Essence, Stay Natural Concealer (Korektor)

Essence, Stay Natural Concealer (Korektor)

Korektor ma za zadanie ukrywać niedoskonałości i cienie pod oczami. Zawiera witaminę A. Występuje w dwóch odcieniach, które dobrze stapiają się ze skórą.

do twarzy, pod oczy
kryjące
w pędzelku / w aplikatorze

Korektor, który sam wymaga korekty ;)

Niekiedy zdarzają mi się cienie pod oczami, dlatego w mojej kosmetyczce musi znaleźć się również korektor. Essence skusił mnie niską ceną i pędzelkiem.
Trzeba przyznać, ze opakowanie jest bardzo wygodne. Pędzelek pozwala na precyzyjny nałożenie korektora w dane miejsce.

Mam jednak zastrzeżenia co do jakości samego kosmetyku. Nie jest zbyt trwały - krótko utrzymuje się na twarzy. Podkreśla drobne zmarszczki. Niezbyt dobrze wtapia się w skórę, przez co zamiast korygować, niekiedy pogarsza sytuację.
Niestety więcej go nie zakupię.

Słaby!

Korektor używałam parę lat temu. Nie wspominam go zbyt dobrze. Szybko przestałam go używać.
Nie przypominam sobie by korektor w takim opakowaniu kiedykolwiek mi się sprawdził, chociaż jest wygodny. Często wykręcić produkt lub po prostu nie działa. Jest bardzo rzadki. Korektor kolor ma zerowy. Wcale nie kryje, ani jednej niedoskonałości lub cieni pod oczami. Wchodzi w zmarszczki. Szybko schnie tusz po użyciu i ciężko go ładnie rozprowadzić.
Nie wydajny, pokrętło nie zawsze działa, i skuwka mi pękła.

edit

Używam go tylko jako korektor pod oczy i w tej roli spełnia swoje zadanie. Ładnie się wchłania, kryje cienie, zawsze go przypudrowuje. Jestem miło zaskoczona jakością jak za tą cenę. Próbowałam droższych i się nie sprawdzały tak jak ten. Nie jest to korektor na niedoskonałości typu krosty. Wydajność- masakra. Po tygodniu używania korektora nie ma. Nie stać mnie na takie "tanie" korektory

po prostu nie!

Oceniam kolor 01 Soft Beige. Kupując go myślałam, że jest to najjaśniejszy kolor, ale ktoś tu napisał, że w tej serii to tak nie działa i wyższe numery są nieraz jaśniejsze. To bardzo mylące dla klienta, tym bardziej, ze w szafach Essence nigdy nie napotkałam testerów. Za to pierwszy minus.

Kolor 01 jest bardzo ciemny - zdecydowanie nie dla bladziochów, do których się zaliczam. No dobrze, to, że kupiłam zbyt ciemny kolor może być moją winą. Ale już to, że jest to kolor, który mocno ciemnieje i to na pomarańczowo, to zdecydowanie wina produktu. Czy naprawdę jest jakaś kobieta, która chce mieć dwie żywo pomarańczowe plamy pod oczami? Za to - drugi minus.

Korektor bardzo słabo kryje, a po kilku godzinach w tajemniczy sposób zupełnie znika ze skóry. Trzeci minus.

Pomysł z aplikatorem w postaci pędzelka nie jest zły. Niestety przy kręceniu końcówką by wydobyć produkt, wypływa on w różnej ilości i z dużym opóźnieniem. Nigdy więc nie wiadomo ile kręcić, a dużo produktu się po prostu marnuje. W dodatku korektor jest niewydajny - błyskawicznie się kończy. Czwarty minus.

Żeby nie było, że tylko narzekam. Dzięki lekkiej konsystencji korektor wygląda pod okiem naturalnie. Nie wchodzi też w zmarszczki, nie podkreśla ich, nie wygląda sucho.

Wymienione plusy nie równoważą jednak minusów. Nie polecam!

Bardzo fajny w swojej cenie

Bardzo lubię korektory tego typu z pędzelkiem jako aplikator. Yen jest lekki ale jednocześnie ma średnie krycie. Trzyma się o dziwo całkiem dobrze. Jedyne co mi przeszkadza to kolor. niezły do korygowania ale jeśli wyjedzie się za.bardzo potrafi brzydko zmieniać przy zewnętrznym kąciku. Gdyby kolor był lepszy na pewno bym regularnie do niego wracała

Sredni

Powiem tak do delikatnej krostki 2 na całej twarzy ma się ok. Myślę że do więcej ... zdecydowanie nie. Nie poradzi sobie że świeżymi krostkami. Rozprowadza się w miarę dobrze kryje tak jak mowilam już lekko rozmowa Blizne po krostce. Nowej nabrzmialej raczej nie zakryje... dlatego oceniam bo na 3. Od kolektora wymagam dobrego krycia tego co akurat chce schować... ten nadaje się do starej lekkiej blizny.

