Pharmaceris, A, Puri-Sensilique, Delikatny tonik odświeżający do twarzy (stara wersja)

Oczyszczanie i pielęgnacja skóry szczególnie wrażliwej i skłonnej do alergii. Skutecznie oczyszcza skórę twarzy i zmywa pozostałości makijażu. Łagodzi podrażnienia dzięki zawartości D-pantenolu i alantoiny. Tonizuje i odświeża skórę. Niezwykle delikatny dzięki wyjątkowo łagodnej formule.

ideał

Najlepszy tonik do twarzy jakiego dotychczas uzywalam. Zaplacilam ok 35zl w aptcece. Kupilam tez krem z tej serii. Tonik ma same plusy:

+ wydajny (wystarczyl na 2 miesiace codziennego uzywania);
+ bardzo dobrze oczyszcza twarz, jednoczesnie ja nawilza;
+ idealny do cer wrazliwych;
+ bezzapachowy;
+ wygodne opakowanie.

Kolejny udany produkt od Pharmaceris. Jestem bardzo zadowolona i w koncu odnalzlam idealny tonik. Polecam.

Używam tego produktu od: 2 miesiace
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 200ml

Świetny produkt ;)

Jestem zadowolona z zakupu ;) przy wrażliwej alergicznej skórze sprawdza się świetnie.
-Nie podrażnia
-oczyszcza
-nawilża
-skóra po użyciu jest miękka, nie zostawia dziwnej, lepkiej warstewki.
- dobry stosunek ceny do jakości
-wydajny

Tonik ten rzeczywiście delikatnie odświeża twarz nie podrażniając nawet skóry oczu. Po przetarciu nim twarzy szybko się wchłania i przyjemnie nawilża. Opakowanie ma jedną wadę mianowicie ciężko się otwiera.

Dużo przyjemniejszy niż Iwostin

Tonik jest bardzo fajny - przekonał mnie do siebie głównie składem, ale po pierwszym użyciu byłam naprawdę zaskoczona, że może również tak odczuwalnie nawilżać i wygładzać! Bałam się, że będzie, jak zwykła woda..a tu taka niespodzianka :) Lepszy od Iwostinu, który (chociaż też b.dobry) w nadmiarze zaczął się kleić (pryskam dość dużo, bo tak lubię). Naprawdę polecam, ale odejmuję pół gwiazdki za niewygodne opakowanie - główki nie da się odkręcić przez co ciężko się go przelewa do atomizera, a w rezultacie trochę się zawsze wyleje.

Używam tego produktu od: tygodnia

Oto Tonik

To jest tonik idealny dla mojej skóry, nie wiem czy wrażliwej czy nie na pewno naczynkowej. Absolutnie nie podrażnia, skóra nie jest zaczerwieniona itp jak po wielu innych tonikach. Robi to czego oczekuję od toniku - odświeża, łagodzi. Od nawilżania mam krem, od naczynek, matowienia itp. mam kremy, od demakijażu mam płyn mieclarny. A ten tonik jest do pielęgnacji twarzy rano i wieczorem - i mi to wystarcza.
Bez zapachu, bez konserwantów i ma wyjątkowo prosty skład - dla mnie ważne.
Ps. nowy skład to tylko: aqua, glycerin, panthenol, allantoin, polyaminopropyl biguanide (5 składników !)

REWELACJA dla wrażliwców!

Spieszę z recenzją, gdyż chce się podzielić odkryciem:-) Myślałam, że gotowe toniki nie będą mi pisane. Nie znalazłam do tej pory produktu, po którym nie było by pieczenia, zaczerwienienia, alergii (wyjątkiem są hydrolaty, ale zależało mi na kilku-składnikowym gotowych toniku). Nawet naturalne toniki powodowały u mnie reakcje alergiczne ( pewnie ze względu na olejki eteryczne). Musiałam pożegnać się z pachnącymi produktami, trudno..ale i te do wrażliwej skóry także nie zdawały egzaminu. Po hiperdelikatnym Avene dostałam chyba największego uczulenia, jakie do tej pory zafundował mi kosmetyk...:-( Przez przypadek, dzięki wizażowi natknęłam się na ten produkt:

-pierwszy gotowy tonik po którym nie czuje ŻADNEGO dyskomfortu!

-zero pieczenia, zaczerwienienia, alergii

-naprawdę arcydelikatny, przy tym pięknie doczyszcza twarz po np. OCM (metoda mycia olejem)

-skład prosty, przejrzysty, prawie same łagodzące i nawilżające substancje

-rzeczywiście bez zapachu, bez ukrytych substancji zapachowych

-nie oblepia skóry, ani nie wysusza-przyjemnie odświeża i delikatnie nawilża

-przetarte nim oczy nie pieką, nie łzawią!

-atrakcyjna cena,

-wydajny!

