Bourjois, 1 Second (Szybkoschnący lakier do paznokci)

Bourjois, 1 Second (Szybkoschnący lakier do paznokci)

Szybkoschnący lakier do paznokci z panoramicznym pędzelkiem. 1 paznokieć = 1 pociągnięcie pędzelka = 1 sekunda. Wystarczy 1 warstwa. Schnie w 50 sekund. Nie pozostawia smug.

Niewypał

Chyba kosmetyki bourjous są nie dla mnie. Kupiłam na promocji ze względu na kolor. Po krótkim czasie od otwarcia ciągnie się. Potrafi tego samego dnia po pomalowaniu odprysnąć (nie wykonując żadnych prac domowych). Jak dla mnie słaba jakość, wysoka cena :(

Fajny lakier

Oceniam numer 19 .Dobry lakier , jako pierwszy miał inowacyjną szcoteczkę do jednomachnięciowego pokrycia-faktycznie pędzelek szeroki na całą płytke paznokcia.Szybko schnie, długo się trzyma na płytce-nie odpryskuje , nie ściera si, mocno brokatowy.Polecam, bardzo estetyczne opakowanie.Trwały-nie wysycha, nie rozwarstawia się.

Ilość zużytych opakowań: 1 standart

średni

Fajne kolory, wmiarę szybko schnie (to mnie skusiło do zakupu lakieru - wypróbowałam odcień 10 Rouge Poppy), ale niestety lakier bardzo krótko trzyma się na paznokciach - odpryskuje się i ściera...

Używam tego produktu od: kupiłam kilka miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: mam jedno

Nigdy więcej!

Posiadam kolor lakieru: różowy pudrowy.
Absolutnie rewelacyjny pędzelek i kolor na tym kończą się pozytywne cechy tego lakieru.
Jedna warstwa schnie szybko, ale gdy wydaję się już sucha po nałożeniu kolejnej lakier nie wysycha nigdy!
Po 4 (słownie czterech) godzinach od pomalowania paznokci poszłam spać i rano miałam śliczną fakturę poduszki na paznokciach. Czysty koszmar i porażka.

Odradzam zakup, chyba, że któraś z Was lubi lakiery strukturalne to produkt właśnie dla niej.

Strata pieniędzy

Długo biłam się z myślami szykując się do tej recenzji. Ale ostatecznie zdecydowałam i oto jest!

ZALETY:
– Absolutnie genialna szczoteczka/pędzelek do malowania. Faktycznie, kształt oraz gęstość i pewna sztywność włosia pozwalają na umalowanie całego paznokcia 1 pociągnięciem, w 1 sekundę.
– Niezła konsystencja, bardziej żelowa niż w innych lakierach, powoduje szybkie zastyganie wierzchniej warstwy lakieru. Nie wysycha on w 1 sekundę (1 sekunda dotyczy czasu nanoszenia), ale zastyga wstępnie błyskawicznie i schnie do końca bardzo szybko.
– Kolor Mauve – sama nigdy bym go nie wybrała w sklepie, ale ku mojemu zaskoczeniu okazał się świetny – jest bardzo subtelny, nawet przy nałożonych kilku warstwach, odcień jest delikatny, nienachalny, nada się do biura.

WADY:
– specjalnie wykonałam 3 oddzielne manicure, poprzedzielane testowaniem innych lakierów, bo nie mogłam uwierzyć i sprawdzałam czy to kwestia lakieru czy może moich paznokci – lakier jest niewiarygodnie nietrwały!
Zaczyna się ścierać niemal od pierwszej minuty po pomalowaniu, a najdalej po kilku godzinach (!!!) ma się na brzegach białe obwódki i pierwsze odpryski :(
Zazwyczaj maluję paznokcie wieczorem, aby mieć na rano ładne paznokcie, zaś w przypadku tego lakieru, po nocy i porannym prysznicu manicure było do poważnych poprawek lub wręcz do ponownego zrobienia od zera :(

Podsumowując, mimo świetnego aplikatora, szybkiego wysychania, łatwego nanoszenia (pierwszy raz w życiu miałam paznokcie jak z salonu, a własnej roboty) lakier jest po prostu do kitu!

To było ogromne rozczarowanie, bo po tym jak ładnie malowało się nim paznokcie robiłam sobie duże nadzieje, że znalazłam lakier idealny… i taki jest… na 1, góra 2 godziny. Potem zaczyna po prostu znikać z paznokci. I nie mówimy tu o myciu podłóg ze świeżym manicure, tylko o normalnych czynnościach – pisanie na komputerze, poranne mycie, itp.
Wg mnie – WASTE OF MONEY!

Używam tego produktu od: lipiec 2014
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie nie skończone nadal

Schnie godzinami

Oceniam kolor 06 Rose Cupcake

+śliczny różowy kolor
+szybka aplikacja
+wystarczy jedna wartswa by pokryć ładnie paznokieć

I tu plusy się kończą...

-cena
-schnie (wierzchnia warstwa) ok. 0,5h ALE UWAGA po 7-8h(sprawdzone kilka razy) jest dalej miękki i zostawia wzorki od poduszek, włosów itp
-po drugiej warstwie lubi zostawiać pęcherzyki
-dość szybko ścierają się końcówki

Nie kupię ponownie, bo wstając np po drzemce można dostać szału jak paznokcie są całe odciśniete mimo, że od malowania mineło 8h!!!

