Essence, Clear & Matt Oil Free Make up

Essence, Clear & Matt Oil Free Make up

Delikatny podkład matujący. Wystepujacy w czterech odcieniach.

NIE dla jasnej karnacji

+ wydajność (okropnie długo się z nim męczyłam)
+ cena
+ dostępność

- efekt maski na twarzy
- brzydki zapach - bardzo chemiczny, po nałożeniu czułam go cały dzień na sobie
- mały wybór odcieni (najjaśniejszy i tak był za ciemny)

Żałuję, że go kupiłam.. Ogólnie nie polecam.

Używam tego produktu od: przez 4 miesiące

Wrócę do niego :)

Dla odmiany czasami go kupuje, ale nie mogłabym go używać na stałe.

Plusy:
+ miły zapach
+ łatwa aplikacja
+ niska cena
+ wyrównuje koloryt skóry
+ szybko się wchłania, nie tworząc efektu maski

Minusy:
- nie matuje
- troche zbyt leisty
- łatwo brudzi, zostawia smugi
- łatwo się ścierał

nie dla jasnej karnacji

Rozważając przetestowanie czegoś dla jasnej skóry skusiłam się na " porcelanowy" fluid. Niestety w świetne dziennym nie przypomina jasnego odcienia, dobrze, że zakupiłam go latem to jakoś prawie zużyłam. Twarde opakowanie sprawia, że trudno go wydobyć do końca, ale łatwo, gdy się zaczynał wylać za dużo. Wchłania się dobrze, przypomina raczej krem tonujący, bo nie kryje, wygląda naturalnie.

Bez szału ;)

Podkład nie jest najgorszy, ale nie jest to też to czego szukam ;)
Ładne opakowanie, dość poręczne, ale też i twarde.
Jak dla mnie konsystencja jest za rzadka...
Co do zapachu to jestem raczej neutralna.
Mały wybór odcieni co sprawia że ciężko dobrać dla siebie ten odpowiedni ;(
Kryje w miarę dobrze, ale na krótko. Raczej nie polecam osobom z dużymi problemami z cerą, bo nie da rady.
Matowanie też jest średnie.
Podkreśla suche skórki co może być problemem..

Ale na lato kiedy nie chcemy nakładać na twarz dużej ilości kosmetyków będzie jak znalazł ;)

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Może być

Podkład jest całkiem dobry, może nie trzyma się długo, ale nie tworzy efektu maski, ładnie stapia się z kolorem twarzy i ma przyjemną konsystencję. Dodatkowo jest niedrogi.
Minus za opakowanie, niedługo skończę pierwsze i ciężko zużyć podkład, który został jeszcze w opakowaniu (a wiem, że jeszcze trochę go jest), gdyż jest ono dosyć twarde i z uwagi na kształt nie jest łatwo zgiąć go wpół.

Używam tego produktu od: ponad 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Odcień 02. Dobry.

Używam go na codzień, do szkoły.
Ma fajną konsystencję, bardzo wydajny.
Kryje przyzwoicie, ale cudów nie oczekuję, bo moja cera to jakaś tragedia i wapię, żebym kiedykolwiek znalazła naprawdę dobry podkład dla siebie.
Niby utrzymuje się cały dzień, ale po kilku godzinach zaczynam się świecić w strefie T.
Kiedy jestem na zewnątrz wydaje się być idealnie dobrany do mojej karnacji, ale nie mogę na siebie patrzeć w szkolnym lustrze! \'W cieniu\' wydaje się być o wiele za ciemny i to jest w sumie jedyna rzecz, która mnie w nim naprawdę denerwuje. Niby powinnam dać 4, ale mimo wszystko wydaje mi się to za dużo, więc stawiam 3+.

W każdym razie dla niezbyt wymagających albo dla niepotrzebujących mocnego krycia bardzo polecam.

Używam tego produktu od: pewnie już 2 lata będzie
Ilość zużytych opakowań: 3 i zapewne będą kolejne

Geniusz!