-idealny jako poranne oczyszczanie

-nie zwracam uwagi na opakowanie, ale jeśli miałabym koniecznie ocenić, to przeźroczysta wysmukła butelka bardzo ładnie prezentuje się w łazience, otwieranie wygodne i łatwe , dziurka odpowiednia: toniku wylatuje zawsze tyle ile trzeba

Suma summarum: mój KWC wśród gotowych toników!!Sprawdził się na mega -wrażliwej cerze uczulonej \\\\\\\"na wszytko\\\\\\\":-)

nie

zaczne od tego ze nie wiem jak woda moze lagodzic podraznienia, nawilzac, odsiwezac....
ja jesli uzywam tonikow to (kiedys) do zmywania makijazu lub(teraz) aby nawilzyc, pomoczyc zwyczajne twarz woda aby kre sie lepiej wchlanial. na szczescie znalazlam juz inny sposob wiec z tym tonikiem sie rozstane.
dla mnie to nic, lubiie te marke bardzo nawet, pomagala mi wiele ciezkich miesiecy. jednak z zasady nie mam przekonania do tonikow to i teraz nic sie nie zmieni.
stawiam gwiazdje bo nie jestem po tym nawilzona, nie czuje zadnej zmiany, moja skora jest nadal sciagnieta, podraznienia jesli sa to pieka jak piekly. jedyne dobre to tylko to, ze mam pod reka wode nie z kranu

Używam tego produktu od: rok co jakis czas
Ilość zużytych opakowań: pol

Neutralny

Ten tonik okazał się zupełnie neutralny dla mojej skóry - nie odczuwałam ani żadnego podrażnienia czy dyskomfortu, ani też specjalnych zmian na lepsze. Po prostu lekkie odświeżenie bez efektów ubocznych. Przyjemny, delikatny tonik i tyle. Polecam.

Ilość zużytych opakowań: właśnie skończyłam pierwsze

bardzo dobry

Uprzedzę, iż od toników nie oczekuję wiele: mają być wydajne, umiarkowanie drogie, delikatne, miłe w aplikacji, dobrze się wchłaniać, nie ściągać skóry, nie uczulać (nie oczekuję, że dzięki tonikowi pozbędę się drobnych niedoskonałości czy zmarszczek, czy też w widoczny sposób odmłodnieję :-)
I ten tonik jest właśnie taki, jak powinien być. Spełnia moje oczekiwania (wymienione wyżej).
Poza tym ma prosty skład, bez parabenów i glycolu propylenowego - i to jest jego zdecydowaną zaletą, gdyż ostatnimi czasy zwracam uwagę na skład kosmetyków i staram się wybierać (z różnym skutkiem ;-) możliwie mało skomplikowane chemicznie.
Miło byłoby gdyby pachniał, ale toleruję ten brak zapachu, jako że to kosmetyk dla alergików.
Ogólna ocena - miłe zaskoczenie, z pewnością powtórzę zakup :-)Używam tego produktu od:1,5 m-ca
Ilość zużytych opakowań:pierwsze - w trakcie

Bardzo dobry tonik, przede wszystkim jest łagodny co jest ważne przy cerze wrażliwej. Duży plus za skład i za to że nie jest perfumowany. Skóra po nim jest odświeżona.
Po zastosowaniu odczuwalne lekkie uczucie ściągnięcia skóry pod oczami, ale i tak jest ono o wiele mniejsze niż po stosowanych wszystkich innych tonikach. Średnio wydajny. Trzeba się upewnić, czy jest dobrze zamknięty, aby uniknąć niespodzianek w trakcie podróży.
Cena apteczna dość wysoka ok. 24 zł.
Jak na razie najlepszy z tych jakich używałam, ale wciąż szukam ideału.

Używam tego produktu od: niecałe 2 miesiące

dobry, ale..

daję 4 gwiazdki, bo miały być tylko 3. mam cerę suchą, wręcz przesuszoną i generalnie mało który krem poza robionymi mi nie pomaga. od tego toniku dostałam większość tego czego oczekiwałam.
na plus:
+ łagodzi podrażnienia
+ odświeża skórę
+ bezzapachowy
+ nie wysusza
+ nie uczula, co przytrafiło mi się nieraz przy kosmetykach dla alergików
na minus:
- ciężko mu zmyć makijaż, przez co jest mało wydajny, a muszę dodać, że makijaż u mnie to tylko delikatny podkład i tusz do rzęs, no ale niby nie takie są jego właściwości. następny kupię na pewno, ale w połączeniu ze śmietanką.Używam tego produktu od: miesiąca
Ilość zużytych opakowań: zaczynam 3

Czemu nie pachnie?

Wyjątkowy udany tonik. Mam cere mieszaną ku tłustej, wolę jednak toniki dla skór wrażliwych (nawilżające). Ten spisywał się świetnie, koił, nawilżał, odświeżał.
Niestety nie mial zapachu - wiem, że jako przeznaczony dla cer wrazliwych nachalnego zapachu mieć nie powinien ale może choć troszkę.
Bardzo wygodna butelka i odpowiedni otwór - co doceniłam dopiero jak zetknęłam sie z innymi tonikami, płynami micelarnymi, etc.
Szczerze polecam