Używam tego produktu od: 3-4miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 0,5

Dobra jakość

Nie rozumiem skąd taka niska ocena.. lakier świetnie się rozprowadza, nie zostawia smug, dobrze kryje no i przede wszystkim długo się utrzymuje. Ja osobiście nie zauważyłam minusów...

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Koszmar!

W skrócie: jak na taką cenę jest totalnie beznadziejny. Zostawia koszmarne smugi. Jedna warstwa nie wystarcza, a kiedy pomalowałam kolejną nie chciała doschnąć i mimo, że odczekałam około pół godziny, na płytce pojawiły się odciski.
Co więcej szeroki pędzelek również nie spełnia swojej roli, gdyż nie jest wyprofilowany (używałam takiego w jednym z lakierów Astora i ogólnie byłam zadowolona).
Podsumowując: nigdy więcej, jakość nijak się ma do ceny.
Jedynym plusem jest ładny kolor (Rose delicat).

Używam tego produktu od: 7 dni
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Horror w ciapki

Olśniewający morski turkus machał do mnie łapką z półki. Wzięłam, zachwycona jego pięknem. Doczytałam jeszcze, że ma świetny, szybko malujący pędzelek.

Hm. No i na tym się skończyła euforia.

Pędzelek przeraźliwie szeroki, praktycznie nie wyprofilowany. Zgadza się, jednym pociągnięciem w jedną sekundę maluję całą płytkę. I całą końcówkę palca. Mam w miarę wąskie paznokcie, więc nie było mowy o wygodnym pomalowaniu pazurów na małym, serdecznym i wskazującym palcu. Kombinowałam pod kątem, co niestety zostawiało grubszą warstwę.

Lakier jest niebywale gęsty. Po nałożeniu na płytkę nie poddaje się żadnym poprawkom, a lubi zostawiać smugi. Parę razy zdarzyło się, że nie dojeżdżał do końca paznokcia. Owszem, jest doskonale napigmentowany, ale zachowuje się jak zbyt gęsty klej.

Zastyganie ma zadziwiające: niby bardzo szybkie (po dwóch sekundach nie ma mowy o żadnych poprawkach), ale po nocy miałam odgniecione na paznokciach wzorki. Zaznaczam, że nakładałam cienką warstwę.

Po jednej nocy starły mu się końcówki - może minimalnie, ale tego dnia ani nie zmywałam, ani nie dłubałam w jedzeniu... Nawet niezbyt dużo klepałam w klawiaturę.

Jestem mocno rozczarowana. Lakier porządnej firmy, kosztujący około 30 złotych (czyli w cenie Essiaków) zachowuje się jak przeterminowana emalia za 4 złote. Może rzeczywiście trafił mi się jakiś lakierowy staruszek?

Co go ratuje i co sprawia, że jednak być może kupię go kiedyś na przecenie? Kolor. Piękny, soczysty, napigmentowany kolor. Za taką urodę można mu dużo wybaczyć.

Jednak osobom trzeźwiej podchodzącym do kolorówki serdecznie odradzam. Szkoda.

Używam tego produktu od: tygodnia

Slabo

Plus za kolory.
Rzeczywiscie szybko wysychaja,dwie warstwy kompletne krycie,dobry szeroki pedzelek.
Lakier niby jest zelowy i ma sylikonowa teksture...taaa.
Kolor turkusowy moj faworyt.
Niestety juz po pierwszym dniu odpryskuje.
Posiadam kolory:
22 turkusowy ❤
17 grafit
05 koral +zlote drobinki

Używam tego produktu od: Pare miesiecy
Ilość zużytych opakowań: Kilka podejsc 9ml

zaskakujaco dobry

Jestem zaskoczonoa niska ocena tego lakieru. Dobrze ze nie sprawdzalam recenzji przed kupnem. Kupilam przepiekny niebieski, kolor boski. Gesty wiec wystarczy jedna warstwa i nie ma smug. Gdyby byl trwalszy, choc nie jest taki zly, to bylby moim hitem.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-szego

nie za tę cenę

Posiadam kolor ciemny fiolet i taki ciemnoszary, grafitowy, nie wiem, jakie to numery.
Fioletowy wymaga nałożenia dwóch warstw i wtedy schnie bardzo długo,
szaremu wystarczy jedna warstwa i po pół godzinie jest już suchy i nic się nie odciska.
Kolory są piękne i bardzo nasycone,
cudownie się błyszczą!
posiadają bardzo drobno zmielony brokat, który jest widoczny w buteleczce, a na paznokciach już nie - daje jedynie metaliczny połysk.
Pędzelek - trzeba się nauczyć nim posługiwać, ale wtedy aplikacja rzeczywiście jest prosta i szybka.
Zmywa się łatwo, nie brudzi całych palców.
Trwałość jest beznadziejna - już drugiego dnia końcówki są pościerane i zaczyna odpryskiwać, znam dużo tańsze lakiery, które wytrzymują dłużej.
Zaznaczę, że naczynia zmywam w rękawicach.
Nie jest wart swojej ceny, chociaż urzekły mnie kolory i łatwość aplikacji.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszych dwóch