Na 3+.

Kupiłam go jeszcze w czasach studenckich, kiedy liczył się każdy grosz. Po tak niskiej cenie nie spodziewałam się szału i szału nie dostałam. Obecnie Essence ma znacznie lepsze jakościowe produkty. Korektor rozprowadzał się dobrze, nawet trochę współgrał z podkładem, ale bardzo szybko się ścierał. Ponadto miałam wrażenie, że podkreśla krostki zamiast je zakrywać.

stay natural

Korektor skusił mnie niską ceną, ale niestety u mnie się nie sprawdził. Pędzelek słabo nabiera i rozprowadza produkt. Sam korektor nie spełnia swojego zadania. Jest lepki i szybko się ściera. Nie trzyma się na skórze tak jak tego oczekiwałam.

Słaby

Kupiłam go, ponieważ myślałam, że fajnie się sprawdzi pod oczy - ponieważ ciągle poszukuję idealnego korektora. Niestety zawiodłam się. Nie kryje prawie wcale, nie rozświetla okolicy oczu. Dodatkowo bardzo szybko się kończy - ledwo zaczęłam go używać, a już nic nie było w opakowaniu. Nie polecam go osobom, które szukają krycia do zamaskowania cieni pod oczami.
Plusem jest to, że nie wysusza skóry, ani nie zapycha. Fajnie się go rozprowadza.

Korektor

Korektory do twarzy używam wyłącznie na dość ciemne cienie pod oczami, których jestem posiadaczką. W tym przypadku korektor "Stay Natural" marki Essence spisał się bardzo dobrze.

Kosmetyk znajduje się w plastikowym opakowaniu z wbudowanym małym pędzelkiem. Korektor wydobywa się na zewnątrz poprzez "przekręcanie" w prawo jego dolnej części. Trzeba przy tym nieco uważać, ponieważ łatwo jest wydobyć zbyt dużą ilość produktu.

Produkt dostępny jest w czterech wariantach kolorystycznych, z czego ja wybrałam ten o numerze 01, czyli "soft beige". Wydawało mi się, iż wybrałam najjaśniejszy odcień. Jak się okazało korektor o numerze 03 ma najjaśniejszy kolor, co mnie nieco zdziwiło.

Kosmetyk ma dość gęstą i zbitą konsystencję, dlatego też wystarczy jego niewielka ilość, aby móc zakryć nim drobne niedoskonałości. Korektor z łatwością rozsmarowuje się pod oczami i bardzo dobrze zakrywa cienie tam się znajdujące. Należy jednak uważać, by nie nałożyć tam zbyt dużej ilości tego specyfiku, ponieważ potrafi zbierać się we wszelakich załamaniach skóry.

Trwałość tego korektora również oceniam na zadowalającą - kosmetyk potrafi utrzymać się na skórze nawet przez 6 - 7 godzin.

Myślę, że jak za cenę nie całych 8 złotych kosmetyk ten spisuje się nieźle i możliwe, iż w przyszłości jeszcze nie raz do niego powrócę.
ZALETY:

* dobrze kryje cienie pod oczami i drobne niedoskonałości, * dość długo utrzymuje się na skórze, * ma wygodny pędzelek, * ma przystępną cenę, * dostępny w 4 wariantach kolorystycznych.
WADY:

* potrafi zbierać się w załamaniach skóry, * niekiedy wydobywa się na zewnątrz w zbyt dużej ilości.

Nie najgorszy

Zaczęłam używać korektorów od nie dawna a ten całkiem dobrze się spisuje. Delikatnie kryje,fajna konsystencja dobrze się ją rozprowadza, nie roluje się nawet całkiem długo się trzyma, wygodne opakowanie i nie jest drogi uważam że warto wypróbować.

Mój ulubiony

Niedrogi, lekki, średnio kryjący korektor, którego kolor fajnie stapia się ze skórą. Nie roluje się. Nie nada się do tuszowania mocnych zmian - ja używam go pod oczy. Naprawdę go lubię. Używam od lat i nie przestanę aż do wycofania :)