Essence, Bronzing Compact Powder (Brązujący puder prasowany)

Essence, Bronzing Compact Powder (Brązujący puder prasowany)

Jedwabiście miękki i delikatny puder brązujący zawiera rozświetlające drobinki, które nadają twarzy, ramionom i dekoltowi seksowną opaleniznę.

Cena: 15zł / 11g

01 bronzing queen - shimmer

Ja w swojej kolekcji posiadam bronzing compact powder shimmer w kolorze 01 bronzing queen i o nim będzie recnzja :)

Wygrzebałam go w naturze w koszu z przecenami :D

+cena 12,99
+dostępny w naturze,allegro
+bardzo wydajny (używam go codziennie i mam go od lutego 2013 do teraz)
+drobinki piasku brokatowego dodają trójwymiarowości, podkreślają opaleniznę
+db. się utrzymuje
+łatwo się nim pracuje nie robi "placków", db. się go rozciera
+solidne i poręczne opakowanie

-nie nadaję się do konturowania przez zawartość drobinek brokatu.

Ogólnie produkt przyjemny w stosowaniu i serdecznie go polecam ;)

Używam tego produktu od: luty 2013 do teraz
Ilość zużytych opakowań: kończę 1 opakowanie

Bronzing Queen :*

Tytułem wstępu - piszę o pudrze ze zdjęcia, na powierzchni ma wytłoczone słonko i napis "sunshine", kolor 01 Bronzing Queen. Nadmieniam o tym bo od jakiegoś czasu nie widzę pudru w tej wersji ale jakiś inny, z wypukłymi kropkami zdaje się... Nazwa - BQ - pozostała jednakowoż ta sama... Gdyby ktoś wiedział co zacz, czy to ten sam dokładnie puder czy jednak inny będę wdzięczna za jakiekolwiek info.

Najlepszy bronzer jaki miałam - tyle w skrócie. Śliczny, nienachalny, lekki. Kolor złocistego brązu, stopi się z każdym, podejrzewam, odcieniem skóry.
Ma drobinki przez co nie nadaje się wybitnie do konturowania, ale ja nie konturuję, używam bronzerów pod róż, chcąc nadać policzkom wymiar 3D. I w tej roli nie ma sobie równych.
Jak wspomniałam, ma delikatne drobinki (na skórze naprawdę można ich długo nie zdołać wypatrzeć) i dzięki temu, że nie jest matowy nie wciska optycznie lica w dół, ale fajnie go pompuje i podnosi, z różem tworzą więc nader udany duecik (jak kto ciekawy to używam róży w kremie lub płynie, dają żywszy, świeższy look niż te w kamieniu).
Solo też dodaje uroku choć osobiście wolę do pełnego obrazka dodać kropelkę różu i rozświetlacza na wierzch.
Jest lekki, odpadają więc z nim wszelkie makijażowe wpadki, idealny do stopniowania koloru. Omieciona nim twarz robi wrażenie świeżej i wypoczętej jak po mile spędzonej sjeście w słonecznym ogrodzie :)
Fajnie pachnie, tak jak bronzery pachnieć powinny - ciut wakacyjnie, ciut kakaowo. Wzorek się ściera, wiadomo nic nie jest wieczne, ale sam kosmetyk jest tytanem wydajności, ten mój kupiłam chyba w 2008 :-o a dopiero od niedawna nieśmiało spoziera na mnie centymetrowy może spód pudełka.

Co mnie niepokoi to to, że nie widuję go już w tej formie w Naturze :( Jest jakiś BQ, ale inny - z dopiskiem "shimmer" bodajże. Mam złe przeczucia co do tej nowości...

Używam tego produktu od: grudzień 2008
Ilość zużytych opakowań: w tr. jednego

beznadziejny

Nietrwaly, nawet nalozony w duzej ilosci po chwili sie sciera, i nie chodzi o to ze jest lekki jest poprostu beznadziejny... nie polecam absolutnie nikomu pieniadze wyrzucone w bloto

Używam tego produktu od: paru dni
Ilość zużytych opakowań: 1 niecale

Nie podoba mi się

Mój pierwszy puder brązujący. Kupiłam go z polecenia koleżanki, która ma bardzo ładnie podkreślone policzki. Jednak jestem na nie.

