3 godzinach w miejcach tłustych świeciłam się jak "psie jaja w porze deszczowej"-ale mam to zawsze, z kosmetykami jakiejkolwiek firmy... byłam z niego bardzo zadowolona, ale im dłużej go używałam,tym efekty były gorsze-coraz krótsze. używając na zmianę z innym kosmetykiem, dla mnie był ok. :)

mokry tynk

Fatalny. Chyba najgorszy, jaki miałam.
Próbowałam aplikować go na różne sposoby, ale nic z tego. Nie daje się rozprowadzić naprawdę równomiernie.
Cerę mam gładką, a po nałożeniu tego podkładu była niemal szorstka w dotyku i wyglądała jak mokry pomarańczowy tynk- a pfuuuj! :P
Po mnie wypróbowały go jeszcze 3 osoby (o różnych cerach), po czym podkład wylądował w koszu.

A cóż to za mazidło...?

No właśnie, co to jest?! Tego się nie da używać! :( W ogóle nie można rozprowadzić podkładu na twarzy. Zastyga momentalnie, tworzą się plamy, smugi... Okrrropne. W dodatku włazi w pory. Kolor w pudełeczku wygląda na jasny, naturalny. Na twarzy zamienia się w straszną żółć. Jeden z najgorszych podkładów, który wpadł w moje ręce. Nie polecam. Zdecydowanie.

ostrzegam alergiczki

O nie. 42 zł wywalone w błoto. Mam tłustą i na dodatek wrażliwą cerę. Na początku było OK, ale potem, ach, to było straszne, uczulił mnie tak bardzo, że dłuuuuuugo nie mogłam się z tego wygrzebać. Calutką twarz, tam, gdzie sięgał podkład, pokryły mi ropne wypryski, skóra swędziała i piekła, była zaczerwieniona. Albo to uczulenie, albo podkład tak perfekcyjnie zatyka pory. Masakra. Jedną gwiazdkę daję za piękny jasny odcień. Producent powinien wziąć pod uwagę, że posiadaczki tłustej cery nie mają pancernej skóry. Bywają wrażliwcy

Używałam tego kosmetyku dzielnie i z samozaparciem przez tydzień / ilość zużytych opakowań: ...początek pierwszego, ale nie mogę dalej :(