Jestem dumną posiadaczką podkładu 01 Porcelain - jest idealny. Nie tylko równa się z moją skórą (co graniczy z cudem, bo wyglądam jak anemiczka z narkolepsją albo wampir przed obiadem), ale nie przesusza jej, nie zatyka porów, ani też nie powoduje swędzonki.
I do tego tani - na promocji Hebe 10 złotych z drobnymi.

+ miła konsystencja
+ łatwo się rozprowadza
+ idealnie dopasowuje się do cery
+ nie przesusza
+ pięknie pachnie
+ matowi
+ poręczne opakowanie
+ niska cena
+ mieści się nawet do miniaturowej kosmetyczki

Ilość zużytych opakowań: 3 całe i jestem w trakcie kolejnego

Mój faworyt!

przez 2 lata używałam podkładów matujących z sorayi (zazwyczaj w odcieniu 01 lub 02 zależy jaka pora roku)
nie byłam nigdy zwolenniczką podkładów (przynajmniej tak myślałam) bo uważałam że dają efekt sztucznej maski. aż do teraz. ten podkład jest dużo lepszy niż soraya. kryje i matuje aczkolwiek daje bardzo naturalny efekt. trzyma się przyzwoicie- kilka godzin. ma bardzo fajną gamę odcieni. w zimę zawsze mam jaśniutką cerę więc soraya w odcieniu najjaśniejszym 01 i tak była dla mnie za ciemna pomimo iż w lato tak się opalam że wystarczało 02
ten podkład z essence to od dziś mój faworyt. sprawdza się dobrze w sytuacjach krytycznych, dobrze się trzyma z pudrem, daje delikatny, naturalny efekt, łatwo się rozprowadza a nawet gdy sie go rozprowadzi krzywo to i tak jakoś spcjalnie się nie wyróżnia. kupiłam go za 15-16zł w naturze więc sądzę że ten produkt i ta cena to dobry wybór

Ilość zużytych opakowań: 1 prawie całe

Po tej marce spodziewałam się czegoś lepszego

Z desperacji kupiłam pierwszy lepszy produkt marki Essence o odcieniu 02 honey. Kolor może i ładny jednak słabo kryje. Przyjemny zapach, poręczne opakowanie. Jakoś nie zauważyłam większego zmatowienia. Nie jest tragicznym podkładem. Bardzo leciutkim, raczej dla młodziutkiej i \'idealnej\' cery. Niestety jednak potrzebuje większego krycia, dlatego nie kupię go ponownie. Dużo osób zauważyło, że mam po nim twarz jak \'pupcia niemowlaka\', bardzo miłe uczucie, przyznaje, ale to za sprawą dwóch warstw tego podkładu + puder. Polecam dziewczynom w wieku gimnazjalnym. Tani, łatwo dostępny, ale nie do zadań specjalnych.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

TRAGIKOMEDIA

Źle się rozprowadza, nie matuje, zmienia kolor na twarzy. nie polecam z całego serca, szkoda tych 12 złotych. Lepiej dołozyc pare PLNów i kupic cos co na prawdę matuje.
W dodatku słabo kryje.

Ilość zużytych opakowań: jedno i nie zamierzam więcej zużyc

dla mnie dobry

według mnie dziewczyny, które źle dobrały kolor do swojej cery, nie powinny go źle oceniać. od tego są testery w sklepie, a nie mowienie, ze wyglądają jakby miały pomarańczową twarz ;)

ja wybrałam kolor idealny z moją skórą. wtapia się w nią i w ogóle nie widać różnicy pomiędzy nim a resztą twarzy. przypudrowany daje efekt matu na kilka godzin. nie jest to podkład z najwyższej półki, nawet nie z tej "wyższej", ale dla dziewczyn, które nie mają jakiś wielkich niedoskonałości będzie idealny, ponieważ jest lekki, nie tworzy "tapety"

ogólnie, za taka cenę produkt dobry.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

stały mieszkaniec kosmetyczki

+ niska cena
+ pprzyjemna, łatwo rozprowadzająca się konsystencja
+ szybko się wchłania
+ nie blokuje porów

ja go uwielbiam. Za tą cenę to jest naprawdę doskonała jakość.

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: chyba z 12