+dostepność: można go nabyć w każdej Naturze.
To w zasadzie jedyna zaleta tego produktu..

-kolory: bardzo uboga gama kolorystyczna. Nie znajdzie się NIC dla jasnych cer- ja mam odcień 02 matowy i jest bardzo nienaturalny.
-trwałość: wytrzymuje tylko 0,5h! Masakra!
-opakowanie: słabej jakości, bez lusterka, bez aplikatora (ja używałam do aplikacji dobrego pędzla Maestro, jednak niewele pomógł)
-cena: zdecydowanie za wysoka!
-niewygodna aplikacja, puder osypuje się.

Kosmetyk zdecydowanie odradzam każdemu!

Używam tego produktu od: 5 miesiący

Nie dla bladolicych...

Jestem blada jak śmierć a bronzer zakupiłam w celu konturowania twarzy. Mówiąć krótko: ten bronzer to jedna wielka masakra.

- robi plamy mimo iż nakładałam go na podkład mineralny przyprószony pudrem
- trudno go rozetrzeć
- strasznie się sypie w opakowaniu
- i najgorsze: na twarzy jest strasznie pomarańczowy!

Może u osób z ciemniejszą karnacją się sprawdzi ale "bladym twarzom" radzę się trzymać z daleka.

Używam tego produktu od: 2 msc
Ilość zużytych opakowań: prawie w ogóle nie zużyte - próbowałam nałożyć go chyba z 3 razy a potem się poddałam...

Niestety nietrwały.

Mam mieszane uczucia. Kupiłam go miesiąc temu na wyjeździe, gdzyż zapomniałam zabrać swojego starego bronzera. Skusiła mnie niska cena. Kolor 02 love to be matt.

Od razu zaznaczam, że używam go jako różu do policzków, jako wykończenie makijażu. Nigdy nie nakładam na całą twarz. Przy pierwszej aplikacji pozytywnie mnie zaskoczył, łatwo się nakłada, nie robi smug, ma dość naturalny kolor i rzeczywiście trudno z nim "przesadzić".

ALE! Po godzinie spojrzałam w lustro i nie było po nim śladu. Lubię mieć lekko podkreślone kości policzkowe, szczególnie w zimę, kiedy reszta twarzy jest dość blada. A poprawianie co chwila makijażu jest dość uciążliwe. Przyznam, że dużo bardziej byłam zadowolona z różu/bronzera z podobnej półki cenowej - z miss sporty. Trzeba umieć go nałożyć, żeby nie narobić smug, ale za to jest duużo bardziej trwały.

Podsumowując:
PLUSY:
- tani
- dość naturalne kolory
- łatwy w aplikacji
- nie tworzy "smug", twarz jest delikatnie muśnięta
- nie zatyka porów
MINUSY:
- nietrwały, po godzinie nie ma po nim śladu - dla mnie to dość istotne, bo nie mam czasu ciągle biegać z lusterkiem i pędzlem. Potrzebuję czegoś, co daje równie dobry efekt, a jest trwalsze.

Mieszane uczucia.

Mam bronzer o wykończeniu matowym, kolor 02 love to be matt.
Chciałam dobry bronzer w przyzwoitej cenie, skusiłam się na ten.
Kolor jest całkiem w porządku, niestety zbyt pomarańczowy jak dla mnie, specjalnie nie chciałam bronzera z drobinkami, bo wygląda to zbyt tandetnie, a w tym przypadku lekko pomarańczowe pigmenty psują efekt ładnego brązu na twarzy.
W przypadku konsystencji to hm, jest dość aksamitna, lecz używanie go pędzlem sprawiło, że wygląda, jakby był to brązowy piasek, nie wiem dlaczego tak się stało.

Na podkładzie, na mojej cerze nie utrzymuje się zbyt długo, często trzeba poprawiać.

Pudełeczko niestety raz spadło mi z toaletki, co spowodowało że cały popękał (na około), a następnie kawałeczek po kawałku od boku się kruszy i pęka dalej... Szkoda że konsystencja nie jest trwalsza, w przypadku bronzera z Artdeco, który spadł mi milion razy tego nie ma.

Jedyne plusy to cena, ogólnodostępność i chyba to wszystko :( Może gdyby się nie skruszył, miałabym inne zdanie na jego temat.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

uwielbiam.

da się nim wycieniować zarówno bladą jak i opaloną twarz. jeden kolor rzeczywiście nadaje się do każdego typu cery. wspaniale się rozprowadza, nie uczula, nie zapycha, jest wydajny i tani. ma wygodne pudełko, da się go wygodnie używać do ostatniej drobinki :)

Używam tego produktu od: około 2 lat
Ilość zużytych opakowań: 4 - 5 opakowań

Bronzer jest bardzo dobry. Ma delikatne mieniące się drobinki, jednak na twarzy się nie świecą. Bardzo ładnie wygląda na twarzy, naturalnie.
Ściera się, jak każdy kosmetyk się będzie ścierał, ale bardzo równomiernie i na pewno nie do końca. Można go lekko poprawić, i będzie wyglądał jak po pierwszym nałożeniu.
Można go bardzo fajnie dawkować, zrobić delikatniejszy bądź mocniejszy efekt, jak nałoży się więcej. Można nim wymodelować twarz, nakładając pod kośćmi policzkowymi, wysmuklić twarz - bardzo dobrze to robi.
Przy nakładaniu ładnie wtapia się w makijaż. Kolor mi się bardzo podoba, pasuje mi idealnie. Na twarzy jest brązowy, zero pomarańczy!

Za taką cenę, i z takim efektem polecam wszystkim. Tym które zaczynają przygodę z bronzerami, i tym które kilka już przetestowały. Bardzo dobry kosmetyk. Zastanawiam się, czy nie kupić na zapas jeszcze jednego opakowania (na wszelki wypadek jakby wycofali etc) ale... takie kosmetyki jak róż, rozświetlacz czy bronzer nie zużywają się tak szybko. Ja HighLightera od Essence używam już od 2 lat i jeszcze mi się nie skończył... Ale bronzer, cudo na lato. Może na zimę tez sprawdzi się zamiast różu? :)

EDIT: Jest za bardzo sypki. Co mam na myśli... Że przy nakładaniu go pędzlem zostaje w opakowaniu trochę rozdrobnionego pyłu...

Ilość zużytych opakowań: Zaczynam pierwsze

jest ok :)

Zalety:
fajne odcienie
fajne opakowanie
wydajny
tani
nie ma swiecących drobinek

Wady

brak !

:) Polecam wam ten bronzer ma same zalety i nie warto kupować innych i droższysz :)

Używam tego produktu od: 3 dni

Essence znów mnie nie zawiodło!

Kupiłam ten produkt już 2-3 miesiące temu, a zużycie jest znikome (pewnie dlatego, że używam go tylko jako bronzer na policzki). Posiadam odcień 01 Bronzing Queen.

+ wydajny
+ trwały - utrzymuje się do 6h, co prawda ściera się, ale w naturalny sposób
+ estetyczne opakowanie
+ niska cena
+ ładny, brązowy odcień

- zapach, ale to w sumie rzecz gustu

BARDZO FAJNY

posiadam wersję matową i jestem z niej zadowolona.

+dobra konsystencja
+wydajny
+trwały
+łatwo się go aplikuje
+prawdziwy mat

-tylko 2 odcienie do wyboru (mat i drobinki)
- mój śmierdzi jak 20latni puder, masakra
- odcień jest bardzo ciemny, trzeba umiec z nim pracować